Προς το περιεχόμενο

Το Twitch ανέστειλε τον λογαριασμό του Donald Trump


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, Retromaniac είπε

Όντως πιστεύεις ότι ο trump είναι "γροθιά" στο κατεστημένο;

Ακόμη όχι,όμως έχει δώσει κάποια δείγματα πως Θα μπορούσε να είναι κατά καιρούς και μαζί με κάποιους ακόμη ιδιαίτερα σημαντικούς ανθρώπους στο προσκήνιο, αυτήν την στιγμή,πιστεύω πως εαν τελικά είναι θα το δούμε πολύ σύντομα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 415
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

4 λεπτά πριν, mimits είπε

Εστω οτι ανέβαζα μια φωτο μου εδω,κι ημουν μαύρος,θα μπορούσες (εδώ στο ινσομνια)να με αποκαλείς «σκυλάραπα,πίθηκο,δούλο κλπ»;

Είναι αυτό ελευθερία έκφρασης;
Όλη μέρα,κάθε μέρα στα δικαστήρια θα τρέχαμε!

ΥΓ.Δεν θα σε έκοβε το insomnia;;

Αυτό που λες είναι εξύβριση. Εγώ λέω να λέει ο οποιοσδήποτε την άποψη του με επιχειρήματα. Και μην περιορίζουμε μόνο στο διαδίκτυο τη λογοκρισία, παντού υπάρχει. Αυτό έκαναν και οι ναζί καίγοντας βιβλία 80 χρόνια πρίν.

Επίσης για εμένα το πρόβλημα είναι το ποιός ελέγχει τα μέσα κοινωνικής δικτύωσης, με ποιά κριτήρια κάνει την λογοκρισία, αν είναι αντικειμενικός και δίκαιος με όλους ή αν υπάρχει κρυφή ατζέντα από πίσω. 

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, CyanBlue είπε

Σκέφτομαι τον πρόεδρο Bush junior που δε φημιζόταν για την εξυπνάδα του (...) και είχε αιματοκυλήσει τον κόσμο. Ήταν καλύτερος? Σκέφτομαι την Hilary που την είχαν ήδη εξώφυλλο στον τύπο, ως νέα πρόεδρο των ΗΠΑ λίγο πριν... βγουν τα τελικά αποτελέσματα. Θα ήταν καλύτερη?

 

Δυστυχώς σε κανένα πολιτικό σύστημα δεν μπορούμε να ξέρουμε πως θα είναι κάποιος .

Όταν όμως γνωρίσουμε πως είναι , αλλάζει το πράγμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, lalaz είπε

Δηλαδή ρε παιδιά το ότι μια εταιρεία έχει  όρους χρήσης και σου λέει αν τους παραβιάσεις θα έχεις "κυρώσεις" είναι λογοκρισία; 

Οι εταιρείες πρέπει να λειτουργούν βάσει νόμων..

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, vali είπε

Αυτό που λες είναι εξύβριση. Εγώ λέω να λέει ο οποιοσδήποτε την άποψη του με επιχειρήματα. Και μην περιορίζουμε μόνο στο διαδίκτυο τη λογοκρισία, παντού υπάρχει. Αυτό έκαναν και οι ναζί καίγοντας βιβλία 80 χρόνια πρίν.

Επίσης για εμένα το πρόβλημα είναι το ποιός ελέγχει τα μέσα κοινωνικής δικτύωσης, με ποιά κριτήρια κάνει την λογοκρισία, αν είναι αντικειμενικός και δίκαιος με όλους ή αν υπάρχει κρυφή ατζέντα από πίσω. 

Δεν είναι εξύβριση φίλε,μη τρελαθούμε!Ρατσιστική επίθεση είναι.Το λες(υποθετικα μιλάμε πάντα)επειδή είμαι μαύρος.

Θα σε έκοβε το insomnia,δεν μου απαντας;


 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, hoannis είπε

Δυστυχώς σε κανένα πολιτικό σύστημα δεν μπορούμε να ξέρουμε πως θα είναι κάποιος .

Όταν όμως γνωρίσουμε πως είναι , αλλάζει το πράγμα.

