Προς το περιεχόμενο

Kuo: Τα iPhone 12 δεν θα περιλαμβάνουν στη συσκευασία Earpods αλλά και φορτιστή


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης
1 ώρα πριν, tsakis11 είπε

Αν συνεβαινε πρωτα στις τηλεορασεις σονυ ας πουμε θα ειχατε βγει ολοι να κραξετε και να πειτε μα καλα δινουν εχτρα το τηλεκοντρολ ? δε ντρεπονται ? θα εβγαινε καποιος μετα να σας πει εγω ρε εχω 130 τηλεκοντρολ σονυ πειτε σε μενα θα σας στειλω τζαμπα..σιγα γιατι σας φαινεται περιεργο..για το περιβαλλον το κανει!!!

Μερικά σημεία προς σκέψη:

- Τα smartphones που πωλούνται ανά έτος είναι ~1,5 δισ.
- Οι τηλεοράσεις που πωλούνται ανά έτος είναι ~230 εκ.
- Οι τηλεοράσεις δεν έχουν όλες το ίδιο τηλεκοντρόλ
- Ευτυχώς (οι περισσότεροι) δεν αλλάζουμε την τηλεόρασή μας κάθε 1-2-3-4 χρόνια
- Το ότι η Apple ή οποιαδήποτε εταιρία προσπαθεί να βγάλει από την μύγα ξύγκι δεν αναιρεί το οποιοδήποτε κέρδος για το περιβάλλον!

Επίσης, εγώ π.χ. δεν αγόρασα USB καλώδιο για τον εκτυπωτή μου γιατί έχω πολλά. Όπως είπαν κι άλλοι πριν, αν στα πιο φτηνά iPhone είναι να δίνει απλό φορτιστή κι όχι fast charger, καλύτερα να μην δίνει καθόλου, οι περισσότεροι έχουμε!


 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, nosstrom είπε

σου εξηγησα με ενοχλούν και τα δυο.  Κοινή λογική, σου είπα ποια ειναι σε προηγούμενο μνμ.... η συσκεύη πρέπει να πωλείται πλήρως λειτουργική. Χωρίς φορτιστή δεν είναι...μέχρι να αγορασεις φορτιστή.

Για μένα που έχω φορτιστή είναι πληρως λειτουργικη. Επίσης ο επεξεργαστής που αγόρασα δεν ήρθε με mobo, ram, τροφοδοτικό. Δηλαδή δεν ήταν πλήρως λειτουργικός....

2 ώρες πριν, SakisD1 είπε

Όπως λέει κάθε Apple fun boy για ότι  δεν κάνει το iPhone δεν χρειάζεται να έχει και φορτιστή άλλωστε ρητά λέει τιμή iPhone 2000e δεν λέει πουθενά iPhone+φορτιστή+ακουστικά+κουτί. 

Εγώ πάντως δεν γουστάρω Apple. Δεν είχα ποτέ apple συσκευή ούτε πρόκειται να αγοράσω. Αλλά όχι επειδή δεν έχει φορτιστή στο κουτί... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Antilogos1975 είπε

xiaomara και πασης ελλαδος....

Για να το λες κάτι θα ξες, δεν είχα ποτέ xiaomi προϊόντα πλην μια έξυπνης λάμπας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, tsakis11 είπε

Εγω λεω εσεις οι 7 που προσπαθειτε να μας πειτε οτι ειναι νορμαλ να μην εχει μεσα φορτιστη μια συσκευη που ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ φορτιστη για να δουλεψει να κανετε ενα γκρουπ και να ευλογειτε τα γενια σας :)

Αν συνεβαινε πρωτα στις τηλεορασεις σονυ ας πουμε θα ειχατε βγει ολοι να κραξετε και να πειτε μα καλα δινουν εχτρα το τηλεκοντρολ ? δε ντρεπονται ? θα εβγαινε καποιος μετα να σας πει εγω ρε εχω 130 τηλεκοντρολ σονυ πειτε σε μενα θα σας στειλω τζαμπα..σιγα γιατι σας φαινεται περιεργο..για το περιβαλλον το κανει!!!

