Προς το περιεχόμενο

Τα δωρεάν παιχνίδια Ιουλίου για PS Plus & Xbox Live Gold


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 ώρες πριν, vorlon είπε

Το κράξιμο δεν αφορά το μπάσκετ αλλα οτι το συγκεκριμένο game πριν λίγο καιρό το έιχαν 4,99€, το αγόρασαν αρκετοι και τώρα στο Plus μας το παρουσιάζουν σαν να μας δίνουν game αξίας 70€ και συν της αλλης το έχουν και οι ποιό πολλοι.

Ακριβώς αυτό. Συμφωνώ απόλυτα. 7 Ιουλίου τελειώνει η συνδρομή μου μετά από 7-8 χρόνια αδιακοπης συνδρομής. Σπανίως έπαιζα τα "free", online μόνο κανένα Pro γτ στα άλλα τύπου call of duty ήμουν σάκος του μποξ, οπότε δεν έχει νόημα για μένα να συνεχίζω να τα σκάω. Όσοι όμως ασχολούνται πολύ με το online gaming είναι μονόδρομος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, totalius είπε

Οποιος κραζει το nba2k γιατι δε ξερει να το παιζει ας ασχοληθει με το πλέξιμο .

Για άλλους λόγους το κράζει ο περισσότερος κόσμος, όχι για αυτό που λες. Άσχετα αν κατά τη γνώμη μου είναι όντως άθλιο από άποψης gameplay ακόμα και στο offline. Το 2k18 ήταν πολύ πιο ισορροπημένο και νομίζω το μοναδικό που άξιζε πραγματικά εδώ και πάνω από 5 χρόνια. Παίζω τη σειρά ανελλιπώς από το 2k3 οπότε θεωρώ λογικό να έχω άποψη επί του θέματος. Το φετινό ήταν το πρώτο εδώ και αρκετά χρόνια που δεν αγόρασα από day one αφού την είχα μυριστεί τη δουλειά, το πήρα πρόσφατα στα 5 ευρώ στα PS4 και Switch αλλά δεν άντεξα να ασχοληθώ πάνω από 8-10 αγώνες μ' αυτά που είδαν τα καημένα τα ματάκια μου.

Οι χρήστες κράζουν γιατί το παιχνίδι έχει στουμπωθεί στα microtransactions που κάθε χρόνο αποκτούν όλο και μεγαλύτερη σημασία. Γενικά θεωρώ ότι ο χαρακτήρας του 2k έχει αλλοιωθεί αισθητά την τελευταία 5ετία.

Κράζουν γιατί το βάρος έχει πέσει στο egaming του online ενώ το offline βλέπει πολύ μικρές βελτιώσεις παρά το full price. Εκτός όμως από τις όποιες βελτιώσεις, θα προσέθετα ότι βλέπουμε και πολλά πισωγυρίσματα αφού ένα φτιάχνουν και δύο χαλάνε. Πχ. το vibration που εδώ και χρόνια υπάρχει μόνο στο shot release, ούτε καν στα καρφώματα (και ναι, το vibration επηρεάζει το gameplay γιατί μεταξύ άλλων παλιότερα το χρησιμοποιούσες για να καταλάβεις την αποτελεσματικότητα των screen, τώρα πια δεν υπάρχει αυτή τη δυνατότητα).

Κράζουν γιατί μόλις πριν λίγες εβδομάδες το παιχνίδι βγήκε σε προσφορά στα 5 ευρώ σε όλα τα κονσολο-format. Ήταν η πρώτη δεύτερη φορά στη ιστορία του franchise που είδαμε τέτοια τέτοια τιμή, μάλλον ενδεικτική των προσδοκιών της 2k Games/Take-Two που πλέον περιμένει να πάρει από αλλού τα πολλά χρήματα (βλ. microtransactions). Και πριν κοπάσει ο κουρνιαχτός, ξαφνικά το δίνουν δωρεάν στους Plus users παρουσιάζοντάς το ως σούπερ ευκαιρία.

Κράζουν γιατί τα user reviews του Metacritic κυμαίνονται από 1.1 έως 1.3 για όλα τα format. Όλοι ξέρουμε πως ψηφίζει ο κόσμος εκεί, αλλά όταν ένα παιχνίδι παίρνει τέτοιες βαθμολογίες κάποιο κουσούρι θα έχει, δεν γίνεται να είναι όλοι άχρηστοι ή κολλημένοι.