Τον Bush junior, τον γνωρίσαμε. Πόσο χειρότερος είναι ο Trump? Δε θυμάμαι κανένας άλλος πρόεδρος να έχει δεχθεί τόσο "κράξιμο" από όλα τα μέσα παγκοσμίως. Είναι ο χειρότερος όλων, ή οφείλεται σε κάτι άλλο?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Retromaniac είπε

λλά το να στερείς μία έκφραση,όσο και αν αυτή είναι ρητορική μίσους ή φασιστική ή οτιδήποτε άλλο,είναι μεγαλύτερος φασισμός και έλλειψη δημοκρατίας

Τα φασιστικα σχολια και οι φυλετικες διακρισεις δεν χρειαζονται την δημοκρατια. Τα κανουν σκατα απο μονοι τους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, CyanBlue είπε

Τον Bush junior, τον γνωρίσαμε. Πόσο χειρότερος είναι ο Trump? Δε θυμάμαι κανένας άλλος πρόεδρος να έχει δεχθεί τόσο "κράξιμο" από όλα τα μέσα παγκοσμίως. Είναι ο χειρότερος όλων, ή οφείλεται σε κάτι άλλο?

Το πρόβλημα σε αυτό που γράφεις είναι ότι δεν κράξαμε περισσότερο τον Bush, όχι γιατί κράζουμε τον Trump.

Οφείλεται κατά ένα βαθμό στην εξοικείωση των ψηφοφόρων με τα social media. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Superuser3 είπε

Οι εταιρείες πρέπει να λειτουργούν βάσει νόμων..

Δεν αντιλέγω σ αυτό. 

Αλλά δεν συμφωνείς με τους όρους χρήσης όταν κάνεις εγγραφή, ότι ΔΕΝ επιτρέπεται να κάνεις αυτό κι αυτό; Κι αν το κάνεις θα σου κλείσουν/αναστείλουν τον λογαριασμό. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αληθεια για ποιο λογω εφαγε ban,γιατι χρησιμοποιησε την λεξη hombre?Αυτο  ειναι το εγλημα;Γιατι παω στοιχημα πως σε 5 λεπτα μπορει καποιος να βρει πολυ χειροτερα στο twitch που δεν νομιζω να ασχοληθηκε κανενας.

Τι ειναι ρητορικη μισους που πετανε πολυ ευκολα πετανε καποιοι,να πει all lives matter αντι για black lives matter ενα συνθημα που εξ ορισμου διαφοροποιει και ξεχωριζει τους ανθρωπους γιατι ετσι αποφασισαν καποιοι πως ολοι πρεπει να ασπαστουν και οποιος διαφωνει ειναι ρατσιστης.

Ειανι ρητορικη μισους να καλεις σε βιαιες λυσεις οπως πχ εκανε ο Malcolm X στο παρελθον η οχι ;Θα ηταν ραστιστικα τα λογια και οι θεωριες του αν λεγονταν απο καποιον με διαφορετικο χρωμα δερματος σημερα;

Τι ακριβως ειναι ρητορικη μισους τελικα,περα το γενικο θεωρητικο οτι προωθω το μισος,γιατι τελικα στην πραξη ισως ειναι οποιος δεν ασπαζεται την ορθοδοξοδια του δογματος ειναι αιρετικος και πρεπει να καει στην πυρα;

 

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, SeaLion είπε

F**k Logic.

Sorry, αλλά μόνο ρατσιστές τα λένε αυτά για να είναι καλυμμένοι.

Πες μου ότι έχεις και κάποια επιστημονική εξήγηση για να πετάξεις τόσο τεράστια π@π@ρι@?Δεν έχω πρόβλημα που με θεωρείς ρατσιστή,άλλωστε για εμένα ο ρατσισμός είναι βλακεία.Εάν εσύ με θεωρείς κατώτερο από εσένα,λόγο χρώματός καταγωγής,ύψους,πολιτικών πεποιθήσεων,σεξουαλικών προτιμήσεων και δεν ξέρω γω τι άλλο,εεεε στα παπάκια μου,να κάτσω να πεθάνω?καλά κάνεις.Εγώ στο παιχνιδάκι του να εξηγήσω γιατί είμαι έτσι και όχι αλλιώς,δεν μπαίνω για κανέναν.Είμαι αυτός που είμαι και είααι αυτός που είσαι.Τώρα εάν είσαι κανας κοινωνιολόγος,με διδακτορικό στις κοινωνικές συμπεριφορές,δώσε βιβλιογραφία.Πάντως ο Ρουσσώ και ο Ενγκελς δεν μου έδωσαν την εντύπωση ότι συμφωνούν μαζί σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...