Προς το περιεχόμενο

Kuo: Τα iPhone 12 δεν θα περιλαμβάνουν στη συσκευασία Earpods αλλά και φορτιστή


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

12 λεπτά πριν, CometRyzen είπε

Μα δεν μιλάω για την περιβαντολογική πολιτική της Apple αλλά για την δικιά μου. ΕΓΩ δεν θέλω τον φορτιστή μαζί με το κινητό, ακριβώς γιατί μπορεί να έχω ήδη. Άρα και φτηνότερα θα μου έρθει, και θα μειώσω το περιβαντολογικό μου αποτύπωμα. 

Και τώρα δεν θα αγοράσεις γιατί δεν έχει φορτιστή στη συσκευασία, και άρα ΜΠΟΡΕΙ να σου βγεί 3€ ακριβότερα αν τον αγοράσεις χώρια. Ντάξει

Αν μιλάς για την δική σου, πάσο. Το 3 ευρώ είναι πολύ μακριά από μια πιθανή τιμολόγηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, music_lover είπε

Αν μιλάς για την δική σου, πάσο. Το 3 ευρώ είναι πολύ μακριά από μια πιθανή τιμολόγηση.

Δηλαδή θα στο δίνανε 5€ αν ήτνα μέαα στη συσκευή αλλά 80€ μόνο του. Okay, πάρε εσύ το iphone 1500€, και θα σου αγορα΄σω εγώ τον φορτιστή 80€. Στο υποσχόμαι, δημόσια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, music_lover είπε

Πολλά και διάφορα άλλα αφού δεν μπορέσαμε να τα κάνουμε κατανοητά μέχρι τώρα, δεν πρόκειται να τα κάνουμε ποτέ γιατί πολύ απλά δεν θέλετε να καταλάβετε την αντίθετη άποψη.

Μα εσύ δεν ακούς την αντίθετη άποψη... αν θέλω φορτιστή θα τον αγοράσω... μην μου τον χρεώνεις με το έτσι θέλω, ούτε θέλω να έχω 6 φορτιστές στο σπίτι... υπάρχει πρόβλημα ή κάτι μη λογικό σε αυτό που γράφω???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, CometRyzen είπε

Δηλαδή θα στο δίνανε 5€ αν ήτνα μέαα στη συσκευή αλλά 80€ μόνο του. Okay, πάρε εσύ το iphone 1500€, και θα σου αγορα΄σω εγώ τον φορτιστή 80€. Στο υποσχόμαι, δημόσια. 

Μην κάνεις πως δεν καταλαβαίνεις. Αν τον βάλει μέσα στην συσκευασία, θα κάνει παραγγελία για εκατομμύρια φορτιστές άρα πολύ χαμηλότερη τιμή. Αν τον πουλάει χωριστά, θα τον πουλάει ακριβότερα γιατί θα παράγει πολύ λιγότερους καθότι με την λογική σας η ζήτηση θα είναι μικρή αφού όλου έχουμε έναν στο σπίτι.

3 λεπτά πριν, AtiX είπε

Μα εσύ δεν ακούς την αντίθετη άποψη... αν θέλω φορτιστή θα τον αγοράσω... μην μου τον χρεώνεις με το έτσι θέλω, ούτε θέλω να έχω 6 φορτιστές στο σπίτι... υπάρχει πρόβλημα ή κάτι μη λογικό σε αυτό που γράφω???

Μα έχω απαντήσει ήδη στο ερωτήμα που θέτεις, εγώ δεν ακούω? Εσύ ρωτάς πράγματα που απαντήθηκαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, music_lover είπε

Μην κάνεις πως δεν καταλαβαίνεις. Αν τον βάλει μέσα στην συσκευασία, θα κάνει παραγγελία για εκατομμύρια φορτιστές άρα πολύ χαμηλότερη τιμή. Αν τον πουλάει χωριστά, θα τον πουλάει ακριβότερα γιατί θα παράγει πολύ λιγότερους καθότι με την λογική σας η ζήτηση θα είναι μικρή αφού όλου έχουμε έναν στο σπίτι.

Ωραία βρε πασά μου, αυτο προσπαθώ να καταλάβω. Πόση πιστεύεις θα είναι η διαφορά? 1€? 5€? Αντέ θα σου πω 10 γιατί είμαι large. Θα στα δώσω εγώ αν αυτό είναι το πρόβλημα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, AtiX είπε

Μα εσύ δεν ακούς την αντίθετη άποψη... αν θέλω φορτιστή θα τον αγοράσω... μην μου τον χρεώνεις με το έτσι θέλω, ούτε θέλω να έχω 6 φορτιστές στο σπίτι... υπάρχει πρόβλημα ή κάτι μη λογικό σε αυτό που γράφω???

