Προς το περιεχόμενο

Kuo: Τα iPhone 12 δεν θα περιλαμβάνουν στη συσκευασία Earpods αλλά και φορτιστή


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

57 λεπτά πριν, andreaseto είπε

Τραγικό αν όντως το σκέφτονται. Δυστυχώς έχει αρκετή επιτυχία στις προβλέψεις του ο Ming-chi Kuo, οπότε ελπίζω να μετρήσουν τη κατακραυγή και να μη το κάνουν. Δεν έχει σημασία αν έχουμε πολλούς φορτιστές ή όχι. Έχει σημασία ότι παίρνεις ένα προϊόν και δε μπορείς να το χρησιμοποιήσεις!

Σιγα μην υπολογισει η Apple την οποια κατακραυγη...αφου ουτως η αλλως σε αυτη την περιπτωση ξερει οτι οι παλιοι χρηστες εχουν φορτιστες και οι καινουργιοι δεν θα κολλησουν στα 25 του φορτιστη οταν εχουν δωσει 1500 για τη συσκευη.

  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 637
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Θεματακι clickbait

"είδηση" αμφιβόλου αξιοπιστίας,μιας και δεν υπάρχει καμία επίσημη ανακοίνωση.

Κλασσικοί βλάκες,χιουμοράκηδες απο κάτω που κάνουν like και sad emojis μεταξύ τους για να έχουν νόημα στη ζωή τους.

Κλασσικό Insomnia,μια απ τα ιδια.

  • Like 11
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, TopicStrarter είπε

Καλά τι περιμένατε δηλαδή;

 

Αυτά που γελάγατε τώρα γίνονται πραγματικότητα και φυσικά δεν θα σταματήσουν εκεί όσο υπάρχουν άτομα που τους ενισχύουν με τα λεφτά τους. 

 

Οι πρακτικές της Apple και άλλων αντίστοιχων ληστρικών νόμιμων απατεώνων που βασίζονται στους gullible ανθρώπους με όπλο το marketing μου θυμίζουν πάντα αυτό:

 

 

 

 

Μεσα στο κεφάλι σου επικρατεί καταιγίδα. Πως κατάφερες και εμπλεξες τον Niemoeller με μια εταιρία τεχνολογίας μονο εσυ καταλαβες. Αστοχος και εκτός θέματος. Όσο αναφορά τα πληκτρολόγια υπάρχουν άπειρα του κιλού με 10 ευρώ να πάρεις να κάνεις τη δουλειά σου γιατί θα πρέπει να κάνεις αυτό με τα 200 ευρώ πάλι μόνο εσύ κατάλαβες.

Πρέπει να καταλάβετε ότι μιλάμε για εταιρίες. Δεν σας υποχρεώνει κανείς με το ζόρι να πάρετε τα προιόντα τους, αν δεν μπορείτε να τα πάρετε για τον χ, ψ λόγο μην κράζετε χωρίς να έχετε καμία γνώση του θέματος.

Εννοείται πως πιστευω ότι θα υπάρχει κανονικά φορτιστής μέσα στο iphone12. Τότε όλοι εσείς οι μόνιμοι κράχτες θα μπείτε και θα πείτε "Ε ναι το έκανε για να προωθήσει το iphone"...

Κάντε ένα τόπικ, βγάλτε τη χολή σας για την Apple  αν θέλετε αλλα αφού αρχίσαμε τα ρητά ας πω και εγώ ένα.

"Καλύτερα να σε φθονούν παρά να σε λυπούνται"

Επεξ/σία από petranthe
  • Like 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Haldol είπε

Μικρό το κακό. Όλοι έχουμε 1-2-5-10 φορτιστές στο σπίτι. Less waste - κι άλλωστε, τα 'τουβλάκια' της  δεν είναι και κάτι ιδιαίτερο.

σε περιπτωση που σου ξεφυγε σου υπενθιμιζω οτι δινεις 1000+ ευρο για κινητο κ δεν σου βαζει τον φορτιστη χααχχααχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχ

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα σοβαρά δουλεύει κανείς με το 5w Lego φορτιστή η τα Προϊστορικά ακουστικά  100000φορές να μείνει η τιμή στα 1200$ χωρίς ακουστικά και φορτιστή παρά στα 1300$ Για κάτι άχρηστο ουσιαστικά και στην τελική τα μεταξωτά βρακιά θέλουν και επιδέξιους κωλους 😆😆😆

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
6 λεπτά πριν, ikorolis είπε

άντε το επόμενο Apple Iphone θα παίρνετε ένα άδειο κουτί και αν θέλετε το περιεχόμενο θα πρέπει να το πληρώσετε έξτρα

που ξέρετε πολύ πιθανόν στο μελλοντικό Apple Iphone θα σας το δίνουν σε μορφή εξαρτημάτων με τα απαραίτητα εργαλεία και εσείς θα το συναρμολογείτε

κτλ γιατί να μην τα κάνει άλλωστε η Apple (όχι μόνο αυτή  αλλά και όσες άλλες εταιρείες κάνουν τα ίδια) αφού την έχετε για θεά εσείς οι καταναλωτές άρα μην διαμαρτύρεστε.

