Προς το περιεχόμενο

Το Twitch ανέστειλε τον λογαριασμό του Donald Trump


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

44 λεπτά πριν, Retromaniac είπε

Δεν υπερασπίζομαι τους μαύρους. Βασικά δεν υπερασπίζομαι κανέναν γιατί δεν έχω αυτή την δυνατότητα. Και κανείς μας δεν την έχει σαν άτομο. Αυτό που κάνω είναι ότι εκφράζω την ιδεολογική αντίθεση απέναντι στο ρατσισμό.

Εδώ θα με βρεις σύμφωνο. Like🤩

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 415
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
25 λεπτά πριν, Vaiosss είπε

gai_pride_tse.jpg?w=620

Το πανό που το είδες??? 

Τι σχέση έχει ένας που συμμετέχει σε μια διαδήλωση και φοράει ένα μπλουζάκι με την φάτσα του τσε, με όλη την διαδήλωση???

Μπορώ να σου βρω φώτο που φοράνε μπλουζάκια με το logo τωμ Metallica... τι θα βγω να πω ότι τι pride υποστηρίζει την metal μουσική???

Σοβαρεψου λίγο... σε παρακαλώ...

Ρε @scyther666 πάνω που είπα να ένας λογικός άνθρωπος πας και πετάς το like στο ότι του φανεί ποστ... πες μου ότι τώρα σοβαρά υποστηρίζεις ότι το pride υποστηρίζει τον τσε και μάλιστα επιχειρηματολογείς με ένα μπλουζακι και εσυ όπως και ο Vaiosss???

Επεξ/σία από AtiX
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, mimits είπε

Δεν συνεχίζω άλλο.Τι να απαντήσω σ´αυτο;Οτι ΔΕΝ είναι ρατσιστικό να πετάξεις μια μπανάνα σ´ένα μαύρο;;;Τότε τι σκ@τ@ είναι ρατσισμός;; 

Και ΝΑΙ,όταν αποκαλείς κάποιον χοντρό,ΕΙΝΑΙ ρατσιστικό,εκτός αμα είναι ο κολλητός σου!!!

ΥΓ. Δεν θα συνεχίσω γιατί θα ξεχάσουμε και τα αυτονόητα εδω μέσα!

Είναι ρατσιστικό να πεις έναν χοντρό.... Χοντρό? 😂

Νταξει, είσαι Έλληνας? Να σε αποκαλέσω Έλληνα η είναι ρατσιστικό? Να σε φωναζω με το όνομα σου ή και αυτό ρατσιστικό? 

Τα έχεις μπερδέψει φίλε, η αριστερη sjwιλα έχει κάψει εγκεφάλους. Να μου πεις είναι αγένεια να το καταλάβω. Να μου λες είναι ρατσιστικό, ε γελαει και ο σκύλος μου. 

  • Like 5
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, AtiX είπε

Ρε @scyther666 πάνω που είπα να ένας λογικός άνθρωπος πας και πετάς το like στο ότι του φανεί ποστ... πες μου ότι τώρα σοβαρά υποστηρίζεις ότι το pride υποστηρίζει τον τσε???

To βρήκα πολύ ειρωνικό όλο αυτό που συνέβει και γέλασα, γιαυτό έκανα και like.
Νομίζω πως το point του Vaiossss δεν ήταν τόσο το αν το pride υποστηρίζει τον che guevara ή το αντίστροφο, όσο το οτι υπάρχουν άτομα μπερδεμένα στις συζητήσεις και αντιλήψεις περί δικαιωμάτων, ισότητας κλπκλπ και λόγω αυτού, έχουν παίξει και κάτι τέτοιες αντιφατικές εικόνες. Και άλλες παρόμοιες βέβαια.
Αυτό σκέφτηκα εγώ, και νομίζω πως η τοποθέτηση του vaiossss με την εικόνα ήταν πετυχημένη.
Άποψη μου έτσι κ αλλιώς είναι πως το pride είναι κατα κύριο λόγο ένα γκρουπ μπερδεμένων ατόμων.
Ο τύπος στην φωτογραφία ανεξάρτητα απο το αν κρατάει πανό με τον guevara ή τον έχει σε μπλούζα, είτε τρολλάρει είτε είναι πολύ μπερδεμένος.