μπορείς σε παρακαλώ να μου υπολογίσεις ο καταναλωτής εκτός απο περιβαλοντικό παράγοντα ας πουμε και στο να γλυτώσει να έχει 500 καλώδια και φορτιστες στο σπίτι,τι κέρδος θα έχει? πόσα περιπου χρήματα πιστευεις θα βγει φθηνότερο το νεο iphone?

Επεξ/σία από nosstrom
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, music_lover είπε

Μην κάνεις πως δεν καταλαβαίνεις. Αν τον βάλει μέσα στην συσκευασία, θα κάνει παραγγελία για εκατομμύρια φορτιστές άρα πολύ χαμηλότερη τιμή. Αν τον πουλάει χωριστά, θα τον πουλάει ακριβότερα γιατί θα παράγει πολύ λιγότερους καθότι με την λογική σας η ζήτηση θα είναι μικρή αφού όλου έχουμε έναν στο σπίτι.

Μα έχω απαντήσει ήδη στο ερωτήμα που θέτεις, εγώ δεν ακούω? Εσύ ρωτάς πράγματα που απαντήθηκαν.

Μα δεν έχεις απάντηση φίλε μου... έχεις προσβάλει!!! Αν δεν το καταλαβαίνεις καλό είναι να ξεκινήσεις να ξανά διαβάζεις τα ποστ σου και να κάνεις την απαραίτητη αυτοκριτική...

1 λεπτό πριν, nosstrom είπε

μπορείς σε παρακαλώ να μου υπολογίσεις ο καταναλωτής εκτός απο περιβαλοντικό παράγοντα ας πουμε και στο να γλυτώσει να έχει 500 καλώδια και φορτιστες στο σπίτι, πόσα περιπου χρήματα πιστευεις θα βγει φθηνότερο το νεο iphone?

Οι φήμες λένε για αρχική τιμή 549$ δηλαδή 100$ κάτω από την περσινή αρχική τιμή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, nosstrom είπε

απλά για εμενα χωρίς το φορτιστή ειναι όριο και δε το δέχομαι να το αγοράσω χωρίς αυτον μέσα ας κάνει και παπάδες.

Δεν θα το αγοράσεις επειδή ο φορτιστής δεν θα είναι μέσα στο κουτί! Δεν ξέρω να γελάσω η να κλάψω για το που οδεύουμε σαν ανθρωπότητα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, CometRyzen είπε

Ναι και? 39,99 θα σου κοστίσει είτε τον πουλάει μαζί με το κινητό είτε όχι. 

 

1 λεπτό πριν, CometRyzen είπε

Ωραία βρε πασά μου, αυτο προσπαθώ να καταλάβω. Πόση πιστεύεις θα είναι η διαφορά? 1€? 5€? Αντέ θα σου πω 10 γιατί είμαι large. Θα στα δώσω εγώ αν αυτό είναι το πρόβλημα. 

Tην περιπτωση να συμπιεζε το κερδος της και να μην αυξανε την τιμη αν κραταγε τον φορτιστη μεσα ωστε να ειναι κατω απο το ψυχολογικο οριο των $999 την εξεταζουμε;

Εκτος αν θεωρουμε οτι πχ τα προηγουμενα χρονια τα iPhone ειχαν ακριβως το ιδιο κοστος κατασκευης, για αυτο η apple τα πουλαγε ακριβως στην ιδια τιμη(iPhone X/XS/11 pro) στην Αμερικη και δεν χρειαστηκε πχ να συμπιεσει το κοστος της σε καποιες περιπτωσεις ωστε να κρατησει σταθερη τιμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, AtiX είπε

Μα δεν έχεις απάντηση φίλε μου... έχεις προσβάλει!!! Αν δεν το καταλαβαίνεις καλό είναι να ξεκινήσεις να ξανά διαβάζεις τα ποστ σου και να κάνεις την απαραίτητη αυτοκριτική...

Όποιον προσβλήθηκε, του ζητώ συγνώμη αλλά δεν ήταν στις προθέσεις μου, το κατάλαβε λάθος.

Από και πέρα έχω απαντήσει, δεν θα κάτσω να γράφω τα ίδια και τα ίδια, αφού δεν θες να καταλάβεις μεγεια σου με χαρά σου, καλό απόγευμα.

Επεξ/σία από music_lover
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, CometRyzen είπε

Δεν θα το αγοράσεις επειδή ο φορτιστής δεν θα είναι μέσα στο κουτί! Δεν ξέρω να γελάσω η να κλάψω για το που οδεύουμε σαν ανθρωπότητα. 

