Προς το περιεχόμενο

Kuo: Τα iPhone 12 δεν θα περιλαμβάνουν στη συσκευασία Earpods αλλά και φορτιστή


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εντελώς παράλογο το να μην υπάρχει γρήγορος φορτιστής στο iphone 11 που έχω και θέλω 4 ώρες για να το γεμίσω. 930.00€ τηλέφωνο δεν έχει καμία δικαιολογία να μην σου τον προσφέρει... πόσο μάλλον να μην υπάρχει και καθόλου φορτιστής στη συσκευασία.

Ξεφτίλα!

Επεξ/σία από d4mage
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, vargas είπε

Το notch μόνο η apple το κράτησε ...

ισχυει. 

το jack ομως ?! :D

9 λεπτά πριν, PortgasDiAce είπε

On topic:

όταν πληρώνεις premium προϊόντα πρέπει να δέχεσαι και premium προϊόντα και ας έχεις 15 φορτιστές στο σπίτι σου.

Off topic:

Κράξιμο θα φάνε και αυτές θέλω να ελπίζω

100% Μαζί σου αδερφε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Leo360 είπε

Από τη μία η κίνηση είναι τραγική, γιατί όντως φέρεσαι στον καταναλωτή σα να μη του δείχνεις κανέναν σεβασμό. Από την άλλη, αν ισχύουν όλες οι φήμες, όταν θα σου πετάξει iPhone 12 στα 549$ και μάλιστα με OLED οθόνη το θέμα θα ξεχαστεί εντελώς και θα ακολουθήσουν και οι υπόλοιπες εταιρείες, κάτι που είναι ακόμα πιο τραγικό...

549€ με Αμολεντ οθονη???!

WOW

Εχω σοκαριστεί.

Ευτυχισμένο το 2014 εύχομαι.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που δεν μας είπαν........ είναι πόσο θα κοστίζει ο Φορτιστής να τον αγοράσεις μόνο του!!!!

Καλή δύναμη!!! Ε με 2Ε κόστος..... νομίζω ότι είναι καλή μια τιμή κοντά στο 100αρικο (θα έχει το μήλο επάνω ντε!)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σου λέει να βάλω φορτιστή της πλάκας πάλι με 5W και να θέλει κανά τετράωρο να φορτίσει θα γελάνε και οι πέτρες.

Ο ταχυφορτιστής από την άλλη μου βγαίνει ακριβά για να τον δίνω δώρο!

Οπότε ας δώσω ένα σκέτο καλώδιο και ο καθένας ας το βάλει όπου νομίζει...

Επεξ/σία από agnostos13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
35 λεπτά πριν, tsarouc είπε

Εγώ σκέφτομαι το φουκαρά / άσχετο επιχειρηματία (το 80% των χρηστών της Apple) που θα τα σκάσει για το επόμενο iphone του όταν ανοίξει την συσκευασία και πάει να φορτίσει το κινητό τι θα πει... :P

η αληθεια ειναι οτι ενα ψιλοσοκ θα το παθει , ειδικα αν δεν εχει μπει ινσομνια να διαβασει τα σχολια...

(χιουμορ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Haldol είπε

Μικρό το κακό. Όλοι έχουμε 1-2-5-10 φορτιστές στο σπίτι. Less waste - κι άλλωστε, τα 'τουβλάκια' της  δεν είναι και κάτι ιδιαίτερο.

Είναι απλά τραγικό και γελοίο αυτο που λες. Σκας τόσα λεφτά και δεν σου δίνει καν φορτιστή. Απλά τραγικό. Εδώ με 200 ευρώ παίρνεις κινητό και σου δίνει fast charger και η apple με τόσα λεφτά πλέον ούτε τον απλό φορτιστή δεν σου βαζει. Απορώ γιατί προσπαθείτε να την δικαιολογησετε μερικοί. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και που να βγαλει modular τροφοδοτικα η apple...
Τα καλωδια θα τα αγοραζες εξτρα 😛 