δεν ειναι το θεμα η apple η η οποια apple.

οταν μια εταιρια φτανει να μπορει να παιξει τοσο πολυ με τους πελατες της τοτε ναι θα κανει τοσα και αλλα τοσα ακομα.

και οταν ο πελατης της ειναι <<δεν με νοιαζει να δωσω και 25-30 ευρω για να παρω εναν φορτιστη>> γιατι να μην το κανει.

δεν ειναι φιλοπτωχα ιδρυματα οι εταιριες.

μηχανες που κοβουνε χρημα ειναι .

εξαλλου το φτηνο το δοκιμασε η apple ...εδωσε το iphone 2020 SE.

τωρα εφτασε η ωρα για χαι κλας κερδη παλι.

ειπαμε καθενας το κουμαντο του στην πλατη του φορτωνεται...

οποιος γουσταρει την μαγκια περναει βεβαια καλα ...

αλλα η μαγκια πληρωνεται....

καλα το πληρωνεται σχετικο.

και εγω iphone εχω , αλλα περιμενω να πεσουνε λιγο τα ακριβα για να παρω κανενα iphone 11 Pro

 

Μόλις τώρα, ts0ts0s είπε

Εκει που υπαρχει σκατο δε βαζεις μυαλο φιλε..Κλασσικε παπαριδι

ετσι ειναι φιλε μου.συμφωνω μαζι σου.

τραβα παρακατω τωρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Antilogos1975 είπε

ετσι ειναι φιλε μου.συμφωνω μαζι σου.

τραβα παρακατω τωρα.

Aμα συμφωνεις μαζι μου μη ξεχασεις να μου κανεις like στο comment,για να μπορεσω να παω και παρακατω 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει ας δεχτούμε ότι όλοι μας έχουμε ένα κάρο φορτιστές στο σπίτι και οντως δεν χρειαζόμαστε άλλον έναν. Αλλά το κόστος του γιατί να μην αφαιρεθεί από το κόστος της συσκευής εφόσον η apple γλιτώνει χρήματα έτσι? Αν δηλαδή το iphone 13 έχει 1000€ με φορτιστή και ακουστικά , γιατί να έχει επίσης 1000€ χωρίς φορτιστή και ακουστικά? Ας μετακυλησει και στον καταναλωτή ένα ποσοστό. Ας πουλήσουν το κινητό 950€.

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Fulgore είπε

Το δουλεμα της αρκουδας απο ορισμενους.

  • Samsung galaxy buds
  • Sony WF 1000xm3
  • Huawei Freebuds
  • Google Pixel Buds

χωρις φορτιστη μεσα στο κουτι οπως και ποσα αλλα αντιστοιχου τυπου ακουστικα,

Που τα ειδατε εσεις ολα τα αλλα ακουστικα που εχουν φορτιστη στην συσκευασια,μονο εσεις ξερετε .

Μα εδώ δεν μιλάει για ασύρματα ακουστικά που φορτίζουν από οποιαδήποτε USB θύρα υπολογιστή η φορτιστή αλλά το ίδιο το κινητό.

Εγώ έχω να πω.

ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΘΕΤΕ και του χρόνου μόνο το κουτί η και δίχως κουτί. Απλά κάνετε donate Και παίρνετε ένα χαρτί που λέει ότι πληρώσατε στην Apple για να έχετε να το λέτε στους γύρω σας. Κοίτα.. εγώ έδωσα λεφτά στην Apple...

Α ρε.. τι είναι αυτά τα πράγματα... απίστευτο.. όλα τα περίμενα αλλά αυτό πια δεν το περίμενα!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για μένα καλύτερα να φύγει και η κάτω θύρα φόρτισης. Δεν εξυπηρετεί πλέον σε τίποτα. Θα αγοράζουμε τη βάση θα το τοποθετούμε πάνω και θα φορτίζει ασύρματα. Ποιο το νόημα να υπάρχει θύρα όταν από εκεί υπάρχει κίνδυνος να μπαίνει υγρό και να παύει το κινητό να είναι αδιάβροχο; Εξάλλου όλα προς τα εκεί δείχνουν ότι πάμε είτε μιλήσουμε για τα AirPods  είτε μιλήσουμε για τα ρολόγια. Η μεταφορά γίνεται πλέον ασύρματα και των δεδομένων οπότε θεωρώ ότι είναι κάτι τελείως άχρηστο. Το μόνο που θα ήθελα θα ήταν ένα πρόγραμμα λίγο καλύτερο από το iTunes το οποίο με ζόρισε τον πρώτο καιρό στο συγχρονισμό ώστε να μπορούν οι χρήστες να το χρησιμοποιούμε πιο εύκολα ασύρματα.