Επεξ/σία από scyther666
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, CometRyzen είπε

Είναι ρατσιστικό να πεις έναν χοντρό.... Χοντρό? 😂

Νταξει, είσαι Έλληνας? Να σε αποκαλέσω Έλληνα η είναι ρατσιστικό? Να σε φωναζω με το όνομα σου ή και αυτό ρατσιστικό? 

Τα έχεις μπερδέψει φίλε, η αριστερη sjwιλα έχει κάψει εγκεφάλους. Να μου πεις είναι αγένεια να το καταλάβω. Να μου λες είναι ρατσιστικό, ε γελαει και ο σκύλος μου. 

Κοίτα επειδή σήμερα σε πρωτοδιάβασα, ένα θέμα με το τι είναι προσβολή και τι αγένεια το έχεις... μην πέρνεις θάρρος που δεν στην είπα νωρίτερα...

5 λεπτά πριν, scyther666 είπε

To βρήκα πολύ ειρωνικό όλο αυτό που συνέβει και γέλασα, γιαυτό έκανα και like.
Νομίζω πως το point του Vaiossss δεν ήταν τόσο το αν το pride υποστηρίζει τον che guevara ή το αντίστροφο, όσο το οτι υπάρχουν άτομα μπερδεμένα στις συζητήσεις και αντιλήψεις περί δικαιωμάτων, ισότητας κλπκλπ και λόγω αυτού, έχουν παίξει και κάτι τέτοιες αντιφατικές εικόνες. Και άλλες παρόμοιες βέβαια.
Αυτό σκέφτηκα εγώ, και νομίζω πως η τοποθέτηση του vaiossss με την εικόνα ήταν πετυχημένη.
Άποψη μου έτσι κ αλλιώς είναι πως το pride είναι κατα κύριο λόγο ένα γκρουπ μπερδεμένων ατόμων.
Ο τύπος στην φωτογραφία ανεξάρτητα απο το αν κρατάει πανό με τον guevara ή τον έχει σε μπλούζα, είτε τρολλάρει είτε είναι πολύ μπερδεμένος.

Ο φίλος όπως είδες μίλησε για πανό... για κάτι επίσημο δηλαδή... Δεν μίλησε ούτε για άτομα ούτε για αυτο που κατάλαβες εσύ...

αλλά έτσι είναι το να μην αντιμετωπίζεις αυτά που ο ίδιος γράφεις είναι πάγια τακτική των μπήκα να κάνω χαβαλέ...

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, AtiX είπε

Κοίτα επειδή σήμερα σε πρωτοδιάβασα, ένα θέμα με το τι είναι προσβολή και τι αγένεια το έχεις... μην πέρνεις θάρρος που δεν στην είπα νωρίτερα...

Ο φίλος όπως είδες μίλησε για πανό... για κάτι επίσημο δηλαδή... Δεν μίλησε ούτε για άτομα ούτε για αυτο που κατάλαβες εσύ...

αλλά έτσι είναι το να μην αντιμετωπίζεις αυτά που ο ίδιος γράφεις είναι πάγια τακτική των μπήκα να κάνω χαβαλέ...

