Προς το περιεχόμενο

Kuo: Τα iPhone 12 δεν θα περιλαμβάνουν στη συσκευασία Earpods αλλά και φορτιστή


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, AtiX είπε

Κανείς δεν το παίρνει προσωπικά μέχρι να γραφτεί το κλασικά πλέον "πρόβατα"...

Δεν σε είδα να παραπονιέσαι όμως όταν το έγραψε ο φίλος μας... μόνο για τον φορτιστή ήξερες....

Εγώ πάντως απεχθάνομαι την Apple. Παραυτά, καλά έκανε και αφαίρεσε και τα ακουστικά (κυρίως τα ακουστικά), και τον φορτιστή. 

Τελευταία έχω αρχίσει και σπάζομαι και με τα καλώδια που βάζουν στις μητρικές. Έχω μαζέψει 300 sata για σκλήρους, δεν ξέρω τι να τα κάνω 😛 

Γενικά πολυ σκουπιδαριό παράγουμαι ανευ ουσίας. Καλύτερα όλα χώρια και να αγοράζεις αυτό που χρειάζεσαι όταν / αν το χρειάζεσαι. 

Επεξ/σία από CometRyzen
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 637
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, music_lover είπε

 

Δεν υπάρχει περίπτωση και το ξέρεις..για την Apple μιλάμε.

 

μα γι αυτο και ειμαι τόσο επικριτικός , κακός μεν γιατι δεν έχει συμβει ακομα μπορεί απλα να ειναι πλάνο, αλλά το είπα ετσι απλά σε 2 ατομα και αυτο που μου απαντησαν με διαφορετικά λόγια ο καθένας ...ε ναι αφου κοιταει τσέπη και θα υπάρξουν κοροιδα που θα πάρουν...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, CometRyzen είπε

Σε μένα που έχω φορτιστή δεν θα βγεί φτηνότερα? 

Ανήκεις στην πλειοψηφία ή την μειοψηφία?

36 λεπτά πριν, AtiX είπε

Κανείς δεν το παίρνει προσωπικά μέχρι να γραφτεί το κλασικά πλέον "πρόβατα"...

Δεν σε είδα να παραπονιέσαι όμως όταν το έγραψε ο φίλος μας... μόνο για τον φορτιστή ήξερες....

Ο χαρακτηρισμός είναι γενικός και αόριστος, δεν αφορά προσωπικά κανέναν.

58 λεπτά πριν, AtiX είπε

Τότε μην αγοράσεις ποτέ σου... έτσι ούτε θα χαλιέσαι με την εταιρία, ούτε θα μπαίνεις σε θέματα της apple, ούτε θα ζαλίζεις τους χρήστες της apple, ούτε θα προσβάλλεις, ούτε θα λες και θα ξελες, ούτε... ούτε... ούτε... 

Απευθύνεται μόνο σε φανς η εταιρεία ή σε όλους τους πιθανούς πελάτες της συμπελιμβανόμενου εμένα ώστε να μην με ενδιαφέρει το θέμα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, music_lover είπε

Ανήκεις στην πλειοψηφία ή την μειοψηφία?

Στην πλειοψηφία φαντάζομαι. Οχι οτι έχει σημασία εν προκειμένω. Όποιος δεν έχει φορτιστή, αγοράζει. Όποιος έχει φορτιστή δεν χρειάζεται να φορτωθεί και 2ο. 

Α ξέχασα, θα αγοράσεις συσκευή 1500€ αλλά θα στεναχωρηθείς τα 3€ παραπάνω που ίσως σου κοστίσει ο φορτιστής επειδή δεν έρχεται μαζί με το κινητό. Σε έπιασα, έχεις δίκιο. Το περιβάλλον γενικά ποιός το ***έζει. 

12 λεπτά πριν, music_lover είπε

Απευθύνεται μόνο σε φανς η εταιρεία ή σε όλους τους πιθανούς πελάτες της συμπελιμβανόμενου εμένα ώστε να μην με ενδιαφέρει το θέμα?

Aπευθύνεται σε άτομα που δεν τσιγγουνέυονται τα 3€ για τον φορτιστή. 

Επεξ/σία από CometRyzen
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, CometRyzen είπε

Στην πλειοψηφία φαντάζομαι. Οχι οτι έχει σημασία εν προκειμένω. Όποιος δεν έχει φορτιστή, αγοράζει. Όποιος έχει φορτιστή δεν χρειάζεται να φορτωθεί και 2ο. 

Α ξέχασα, θα αγοράσεις συσκευή 1500€ αλλά θα στεναχωρηθείς τα 3€ παραπάνω που ίσως σου κοστίσει ο φορτιστής επειδή δεν έρχεται μαζί με το κινητό. Σε έπιασα, έχεις δίκιο. Το περιβάλλον γενικά ποιός το ***έζει. 

