Προς το περιεχόμενο

Το Twitch ανέστειλε τον λογαριασμό του Donald Trump


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, AtiX είπε

Είσαι υπέρ του να καταργηθούν οι νόμοι???

Πρέπει να υπάρχει ελευθερία λόγου στο ίντερνετ και στην κοινωνία αλλιώς πάμε σε δικτατορία.

Πρεπεί να υπάρχει ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ

Εάν θες να προστατεύσεις κάποιον δωστού μόρφωση και θα γελάει με την επίπεδη γη,με το κίνημα κατά των εμβολίων,με τη ρητορική μίσους.

Εάν σ έναν αμόρφωτο του δώσεις επιλεκτική γνώση και επιλεκτική ελευθερία έχεις φτιαξει μια ελεγχόμενη μάζα.

Περαστικά μας

Επεξ/σία από strikke
  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 415
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τι είπε ότι στέλνει βιαστές και εμπόρους ναρκωτικών το Μεξικό ; Εχμ τότε γιατί δεν έπεσε λογοκρισία και σε εμάς όταν π σουλτάνος άνοιξε τις φυλακές και έστελνε τους εγκληματίες προς τα μέρη μας ; Τι λέτε δεν μπορώ να κατάλαβω . Ο τραμπ προσπαθεί να πολεμήσει ότι και εμείς ουσιαστικά . Αν νομίζετε ότι περνάνε μόνο καλά παιδάκια από Μεξικό όπως και σε εμάς δηλαδή που το μεγαλύτερο ποσοστό στις φυλακές είναι αλλοδαποί δεν ξέρετε τι λέτε . 

Επεξ/σία από Aztec
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, strikke είπε

Έχεις ξεφύγει. Στην δημοκρατία υπάρχουν νόμοι και δικαιώματα εγώ είμαι υπέρ της Δημοκρατίας και την ελευθερίας εσύ υποστηρίζεις την λογοκρισία και τον φασισμό

Μακάρι ο "φασισμός" μου να είναι η δική σου "δημοκρατία"...

4 λεπτά πριν, strikke είπε

Πρέπει να υπάρχει ελευθερία λόγου στο ίντερνετ και στην κοινωνία αλλιώς πάμε σε δικτατορία.

Πρεπεί να υπάρχει ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ

Εάν θες να προστατεύσεις κάποιον δωστού μόρφωση και θα γελάει με την επίπεδη γη,με το κίνημα κατά των εμβολίων,με τη ρητορική μίσους.

Εάν σ έναν αμόρφωτο του δώσεις επιλεκτική γνώση και επιλεκτική ελευθερία έχεις φτιαξει μια ελεγχόμενη μάζα.

Περαστικά μας

Η ελευθερία του λόγου σου σταματάει στην ελευθερία του απέναντι σου... το έχεις εμπεδώσει αυτό ή μιλάμε στον αέρα???

Επεξ/σία από AtiX
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, AtiX είπε

Εγώ αν βασιστώ στα δικά σου λεγόμενα θα πρέπει να μην υποστώ τίποτα μιας και λόγω της ελευθερίας της έκφρασης εγώ απλά παρότρυνα και μετά καθομουν και έβλεπα τους υπόλοιπους...

Κανένας δεν καταδικάστηκε επειδή ήταν ρατσιστής... καταδικάστηκε γιατί προχώρησε σε πράξεις που είναι ποινικές...

Τι είναι αυτά που λες?????

Διάβασες το νόμο????

Και μόνο που παρακινείς άλλους σε αδίκημα ακόμα και αν δεν το κάνουν τιμωρείσαι.Ποσο μάλλον να είσαι ο ηθικός αυτουργός του ξυλοδαρμού και της φθοράς!!!

Λες επικίνδυνα πράγματα και παραπληροφόρεις για μένα θα έπρεπε να σε διαγράψουν.

Βλέπεις λοιπόν? Αυτό θες?

Επεξ/σία από strikke
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, strikke είπε

Τι είναι αυτά που λες?????

Διάβασες το νόμο????

Και μόνο που παρακινείς άλλους σε αδίκημα ακόμα και αν δεν το κάνουν τιμωρείσαι.Ποσο μάλλον να είσαι ο ηθικός αυτουργός του ξυλοδαρμού και της φθοράς!!!

Λες επικίνδυνα πράγματα και παραπληροφόρεις για μένα θα έπρεπε να σε διαγράψουν.

Βλέπεις λοιπόν? Αυτό θες?

