Προς το περιεχόμενο

Kuo: Τα iPhone 12 δεν θα περιλαμβάνουν στη συσκευασία Earpods αλλά και φορτιστή


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators
11 minutes ago, nosstrom said:

κάτοχος iphone xs και οσο κρατήσει , μετα παμε σε αλλη εταιρία απλά τα πράγματα.

Θεωρητικά μέχρι να χρειαστεί να αντικαταστήσεις το XS, θα έχουν σταματήσει όλοι να βάζουν φορτιστές μέσα στις συσκευασίες! 😛 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, D.Luffy είπε

Δεν είναι ανόητη δικαιολογία να θες φορτιστή στη συσκευασία. Ανόητη δικαιολογία είναι να λες ότι πρέπει να έχεις PC στο σπίτι για να μπεις στο σκρουτζ όπως έγραψες προηγουμένως. 

Δε θελω να μπαινω στο ιντερνετ και να κανω υπολογισμους για το αν θα παρω απλ η σαμσουνγκ και να προπαραγγελνω φορτιστες. Επειδη ομως δε θελεις να το καταλαβεις εσυ δε σημαινει πως εχω αδικο εγω.

Εχεις μακμπουκ ? εχεις τιβι ? αν θα σου το κανει εκει θα αναθεωρισεις, φανταζομαι τον φρεντο ακομα με πλαστικο καλαμακι τον πινεις ετσι ? για να εισαι σωστος η να το παιζεις σωστος καντα ολα σωστα πρωτα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, AtiX είπε

Μα γκρινιάζουν για το καλό των μελλοντικών αγοραστών των apple συσκευών... Για αυτούς γίνεται ο κακός χαμός, μην και πάρουν το iPhone και μετά δεν έχουν να το φορτίσουν... αυτούς σκέφτονται βρε...

Την φιλοσοφία κράζουμε, δεν γουστάρουμε Apple logic.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γράφω απλά και μόνο για να βοηθήσω να φτάσει και να σπάσει το φράγμα των 400 σχολίων αυτό το νήμα

φορτιστής μου έχει ξεμείνει απο το παλιό iphone se , άμα πάρει κανείς iphone 12 και δεν έχει του τον χαρίζω (εφόσον ταιριάζει ακόμα το βύσμα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, music_lover είπε

Την φιλοσοφία κράζουμε, δεν γουστάρουμε Apple logic.

Η μόνη φιλοσοφία που έχει η apple είναι αυτή των premium συσκευών και υπηρεσιών... αν εσύ θεωρείς ότι μετά από τόσα χρόνια άλλαξε κάτι στην φιλοσοφία της και κατέληξες σε αυτό από την αφαίρεση των ακουστικών και του φορτιστή, τότε έχουμε ένα πρόβλημα με την τελευταία λέξη της πρότασης σου...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, tsakis11 είπε

Δε θελω να μπαινω στο ιντερνετ και να κανω υπολογισμους για το αν θα παρω απλ η σαμσουνγκ και να προπαραγγελνω φορτιστες. Επειδη ομως δε θελεις να το καταλαβεις εσυ δε σημαινει πως εχω αδικο εγω.

Εχεις μακμπουκ ? εχεις τιβι ? αν θα σου το κανει εκει θα αναθεωρισεις, φανταζομαι τον φρεντο ακομα με πλαστικο καλαμακι τον πινεις ετσι ? για να εισαι σωστος η να το παιζεις σωστος καντα ολα σωστα πρωτα

Αγαπητέ δεν με ενδιαφέρει τι θες ή τι δεν θες να κάνεις εσύ. Εγώ σχολίασα ότι δεν χρειάζεται να έχει κάποιος ολόκληρο PC στο σπίτι του όπως είπες για να κάνει online αγορές. Προφανώς δεν το σκέφτηκες πολύ καλά πριν το γράψεις, γι αυτό αποδέξου το και πήγαινε παρακάτω.

Δεν έχω καμία όρεξη να το παίζω ούτε σωστός ούτε οικολογικός. Αν μου αρέσει κάτι και θέλω να το αγοράσω, θα πάρω και τα συναφή περιφερειακά. Είτε πρόκειται για φορτιστή ή τηλεκοντρόλ ή καλαμάκι. Σιγά μη κάτσω να σκάσω για είδη τα οποία δεν είναι ούτε πρώτης ανάγκης στην τελική.

