Προς το περιεχόμενο

AOC 24g2u 169E


imdenq

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, sharkoulis είπε

Ρωτησα εκει τα παιδια κ μου ειπανε αν βρεις καμμενα pixel την φερνεις πισω και στην αλλαζουμε 

Χλωμό κάτι τέτοιο γιατί η AOC καλύπτει από 3 pixel και πάνω και αυτά ανάλογα τη διάταξη.Ζήτα το εγγράφως και αν στο στείλουν οκ εγώ μόνο έτσι θα προχωρούσα.

Στην Q27G2U(ακριβότερο monitor)με όσα καταστήματα  είχα μιλήσει όλα με παρέπεμπαν στην εγγύηση της AOC.Οπότε εφόσον δεν αναλάμβαναν για μεμονωμένη περίπτωση το θεωρώ πολύ δύσκολο το eshop να το κάνει για τόσες μαζικές παραγγελίες του εν λόγω μοντέλου όπου το ποσοστό ελαττωματικών θα είναι σαφώς πολύ υψηλότερο. 

Επεξ/σία από Inler
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρέλαβα και εγώ ή συσκευασία σφραγισμένη με aoc ταινία, μέσα όμως μόνο τα παρελκόμενα καλώδια ήταν οκ. Η συσκευασία της βάσης καθώς και της οθόνης ηταν με χαρτοταινία... Αλλά η ίδια η οθόνη ήταν με  τα αυτοκόλλητα της αθικτη. Σαν να εβαλαν μόνο την οθόνη σε μια συσκευασία με Παρεκλομενα από άλλη οθόνη. Κατά τα άλλα όλα οκ ΧΩΡΙΣ dead pixels,αψογη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, gg i carry είπε

50 red

50 green

45 blue

35 brightness

Overdrive: strong

Οποιος ψαχνεται ακομα με τις ρυθμισεις της οθονης

Δοκιμάστε και αυτά που προτείνουν στο hardware unboxed https://gyazo.com/8f9774b1d0be25e5e3616e702dbe0764

overdrive αναλόγως τα fps που τρέχει το game

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, LASERPEWPEW είπε

Δοκιμάστε και αυτά που προτείνουν στο hardware unboxed https://gyazo.com/8f9774b1d0be25e5e3616e702dbe0764

overdrive αναλόγως τα fps που τρέχει το game

ο steve μαλλον εχει αχρωματοψια :P

προσωπικα εχω brightness 35 (αλλα οκ εγω προτιμω πιο σκοτεινες οθονες, νομιζω οι περισσοτεροι θελουν 40+) και εχω βαλει το normal προφιλ (νομιζω το κανει r38 g39 b50). gamma1 συμφωνω ειναι το καλυτερο

εγω κραταω το strong override. αν δε παιζεις στα 60 νομιζω αξιζει μονο το strong. εμενα παντως αν πεσει στα 85-90 πχ δε βλεπω ghosting ή κατι

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

παρέλαβα και 'γω σήμερα, έχει το μπλε σημάδι στο κάτω μέρος της βάσης και τα μεταλλικά μέρη της  βάσης έχουν οξειδώσεις μάλλον λόγω πολυκαιρίας.  Βέβαια το έψαξα εξονυχιστικά και το μόνιτορ δεν έχει το παραμικρό , είναι πραγματικά σαν καινούργιο αλλά στο μενού στην ισορροπία χρωμάτων δεν έχει τις κλασικές τιμές (50 50  50) που έχουν τα (πολλά λόγω επαγγέλματος) καινούργια AOC που έχουν περάσει απ'τα χέρια μου, άρα λογικά  κάποιος έβαλε το χεράκι του και ξέχασαν να κάνουν reset. Οπότε μάλλον πρόκειται για επανακατασκευασμένα (επισκευασμένα, ή επιστροφές), κάτι λογικό βέβαια αν σκεφτούμε την τιμή.  Αν και σκέφτηκα να το επιστρέψω μιας και είμαι ούτως ή άλλως καλυμένος - έχω ηχογραφημένη την απάντηση του υπαλλήλου ότι δεν πρόκειται για refurbished - για να ψωνίσω από αλλού τελικά θα το κρατήσω μιας και πλην των μετάλλων της βάσης είναι σε πραγματικά άριστη κατάσταση, δεν έχει (αισθητό τουλάχιστον) blb, δεν έχει καμένο ή κολημένο pixel και κυρίως πρόκειται  ίσως για το καλύτερο στην κατηγορία του και οι άλλοι το πουλάνε στα 259 με μόνη εξαίρεση το cosmodata που δεν θα δει από μένα ούτε σεντ. Επιπλέον στο eshop αναλαμβάνουν οι ίδιοι αν υπάρξει θέμα ενώ οι υπόλοιποι που ρώτησα σε παραπέμπουν στην aoc γερμανίας.  Το δε asus με το ίδιο panel με χειρότερη εμφάνιση και άθλια βάση ξεκινά από τα 219 ετοιμοπαράδοτο οπότε θα κρατήσω το g2, άσε που στα aoc το freesync δουλεύει ΑΨΟΓΑ σε αντίθεση με μοντέλα άλλων εταιρειών που στην πράξη σε άλλα games δουλεύει και σε άλλα όχι.

Επεξ/σία από giorgos789456
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

΄Ήρθε και η δικιά μου (η δεύτερη)

Όλα καλά, κανένα pixel κολλημένο, ή τουλάχιστον δεν εντόπισα ακόμα. Επιτέλους, θα βγάλω και τα αυτοκόλλητα!.

To Override δεν μπορούμε να το ρυθμίσουμε από την εφαρμογή AOC g menu? Πρέπει να παλέψουμε με τα κουμπιά της οθόνης?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...