Προς το περιεχόμενο

Kuo: Τα iPhone 12 δεν θα περιλαμβάνουν στη συσκευασία Earpods αλλά και φορτιστή


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 637
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

29 λεπτά πριν, D.Luffy είπε

Χρειάζεσαι πάνω από 6 ίντσες για να κάνεις μια online παραγγελία... Εντάξει το αφήνω έτσι αυτό και ο καθένας ας το κρίνει όπως νομίζει :D

Αυτοκίνητα χωρίς ζάντες, ακουστικά χωρίς ηχεία, ποντίκια χωρίς κλικ... Πολύ φαντασία διαθέτετε μερικοί και αν αυτές είναι οι τεκμηριωμένες απόψεις σας, συγχαρητήρια. Εμένα πάντως αυτό μου φαίνεται για επιχειρηματολογία παιδιών Δημοτικού στην καλύτερη.

Με συγχωρείτε παιδιά αλλά εδώ μιλάμε για ένα αναλώσιμο που τις περισσότερες φορές θα το βρείτε στο ίδιο κατάστημα το οποίο θα αγοράσετε τη συσκευή. Είναι ένας φορτιστής που μπαίνει σε μια πρίζα. Ούτε γερανό για να τον μεταφέρετε θέλει, ούτε συναρμολόγηση λες και θα στήσετε PC, ούτε είναι τόσο δυσεύρετο λες και ψάχνετε για ελεφαντοστό...

Καθολου φαντασια  και ολα αυτα που σου ανεφερα στο ιδιο καταστημα τα βρισκεις !ΣΤΟ ΙΔΙΟ. ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΛΩΣΙΜΟ ! αναλωσιμα ειναι τα μελανια ,οι κολλες α4 ,αυτα που τελειωνουν τελος παντων  οσο τα χρησιμοποιεις..Σε οτι αφορα το πρωτο σκελος της απαντησης σου ναι ειναι λογικο να πρεπει να μπαινεις online για να παραγγειλεις ενα φορτιστη ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΚΙΝΗΤΟ που ΘΑ αγορασεις..σιγουρα εμεις παμε δημοτικο κι εσεις εχετε βγαλει το χαρβαρντ.χαχαχαχχα Μπορεις να συνεχισεις οσο θες να προσπαθεις να πεισεις τον εαυτο σου οτι ειναι νορμαλ..δεν εχουμε καποιο θεμα..αλλα μη μας επιτιθεσαι κιολας .. τι διαολο μετοχες εχεις ? ΜΑΡΕΣΕΙ Η ΑΠΛ ...αλλα αυτη η κινηση της ειναι βλακεια..Σε οτι αφορα τις 6 ιντσες ναι, σε ενοχλει που δε μαρεσει να παραγγελνω απο 6 ιντσες ? επειδη μπορει να γινει σημαινει πως ειναι και ο σωστος τροπος για μενα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, music_lover είπε

Οι επώνυμοι ευλογημένοι από την Apple φορτιστές είναι όμως ακριβοί και τους έχουν ελάχιστοι οπότε? Οπότε η πλειοψηφία θα αναγκαστεί να αγοράσει νέο φορτιστή και μάλιστα ακριβό. Γιατί έχει καμία λογική να έχεις ακριβό κινητό με ταχυφόρτιση και εσύ να το φορτίζεις αργά με φορτιστή της πλάκας?

Να το πω πιο απλά, αγόρασα πριν 6 μήνες ένα OnePlus 7t που μέσα στην συσκευασία είχε ταχυφορτιστή 30w που το φορτίζεις 0-100% σε 60 λεπτά, να μην το έβαζε η εταιρία μέσα και να το φόρτιζα σε 2-3 ώρες με ένα φορτιστή της LG που μου περίσσεψε από παλιά? Ας είμαστε σοβαροί, θα πήγαινα και θα αγόραζα έναν νέο ταχυφορτιστή αν δεν τον παρείχε η OnePlus τον οποίο και θα πλήρωνα ακριβά.

Ε αγόρασε φορτιστή αν δεν έχεις, που είναι το πρόβλημα? Ειλικρινής απορία... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
26 λεπτά πριν, music_lover είπε

Premium= προσφορά-συμπερίληψη υψηλής ποιότητας φορτιστή ταχυφόρτισης μέσα στο κουτί. Έχετε λαλήσει από το πολύ iOS..και δεν είναι όποιος αντέχει και μπορεί, καμία σχέση, είναι το ποιος δέχεται να τον αρμέγουν ή όχι, γιατί έτσι λέγεται, άρμεγμα πιστών, όχι ότι είμαστε στις τσέπες σας, ποσως μας ενδιαφέρει τι θα κάνετε, αλλά μην μας κάνετε και το άσπρο μαύρο. Τώρα περι ορέξεως κολοκυθόπιτα, δεν θέλετε φορτιστή? Μη σώσουν και σας δώσουν, αγοράστε τον έξτρα! 🤑

Τι δουλειά είπαμε έχεις εσύ εδώ μέσα???