 Όσοι θέλετε το iPhone 12, πρέπει να αγοράσετε ξεχωριστά τον φορτιστή. Αν αυτό αποτελεί πονοκέφαλο για κάποιους, ας προτιμήσουν την αντίστοιχη android ναυαρχίδα. Έχουμε φτάσει 20+ σελίδες υπεραναλύοντας τι ακριβώς?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, billdanos είπε

Θεωρητικά μέχρι να χρειαστεί να αντικαταστήσεις το XS, θα έχουν σταματήσει όλοι να βάζουν φορτιστές μέσα στις συσκευασίες! 😛 

χαχαχαχαχα μακαρι να κρατησει τόσο ..φτου φτου μη το ματιαξω!🤣😅

1 ώρα πριν, tsakis11 είπε

Δε θελω να μπαινω στο ιντερνετ και να κανω υπολογισμους για το αν θα παρω απλ η σαμσουνγκ και να προπαραγγελνω φορτιστες. Επειδη ομως δε θελεις να το καταλαβεις εσυ δε σημαινει πως εχω αδικο εγω.

Εχεις μακμπουκ ? εχεις τιβι ? αν θα σου το κανει εκει θα αναθεωρισεις, φανταζομαι τον φρεντο ακομα με πλαστικο καλαμακι τον πινεις ετσι ? για να εισαι σωστος η να το παιζεις σωστος καντα ολα σωστα πρωτα

βασικά αυτο που εννοεί ο φίλος και δε καταλαβαίνω ποιο είναι το παράλογο που σχολιάσανε μερικοί,   ειναι ο'τι παίρνεις ένα κινητό χ ποσό και γιατι πρέπει να ασχοληθείς με το να αγοράσει φορτιστή??η αν ειναι φθηνός ο ένα η ο αλλός.....ειδίκά οταν σκάς εναν σκασμο χρήματα για apple...  είναι κάτι αυτονόητο,     έχει μπαταρία πρέπει να έχει και το φορτιστή του, όταν είσαι εταιρία με κύρος αυτά δε τα κάνεις, δε ταλαιπωρεις τον πελάτη σου να τρέχει να βρίσκει φορτιστή για να χρησιμοποιήσει το κινητό του. ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ παιδιά

Αγόρινα μη μασάς θα βγούν και κάποιοι να σου αλλάξουν γνώμη σε κάτι αυτονόητο και λένε οτιδήποτε... 

Επεξ/σία από nosstrom
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, D.Luffy είπε

Αγαπητέ δεν με ενδιαφέρει τι θες ή τι δεν θες να κάνεις εσύ. Εγώ σχολίασα ότι δεν χρειάζεται να έχει κάποιος ολόκληρο PC στο σπίτι του όπως είπες για να κάνει online αγορές. Προφανώς δεν το σκέφτηκες πολύ καλά πριν το γράψεις, γι αυτό αποδέξου το και πήγαινε παρακάτω.

Δεν έχω καμία όρεξη να το παίζω ούτε σωστός ούτε οικολογικός. Αν μου αρέσει κάτι και θέλω να το αγοράσω, θα πάρω και τα συναφή περιφερειακά. Είτε πρόκειται για φορτιστή ή τηλεκοντρόλ ή καλαμάκι. Σιγά μη κάτσω να σκάσω για είδη τα οποία δεν είναι ούτε πρώτης ανάγκης στην τελική.

 Όσοι θέλετε το iPhone 12, πρέπει να αγοράσετε ξεχωριστά τον φορτιστή. Αν αυτό αποτελεί πονοκέφαλο για κάποιους, ας προτιμήσουν την αντίστοιχη android ναυαρχίδα. Έχουμε φτάσει 20+ σελίδες υπεραναλύοντας τι ακριβώς?

υπεραναλυουμε την αστειοτατη  και φυσικα την πρωτη παγκοσμιως  κινηση μιας εταιριας που πουλαει προιον χωρις να λειτουργει out of the box .Ο φορτιστης ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟ.

Και το αστειο ειναι οτι μερικοι πετατε και τη σκουφια σας για να υποστηριξετε πως "ειναι σωστο" "Υπαρχει λυση εχουμε αλλους φορτιστες" ..Καμια αντικειμενικοτητα σε τιποτα ! Ξαφνικα βαφτισαμε τον φορτιστη περιφερειακο ! ετσι επειδη το ειπε η απλ...Συμπαθεστατη εταιρια βγαζει πολυ ομορφα και στυλατα κινητα εχει πολυ ομορφο  και γρηγορο λογισμικο αλλα οκ..ας γινουμε για μια στιγμη αντικειμενικοι...ΝΑΙ να βγαλει εκδοση χωρις φορτιστη γιαυτους που εχουν 130 φορτιστες ! Αλλα νομιζω πως ειναι και απαραιτητο να βγαλει και την κανονικη με ολα τα ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ γιανα λειτουργησει η συσκευη out of the box..