Δεν πήρα θέση όπως είδες στην συζήτηση που είχατε γιατί δεν με αφορούσε το θέμα το οποίο συζητούσατε, οπότε την άποψη μου δεν την ξέρεις, ούτε ζήτησα απο κανέναν διευκρινήσεις για το τι λέτε ωστε να ξέρω τι εννοεις εσύ με αυτά που λες και τι εννοεί ο vaiossss με αυτά που λέει. Επιπρόσθετα έγραψα ξεκάθαρα το πως ερμήνευσα εγώ κάτι που είδα, ΧΩΡΙΣ όμως να πάρω θέση στην συζήτηση σας.
Το να ισχυρίζεται τώρα πως μπήκα για να κάνω χαβαλέ επειδή έκανα ένα like για δικούς μου λόγους τους οποίους εξήγησα εφόσον το ζήτησες, και πως είναι μάλιστα πάγια τακτική κλπκλπ ... είναι κάπως far fetched και επέτρεψε μου, ψευτοπαραπονιάρικο για εντυπωσιασμό.
Δεν κερδίζεις το debate με τέτοια.
Επι του θέματος έχεις κάτι να πεις?

Στο κάτω κάτω αν ο vaiosss ήθελε να εκφράσει κάτι διαφορετικό απο αυτό που υπέθεσα εγώ, έχει στόμα να το πει. Δεν σημαίνει οτι εγω συμμερίστηκα την άποψη του και σίγουρα δεν έχεις εσύ κάποιο δικαίωμα να το επικαλεστείς αυτό, εφόσον δεν πηρα καν μέρος στην συζήτηση που είχατε.

Επεξ/σία από scyther666
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, scyther666 είπε

Δεν πήρα θέση όπως είδες στην συζήτηση που είχατε γιατί δεν με αφορούσε το θέμα το οποίο συζητούσατε, οπότε την άποψη μου δεν την ξέρεις, ούτε ζήτησα απο κανέναν διευκρινήσεις για το τι λέτε ωστε να ξέρω τι εννοεις εσύ με αυτά που λες και τι εννοεί ο vaiossss με αυτά που λέει. Επιπρόσθετα έγραψα ξεκάθαρα το πως ερμήνευσα εγώ κάτι που είδα, ΧΩΡΙΣ όμως να πάρω θέση στην συζήτηση σας.
Το να ισχυρίζεται τώρα πως μπήκα για να κάνω χαβαλέ επειδή έκανα ένα like για δικούς μου λόγους τους οποίους εξήγησα εφόσον το ζήτησες, και πως είναι μάλιστα πάγια τακτική κλπκλπ ... είναι κάπως far fetched και επέτρεψε μου, ψευτοπαραπονιάρικο για εντυπωσιασμό.
Δεν κερδίζεις το debate με τέτοια.
Επι του θέματος έχεις κάτι να πεις?

Αν παρατήρησες άλλαξα παράγραφο... οπότε είναι η δεύτερη φορά που παρεξηγείς τα γραπτά μου και μάλιστα χωρίς λόγο...

Για τα υπόλοιπα, δεν με πειράζει, κανε όπου θες like δικαίωμα σου, αλλά μην μου λες ότι κάνω like σε ένα μήνυμα αλλά ταυτόχρονα δεν παίρνω και θέση... δεν στέκει... ενήλικες ήμαστε, όχι παιδάκια...

Επεξ/σία από AtiX
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το ότι άλλαξες παράγραφο δεν ξέρω καν τι σημαίνει.
Το οτι παρεξήγησα τα γραπτά σου επίσης δεν ξέρω τι σημαίνει ή σε τι αναφέρεται, αλλά ως ενήλικες είμαστε εδώ και μπορείς να το εξηγήσεις αντί να το αναφέρεις σαν να βρίσκονται όλοι στο μυαλό σου.