αφου το δεχεσαι ...εσυ καταλαβαίνω που οδεύουμε ROBO. Και αν καταλαβαίνεις απο εμενα που οδεύουμε σαν ανθωπότητα τιμή μου. και ειναι επιλογη μου φίλε γνώμη μου και δικαιωμά μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, haHa είπε

Tην περιπτωση να συμπιεζε το κερδος της και να μην αυξανε την τιμη αν κραταγε τον φορτιστη μεσα ωστε να ειναι κατω απο το ψυχολογικο οριο των $999 την εξεταζουμε;

Εκτος αν θεωρουμε οτι πχ τα προηγουμενα χρονια τα iPhone ειχαν ακριβως το ιδιο κοστος κατασκευης, για αυτο η apple τα πουλαγε ακριβως στην ιδια τιμη(iPhone X/XS/11 pro) στην Αμερικη και δεν χρειαστηκε πχ να συμπιεσει το κοστος της σε καποιες περιπτωσεις ωστε να κρατησει σταθερη τιμη.

Δεν έχει σημασία βασικά. Εστώ οτι συμπιέζει το κέρδος της και στον δίνει λοιπόν 20€ αντί για 40 που έχει ως standalone. Πρώτον, who gives a ***k. Αλλά έστω, someone does. Πρώτον, εγω και όσοι έχουμε ήδη φορτιστή θα το παρόυμε 979 και με λιγότερο περιβαλοντικό αντίκτυπο. Δεύτερον, αυτός που δεν έχει φορτιστή θα πληρώσει μεν 40€ (δηλαδή 20€ παραπάνω), αλλά δεν θα χρειαστεί να ξαναπληρώσει για 2ο φορτιστή σε 1-2-3 χρόνια που θα αλλάξει κινητό. Όλοι κερδισμένοι ;) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, music_lover είπε

Όποιον προσβλήθηκε, του ζητώ συγνώμη αλλά δεν ήταν στις προθέσεις μου, το κατάλαβε λάθος.

Από και πέρα έχω απαντήσει, δεν θα κάτσω να γράφω τα ίδια και τα ίδια, αφού δεν θες να καταλάβεις μεγεια σου με χαρά σου, καλό απόγευμα.

Και έγραψες...

2 ώρες πριν, music_lover είπε

Premium= προσφορά-συμπερίληψη υψηλής ποιότητας φορτιστή ταχυφόρτισης μέσα στο κουτί. Έχετε λαλήσει από το πολύ iOS..και δεν είναι όποιος αντέχει και μπορεί, καμία σχέση, είναι το ποιος δέχεται να τον αρμέγουν ή όχι, γιατί έτσι λέγεται, άρμεγμα πιστών, όχι ότι είμαστε στις τσέπες σας, ποσως μας ενδιαφέρει τι θα κάνετε, αλλά μην μας κάνετε και το άσπρο μαύρο. Τώρα περι ορέξεως κολοκυθόπιτα, δεν θέλετε φορτιστή? Μη σώσουν και σας δώσουν, αγοράστε τον έξτρα! 🤑

Οπότε κρατά μια σταθερή πορεία και μην μας τα αλλάζεις κατά το πως σε συμφέρει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, CometRyzen είπε

Ωραία βρε πασά μου, αυτο προσπαθώ να καταλάβω. Πόση πιστεύεις θα είναι η διαφορά? 1€? 5€? Αντέ θα σου πω 10 γιατί είμαι large. Θα στα δώσω εγώ αν αυτό είναι το πρόβλημα. 

Δεν μπορείς να το υπολογίσεις με ακρίβεια γιατί δεν ξέρεις πόσο θα ρίξει την τιμή του κινητού, πόσο της κοστίζει ο φορτιστής που βαζει μέσα στο κουτί και πόσο θα πουλάει τον ξεχωριστό φορτιστή. Η διαφορά μας είναι ότι εγώ πιστεύω ότι θα κερδίσει πολλά ενώ εσύ λίγα. Το μέλλον θα δείξει ποιος έχει δίκαιο.

Επεξ/σία από music_lover
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, music_lover είπε

Δεν μπορείς να το υπολογίσεις με ακρίβεια γιατί δεν ξέρεις πόσο θα ρίξει την τιμή του κινητού, πόσο της κοστίζει ο φορτιστής που βαζει μέσα στο κουτί και πόσο θα πουλάει τον ξεχωριστό φορτιστή. Η διαφορά μας είναι ότι εγώ πιστεύω ότι θα κερδίσει πολλά έξω εσύ λίγα. Το μέλλον θα δείξει ποιος έχει δίκαιο.

Define πολλά. Αμα πουλάει τον φοριστή 100€, κομπλε, απατεωνιά μεγάλη. Βέβαια αγοράζεις φορτιστή άλλης εταιρίας. Αυτό είναι εντελώς άσχετο με το αν ο φορτιστής είναι μαζί με το κινητό ή όχι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...