Μα εσύ δεν υποστηρίζεις ότι όλα αυτά είναι λογοκρισία??? Τα δικά σου επιχειρήματα χρησιμοποιώ... τι τώρα πονάει και το γυρνάμε με ελαφρά πηδηματάκια???

  • Thanks 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, AtiX είπε

Μακάρι ο "φασισμός" μου να γραμμή δική σου "δημοκρατία"...

Η ελευθερία του λόγου σου σταματάει στην ελευθερία του απέναντι σου... τον έχεις εμπεδώσει αυτό ή μιλάμε στον αέρα???

Όταν μιλάω δεν στερω την ελευθερία του αλλου ούτε τα δικαιώματα του.Εαν τον προσβάλλω έχει δικαίωμα να μου κάνει μήνυση,εάν φερθώ ρατσιστικά υπάρχει αντιρατσιστικος νόμος.Που του στερω την ελευθερία?

Αυτά και τέλος μαζί σου γιατί έχεις πρόβλημα αντίληψης

12 λεπτά πριν, AtiX είπε

Μα εσύ δεν υποστηρίζεις ότι όλα αυτά είναι λογοκρισία??? Τα δικά σου επιχειρήματα χρησιμοποιώ... τι τώρα πονάει και το γυρνάμε με ελαφρά πηδηματάκια???

Έχεις πρόβλημα αντίληψης.

12 λεπτά πριν, AtiX είπε

Μα εσύ δεν υποστηρίζεις ότι όλα αυτά είναι λογοκρισία??? Τα δικά σου επιχειρήματα χρησιμοποιώ... τι τώρα πονάει και το γυρνάμε με ελαφρά πηδηματάκια???

 

Επεξ/σία από strikke
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, Retromaniac είπε

Υπάρχουν και τα άσπρα μαύρα και αυτό είναι ένα από αυτά. Πώς θα γίνει δηλαδή; Ωραία και το κόψιμο του trump δεν είναι λογοκρισία. Ποιος θα κρίνει ότι είναι; Εσύ; Εγώ πιστεύω ότι δεν είσαι άξιος.

Σίγουρα δεν είμαι εγώ. Δεν ισχυρίστηκα πουθενά κάτι τέτοιο. Σίγουρα όμως δεν νομίζω οτι υπάρχει και κάποιος που θα έπρεπε να του ανατεθεί κάτι τέτοιο, όπως πιστεύεις εσύ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, KilliK είπε

πολυ σεντονι για το τιποτα. η συζητηση γινεται για το αν το παραπανω βιντεα και η πραξη του POTUS να το δημοσιευσει, αποτελει ρητορικη μισους. ειναι. εξωφθαλμα. οποιοδηποτε πολιτης με ουσιωδη μορφωση, ηθικη συνειδηση και κριτικη σκεψη, μπορει να το  καταλαβει αυτο. και εκει τελειωνει και το θεμα περι "ειδικοτητας".  απλα πραματα.

Τα "οποιοσδήποτε πολίτης με με με" καλό θα ήταν βέβαια να λάβουμε υπόψη πως δεν είναι κάποια παγκόσμια αλήθεια αλλά προσωπική σου άποψη. Οπότε έχω την άποψη μου και έχεις την δική σου. Δεν έχω την άποψη μου και έχεις την παγκόσμια αντικειμενική αλήθεια.

Συμφωνούμε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, scyther666 είπε

Σίγουρα δεν είμαι εγώ. Δεν ισχυρίστηκα πουθενά κάτι τέτοιο. Σίγουρα όμως δεν νομίζω οτι υπάρχει και κάποιος που θα έπρεπε να του ανατεθεί κάτι τέτοιο, όπως πιστεύεις εσύ.

Είπες ότι η λογοκρισία στον trump δεν είναι σωστή, ποιος το κρίνει αυτό; εσύ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, AtiX είπε

Εκει είναι τα κείμενα διάβασε τι έγραψες και σε τι απάντησες...

site τύπου indymedia που εκφράζουν ρητορική μίσους πρέπει να υπάρχουν?