Απο την αλλη, μηπως τα κινητα της ειναι μονο μιας χρησης; 🤣🤣

 

Επεξ/σία από GoMaR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η αλήθεια είναι ότι φωνάζαμε στην Apple να διορθώσει το φορτιστή και να μην είναι διαφορετική τώρα που τον κάνει κοινότυπο σαν όλους για να μειώσει το αποτύπωμά της στο περιβάλλον δεν θα πουλάει περιττά καλώδια. Δηλαδή Apple και περιβάλλον μαζί θα κερδίσουν κάτι.... 😜

Επεξ/σία από dvs49
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
1 λεπτό πριν, Panagioths94 είπε

Είναι απλά τραγικό και γελοίο αυτο που λες. Σκας τόσα λεφτά και δεν σου δίνει καν φορτιστή. Απλά τραγικό. Εδώ με 200 ευρώ παίρνεις κινητό και σου δίνει fast charger και η apple με τόσα λεφτά πλέον ούτε τον απλό φορτιστή δεν σου βαζει. Απορώ γιατί προσπαθείτε να την δικαιολογησετε μερικοί. 

δεν την δικαιολογει κανενας πιστευω.

απλα οι εταιριες κινητων τηλεφωνων ειναι πολλα χρονια τωρα στην αγορα και εχουνε γινει κατι σαν τις ομαδες στο ποδοσφαιρο.

οσο και να ανεβαζεις βιντεακια εσυ με τα πετσινα πεναλτι του γαυρου αλλο τοσο θα σου λεει για τα ανυπαρκτα οφ σαιντ του βαζελου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

 

 

1 hour ago, haHa said:

Ποσους usb-c φορτιστες εχεις στο σπιτι σου για να μπορεις να φορτισεις το iPhone 12 με το καλωδιο του;

Δεν φορτιζουν με οποιοδηποτε usb φορτιστη που εχεις στο σπιτι, γιατι ελαχιστοι ειναι οι usb-c φορτιστες.

Το καλωδιο που θα δινει δεν ειναι usb-a σε lightning, αλλα usb-c σε lightning(αλλο ανεκδοτο το lightning, ειδικα οταν ακομα και το iPad Pro και ολα σχεδον τα android εχουν παει στο ανωτερο usb-c).

 

Πολλούς! Από το ίδιο το desktop μέχρι και all in one charger που βγάζει όλα τα βύσματα. Έχω και στις πρίζες του σπιτιού usb εξόδους οπότε εκεί θες απλά έναν αντάπτορα. 

BTW τα airpods pro τα φορτίζω ασύρματα στο ίδιο wireless pad που φορτίζω και το iphone. Δεν έχω γύρω απο το κομοδίνο 10 φορτιστές... 

1 hour ago, haHa said:

+1

Τα ιδια ατομα που υπερασπιζονται την τσιγκουνια της εταιρειας ειναι τα ιδια που στο παρελθον εχουν γραψει οτι δεν φορτιζουν με third-party φορτιστες/καλωδια και οτι προβληματα σχετικα με φορτιση προκυπτουν απο το γεγονος οτι δεν φορτιζουν οι χρηστες με αυθεντικα εξαρτηματα κλπ κλπ.

3rd party είναι τα belkin για παράδειγμα, 3rd party είναι και αυτά που κρέμονται από το λαιμό των πωλητών στα φανάρια. Διαλέγεις και παίρνεις! 😛

 

Επίσης μην βιάζεστε (πάλι)...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
2 λεπτά πριν, billdanos είπε

Πολλούς! Από το ίδιο το desktop μέχρι και all in one charger που βγάζει όλα τα βύσματα. Έχω και στις πρίζες του σπιτιού usb εξόδους οπότε εκεί θες απλά έναν αντάπτορα. 

3rd party είναι τα belkin για παράδειγμα, 3rd party είναι και αυτά που κρέμονται από το λαιμό των πωλητών στα φανάρια. Διαλέγεις και παίρνεις! 😛

εγω παντως λεω να παρω αυτο.

 

 

Anmerkung 2020-06-29 113143.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...