Η Apple πάντως το *έζει σίγουρα το περιβάλλον.. ειδικά στα εργοστάσια της foxconn, πλήρης περιβαντολογική πολιτική.

Εγώ πάλι πιστεύω ότι ανήκεις στην μειοψηφία. Όσων έχουν επώνυμο ταχυφορτιστή εννοώ.

Επεξ/σία από music_lover
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, music_lover είπε

Ανήκεις στην πλειοψηφία ή την μειοψηφία?

Ο χαρακτηρισμός είναι γενικός και αόριστος, δεν αφορά προσωπικά κανέναν.

Απευθύνεται μόνο σε φανς η εταιρεία ή σε όλους τους πιθανούς πελάτες της συμπελιμβανόμενου εμένα ώστε να μην με ενδιαφέρει το θέμα?

Αποφάσισε πρώτα ανά θες να αγοράσεις ή όχι τα προϊόντα της και μετά έλα να μιλήσουμε... Όχι μια έτσι μία γιουβέτσι... 😄

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, AtiX είπε

Αποφάσισε πρώτα ανά θες να αγοράσεις ή όχι τα προϊόντα της και μετά έλα να μιλήσουμε... Όχι μια έτσι μία γιουβέτσι... 😄

Εγώ μια χαρά αποφασισμένος είμαι, ήμουν παλαιότερα χρήσης iPhone, μερικοί όμως θελετε να βαφτίσετε το κρεας, ψάρι για να δικαιολογήσετε μια κίνηση κέρδους και τίποτα παραπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

ελα ενταξει φτανει...εδωσε οτι κλικ ειχε να δωσει..ξεδωσαμε..παμε για αλλα...

ενα τελευταιο και τελος απο εμενα το θεμα.

αμα δεν θελετε iphone μην το αγοραζετε. κανεις δεν σας εβαλε το μαχαιρι στον λαιμο.

αφηστε εμας που μας αρεσουνε να τα αγορασουμε.

οταν ερθω και ζητησω απο καποιον λεφτα για να παρω ροδακια apple, τοτε να πει οτι χαζομαρα θελει..μεχρι τοτε..

μονο xiaomi ...ρε...μονο xiaomi...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, nosstrom είπε

μα γι αυτο και ειμαι τόσο επικριτικός , κακός μεν γιατι δεν έχει συμβει ακομα μπορεί απλα να ειναι πλάνο, αλλά το είπα ετσι απλά σε 2 ατομα και αυτο που μου απαντησαν με διαφορετικά λόγια ο καθένας ...ε ναι αφου κοιταει τσέπη και θα υπάρξουν κοροιδα που θα πάρουν...

Οταν σου εχει πει καποιος οτι δεν θα εχει φορτιστη εκ των προτερων και το αγορασεις δεν εισαι κοροιδο, απλα αποδεχεσαι την πολιτικη πωλησεων του.

Κοροιδο εισαι αν σε πεισω εγω π.χ να αγορασεις ενα οικοπεδο που και καλα στο μελλον θα παρει αξια ενω ξερω οτι ειναι μπαρουφα και εσυ το αγορασεις χωρις να το ψαξεις, κοσμος και κοσμακης την εχει πατησει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, music_lover είπε

Η Apple πάντως το *έζει σίγουρα το περιβάλλον.. ειδικά στα εργοστάσια της foxconn, πλήρης περιβαντολογική πολιτική.

Εγώ πάλι πιστεύω ότι ανήκεις στην μειοψηφία. Όσων έχουν επώνυμο ταχυφορτιστή εννοώ.

Μα δεν μιλάω για την περιβαντολογική πολιτική της Apple αλλά για την δικιά μου. ΕΓΩ δεν θέλω τον φορτιστή μαζί με το κινητό, ακριβώς γιατί μπορεί να έχω ήδη. Άρα και φτηνότερα θα μου έρθει, και θα μειώσω το περιβαντολογικό μου αποτύπωμα. 

 

 

5 λεπτά πριν, music_lover είπε

Εγώ μια χαρά αποφασισμένος είμαι, ήμουν παλαιότερα χρήσης iPhone, μερικοί όμως θελετε να βαφτίσετε το κρεας, ψάρι για να δικαιολογήσετε μια κίνηση κέρδους και τίποτα παραπάνω.

Και τώρα δεν θα αγοράσεις γιατί δεν έχει φορτιστή στη συσκευασία, και άρα ΜΠΟΡΕΙ να σου βγεί 3€ ακριβότερα αν τον αγοράσεις χώρια. Ντάξει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλά είστε με τα καλά σας; Ο φορτιστής θα ξεκινάει από τα 39.99 χωρίς καλώδιο , λες και δε ξέρετε πως τα τιμολογει η Apple. 

