Προς το περιεχόμενο

Kuo: Τα iPhone 12 δεν θα περιλαμβάνουν στη συσκευασία Earpods αλλά και φορτιστή


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 637
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Περιμένω στο 13 να μην έχει ούτε την συσκευή μέσα αφού ως γνωστόν όλα τα προϊόντα της Apple δεν υπάρχουν καιρός να γίνει κ πράξη !!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω να βγάλω από το κουτί τον φορτιστή (και τα ακουστικά) στα τελευταία 4-5 iPhones μου. Αν είναι να αφαίρεθει από το κόστος αγοράς τότε +1 από μένα. Ποιός δεν έχει πλέον καλό πολύφορτιστή (τύπου Anker) για να φορτίζει γρήγορα πολλές συσκευές ταυτόχρονα;

  • Like 4
  • Confused 13
  • Sad 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, andreaseto είπε

Τραγικό αν όντως το σκέφτονται. Δυστυχώς έχει αρκετή επιτυχία στις προβλέψεις του ο Ming-chi Kuo, οπότε ελπίζω να μετρήσουν τη κατακραυγή και να μη το κάνουν. Δεν έχει σημασία αν έχουμε πολλούς φορτιστές ή όχι. Έχει σημασία ότι παίρνεις ένα προϊόν και δε μπορείς να το χρησιμοποιήσεις!

Πώς ακριβώς δεν μπορείς να το χρησιμοποιήσεις; Δεν έχεις φορτιστή σπίτι σου; Αν έπαιρνες ΤΏΡΑ ένα τηλέφωνο χωρίς το charging brick, δεν θα μπορούσες να το φορτίσεις; Γιατί δηλαδή να πάρεις και άλλο φορτιστή; Έτσι για να υπάρχει να τον πετάξεις στα σκουπίδια;

Από το να αύξανε 100$ την τιμή, προτιμώ να πετάξει ακουστικά και και φορτιστή και να κρατήσει ίδια την τιμή. Και επίσης, δεν είναι μόνο το κόστος τυ φορτιστή και των ακουστικών αλλά όπως αναφέρει και στο άρθρο, μικρότερες συσκευασίες, ευκολότερη και πιο φθηνή μεταφορά κτλ κτλ κτλ

Πραγματικά μακάρι να γίνει αυτό που φημολογείται, τουλάχιστον για το περιβάλλον.

  • Confused 12
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, stafaf είπε

Το άγιο δισκοπότηρο των clickbait νημάτων.

 

Προσέξτε μόνο μη γίνει κλασσικά copy-paste και από τις android ναυαρχίδες και έρχεστε μετά να κλαίτε στον ώμο μας.

Μην πάμε να αγοράσουμε ηλεκτρική συσκευή και μας το δώσουν χωρίς καλώδιο.

 

Επεξ/σία από Superuser3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, vagosd είπε

Καλά και ακουστικά είχαμε στο σπίτι και πριν βγουν τα airpods αλλά ευτυχώς τα είχε μέσα η συσκευασία. 🤣

Σταματήστε να δικαιολογείτε τα αδικαιολογητα μπας και σας συμπεριφερθουν σαν ενσυνειδητους καταναλωτές.

Το δουλεμα της αρκουδας απο ορισμενους.

  • Samsung galaxy buds
  • Sony WF 1000xm3
  • Huawei Freebuds
  • Google Pixel Buds

χωρις φορτιστη μεσα στο κουτι οπως και ποσα αλλα αντιστοιχου τυπου ακουστικα,

Που τα ειδατε εσεις ολα τα αλλα ακουστικα που εχουν φορτιστη στην συσκευασια,μονο εσεις ξερετε .

  • Like 3
  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, Arkin είπε

Τι δουλεμα ειναι αυτο ρε παιδια. Κριμα γιατι ακολουθουν και αλλες εταιριες και σε λιγο θα δινουν μια σακουλα με το κινητο μονο μεσα ουτε κουτι τιποτα. 


Αδερφέ , εάν θες κουτί από iPhone , πουλάνε και εδώ στις αγγελίες.  

  • Like 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On topic :

κακή κίνηση ωστόσο πλέον όλοι έχουμε 1-2 φορτιστες και η δουλειά θα γίνει. Με αυτό τον τρόπο είτε pushάρει την ασύρματη φόρτιση είτε λόγω της ευρωπαϊκής οδηγιας Αναμένει τις εξελίξεις

off topic

 Σε ουτε 2 χρόνια από τώρα που η Sammy και αλλες εταιριες δεν θα προσφέρουν  φορτιστή στο κουτί τους να δω τι θα λέτε ! 