Επεξ/σία από tilaverboy
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, Fulgore είπε

α)δεν δικαιολογω τιποτα. Εγινε μια χ ερωτηση και δωθηκε μια ψ απαντηση. Ασε που στο link εβαλα ταχυφορτιστη και οχι τον αργο φορτιστη που εχει πχ το Iphone 11.

β)το αρθρο δεν αναφερει πουθενα οτι ολα τα νεα iphone δεν θα εχουν καθολου φορτιστη. Συγκεκριμενα γινεται λογος για το φθηνοτερο απο τα νεα μοντελα για το αν θα εχει ή οχι. Ξερεις το φθηνοτερο μοντελο που μεχρι και σημερα πωλειται στην αγορα με ενα φορτιστη μολις των 5W που για να φορτισει πληρως το κινητο παιρνει 3ωρες

γ)μιλαμε για φημη που σημαινει οτι δεν ειναι 100% σιγουρο οτι θα ισχυει,και δεν ξερουμε και τι διαφορα στην τιμη θα υπαρχει.

Αλλιως υπαρχουν παντα στην αγορα και τα τωρινα μοντελα αν θες οπως και δηποτε να αγορασεις iphone που εχουν μεσα στο κουτι ταχυφορτιστες.

Αυτο το πραγμα που εχει κουρασει ειναι η μονιμη μιζερια απο ορισμενους εδω μεσα που απλα περιμενουν σε μια γωνια ποτε θα σκασουν αρθρα σαν και αυτο,για να αρχιζουν να θαβουν μια εταιρεια η οποια τους ειναι αδιαφορη.

Και η Google το Pixel 4xl το πουλαει χωρις ακουστικα,συσκευη των 1000ευρω κοντα. Δεν ειδα τετοια αντιδραση απο τον κοσμο ομως,ουτε για την Samsung που πουλαει τις ναυαρχιδες της χωρις usb dongle.

Δηλαδή σου πουλάει συσκευή που δεν είναι λειτουργική και ψάχνετε να βρείτε δικαιολογίες μερικοί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από οικολογικής και μόνο απόψεως αν ήμουν Apple θα έδινα την επιλογή με μια διαφορά πχ 30 ευρώ να έχω πακετάκι με φορτιστή και πακετάκι χωρίς. Τα 30  οχι γτ τόσο κοστίζει φυσικά αλλά σαν αποτρεπτικό παράγοντα. Προσωπικά θα διάλεγα χωρίς φορτιστή, ναι και για τα 30 ή το οποίο πόσο ήταν η διαφορά, αλλά περισσότερο οικολογικά. Έχω 5 φορτιστές, όπως οι περισσότεροι μας. Τι να τους κάνω κι άλλους? 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, KostasKri είπε

Πώς ακριβώς δεν μπορείς να το χρησιμοποιήσεις; Δεν έχεις φορτιστή σπίτι σου; Αν έπαιρνες ΤΏΡΑ ένα τηλέφωνο χωρίς το charging brick, δεν θα μπορούσες να το φορτίσεις; Γιατί δηλαδή να πάρεις και άλλο φορτιστή; Έτσι για να υπάρχει να τον πετάξεις στα σκουπίδια;

Από το να αύξανε 100$ την τιμή, προτιμώ να πετάξει ακουστικά και και φορτιστή και να κρατήσει ίδια την τιμή. Και επίσης, δεν είναι μόνο το κόστος τυ φορτιστή και των ακουστικών αλλά όπως αναφέρει και στο άρθρο, μικρότερες συσκευασίες, ευκολότερη και πιο φθηνή μεταφορά κτλ κτλ κτλ

Πραγματικά μακάρι να γίνει αυτό που φημολογείται, τουλάχιστον για το περιβάλλον.

Αυτές τις @@ριές για το περιβάλλον να μη λέγατε... Ας πει τους χρήστες να μην αγοράζουν κάθε χρόνο iPhone . Και με 3 ετίας κάνουν τη δουλειά τους. Αν παίρνουν όλοι συσκευή κάθε 3 χρόνια τότε βοηθάς το περιβάλλον. Αλλά είπαμε να βοηθάμε το περιβάλλον χωρίς να βλάψουμε την τσέπη μας. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...