Αυτο μας λετε αλλα επειδη ειστε φανατικοι της απλ δεν το καταλαβαινετε..Εμενα προσωπικα μου αρεσει η απλ ειχα και ισως ξαναπαρω απλ αλλα πραγματικα δεν ειναι νορμαλ να πουλαει εχτρα φορτιστη.δε θα πεθανει κανενας ουτε θα γινει κατι σημαντικο αλλα 40 χρονια που ζω εχω μαθει πως οτι αγοραζω λειτουργει out of the box...συγκεκριμενα επι χρονια βριζω τις εταιριες εκτυπωτων που δε βαζουν μεσα usb καλωδιο..γιατι οταν πηγαινα να εγκαταστησω εκτυπωτες και ξεχνουσα να παρω το εχτρα καλωδιακι επρεπε να ξαναγυρισω πισω..συν φυσικα την εχτρα χρεωση που ειχε 5 ευρω εδω 5 ευρω εκει μαζευονται.οπως και να εχει το κανει για το κερδος για κανενα περιβαλλον δεν το κανει..δικαιωμα της φυσικα καλα κανει..το θεμα ειναι να ανοιξουν μερικοι τα ματια τους και να πουνε ναι ρε φιλε ηλιθια κινηση αλλα δε μας νοιαζει..ναι ετσι το δεχομαι. το να προσπαθειτε ομως να μας πειτε οτι ειναι και καλη κινηση...ε αυτο ειναι εριστικο..

Ξαναλέω, άσχετο το παράδειγμα με το τηλεκοντρόλ. Πρώτον γιατί δεν αλλάζεις το ίδιο γρήγορα τηλεόραση όσο αλλάζεις κινητό, που σημαίνει δεν θα έχεις μαζέψει 700 τηλεκοντρόλ σπίτι. Αυτονόητο. Δεύτερον δεν κάνουν όλα τα τηλεκοντρόλ με όλες τις τηλεοράσεις, ακόμα και όσα είναι ίδιας μάρκας. Επίσης αυτονόητο. Τρίτον, Apple συσκευή δεν είχα ποτέ. Τρελό ε? 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, CometRyzen είπε

Για μένα που έχω φορτιστή είναι πληρως λειτουργικη. Επίσης ο επεξεργαστής που αγόρασα δεν ήρθε με mobo, ram, τροφοδοτικό. Δηλαδή δεν ήταν πλήρως λειτουργικός....

Εγώ πάντως δεν γουστάρω Apple. Δεν είχα ποτέ apple συσκευή ούτε πρόκειται να αγοράσω. Αλλά όχι επειδή δεν έχει φορτιστή στο κουτί... 

καλα αλήθεια τώρα ? αφου λες οτι πάνω έχεις φορτιστή ...  εκτος αν πας να φορτίσεις με android φορτιστή και πάρεις κάποια στιγμή τη μπαταρία στο χέρι...

τελος πάντων,  καλη συνέχεια 🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, nosstrom είπε

καλα αλήθεια τώρα ? αφου λες οτι πάνω έχεις φορτιστή ...  εκτος αν πας να φορτίσεις με android φορτιστή και πάρεις κάποια στιγμή τη μπαταρία στο χέρι...

τελος πάντων,  καλη συνέχεια 🙂

Πρώτον, οι φορτιστές πάνε με τη μπαταρία όχι με το λειτουργικό. Δεύτερον, ναι έχω φορτιστή για "android", δεν χρειάζομαι άλλους 10, οπότε μακάρι να το υιοθετήσουν και άλλες εταιρίες. 

Επεξ/σία από CometRyzen
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
8 λεπτά πριν, music_lover είπε

Για να το λες κάτι θα ξες, δεν είχα ποτέ xiaomi προϊόντα πλην μια έξυπνης λάμπας.

εγω παλι μονο κατι ρολογακια...mi band ...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, SeaLion είπε

Μερικά σημεία προς σκέψη:

- Τα smartphones που πωλούνται ανά έτος είναι ~1,5 δισ.
- Οι τηλεοράσεις που πωλούνται ανά έτος είναι ~230 εκ.
- Οι τηλεοράσεις δεν έχουν όλες το ίδιο τηλεκοντρόλ
- Ευτυχώς (οι περισσότεροι) δεν αλλάζουμε την τηλεόρασή μας κάθε 1-2-3-4 χρόνια
- Το ότι η Apple ή οποιαδήποτε εταιρία προσπαθεί να βγάλει από την μύγα ξύγκι δεν αναιρεί το οποιοδήποτε κέρδος για το περιβάλλον!