Επεξ/σία από ptwma
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, music_lover είπε

Εγώ μια χαρά αποφασισμένος είμαι, ήμουν παλαιότερα χρήσης iPhone, μερικοί όμως θελετε να βαφτίσετε το κρεας, ψάρι για να δικαιολογήσετε μια κίνηση κέρδους και τίποτα παραπάνω.

Κοίτα τώρα να δεις τι γίνεται εδω σήμερα από εσένα άλλα και σε κάθε παρόμοιο θέμα από διάφορους σαν και εσένα... Και για να καταλάβουμε τι είναι κρέας και τι ψάρι...

Οι φήμες λένε ότι η apple θα αφαιρέσει ακουστικά και φορτιστή από τα νέα iPhone ενώ ταυτόχρονα θα υπάρχει και μείωση της τιμής τους...

Οι φυσιολογικοί άνθρωποι θα λέγανε οκ, αφού μειώνει την τιμή ΑΝ χρειαστώ φορτιστή θα αγοράσω εναν έτσι δεν θα έχω δύο τρείς στο σπίτι να κάθονται...

Όπως βλέπεις κανένας φαν δεν είπε κάτι άλλο... εσείς που νομίζεται ότι οι γνώμες είναι σημαντικές και πρέπει να ειπωθούν πάνω από 10 φορές... αερολογίες ανεβάζετε μπουρδολογίες κατεβάζετε και προσπαθείτε να αποδείξετε τι??? Το μόνο που αποδεικνύετε είναι το πόσο γκρινιάρηδες είστε... 

Επεξ/σία από AtiX
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ptwma είπε

Καλά είστε με τα καλά σας; Ο φορτιστής θα ξεκινάει από τα 39.99 χωρίς καλώδιο , λες και δε ξέρετε πως τα τιμολογει η Apple. 

Ναι και? 39,99 θα σου κοστίσει είτε τον πουλάει μαζί με το κινητό είτε όχι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, AtiX είπε

Κοίτα τώρα να δεις τι γίνεται εδω σήμερα από εσένα άλλα και σε κάθε παρόμοιο θέμα από διάφορους σαν και εσένα... Και για να καταλάβουμε τι είναι κρέας και τι ψάρι...

Οι φήμες λένε ότι η apple θα αφαιρέσει ακουστικά και φορτιστή από τα νέα iPhone ενώ ταυτόχρονα θα υπάρχει και μείωση της τιμής τους...

Οι φυσιολογικοί άνθρωποι θα λέγανε οκ, αφού μειώνει την τιμή ΑΝ χρειαστώ φορτιστή θα αγοράσω εναν έτσι δεν θα έχω δύο τρείς στο σπίτι να κάθονται...

Όπως βλέπεις κανένας φαν δεν είπε κάτι άλλο... εσείς που νομίζεται ότι οι γνώμες είναι σημαντικές και πρέπει να ειπωθούν πάνω από 10 φορές, αερολογίες ανεβάζετε μπουρδολογίες κατεβάζετε και προσπαθείτε να αποδείξετε τι??? 

Πολλά και διάφορα άλλα αφού δεν μπορέσαμε να τα κάνουμε κατανοητά μέχρι τώρα, δεν πρόκειται να τα κάνουμε ποτέ γιατί πολύ απλά δεν θέλετε να καταλάβετε την αντίθετη άποψη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, ScorpioX777 είπε

Οταν σου εχει πει καποιος οτι δεν θα εχει φορτιστη εκ των προτερων και το αγορασεις δεν εισαι κοροιδο, απλα αποδεχεσαι την πολιτικη πωλησεων του.

Κοροιδο εισαι αν σε πεισω εγω π.χ να αγορασεις ενα οικοπεδο που και καλα στο μελλον θα παρει αξια ενω ξερω οτι ειναι μπαρουφα και εσυ το αγορασεις χωρις να το ψαξεις, κοσμος και κοσμακης την εχει πατησει.

Συμφωνώ οτι αν το αγοράσεις αποδέχεσαι και την πολιτική πώλησης κλπ. Απλά θεωρω οτι για να το αποδεχτεί κάποιος για εμένα και ειναι απλά η άποψη μου, γουστάρει τόσο τα iphone και κάνει μια ακομα παραχώρηση στη πολιτική της εταιρίας που δίνει λιγα για να βάλει ακομα περισοτερα στη τσέπη.

 

και δε το λέω ώς ένας που δεν γουστάρει Iphone , έχω και ξέρω οτι ειναι καλό κλπ...απλά για εμενα χωρίς το φορτιστή ειναι όριο και δε το δέχομαι να το αγοράσω χωρίς αυτον μέσα ας κάνει και παπάδες.

Επεξ/σία από nosstrom
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...