Προς το περιεχόμενο

Το Twitch ανέστειλε τον λογαριασμό του Donald Trump


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, AtiX είπε

Και θα το συνεχίσω στο ότι είναι υποχρέωση μου ως πολίτης να βοηθήσω όπως μπορώ στην αποτροπή της ακόμα και με ένα απλό τηλεφωνώ στην αστυνομία... το δεν με νοιάζει δεν με ενδιαφέρει ας ασχοληθεί κάποιος άλλος είναι ο καρκίνος που ζούμε σήμερα...

Τότε τι έκανε στην Πολωνία? Χρησιμοποίησε στρατιωτική δύναμη για να εισβάλει? Ναι ή όχι???

Αντί να ρωτάς εμένα, θέλεις λίγο να το Googλάρεις και να δείς ποιος κήρυξε τον πόλεμο, η θα παίζουμε την κολοκυθιά.

1 λεπτό πριν, Retromaniac είπε

Οπότε τι, σταματάμε να τους αποτρέπουμε; Γιατί αυτό λένε εδώ μέσα...

Ποιοι το λένε; Συγγνώμη αλλά δεν έχω διαβάσει από την αρχή το θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 415
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, Vaiosss είπε

Αντί να ρωτάς εμένα, θέλεις λίγο να το Googλάρεις και να δείς ποιος κήρυξε τον πόλεμο, η θα παίζουμε την κολοκυθιά.

Σύμφωνα με τη λογική σου, δεν έγινε παγκόσμιος πόλεμος, γιατί για να ορίσουμε έναν πόλεμο ως παγκόσμιο, θα πρέπει ταυτόχρονα όλες οι χώρες να κηρύξουν πόλεμο η μία στην άλλη. Η έστω το 50+ % των χωρών μιας και έχουμε δημοκρατία.

Επεξ/σία από mmmpii
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Vaiosss είπε

Αντί να ρωτάς εμένα, θέλεις λίγο να το Googλάρεις και να δείς ποιος κήρυξε τον πόλεμο, η θα παίζουμε την κολοκυθιά.

Απλά πράγματα φταίει ο αστυνομικός που πάει να συλλάβει τον κλέφτη και πέφτουν πιστολίες μιας και πρώτος πυροβόλησε ο κλέφτης???

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, AtiX είπε

Απλά πράγματα φταίει ο αστυνομικός που πάει να συλλάβει τον κλέφτη και πέφτουν πιστολίες μιας και πρώτος πυροβόλησε ο κλέφτης???

Εεε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Vaiosss είπε

Εεε;

Ακριβώς αυτά μας λες τόσα ποστ...

Αν δεν μπορείς να κάνεις την αναγωγή βάλε τα γεγονότα στην σειρά, θυμήσου γιατί προσάρτησε Αυστροουγγαρία, γιατί δημιούργησε στρατό και πολεμικό εξοπλισμό και έλα μετά να μου πεις αν και ποιός ξεκίνησε, κυρηξε και τελείωσε τον Β παγκόσμιο πόλεμο...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, mmmpii είπε

Σύμφωνα με τη λογική σου, δεν έγινε παγκόσμιος πόλεμος, γιατί για να ορίσουμε έναν πόλεμο ως παγκόσμιο, θα πρέπει ταυτόχρονα όλες οι χώρες να κηρύξουν πόλεμο η μία στην άλλη. Η έστω το 50+ % των χωρών μιας και έχουμε δημοκρατία.

Σύμφωνα με την λογική μου, πολλά πράγματα που μαθαίνουμε σήμερα, για τότε, δεν έγιναν. Όχι ο πόλεμος όμως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, Vaiosss είπε

Σύμφωνα με την λογική μου, πολλά πράγματα που μαθαίνουμε σήμερα, για τότε, δεν έγιναν. Όχι ο πόλεμος όμως.

Δεν είναι λογική είναι γνώσεις... με αυτές μιλάμε και με αυτές επιχειρηματολογούμε...

Αν έχεις κάποιο στοιχείο που να αναιρεί αυτά που γράφουμε, εδώ ήμαστε... παρέθεσε το...