Επίσης, εγώ π.χ. δεν αγόρασα USB καλώδιο για τον εκτυπωτή μου γιατί έχω πολλά. Όπως είπαν κι άλλοι πριν, αν στα πιο φτηνά iPhone είναι να δίνει απλό φορτιστή κι όχι fast charger, καλύτερα να μην δίνει καθόλου, οι περισσότεροι έχουμε!


 

το θέτεις ωραία και απλά συμφωνώ.

1 λεπτό πριν, CometRyzen είπε

Πρώτον, οι φορτιστές πάνε με τη μπαταρία όχι με το λειτουργικό. Δεύτερον, ναι έχω φορτιστή για "android", δεν χρειάζομαι άλλους 10, οπότε μακάρι να το υιοθετήσουν και άλλες εταιρίες. 

εχεις δίκιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και η nintendo πουλαγε το new3ds xl χωρις φορτιστη και κατεληξα να αγορασω 3 φορτιστες

Αυτα που λενε για την προστασια του περιβαλλοντος δεν ευσταθουν

Ειναι ατοπημα μια συσκευη να ερχεται χωρις φορτιστη!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, czarjuly είπε

Και η nintendo πουλαγε το new3ds xl χωρις φορτιστη και κατεληξα να αγορασω 3 φορτιστες

Αυτα που λενε για την προστασια του περιβαλλοντος δεν ευσταθουν

Ειναι ατοπημα μια συσκευη να ερχεται χωρις φορτιστη!

Και μια κονσόλα χωρίς τηλεόραση. Να δώσουν και μια Sony 4k hdr TV μαζί με το επόμενο PlayStation. Logic 101 😂📺

Και κεραίες στις τηλεοράσεις. Είναι δυνατόν να αγοράζω τηλεόραση 2k ευρώ και να μην έχει κεραία μέσα? 

Επεξ/σία από CometRyzen
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
1 λεπτό πριν, czarjuly είπε

Και η nintendo πουλαγε το new3ds xl χωρις φορτιστη και κατεληξα να αγορασω 3 φορτιστες

Αυτα που λενε για την προστασια του περιβαλλοντος δεν ευσταθουν

Ειναι ατοπημα μια συσκευη να ερχεται χωρις φορτιστη!

το αγορασες ομως.

ή δεν ηξερες οτι δεν εχει φορτιστη μεσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Antilogos1975 είπε

το αγορασες ομως.

ή δεν ηξερες οτι δεν εχει φορτιστη μεσα.

Δεν ηξερα οτι δεν ειχε φορτιστη μεσα αν το ξερα μπορει να μην την αγοραζα ετσι απο αντιδραση

Τουλαχιστον συνετιστηκαν με το switch και αυτο το βγαλαν με φορτιστη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Μόλις τώρα, czarjuly είπε

Δεν ηξερα οτι δεν ειχε φορτιστη μεσα αν το ξερα μπορει να μην την αγοραζα ετσι απο αντιδραση

Τουλαχιστον συνετιστηκαν με το switch και αυτο το βγαλαν με φορτιστη

παλι θα το αγοραζες.

σιγα τωρα μην δεν το επαιρνες επειδη δεν ειχε μεσα φορτιστη.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Antilogos1975 είπε

παλι θα το αγοραζες.

σιγα τωρα μην δεν το επαιρνες επειδη δεν ειχε μεσα φορτιστη.

Μπα μη το λες ,το πρωτο πραγμα που σκεφτηκα ηταν να πηγαινα πισω την κονσολα με πιασαν τα διαολια μου,καινουργιο πραγμα και να μην μπορεις να το βαλεις σε λειτουργια,αλλα ηταν ηδη αργα ειχα ανοιξει την συσκευασια

Οταν πηρα τα switch (το κανονικο και το lite)το πρωτο πραγμα που ρωτησα ηταν αν εχει μεσα φορτιστη,αν δεν ειχε δεν θα τα αγοραζα απλα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...