Προς το περιεχόμενο

Kuo: Τα iPhone 12 δεν θα περιλαμβάνουν στη συσκευασία Earpods αλλά και φορτιστή


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Υπήρχε μια φημη οτι ο φορτιστής θα ερχοταν με ροδακια για να μπορεις να τον μεταφέρεις εύκολα ομως επειδή το κόστος ήταν μεγάλο περίπου 300€ το ροδακι επέλεξαν πολυ σωστα να μην το συμπεριλάβουν στην συσκευασία. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί κράζετε μερικοί. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Leo360 είπε

Από τη μία η κίνηση είναι τραγική, γιατί όντως φέρεσαι στον καταναλωτή σα να μη του δείχνεις κανέναν σεβασμό. Από την άλλη, αν ισχύουν όλες οι φήμες, όταν θα σου πετάξει iPhone 12 στα 549$ και μάλιστα με OLED οθόνη το θέμα θα ξεχαστεί εντελώς και θα ακολουθήσουν και οι υπόλοιπες εταιρείες, κάτι που είναι ακόμα πιο τραγικό...

Oled περνεις και στα 150 ευρω απο samsung δεν χρειαζεται να δωσεις 549. Δυσκολα θα συγχωρησουν κατι τετοιο οι android χρηστες αν μια στο εκατομμυριο αφαιρεσουν φορτιστη. Οι επιλογες ειναι απειρες ομως οποτε απλα θα φαει ακυρο ο κατασκευαστης που θα το κανει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, KostasKri είπε

Πώς ακριβώς δεν μπορείς να το χρησιμοποιήσεις; Δεν έχεις φορτιστή σπίτι σου; Αν έπαιρνες ΤΏΡΑ ένα τηλέφωνο χωρίς το charging brick, δεν θα μπορούσες να το φορτίσεις; Γιατί δηλαδή να πάρεις και άλλο φορτιστή; Έτσι για να υπάρχει να τον πετάξεις στα σκουπίδια;

Από το να αύξανε 100$ την τιμή, προτιμώ να πετάξει ακουστικά και και φορτιστή και να κρατήσει ίδια την τιμή. Και επίσης, δεν είναι μόνο το κόστος τυ φορτιστή και των ακουστικών αλλά όπως αναφέρει και στο άρθρο, μικρότερες συσκευασίες, ευκολότερη και πιο φθηνή μεταφορά κτλ κτλ κτλ

Πραγματικά μακάρι να γίνει αυτό που φημολογείται, τουλάχιστον για το περιβάλλον.

Εγώ τις παλιές συσκευές τις πουλάω με το φορτιστή τους.Επισης η κάθε συσκευή έχει διαφορετικό φορτιστή πως να φορτίσω το S20 ultra που έχει quick charge με φορτιστή από s6?

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό πρέπει να γίνει Νόμος. 

Ο φορτιστής να πωλείται ανεξάρτητα... 

Οποίος θέλει αγοράζει... 

Τα υπόλοιπα είναι χαζομάρες... 

  • Like 3
  • Confused 3
  • Sad 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
4 λεπτά πριν, strikke είπε

Εσύ έχεις 100 φορτιστές εγώ που δεν έχω και θέλω να πάρω iPhone με τι θα το φορτίζω?

ισως το μοναδικο λογικο σχολιο μεχρι τωρα.

εσυ μπορει και να αναγκαστεις να παρεις εναν φορτιστη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

E ναι. Αυτά είναι. Είδηση απο το μέλλον.

"Σύμφωνα με τον αξιόπιστο αναλυτή Ming-chi Kuo, τα φετινά νέα iPhone 15 δεν θα περιλαμβάνουν στη συσκευασία τους το τηλέφωνο παρά μόνο το manual"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
3 λεπτά πριν, Arkin είπε

Oled περνεις και στα 150 ευρω απο samsung δεν χρειαζεται να δωσεις 549. Δυσκολα θα συγχωρησουν κατι τετοιο οι android χρηστες αν μια στο εκατομμυριο αφαιρεσουν φορτιστη. Οι επιλογες ειναι απειρες ομως οποτε απλα θα φαει ακυρο ο κατασκευαστης που θα το κανει.

και καπου εδω αρχιζει το ζουμι...

μεχρι τωρα φορτιστες και αηδιες...

ροντεο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Snolly είπε

Έχω να βγάλω από το κουτί τον φορτιστή (και τα ακουστικά) στα τελευταία 4-5 iPhones μου. Αν είναι να αφαίρεθει από το κόστος αγοράς τότε +1 από μένα. Ποιός δεν έχει πλέον καλό πολύφορτιστή (τύπου Anker) για να φορτίζει γρήγορα πολλές συσκευές ταυτόχρονα;

Εγώ λέω να πάρουμε φορτιστή Xiaomi για σπάσιμο.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, strikke είπε

Εσύ έχεις 100 φορτιστές εγώ που δεν έχω και θέλω να πάρω iPhone με τι θα το φορτίζω?

Θα αγορασεις ενα ταχυφορτιστη με 10ευρω

https://www.skroutz.gr/s/19941684/Apple-12W-USB-Power-Adapter.html

 

  • Confused 3
  • Sad 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η επίσημη τιμή του φορτιστή είναι 29ε, οπότε με αυτή πρέπει να παίξεις μπάλα αν λάβεις υπόψιν ότι πληρώνεις κανονική τιμή. Με 10, μπορεί να είναι και μαϊμού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Θα αγορασεις ενα ταχυφορτιστη με 10ευρω

https://www.skroutz.gr/s/19941684/Apple-12W-USB-Power-Adapter.html

Αυτό που δικαιολογείτε την apple και τις απαράδεκτες πρακτικές της να το κοιτάξετε μερικοί.Δηλαδη θα δώσω 1000Ε και θα αγοράσω και φορτιστή έξτρα?ο φορτιστής είναι εξάρτημα της συσκευής δεν είναι ακουστικά που αν θες χρησιμοποιείς.

  • Like 19
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα iPhone 6,6s,7 και 11. Όλα τα πούλησα με τους φορτιστές.. Κακώς έπρεπε στον τελευταίο να πω ότι εμμ ξέρεις τι θα τον κρατήσω γιατί έρχονται δύσκολες μέρες 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιμένω βίντεο - troll από εταιρεία όπου θα παρουσιάζει τη νέα συσκευή της και θα εστιάζει στη δωρεάν παροχή φορτιστή. 

Τραβηγμένη κινηση.

Βέβαια αν υπολογίσεις συνολικά το κόστος στα σχεδόν 50 εκατομμύρια συσκευές που πουλάει είναι τουλάχιστον 100 εκατομμύρια κέρδος. 

Αν 1/10 πάρει νέο φορτιστή που κοστίζει κάνα 30αρι έχει άλλα 150 εκατομμύρια όφελος. 

Δεν τα λες και λίγα. 

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...