Το οτι είμαστε ενήλικες είναι και δική μου πεποίθηση αλλά αυτό δεν σημαίνει οτι τα πάντα είναι αυτονόητα. Το να πηδάς εσύ σε συμπεράσματα επειδή είδες ένα like δεν σημαίνει οτι όλοι οι άλλοι γύρω φέρθηκαν "στραβά" εσύ όμως είδες through the bullshit. Μπορεί να παρεξήγησες και εσύ ή να θεώρησες πράγματα τα οποία όμως δεν εκφράστηκαν ποτέ με αυτόν τον τρόπο. Πιο πίσω έκανα like και στον Retromaniac. Αν θες μπορείς να πηδήξεις και σε μερικά συμπεράσματα για αυτό. Όμως, όπως και στο θέμα του thread, πολλά απο αυτά θα είναι απλά απόψεις σου και όχι η πραγματικότητα.
Αντι να κάνετε ορισμένοι σαν τα κοκόρια μπορείτε να φερθείτε λίγο πιο ώριμα και να μιλάτε όχι με δεδομένα αυτά που έχετε στο μυαλό σας αλλά με πρόθεση για συζήτηση. Αυτό σημαίνει διάθεση, πρόθεση και προσπάθεια να εξηγήσει ο κάθε ένας τι έχει στο μυαλό του, και όχι να θεωρεί τον μικρόκοσμο του σαν παγκόσμια αλήθεια και όλους τους υπόλοιπους στραβούς.
Και σε εσένα, και στον retromaniac και στον mimits έχω κάνει απο αρκετές φορές την ίδια ακριβώς παρατήρηση. Πως μιλάτε σαν να είναι αλήθεια αυτό που λέτε και είστε υπεράνω εξηγήσεων.
Φιλική συμβουλή... πρόσεξε το και διόρθωσε το.
Οι συζητήσεις γίνονται όχι για να λέει ο ένας και ο άλλος σαν 5χρονο "τι λες ρε! ακουστε τι λεει! ειναι τρελός! δεν θα κατσω να ασχοληθω κιολας" και κάτι τέτοια, αλλά γιατί οι άνθρωποι αντιλαμβάνονται τον κόσμο με διαφορετικό μυαλό και ορισμένοι, θέλουν να ανταλλάξουν απόψεις.

Όταν αναφέρεις λοιπόν μια άποψη, ακριβώς όπως ζήτησες αποδείξεις απο τον vaiossss για κάτι που είπε, θα πρέπει και εσύ ο ίδιος να παρέχεις εξηγήσεις και αποδείξεις για τα λεγόμενα σου.
Ο ισχυρισμός σου λοιπόν για το τι ήθελα εγώ να εκφράσω και τι θέση πήρα κλπκλπκλπ με ένα like σε μήνυμα το οποίο είχε να κάνει με θέμα στο οποίο εγώ δεν πήρα θέση, ειναι απλά η άποψη σου και τίποτα παραπάνω. Καλό θα ήταν οπότε αν θες κάποια διευκρίνηση για την ΔΙΚΗ μου άποψη πάνω σε μια ΔΙΚΗ μου ενέργεια, να με ρωτήσεις και όχι να θεωρήσεις οτι κατάλαβες τα πάντα.
Και εγώ αντίστοιχα θα ρωτήσω για διευκρινήσεις για πράγματα που λες, όπως και έχω κάνει εδώ και πάρα πολλά μηνύματα, και όμως δεν έχω πάρει απάντηση.

Το αν έκανα like με το αν παίρνω θέση δεν έχουν την παραμικρή σχέση.
Είδες το like. Σου ήρθε η πληροφορία οτι μου άρεσε το μήνυμα. Το γιατί μου άρεσε, το τι σκέφτηκα, το τι κατάλαβα, το τι έχω να πω πάνω σε αυτό, όχι δεν τα ξέρεις. Τα φαντάστηκες, τα θεώρησες.
Θα έπρεπε λοιπόν να μείνεις στην πραγματικότητα και στην πληροφορία που είχες. Οτι μου άρεσε. Δεν γνωρίζεις παραπάνω πληροφορίες, οπότε δεν θα έπρεπε να βγάλεις και κανένα παραπάνω συμπέρασμα.