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, tsakis11 είπε

υπεραναλυουμε την αστειοτατη  και φυσικα την πρωτη παγκοσμιως  κινηση μιας εταιριας που πουλαει προιον χωρις να λειτουργει out of the box .Ο φορτιστης ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟ.

Και το αστειο ειναι οτι μερικοι πετατε και τη σκουφια σας για να υποστηριξετε πως "ειναι σωστο" "Υπαρχει λυση εχουμε αλλους φορτιστες" ..Καμια αντικειμενικοτητα σε τιποτα ! Ξαφνικα βαφτισαμε τον φορτιστη περιφερειακο ! ετσι επειδη το ειπε η απλ...Συμπαθεστατη εταιρια βγαζει πολυ ομορφα και στυλατα κινητα εχει πολυ ομορφο  και γρηγορο λογισμικο αλλα οκ..ας γινουμε για μια στιγμη αντικειμενικοι...ΝΑΙ να βγαλει εκδοση χωρις φορτιστη γιαυτους που εχουν 130 φορτιστες ! Αλλα νομιζω πως ειναι και απαραιτητο να βγαλει και την κανονικη με ολα τα ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ γιανα λειτουργησει η συσκευη out of the box..

Ασε ρε tsaki να πούμε τι σκας ..εφόσον κάποιοι το θεωρούν φυσιολογικό και μιλάνε κιολας με ύφος...  θέλουν να πείσουν το αδιανόητο.

Αγόρασε αυτοκίνητο χωρίς ρόδες φερτο σπίτι με γερανό και μετα πήγαινε αγόρασε τις ζάντες. μη βάλεις λάστιχα ακομα δε τα βρήκες... γι αυτο σου λέω θα μας τρελάνουν εδω μέσα. ασεεεε

Επεξ/σία από nosstrom
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, fanboy είπε

Αν ειναι να πεσει το κοστος αλλα και να εχει type c ειναι καλη κινηση

αν υπάρχει σεβαστή πτώση της τιμής και εγγυηση μπαταρίας οτι με οποιοδήποτε φορτιστή δε παθαίνει κάτι....απαράδεκτο μεν που δεν έχει φορτιστή μέσα και πάλι,  αλλά τουλάχιστον θα κλείσει στόματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, nosstrom είπε

αν υπάρχει σεβαστή πτώση της τιμής και εγγυηση μπαταρίας οτι με οποιοδήποτε φορτιστή δε παθαίνει κάτι....απαράδεκτο μεν που δεν έχει φορτιστή μέσα και πάλι,  αλλά τουλάχιστον θα κλείσει στόματα.

Καλα ναι, αυτο το θεωρουμε αυτονοητο φιλε. Σωστος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, nosstrom είπε

αν υπάρχει σεβαστή πτώση της τιμής και εγγυηση μπαταρίας οτι με οποιοδήποτε φορτιστή δε παθαίνει κάτι....απαράδεκτο μεν που δεν έχει φορτιστή μέσα και πάλι,  αλλά τουλάχιστον θα κλείσει στόματα.

Η τιμή θα πέσει σύμφωνα με τις φήμες...

ΥΓ: εσύ χρησιμοποιήεις οποιονδήποτε φορτιστή στο κινητό σου???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
32 λεπτά πριν, tsakis11 είπε

υπεραναλυουμε την αστειοτατη  και φυσικα την πρωτη παγκοσμιως  κινηση μιας εταιριας που πουλαει προιον χωρις να λειτουργει out of the box .Ο φορτιστης ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟ.

Και το αστειο ειναι οτι μερικοι πετατε και τη σκουφια σας για να υποστηριξετε πως "ειναι σωστο" "Υπαρχει λυση εχουμε αλλους φορτιστες" ..Καμια αντικειμενικοτητα σε τιποτα ! Ξαφνικα βαφτισαμε τον φορτιστη περιφερειακο ! ετσι επειδη το ειπε η απλ...Συμπαθεστατη εταιρια βγαζει πολυ ομορφα και στυλατα κινητα εχει πολυ ομορφο  και γρηγορο λογισμικο αλλα οκ..ας γινουμε για μια στιγμη αντικειμενικοι...ΝΑΙ να βγαλει εκδοση χωρις φορτιστη γιαυτους που εχουν 130 φορτιστες ! Αλλα νομιζω πως ειναι και απαραιτητο να βγαλει και την κανονικη με ολα τα ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ γιανα λειτουργησει η συσκευη out of the box..