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, Retromaniac είπε

Είπες ότι η λογοκρισία στον trump δεν είναι σωστή, ποιος το κρίνει αυτό; εσύ;

Καταρχήν δεν νομίζω οτι θα βρεις κάπου πρόταση μου που να αναφέρει το τι θα έπρεπε ή τι δεν θα έπρεπε να γίνει στον trump. Εκτός αν το συμπέρανες απο τα συμφραζόμενα.
Η άποψη μου ομως σε οποιαδήποτε περίπτωση είναι πως ο trump κάνει αυτό που κάνει, και όποιος επικαλεστεί ρατσισμό, καλό θα ήταν να μας υποδείξει και το ποιός ορίζει το μέτρο για κάτι τέτοιο.
Μια πρόταση σου, αν με προσβάλει μπορεί να επικαλεστώ ρατσισμό. Αυτό δεν το κάνει αυτόματα γεγονός. Είναι προσωπική σου άποψη. Εσύ το επικαλείσαι μόνο. Δεν θα το κρίνεις εσύ αν είναι όντως ρατιστικό ή όχι. Θα κριθεί απο άλλη διαδικασία.

Όπως είπα και λίγα μηνύματα πριν, δεν τα έχουμε λύσει όλα σαν πολιτισμός. Υπάρχουν έννοιες που τις αντιλαμβανόμαστε αλλιώς, υπάρχουν γεγονότα που ο κάθε ένας τα ερμηνεύει διαφορετικά, ανάλογα με το σε ποιά πλευρά της ιστορίας στέκεται.
Αυτά και άλλα πολλά είναι άλυτα, προς το παρόν, προβλήματα αντίληψης του πολιτισμού μας. Σηκώνουν συζήτηση γιαυτό είναι άποψη μου πως όποιος πει οτι ξέρει τι θα έπρεπε να συμβαίνει, μάλλον έχει πηδήξει αρκετά προηγούμενα λογικά βήματα.

Επεξ/σία από scyther666
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, Retromaniac είπε

Είπες ότι η λογοκρισία στον trump δεν είναι σωστή, ποιος το κρίνει αυτό; εσύ;

Αυτό είναι υποκινούμενο για να μην ξαναεκλεγεί απλά βρήκαν πάτημα

Επεξ/σία από strikke
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
9 λεπτά πριν, strikke είπε

Site τύπου indymedia που εκφράζουν ριτορικη μίσους πρέπει να υπάρχουν η όχι?

Ποια είναι η άποψη σου?

To indymedia δεν είναι Twitch ή Twitter.

Αν το indymedia οργανώνει τρομοκρατικές επιθέσεις, να του την πέσουν. Δεν γίνεται να του την πέσουν επειδή είναι "αναρχικό" site, όπως δεν κλείνουν ένα σωρό ακροδεξιά sites για την απλή διακίνηση ιδεών. 

Όταν το indymedia ή το fasistomedia θα έχει αντίστοιχο βάρος με τα social media και τέτοια επίδραση στην κοινωνία, τα ξαναλέμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, scyther666 είπε

Καταρχήν δεν νομίζω οτι θα βρεις κάπου πρόταση μου που να αναφέρει το τι θα έπρεπε ή τι δεν θα έπρεπε να γίνει στον trump. Εκτός αν το συμπέρανες απο τα συμφραζόμενα.
Η άποψη μου ομως σε οποιαδήποτε περίπτωση είναι πως ο trump κάνει αυτό που κάνει, και όποιος επικαλεστεί ρατσισμό, καλό θα ήταν να μας υποδείξει και το ποιός ορίζει το μέτρο για κάτι τέτοιο.
Μια πρόταση σου, αν με προσβάλει μπορεί να επικαλεστώ ρατσισμό. Αυτό δεν το κάνει αυτόματα γεγονός. Είναι προσωπική μου άποψη.

Όπως είπα και λίγα μηνύματα πριν, δεν τα έχουμε λύσει όλα σαν πολιτισμός. Υπάρχουν έννοιες οπυ τις αντιλαμβανόμαστε αλλιώς, υπάρχουν γεγονότα που ο κάθε ένας τα ερμηνεύει διαφορετικά ανάλογα με το ποιά πλευρά της ιστορίας στέκεται.
Αυτά και άλλα πολλά είναι άλυτα, προς το παρόν, προβλήματα αντίληψης του πολιτισμού μας. Σηκώνουν συζήτηση γιαυτό είναι άποψη μου πως όποιος πει οτι ξέρει τι θα έπρεπε να συμβαίνει, μάλλον έχει πηδήξει αρκετά προηγούμενα λογικά βήματα.

Το ότι δεν τα έχουμε ξεμπερδέψει είναι δικιά σου θεώρηση. Οι υπόλοιποι προχωράμε μπροστά.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...