βλεπε notch, jack 3.5mm κτλ ..

ότι έκανε το μήλο, το ακολούθησαν οι άλλοι λίγο αργότερα όποτε μην λέτε πολλά γιατί ο καιρός γαρ εγγύς 

 

 

 

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, vortex365 είπε

Το αστείο  δεν είναι ότι η Apple έβγαλε τον φορτιστή από την συσκευασία για να μειώσει το κόστος (γελοία δικαιολογία) το αστείο είναι ότι του χρόνου και η Samsung θα κάνει το ίδιο.

Το αστείο είναι ότι κάποιοι χαίρονται κιόλας

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Από τη μία η κίνηση είναι τραγική, γιατί όντως φέρεσαι στον καταναλωτή σα να μη του δείχνεις κανέναν σεβασμό. Από την άλλη, αν ισχύουν όλες οι φήμες, όταν θα σου πετάξει iPhone 12 στα 549$ και μάλιστα με OLED οθόνη το θέμα θα ξεχαστεί εντελώς και θα ακολουθήσουν και οι υπόλοιπες εταιρείες, κάτι που είναι ακόμα πιο τραγικό...

Επεξ/σία από Leo360
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, MontzOlee είπε

On topic :

κακή κίνηση ωστόσο πλέον όλοι έχουμε 1-2 φορτιστες και η δουλειά θα γίνει. Με αυτό τον τρόπο είτε pushάρει την ασύρματη φόρτιση είτε λόγω της ευρωπαϊκής οδηγιας Αναμένει τις εξελίξεις

off topic

 Σε ουτε 2 χρόνια από τώρα που η Sammy και αλλες εταιριες δεν θα προσφέρουν  φορτιστή στο κουτί τους να δω τι θα λέτε ! 

βλεπε notch, jack 3.5mm κτλ ..

ότι έκανε το μήλο, το ακολούθησαν οι άλλοι λίγο αργότερα όποτε μην λέτε πολλά γιατί ο καιρός γαρ εγγύς 

Μηπως συμβαινει το αντιθετο? Η apple αντεγραψε το notch αντεγραψε τις μεγαλες οθονες της samsung αντεγραψε το s-pen και το jack αλλη εταιρια το εβγαλε πρωτη. Συν οτι εχει αντιγραψει ολο το android στο ios 14 βαζει pip/widget που υπαρχουν 10 χρονια στο android και μας κανουν τη ζωη ευκολοτερη. Απο το 2009 και μετα μονο αντιγραφες βλεπουμε απο την apple και μηδεν καινοτομιες. Τωρα αυτο με την αφαιρεση του φορτιστη το να αντιγραφει απο αλλους το βλεπω αδυνατον. Να βγαλουν τον ενσυρματο φορτιστη και να βαλουν ασυρματο μεσα ναι. 

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, THE GG GAMER είπε

Όχι εγώ αυτό δεν το δέχομαι,γιατί πρέπει να θεωρεί η apple τους πελάτες τις σαν πρόβατα,δεν με νοιάζει αν έχω στο σπίτι 5 με 100 φορτιστές το ίδιο και με τα ακουστικά.Είναι υποχρεωμένοι από την στιγμή που "δίνω" τόσα λεφτά και είμαι σε μια premium κατηγορία να μου τα παρέχουν όλα.

Εσύ έχεις 100 φορτιστές εγώ που δεν έχω και θέλω να πάρω iPhone με τι θα το φορτίζω?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Snolly είπε

Έχω να βγάλω από το κουτί τον φορτιστή (και τα ακουστικά) στα τελευταία 4-5 iPhones μου. Αν είναι να αφαίρεθει από το κόστος αγοράς τότε +1 από μένα. Ποιός δεν έχει πλέον καλό πολύφορτιστή (τύπου Anker) για να φορτίζει γρήγορα πολλές συσκευές ταυτόχρονα;

Οι περισσότεροι (δεν έχουμε). Μην κρίνεις εξ' ιδίων τα αλλοτρια. Επίσης. Σοβαρά τώρα; Από ποιο κόστος αγοράς να σου αφαιρεθεί; Τα 5$ που της κοστίζει να φτιάξει ένα φορτιστή (και πολλά λέω); Μπροστά στα 1200$; Μην χάφτετε ότι σας πετάει η Apple. Για να σου το κάνω πιο λιανά, το κόστος παραγωγής του 11 Pro Max είναι γύρω στα 500$. Ναι, λογικά ο φορτιστής θα αφαιρεθεί από το "κόστος αγοράς"...

  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...