Δεν είναι η πρώτη εταιρία που κυκλοφορεί συσκευή χωρίς φορτιστή. Πχ η Nintendo το κάνει εδώ και αρκετά χρόνια. Το 3DS XL συγκεκριμένα που είχα αγοράσει 3 χρόνια πριν, δεν είχε φορτιστή μέσα. Μάντεψε τι έκανα. Αγόρασα ένα φορτιστή επί τόπου από το ίδιο κατάστημα.

Επίσης δεν είπα πουθενά τι είναι σωστό και τι λάθος. Με αφήνει αδιάφορο αυτή η κίνηση γιατί δεν θεωρώ πρόβλημα να αγοράσω έναν φορτιστή την ίδια μέρα που θα αγοράσω μια συσκευή.

Τέλος, "βάφτησε" τον φορτιστή όπως θέλεις. Θανάση, Πέτρο, περιφερειακό κτλ. Εκεί θα κολλήσεις τώρα?

 

26 λεπτά πριν, nosstrom είπε

Ασε ρε tsaki να πούμε τι σκας ..εφόσον κάποιοι το θεωρούν φυσιολογικό και μιλάνε κιολας με ύφος...  θέλουν να πείσουν το αδιανόητο.

Αγόρασε αυτοκίνητο χωρίς ρόδες φερτο σπίτι με γερανό και μετα πήγαινε αγόρασε τις ζάντες. μη βάλεις λάστιχα ακομα δε τα βρήκες... γι αυτο σου λέω θα μας τρελάνουν εδω μέσα. ασεεεε

Αν θεωρείς το ίδιο να σηκώνεις με γερανό ένα αυτοκίνητο χωρίς ρόδες με μια ηλεκτρονική συσκευή που χωράει στην τσέπη σου χωρίς φορτιστή, κάπου πρέπει να αναθεωρήσεις λίγο τα μέτρα σύγκρισης σου γιατί είναι πέρα για πέρα παρανοικά. Μάλλον δεν χρειάζεσαι εμάς για να τρελαθείς, μπορείς και από μόνος σου.

Επεξ/σία από D.Luffy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, D.Luffy είπε

Δεν είναι η πρώτη εταιρία που κυκλοφορεί συσκευή χωρίς φορτιστή. Πχ η Nintendo το κάνει εδώ και αρκετά χρόνια. Το 3DS XL συγκεκριμένα που είχα αγοράσει 3 χρόνια πριν, δεν είχε φορτιστή μέσα. Μάντεψε τι έκανα. Αγόρασα ένα φορτιστή επί τόπου από το ίδιο κατάστημα.

Επίσης δεν είπα πουθενά τι είναι σωστό και τι λάθος. Με αφήνει αδιάφορο αυτή η κίνηση γιατί δεν θεωρώ πρόβλημα να αγοράσω έναν φορτιστή την ίδια μέρα που θα αγοράσω μια συσκευή.

Τέλος, "βάφτησε" τον φορτιστή όπως θέλεις. Θανάση, Πέτρο, περιφερειακό κτλ. Εκεί θα κολλήσεις τώρα?

Αν θεωρείς το ίδιο να σηκώνεις με γερανό ένα αυτοκίνητο χωρίς ρόδες με μια ηλεκτρονική συσκευή που χωράει στην τσέπη σου χωρίς φορτιστή, κάπου πρέπει να αναθεωρήσεις λίγο τα μέτρα σύγκρισης σου γιατί είναι πέρα για πέρα παρανοικά. Μάλλον δεν χρειάζεσαι εμάς για να τρελαθείς, μπορείς και από μόνος σου.

Τα θεματα ανοιγουν για να λεμε τις αποψεις μας ομως. καπου το εχασες. Δεν προσπαθησα να μεταπεισω να κατηγορησω η να αλλαξω τη γνωμη καποιου.Αποψη ειπα και μαλιστα την τεκμηριωσα.Ο φιλος πολυ σωστα σου ειπε..το αμαξι θα το κουβαλησει γερανος δεν θα το παρεις σηκωτο..αρα δε θα κουραστεις ! Δε χρειαζεται να βαφτισω κατι εγω..οταν θα βγαλουν και την καμερα παλι θα βρεθει καποιος να πει "καποιοι δεν χρειαζονται καμερα" . Ας κανει οτι θελει εγω πελατης ειμαι και λεω την αποψη μου χωρις να την επιβαλλω σε καποιον.Οι πελατες ειναι οι μονοι που πρεπει να εχουν αποψη.Τα φορουμ ειναι για να διαφωνουμε και να κρινουμε-συγκρινουμε , δεν ειπε κανενας οτι χαθηκε ο κοσμος αν βαλει η δε βαλει φορτιστη ,μιλαμε για το πως βλεπει ο καθενας τα πραγματα απ τη μερια του

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...