 

Επεξ/σία από scyther666
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, mimits είπε

Δεν συνεχίζω άλλο.Τι να απαντήσω σ´αυτο;Οτι ΔΕΝ είναι ρατσιστικό να πετάξεις μια μπανάνα σ´ένα μαύρο;;;Τότε τι σκ@τ@ είναι ρατσισμός;; 

Γιατί είναι ρατσιστικό το να πετάξω μια μπανάνα σε έναν μαύρο αλλά δεν είναι αν την πετάξω σε έναν κόκκινο, λευκό, κίτρινο; 

1 ώρα πριν, mimits είπε

Και ΝΑΙ,όταν αποκαλείς κάποιον χοντρό,ΕΙΝΑΙ ρατσιστικό,εκτός αμα είναι ο κολλητός σου!!!

Είχαμε μια κουβέντα με κάποιον σε άλλο ανάλογο θέμα και στο λέω ως πρώην χοντρός. ΟΧΙ δεν είναι ρατσιστικό, δεν γεννήθηκα χοντρός, επέλεξα να είμαι χοντρός και συνεπώς θα έχω τους αντίστοιχους χαρακτηρισμούς. Οπως κάποιος επιλέγει να είναι βρωμιάρης, όπως κάποιος επιλέγει να μην είναι μοδάτος/στυλάτος, όπως κάποιος επιλέγει να είναι με μούσκουλα και six pack. Κοινώς αν σε ενοχλεί αν σε λένε βρωμιάρη, χοντρό, λιγνό κτλ τότε το πρόβλημα δεν το έχει ο άλλος που σε χαρακτηρίζει αλλά εσύ με τον εαυτό σου. Φτιάξε τον εαυτό σου και όχι τους άλλους.

 

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 hours ago, Retromaniac said:

1ο Κεκτημένη ταχύτητα σε 2 ποστ;

2ο Γιατί ο πόλεμος κατά της Γερμανίας είναι παγκόσμιος; Παγκόσμιος έγινε όταν η Γερμανία άρχισε να καταλαμβάνει την μία χώρα μετά την άλλη και έβαλε στον πολέμο και άλλους 2 συμμάχους, Ιταλία και Ιαπωνία. Το θέμα είναι ποιος έκανε την αρχή.

Οι Σοβιετικοί όταν εισέβαλαν στην Φινλανδία, οι Ιταλοί στην Βόρεια Αφρική. Πόλεμοι είχαν ξεκινήσει, η Αγγλία έδωσε τα εύσημα για τον ΄ΒΠΠ

7 hours ago, Vaiosss said:

Έχω διαβάσει ότι ο Χίτλερ μέχρι τις 27 Σεπτεμβρίου, είχε 23 μεραρχίες, εκ των οποίων, κάποιες από αυτές είχαν εμπλακεί στην Πολωνία.

Οι Εγγλέζοι και οι Γάλλοι όμως, την δεδομένη περίοδο, μπορούσαν να παρατάξουν απέναντι του τουλάχιστον 110 μεραρχίες. Οπότε καταρρίπτεται ο συλλογισμός σου.

Μια χαρά τον ήθελαν τον πόλεμο Άγγλοι και Γάλοι, και μετά οι Αμερικάνοι, γι αυτό εξώθησαν με το εμπάργκο την Ιαπωνία σε επίθεση, εξ ου και το Περλ Χάρμπορ. Τώρα ιδεολογικά ποιός είναι πίσω απ' όλα, ποιός ξεκίνησε επαναστάσεις στη Γερμανία (και οι μπολσεβίκοι ηγέτες από Γερμανία ξεκινούν), ποιός χρησιμοποιεί Άγγλους και βάζει Αμερικάνους να χρηματοδοτούν, φαίνεται από το ποιός είναι τελικά ο νικητής του πολέμου... Ποιός δεν χρωστάει πουθενα, έβαλε τους Άγγλους να του κάνουν κράτος και ελέγχει ιδεολογικά τον πλανήτη, με αποτέλεσμα κανείς να μην επιτρέπεται να μιλήσει αρνητικά για εκείνον;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...