Επεξ/σία από AtiX
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, AtiX είπε

Ακριβώς αυτά μας λες τόσα ποστ...

Αν δεν μπορείς να κάνεις την αναγωγή βάλε τα γεγονότα στην σειρά, θυμήσου γιατί προσάρτησε Αυστροουγγαρία, γιατί δημιούργησε στρατό και πολεμικό εξοπλισμό και έλα μετά να μου πεις αν και ποιός ξεκίνησε, κυρηξε και τελείωσε τον Β παγκόσμιο πόλεμο...

Αφού λοιπόν αυτός ήταν ο σκοπός του (που δεν αμφιβάλλω) γιατί εφόσον κήρηξαν τον πόλεμο οι Αγγλογάλλοι, παρέμειναν αδρανείς για εβδομάδες και τον άφησαν ανενόχλητο, ενώ μπορούσαν να τον σταματήσουν νωρίτερα;

Μόλις τώρα, AtiX είπε

Δεν είναι λογική είναι γνώσεις... με αυτές μιλάω και με αυτές επιχειρηματολογώ...

Αν έχεις κάποιο στοιχείο που να αναιρεί αυτά που γράφω, εδώ ήμαστε... παρέθεσε το...

Το πρόβλημα εξαρχής, είναι το κηρύσσω με το ξεκινάω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, Vaiosss είπε

Αφού λοιπόν αυτός ήταν ο σκοπός του (που δεν αμφιβάλλω) γιατί εφόσον κήρηξαν τον πόλεμο οι Αγγλογάλλοι, παρέμειναν αδρανείς για εβδομάδες και τον άφησαν ανενόχλητο, ενώ μπορούσαν να τον σταματήσουν νωρίτερα;

Γιατί και οι δύο φοβόντουσαν ότι δεν θα αντέξουν έναν ακόμα πόλεμο μέσα σε τόσο σύντομο χρονικά διάστημα, κοινός δεν είχαν την δύναμη να αντιμετωπίσουν κανέναν γι'αυτό και οι δύο, ειδικά η Γαλλία, μπήκε αφού απειλήθηκε και την πάτησε... αν δεις τις απώλειες τόσο σε έμψυχο όσο και σε πολεμικό υλικό, απο τον Α παγκοσμίου πολέμο θα καταλάβεις τι έπαιζε...

Αλήθεια όλα αυτά δεν τα έχεις διαβάσει???

Επεξ/σία από AtiX
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, AtiX είπε

Γιατί και οι δύο φοβόντουσαν ότι δεν θα αντέξουν έναν ακόμα πόλεμο μέσα σε τόσο σύντομο χρονικά διάστημα, κοινός δεν είχαν την δύναμη να αντιμετωπίσουν κανέναν γι'αυτό και οι δύο, ειδικά η Γαλλία, μπήκε αφού απειλήθηκε και την πάτησε... αν δεις τις απώλειες τόσο σε έμψυχο όσο και σε πολεμικό υλικό, θα καταλάβεις τι έπαιζε...

Αλήθεια όλα αυτά δεν τα έχεις διαβάσει???

Έχω διαβάσει ότι ο Χίτλερ μέχρι τις 27 Σεπτεμβρίου, είχε 23 μεραρχίες, εκ των οποίων, κάποιες από αυτές είχαν εμπλακεί στην Πολωνία.

Οι Εγγλέζοι και οι Γάλλοι όμως, την δεδομένη περίοδο, μπορούσαν να παρατάξουν απέναντι του τουλάχιστον 110 μεραρχίες. Οπότε καταρρίπτεται ο συλλογισμός σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, Vaiosss είπε

Έχω διαβάσει ότι ο Χίτλερ μέχρι τις 27 Σεπτεμβρίου, είχε 23 μεραρχίες, εκ των οποίων, κάποιες από αυτές είχαν εμπλακεί στην Πολωνία.

Οι Εγγλέζοι και οι Γάλλοι όμως, την δεδομένη περίοδο, μπορούσαν να παρατάξουν απέναντι του τουλάχιστον 110 μεραρχίες. Οπότε καταρρίπτεται ο συλλογισμός σου.

