Προς το περιεχόμενο

AOC 24g2u 169E


imdenq

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, sharkoulis είπε

Δεν μπορω να πειραξω ρυθμισεις στα χρωματα. Ειναι λογω καλωδιου? 

Εγώ τα κάνω από το g menu , το κατεβάζεις από το site.

επίσης, τις ρυθμίσεις τις κάνεις στο User Profile και τσέκαρε μήπως είναι ενεργοποιημένο το DCR

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 163
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, k_dinos είπε

Εγώ τα κάνω από το g menu , το κατεβάζεις από το site.

επίσης, τις ρυθμίσεις τις κάνεις στο User Profile και τσέκαρε μήπως είναι ενεργοποιημένο το DCR

Thank you φιλος. Θα ψαχτω και θα ενημερωσω

Επεξ/σία από sharkoulis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 3/7/2020 στις 7:08 ΜΜ, Inler είπε

Χλωμό κάτι τέτοιο γιατί η AOC καλύπτει από 3 pixel και πάνω και αυτά ανάλογα τη διάταξη.Ζήτα το εγγράφως και αν στο στείλουν οκ εγώ μόνο έτσι θα προχωρούσα.

Τα 3 pixel και πανω αφορουν την εγγυηση. Με ηλεκτρονικη αγορα εχεις 14 μερες για επιστροφη για οποιοδηποτε λογο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
24 λεπτά πριν, sharkoulis είπε

Δεν μπορω να πειραξω ρυθμισεις στα χρωματα. Ειναι λογω καλωδιου? 

εχεις βαλει color temp user? Ακυρο ειδα οτι σου απαντησαν 

Επεξ/σία από imdenq
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με παραγγελία από τις 3/7, ακόμα στη συγκέντρωση προϊόντων και πλέον με εξαντλημένο το προϊόν στη σελίδα τους, βλέπω να τρώω άκυρο ή να πάρω καμιά από επιστροφή :D :D :D 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρέλαβα και εγώ σήμερα.

Από την εμφάνιση της εξωτερικής συσκευασίας ήμουν σίγουρος ότι θα βρω πρόβλημα μέσα, τελικά όλα καλά...! Με λίγη βοήθεια από το ιντερνετ έφερα και τα χρώματα εκεί που ήθελα. Μια ερώτηση θα κάνω γιατί μια ζωή ήμουν στα 60hz, εκτός από τη βασική αλλαγή στις ρυθμίσεις της οθόνης που το πήγα στα 144hz, πρέπει να κάνω και καμία άλλη αλλαγή ή απλά φορτώνω και παίζω κανονικά; :D 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, teoqq είπε

Παρέλαβα και εγώ σήμερα.

Από την εμφάνιση της εξωτερικής συσκευασίας ήμουν σίγουρος ότι θα βρω πρόβλημα μέσα, τελικά όλα καλά...! Με λίγη βοήθεια από το ιντερνετ έφερα και τα χρώματα εκεί που ήθελα. Μια ερώτηση θα κάνω γιατί μια ζωή ήμουν στα 60hz, εκτός από τη βασική αλλαγή στις ρυθμίσεις της οθόνης που το πήγα στα 144hz, πρέπει να κάνω και καμία άλλη αλλαγή ή απλά φορτώνω και παίζω κανονικά; :D 

καμια αλλη αλλαγη, στα in game settings δες μπας και ειναι κλειδωμενο στα 60 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

παρελαβα και εγω πριν 2 ωρες 
σφραγισμενη η συσκευασια με ταινια την AOC 
εμενα καθυστερησε μαλλον επειδη ειχα παρει και τα ηχεια απο την αλλη προσφορα του eshop ( GENESIS HELIUM 600 )και ηταν σε αναμονη παραλαβης 

θα την παω στον φιλο μου και γραφω αργοτερα για τυχων καμενα κολημενα pixel

Επεξ/σία από Zengar Zombolt
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, supermanbee είπε

επιστροφές?

ιδέα δεν έχω, αλλά έριξα μια παραγγελία.

μπορεί να με κατευθύνει κάποιος/α πως τσεκάρω αμα το πανελ έχει πρόβλημα; υπάρχει κάποιο πρόγραμμα πχ που να το βλέπει μόνο του ή που να διευκολύνει τη διαδικασία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα ήρθε με αυτοκόλλητο με άλλα στοιχεία πάνω στο κουτί και μέσα το κάλυμμα της οθόνης ήταν κολλημένο με χαρτοταινία και τα 2 καλώδια από τα τρια ήταν με σελοτειπ ενω το ένα σφραγισμένο και είχε δαχτυλιές η οθόνη ενώ απ'έξω είχε την μικρή ταινία aoc που είναι αμφισβητήσιμη.Μέχρι τώρα εντόπισα 2 καμμένα-κολλημένα πιξελ.Έχει χειρότερα χρώματα από την dell που έχω,καλύτερη φωτεινότητα,χειρότερη γωνία θέασης και πολύ χειρότερα ηχεία.Επίσης εκτός από το hdr που είναι κουραστικό υπάρχει κάτι που να παραπέμπει στο sharpness που έχουν άλλες οθόνες;

https://prnt.sc/tfo453

https://prnt.sc/tfo5nj

 

 

 

 

 

Επικοινώνησα και μου είπαν ότι τα διαφορετικά  στοιχεία παραλήπτη που υπήρχαν πάνω ήταν γιατί είχε πάει σε άλλον πριν από εμένα και δεν την παρέλαβε καθόλου.Χμμ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
Στις 11/7/2020 στις 3:26 ΠΜ, DRIFT_KING είπε

Εμένα ήρθε με αυτοκόλλητο με άλλα στοιχεία πάνω στο κουτί και μέσα το κάλυμμα της οθόνης ήταν κολλημένο με χαρτοταινία και τα 2 καλώδια από τα τρια ήταν με σελοτειπ ενω το ένα σφραγισμένο και είχε δαχτυλιές η οθόνη ενώ απ'έξω είχε την μικρή ταινία aoc που είναι αμφισβητήσιμη.Μέχρι τώρα εντόπισα 2 καμμένα-κολλημένα πιξελ.Έχει χειρότερα χρώματα από την dell που έχω,καλύτερη φωτεινότητα,χειρότερη γωνία θέασης και πολύ χειρότερα ηχεία.Επίσης εκτός από το hdr που είναι κουραστικό υπάρχει κάτι που να παραπέμπει στο sharpness που έχουν άλλες οθόνες;

https://prnt.sc/tfo453

https://prnt.sc/tfo5nj

Επικοινώνησα και μου είπαν ότι τα διαφορετικά  στοιχεία παραλήπτη που υπήρχαν πάνω ήταν γιατί είχε πάει σε άλλον πριν από εμένα και δεν την παρέλαβε καθόλου.Χμμ.

Την έστειλες πίσω;

Κανονικα πρέπει να γίνει επιστροφή λογω καμμενων pixel και ότι δεν είναι καινούργια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...