Προς το περιεχόμενο

αδυναμια εκκινησης ryzen5 συστημα


vampirion

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πιθανότατα να είναι πρόβλημα του τροφοδοτικου ή της μητρικής.Συνήθως το παρατηρω αυτό ότα υπάρχει ελαττωματικός πυκνωτης (φουσκωμένος ή σκασμένος) σε μητρική ή τροφοδοτικό.Ειναι σχετικά ευκολο να το διαπιστωσεις αυτό αν πιανουν τα χερια σου και κοβει το ματι σου.Εγω τουλάχιστον όποτε το εχω δει αυτό σε δικό μου pc ή φίλων ήταν πάντα αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα το ίδιο θέμα με msi x470 gaming pro  και ryzen 5 2600 πολλές φορές έμενε στο λογότυπο της msi και μετά από επανεκκίνηση έμπαινε στα windows η λύση απενεργοποίηση της γρήγορης εκκίνησης στα windows από τότε δεν μου το ξανακάνει έχουν περάσει 4 μήνες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Βγάλε τα πάντα απο τις sata θύρες. Βάλε μόνο τον boot δίσκο και δοκίμασε. Αν εμφανίσει το πρόβλημα, δοκίμασε άλλο sata port... Δοκίμασέ όλα τα ports. Μπορεί κάποιο ή κάποια απο τα διαθέσιμα να έχει χαλάσει. (Μου έχει τύχει σε 2 διαφορετικές μητρικές). Ενα χαλασμένο sata μπορεί να δουλεύει καλά και να βγάζει το πρόβλημα σε ανύποπτο χρόνο.

Επεξ/σία από Eloy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Αν δεν έχεις βρει ακόμα λύση, δοκίμασε και αυτό . Απενεργοποίησε από τα BIOS την επιλογή UEFI & legacy ,και άφησε ενεργή μόνο την UEFI. Είχα κι εγώ θέματα με το bootάρισμα , μόλις το άλλαξα,μια χαρά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...