Στο λέω γιατί δεν λες απλά την γνώμη σου σύμφωνα με τα bold που επισήμανα παραπάνω... γκρινιάζεις για δικές σου επιλογές και κρίνεις τους άλλους που επιλέγουν αυτό που δεν σου αρέσει...

Επεξ/σία από AtiX
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, CometRyzen είπε

Ε αγόρασε φορτιστή αν δεν έχεις, που είναι το πρόβλημα? Ειλικρινής απορία... 

Επειδή πιστεύω ότι θα είναι ακριβότερος από ότι αν τον συμπεριέλαβε στην συσκευασία. Η πτώση τιμής δλδ της συσκευής λόγω αφαίρεσης του, θα είναι μικρότερη από την αγορά νέου φορτιστή ξεχωριστά άρα στο τέλος επιπλέον κόστος για τον καταναλωτή, περισσότερο κέρδος για την εταιρεία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, music_lover είπε

Επειδή πιστεύω ότι θα είναι ακριβότερος από ότι αν τον συμπεριέλαβε στην συσκευασία. Η πτώση τιμής δλδ της συσκευής λόγω αφαίρεσης του, θα είναι μικρότερη από την αγορά νέου φορτιστή ξεχωριστά άρα στο τέλος επιπλέον κόστος για τον καταναλωτή, περισσότερο κέρδος για την εταιρεία.

Εγώ πάλι πιστεύω ότι θα βγει φθηνότερα... αυτό το παιχνίδι θα παίζουμε???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, AtiX είπε

Τι δουλειά είπαμε έχεις εσύ εδώ μέσα???

Στο λέω γιατί δεν λες απλά την γνώμη σου σύμφωνα με τα bold που επισήμανα παραπάνω... γκρινιάζεις για δικές σου επιλογές και κρίνεις τους άλλους που επιλέγουν αυτό που δεν σου αρέσει...

Είπαμε, δεν τον θες τον φορτιστή? Μη σώσει και στον δώσει, αγόρασε τον μετά. Εγώ σαν υποψήφιος αγοραστής iPhone, τον θέλω μέσα στο κουτί, σε ενοχλεί? Βρίσκεις κάτι κακό? Ζητάω πολλά?

2 λεπτά πριν, AtiX είπε

Εγώ πάλι πιστεύω ότι θα βγει φθηνότερα... αυτό το παιχνίδι θα παίζουμε???

Είσαι σίγουρος ότι αναφέρεσαι στην Apple? Τι μας έχει δείξει στο παρελθόν? Δικαιολογεί η προϊστορία της χαμηλές τιμές? Έχεις υψηλές προσδοκίες από αυτήν? Και που τις στηρίζεις? Έχω απορία.

Επεξ/σία από music_lover
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, music_lover είπε

Επειδή πιστεύω ότι θα είναι ακριβότερος από ότι αν τον συμπεριέλαβε στην συσκευασία. Η πτώση τιμής δλδ της συσκευής λόγω αφαίρεσης του, θα είναι μικρότερη από την αγορά νέου φορτιστή ξεχωριστά άρα στο τέλος επιπλέον κόστος για τον καταναλωτή, περισσότερο κέρδος για την εταιρεία.

Καταρχάς θα είναι φτηνότερο για όσους έχουν ήδη φορτιστή.

Μας λες ουσιαστικά ότι δεν είναι αρνητικό το ότι δεν θα έχει φορτιστή, είναι αρνητικό το ότι ίσως μπορεί να στον έδινε φτηνότερα αν ήταν μεαα στο κινητό. Έστω ότι το επιχειρημα στέκει. Οκ, πόσο φτηνότερα? 3 ευρώ? 5?10? Πάρε το καινούργιο iPhone και θα στα δώσω εγώ να πάρεις και το φορτιστή, problem solved. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, music_lover είπε

Είπαμε, δεν τον θες τον φορτιστή? Μη σώσει και στον δώσει, αγόρασε τον μετά. Εγώ σαν υποψήφιος αγοραστής iPhone, τον θέλω μέσα στο κουτί, σε ενοχλεί? Βρίσκεις κάτι κακό? Ζητάω πολλά?

Ειδικά σίγουρος ότι αναφέρεσαι στην Apple?

Αποφάσισε πρώτα αν θέλεις να αγοράσεις προϊόντα apple και μετά βλέπουμε αν σε ενοχλεί ο φορτιστής μέσα ή έξω από το κουτί...

ρε πάρε καλά ορισμένοι??

