Προς το περιεχόμενο

Αγορα κινητου για επαγγελματικη χρηση


verylife78

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προηγουμενο κινητο huawei p20 lite, πριν απο αυτο p10 lite.

Ευχαριστημενος και με τα δυο με εβγαζαν ανετα πολλες φορες και δευτερη μερα με την χρηση που τους κανω...

Υπαρχουν σαν συσκευες μαζι τους μια ζυγαρια huawei αλλα και ενα honor band 5.

Δηλαδη... ολη μερα μαγαζι αρα παιζει πολυ wifi (και οχι τοσο data 4G), εφαρμογες email, social (facebook & pages, instagram, messenger, viber & Whatsup).

Φυσικα σε ολα αυτα και οι απαραιτητες φωτογραφιες.

Χρησιμοποιω πολυ τις υπηρεσιες της google, δηλαδη ημερολογια, επαφες, ιστορικο browser (σε ολες τις συσκευες μου),κωδικοι, χαρτες οποτε σπαστικα πολυ με το P40 !!! (διαβασα καποια πραγματα για να περασεις και καλα τα google services αλλα δεν νομιζω οτι θα ειμαι ΟΚ)

Πρεπει να το αλλαξω γιατι μου εφυγε απο την μηχανη εν κινηση και εχει σπασει παντου...δουλευει ακομα αλλα μεχρι ποτε;

Αυτα που μου τραβηξαν την προσοχη ειναι τα παρακατω

Νονα 5Τ (το μονο προβλημα μου ειναι που δεν εχει card slot)
Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Xiaomi Mi Note 10 Lite (128GB)

Η αγορα θα γινει απο Ελλαδα, γιατι θα κοπει τιμολογιο χωρις το κοστος του ΦΠΑ.

Για πειτε μου αποψεις, γιατι πραγματικα χαθηκα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για επαγγελματική χρήση σε social media και για φωτογραφίες - iPhone.

Πραγματικά δεν έχει σημασία ποιο έχεις, μπορείς να τραβήξεις φωτογραφία από το P40 και την ανεβάσεις, μετά στείλε την ίδια σε ένα iPhone να την ανεβάσει και εκείνος στον λογαριασμό του για να δεις την διαφορά.

Καλά στα βίντεο δεν συγκρίνετε καν, το επισημαίνω ότι δεν μιλάω για επεξεργασία από υπολογιστή αλλά για δημοσίευση με την μια σε Instagram κλπ

Προσωπικά Android έχω αλλά άμα ήθελα για επαγγελματική χρήση σε social media δεν θα κοιτούσα κάτι άλλο.

 

Επεξ/σία από Axelq
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το  note 9 pro θα σε καλύψει σε όλα , στο note 10 lite  πας αν θες amoled οθόνη, iPhone ούτε εγώ θα έπαιρνα για επαγγελματική χρήση έχουν σάπιες μπαταρίες μόνο το 11 pro max  αξίζει αλλά είναι πανάκριβο, άσε που δεν έχουν θύρα ακουστικών, SD , radio , υπέρυθρες που έχω καλομαθει στα  xiaomi.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, chios είπε

Το  note 9 pro θα σε καλύψει σε όλα , στο note 10 lite  πας αν θες amoled οθόνη, iPhone ούτε εγώ θα έπαιρνα για επαγγελματική χρήση έχουν σάπιες μπαταρίες μόνο το 11 pro max  αξίζει αλλά είναι πανάκριβο, άσε που δεν έχουν θύρα ακουστικών, SD , radio , υπέρυθρες που έχω καλομαθει στα  xiaomi.

Ενας κυριως λογος που δεν παω ξανα σε iphone ειναι η ελλιψη memory slot, οπως και οτι θες ειναι πανακριβο...
Προσπαθω να διαβασω τι ακριβως παιζει με το γεγονος οτι δεν εχει google play και ποσο επηρεαζει την καθημερινοτητα μου...πχ ημερολογιο, επαφες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, verylife78 είπε

Ενας κυριως λογος που δεν παω ξανα σε iphone ειναι η ελλιψη memory slot, οπως και οτι θες ειναι πανακριβο...
Προσπαθω να διαβασω τι ακριβως παιζει με το γεγονος οτι δεν εχει google play και ποσο επηρεαζει την καθημερινοτητα μου...πχ ημερολογιο, επαφες.

Αν έννοιες το iPhone, υπάρχουν όλες οι εφαρμογές της Google στο app store.

Δεν θα έχεις κανένα θέμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, koutsis είπε

Αν έννοιες το iPhone, υπάρχουν όλες οι εφαρμογές της Google στο app store.

Δεν θα έχεις κανένα θέμα...

οχι εννοω τα καινουργια της huawei ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, verylife78 είπε

γιατι μακρια; ... θα ηθελα λιγο παραπανω επεξηγηση...