Διάβασε τοτε ότι υποθετικά η άγγλοι θα μπορούσαν να προσφέρουν στην Γαλλία κάποιες μεραρχίες... στην πραγματικότητα δεν παρατάχθηκε αυτό το νούμερο, όπως επίσης στρατηγικά πι Γερμανοί κινήθηκαν πιο έξυπνα τύπου δικού μας Μαραθώνα...

Όσο για τον συλλογισμό μου τότε καλό είναι να ψάξεις και να διαβάσεις πόσο αξιόμαχος και σε ρι κατασταση ήταν ο στρατός της Γαλλίας, της Αγγλίας και της Γερμανίας...

Επεξ/σία από AtiX
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, AtiX είπε

Διάβασε τοτε ότι υποθετικά η άγγλοι θα μπορούσαν να προσφέρουν στην Γαλλία κάποιες μεραρχίες... στην πραγματικότητα δεν παρατάχθηκε αυτό το νούμερο, όπως επίσης στρατηγικά κινήθηκαν πιο έξυπνα τύπου δικού μας Μαραθώνα...

Όσο για τον συλλογισμό μου τότε καλό είναι να ψάξεις και να διαβάσεις πόσο αξιόμαχος ήταν της Γαλλίας, της Αγγλίας και της Γερμανίας...

Μιλάμε για 27 Σεπτεμβρίου και εσύ αναφέρεσαι στον Ιούνιο του '40.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Vaiosss είπε

Μιλάμε για 27 Σεπτεμβρίου και εσύ αναφέρεσαι στον Ιούνιο του '40.

Όχι μιλάω για την περίοδο λίγο πριν την έναρξη του Β παγκοσμίου πολέμου... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 30/6/2020 στις 2:52 ΜΜ, Retromaniac είπε

Δεν σου αναγωρίζεται το δικαίωμα να είσαι ρατσιστής ΣΤΗΝ ΠΡΑΞΗ. Τέτοιο δικαίωμα θα σήμαινε ότι έρχεται στο μαγαζί μου ένας αλλοδαπός και δεν τον εξυπηρετώ. Δεν σου αναγωρίζεται κανένα δικαίωμα όσον  αφορά το ρατσισμό. Στο μυαλό σου μπορεί να εισαι και παιδόφιλος και να φαντάζεσαι παιδάκια. Δεν είναι παράνομο να σκέφτεσαι ότι θέλεις. Ακόμη και να παραδεχτείς ότι είσαι ρατσιστής/παιδόφιλος δεν απαγορεύεται. Το να παρακινείς του άλλους ή το μίσος όμως απαγορεύεται. Μιλάμε για συγκεκριμένα πράγματα.

To να μην εξυπηρετήσεις έναν αλλοδάπο πως παρακινεί κάποιον σε βία? Και που είναι το κακό κιόλας? Καπιτάλισμο έχουμε, αν δεν τον εξυπηρετήσω εγώ, θα τον εξυπηρετήσει ο γείτονας και εγώ θα κλείσω λόγω χρεωκοπίας. 

Προφανώς το να μην εξυπηρετήσεις έναν αλλοδαπό επειδή είναι αλλοδαπός είναι χαζομάρα, αλλά θα έπρεπε να έχεις το δικαίωμα, σε ΔΙΚΗ σου επιχείρηση, που έφτιαξες με ΔΙΚΑ σου χρήματα, να εξυπηρετείς όποιον θες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, AtiX είπε

Όχι μιλάω για την περίοδο λίγο πριν την έναρξη του Β παγκοσμίου πολέμου... 

Γιατί υποθετικές οι 110 μεραρχίες των Αγγλογάλλων λοιπόν, απέναντι στις 23 των Γερμανών, μέχρι τις 27 Σεπτεμβρίου του '39; Μαζί θα κινούσαν τις μεραρχίες τους και θα ήταν αμφίβολος πλέον ο Β' παγκόσμιος πόλεμος.

Απλούστατα, ενώ μπορούσαν, δεν το έκαναν και τον άφησαν ανενόχλητο να εξοπλίζεται ολοένα και πιο πολύ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...