Τι επιχειρήματα είναι αυτά??

Πες γκρινιάζω γιατί είναι apple και τελείωσε το θέμα...

Τουλάχιστον έτσι δεν θα είχε να πει τίποτα ο άλλος...

Όσο για το δεύτερο σκέλος που έκανες τροποποίηση... το βασίζω στις φήμες όπως και εσύ...

Επεξ/σία από AtiX
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, CometRyzen είπε

Καταρχάς θα είναι φτηνότερο για όσους έχουν ήδη φορτιστή.

Μας λες ουσιαστικά ότι δεν είναι αρνητικό το ότι δεν θα έχει φορτιστή, είναι αρνητικό το ότι ίσως μπορεί να στον έδινε φτηνότερα αν ήταν μεαα στο κινητό. Έστω ότι το επιχειρημα στέκει. Οκ, πόσο φτηνότερα? 3 ευρώ? 5?10? Πάρε το καινούργιο iPhone και θα στα δώσω εγώ να πάρεις και το φορτιστή, problem solved. 

Δεν ξέρω πόσο, πιστεύω αρκετά ακριβότερα και άσε τους λαϊκισμούς τύπου "θα στα δώσω εγώ" γιατί είπαμε, η φιλοσοφία είναι το πρόβλημα, μακάρι το πρόβλημα να ήταν μόνο ο φορτιστής.

1 λεπτό πριν, AtiX είπε

Αποφάσισε πρώτα αν θέλεις να αγοράσεις προϊόντα apple και μετά βλέπουμε αν σε ενοχλεί ο φορτιστής μέσα ή έξω από το κουτί...

ρε πάρε καλά ορισμένοι??

Τι επιχειρήματα είναι αυτά??

Πες γκρινιάζω γιατί είναι apple και τελείωσε το θέμα...

Τουλάχιστον έτσι δεν θα είχε να πει τίποτα ο άλλος...

Αν κάτσω να γράψω τι με ενοχλεί στα προϊόντα Apple θέλω εγκυκλοπαίδεια, ο φορτιστής είναι απλά ένας ακόμα λόγος μη αγοράς τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, music_lover είπε

Αν κάτσω να γράψω τι με ενοχλεί στα προϊόντα Apple θέλω εγκυκλοπαίδεια, ο φορτιστής είναι απλά ένας ακόμα λόγος μη αγοράς τους.

Τότε μην αγοράσεις ποτέ σου... έτσι ούτε θα χαλιέσαι με την εταιρία, ούτε θα μπαίνεις σε θέματα της apple, ούτε θα ζαλίζεις τους χρήστες της apple, ούτε θα προσβάλλεις, ούτε θα λες και θα ξελες, ούτε... ούτε... ούτε... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρα δηλαδη ελατε παιδια οι μονο της apple να συζητησουμε(ευλογησουμε τα γενια μας το λενε οι παλιοι)  για την apple αλλα να μη μπαινει καποιος αλλος εδω(που δεν εχει apple η που μισει την apple) και εχει διαφορετικη αποψη γιατι μας ζαλιζει ?

Επισης δε μπορω να καταλαβω γιατι ορισμενοι το παιρνετε προσωπικα και επιτιθεστε και χαρακτηριζετε ο ενας τον αλλο..μιλαω και για τα 2 στρατοπεδα..

Αποψεις ανταλλαζουμε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, music_lover είπε

Δεν ξέρω πόσο, πιστεύω αρκετά ακριβότερα και άσε τους λαϊκισμούς τύπου "θα στα δώσω εγώ" γιατί είπαμε, η φιλοσοφία είναι το πρόβλημα, μακάρι το πρόβλημα να ήταν μόνο ο φορτιστής.

Σε μένα που έχω φορτιστή δεν θα βγεί φτηνότερα? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, tsakis11 είπε

Αρα δηλαδη ελατε παιδια οι μονο της apple να συζητησουμε(ευλογησουμε τα γενια μας το λενε οι παλιοι)  για την apple αλλα να μη μπαινει καποιος αλλος εδω(που δεν εχει apple η που μισει την apple) και εχει διαφορετικη αποψη γιατι μας ζαλιζει ?

Επισης δε μπορω να καταλαβω γιατι ορισμενοι το παιρνετε προσωπικα και επιτιθεστε και χαρακτηριζετε ο ενας τον αλλο..μιλαω και για τα 2 στρατοπεδα..

Αποψεις ανταλλαζουμε..

Κανείς δεν το παίρνει προσωπικά μέχρι να γραφτεί το κλασικά πλέον "πρόβατα"...

Δεν σε είδα να παραπονιέσαι όμως όταν το έγραψε ο φίλος μας... μόνο για τον φορτιστή ήξερες....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...