Το πρόβλημα δεν είναι μόνο οι ίδιες οι εφαρμογές αλλά συνολικά το Google API που χρησιμοποιείται στο background από πολλές εφαρμογές, είτε για την ίδια την λειτουργικότητά τους είτε για τα notifications, την διασύνδεσή τους με άλλες εφαρμογές, κλπ.
Σε ό,τι αφορά τις Google εφαρμογές, το Play Store και τα Google Services, θα βρεις πλέον πολλά videos με διαδικασίες για να τα περάσεις.
Στην αρχή, μέχρι και πριν λίγο καιρό τα παρακολουθούσα (από βίτσιο), και πάντα μα πάντα στα σχόλια έβλεπα ότι όλο και κάποιος είχε κάποιο πρόβλημα, πχ με τα notifications, ή με τα auto-updates του Play Store, με Banking apps καθώς και διάφορα άλλα που υποτίθεται ότι θα έπαιζαν τέλεια, αλλά τελικά... δεν.  Θα βρεις πολλούς που θα σου πούνε (κυρίως αν ρίξεις μια ματιά στο Huawei Greek Team στο Facebook) ότι ΟΛΑ πλέον παίζουν απροβλημάτιστα, αλλά προσωπικά θα ήμουν επιφυλακτικός. Κάθε τέτοιο σχόλιο ακολουθείται συνήθως από άλλο που αναφέρει ότι π.χ.  "το gmail δεν μου στέλνει ειδοποιήσεις" και μετά απαντήσεις του στυλ "ελα μωρέ σιγά, μπορείς να μπαίνεις να ελέγχεις manually εσύ μια στο τόσο". Το συγκεκριμένο είναι απλά ένα θεωρητικό παράδειγμα, δεν σημαίνει ότι ισχύει όπως το γράφω. 
Άσε που ποτέ δε ξέρεις τι μπορεί να αλλάξει με κάποιο update της Google στα Google Services και τις άλλες εφαρμογές, που μπορεί να ακυρώσει τις προσπάθειες αυτές.
Βάλε σε αυτά και το αν έχεις και τη διάθεση να ασχοληθείς με τη διαδικασία, πόσω μάλλον αν χρειαστεί να την επαναλάβεις κάποιες φορές στο μέλλον.

Να σημειώσω ότι είμαι κάτοχος του P30 το οποίο έχει Google Services / Apps.
Επίσης θεωρώ ότι η σειρά P40 είναι μακράν η πιο ολοκληρωμένη αυτή τη στιγμή στην αγορά και αν είχε και (από την αρχή / απροβλημάτιστα) Google Services θα μιλούσαμε για ιδανικές συσκευές σε κάθε επίπεδο.


 

Επεξ/σία από stark
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, stark είπε

Επίσης θεωρώ ότι η σειρά P40 είναι μακράν η πιο ολοκληρωμένη αυτή τη στιγμή στην αγορά και αν είχε και (από την αρχή / απροβλημάτιστα) Google Services θα μιλούσαμε για ιδανικές συσκευές σε κάθε επίπεδο

αυτο ειναι το γαμωτο μου ...μιλαμε για εμενα απο τις πιο τελειες συσκευες αλλα δεν μπορω να βασιστω σε ενα ...ελα μωρε και τι εγινε. Εγω θελω κατι που να δουλευει, οπως δουλευα τοσα χρονια. Εβαζα το google account μου και ειχα το νεο κινητο μου οπως ηταν το παλαιο...

Νομιζω οτι αναγκαστικα θα πρεπει να παω σε αλλη εταιρεια ισως παμε εδω ... Xiaomi Redmi Note 9 Pro

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλημερα, 

επειδη γραφεις στον τιτλο για επαγελματικη χρηση.

εχουμε στην δουλεια 6 τηλεφωνα της φωτογραφιας παρακατω.

και καποια iphone 7 / 8.

ολα τρεχουνε 3 εφαρμογες εταιρικες εσωτερικες (μονο για την εταιρεια) και οταν λεμε βαριες εννοουμε βαριες.

εχουνε να κανουνε με Facility Management και Cleaning Services... Βαθμολογιες / υπολογισμος κοστους, επιφανειες κλπ.

τα samsung ειναι πραγματικα σκυλια. δεν κολλανε πουθενα. και ανθεκτικα. οπως εχω ξαναπει μου εχουνε πεσει απο παντου...

σκαλες, σε νερα, σε λασπες , και εκει δεν λενε να χαλασουνε με τιποτα.

τα iphone αν δεν τα ειχαμε πιστευω σε Spigen θηκες θα ειχανε γινει κομματια.

στο θεμα εφαρμογων και τα δυο ειναι Arbeitspferde που λεμε εδω. (αλογα που τραβανε το καρο)

εγω βεβαια τα δουλευω και τα δυο στις βαρδιες.

απο εμενα Samsung για επαγγελματικη χρηση.

το Iphone ειναι ερωτας, αλλα καθολου ανθεκτικα.

 

Anmerkung 2020-07-04 081347.png

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλάκα κάνεις τώρα, 300€ για αυτήν την απολυθωμενη σαβούρα, ο άνθρωπος θέλει σοβαρό κινητό και γρήγορο. Σε αυτά τα λεφτά πας σε επιδόσεις ναυαρχίδα και όχι στα ζώα μου αργά. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...