Επεξ/σία από nzeppos
  • Like 4
  • Thanks 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ δε τα χω. Σόνι ευχαριστώ ❤️ . Αν δε σου αρέσει μια συνδρομή την κόβεις. Πολύ απλό. Με ποια λογική περιμένετε παιχνίδι αξίας 50 ευρώ να το δώσει δώρο; Ποιος θα το πληρώσει στην εταιρεία που το αναπτύσσει; Από τα 50 ευρώ της συνδρομής που δίνεις το χρόνο;

Επεξ/σία από pral13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, nzeppos είπε

Για άλλους λόγους το κράζει ο περισσότερος κόσμος, όχι για αυτό που λες. Άσχετα αν κατά τη γνώμη μου είναι όντως άθλιο από άποψης gameplay ακόμα και στο offline. Το 2k18 ήταν πολύ πιο ισορροπημένο και νομίζω το μοναδικό που άξιζε πραγματικά εδώ και πάνω από 5 χρόνια. Παίζω τη σειρά ανελλιπώς από το 2k3 οπότε θεωρώ λογικό να έχω άποψη επί του θέματος. Το φετινό ήταν το πρώτο εδώ και αρκετά χρόνια που δεν αγόρασα από day one αφού την είχα μυριστεί τη δουλειά, το πήρα πρόσφατα στα 5 ευρώ στα PS4 και Switch αλλά δεν άντεξα να ασχοληθώ πάνω από 8-10 αγώνες μ' αυτά που είδαν τα καημένα τα ματάκια μου.

Οι χρήστες κράζουν γιατί το παιχνίδι έχει στουμπωθεί στα microtransactions που κάθε χρόνο αποκτούν όλο και μεγαλύτερη σημασία. Γενικά θεωρώ ότι ο χαρακτήρας του 2k έχει αλλοιωθεί αισθητά την τελευταία 5ετία.

Κράζουν γιατί το βάρος έχει πέσει στο egaming του online ενώ το offline βλέπει πολύ μικρές βελτιώσεις παρά το full price. Εκτός όμως από τις όποιες βελτιώσεις, θα προσέθετα ότι βλέπουμε και πολλά πισωγυρίσματα αφού ένα φτιάχνουν και δύο χαλάνε. Πχ. το vibration που εδώ και χρόνια υπάρχει μόνο στο shot release, ούτε καν στα καρφώματα (και ναι, το vibration επηρεάζει το gameplay γιατί μεταξύ άλλων παλιότερα το χρησιμοποιούσες για να καταλάβεις την αποτελεσματικότητα των screen, τώρα πια δεν υπάρχει αυτή τη δυνατότητα).

Κράζουν γιατί μόλις πριν λίγες εβδομάδες το παιχνίδι βγήκε σε προσφορά στα 5 ευρώ σε όλα τα κονσολο-format. Ήταν η πρώτη φορά στη ιστορία του franchise που είδαμε τέτοια τέτοια τιμή, μάλλον ενδεικτική των προσδοκιών της 2k Games/Take-Two που πλέον περιμένει να πάρει από αλλού τα πολλά χρήματα (βλ. microtransactions). Και πριν κοπάσει ο κουρνιαχτός, ξαφνικά το δίνουν δωρεάν στους Plus users παρουσιάζοντάς το ως σούπερ ευκαιρία.

Κράζουν γιατί τα user reviews του Metacritic κυμαίνονται από 1.1 έως 1.3 για όλα τα format. Όλοι ξέρουμε πως ψηφίζει ο κόσμος εκεί, αλλά όταν ένα παιχνίδι παίρνει τέτοιες βαθμολογίες κάποιο κουσούρι θα έχει, δεν γίνεται να είναι όλοι άχρηστοι ή κολλημένοι.

Δεν είναι η πρώτη. Πέρυσι είχα πάρει το 19 στα 3 ευρώ. Εμένα αυτό που με έχει χαλάσει στο 2k είναι η ντε και καλά ανάπτυξη του mycarrer στο online κομμάτι. Δε θέλω ρε αδερφέ να φτιάξω παίχτη και να συναγωνιζομαι άλλους online. Θέλω να φτιάξω έναν superman να παίζω offline και να αλλάζω ομάδες σαν τα πουκάμισα σε μια καριέρα που από την πρώτη σεζόν θα είμαι superstar και όχι παγκιτης. Εκτός αν τα σκάσω για vc, που δε πρόκειται. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαγκες ειναι απλο, οποιος θελει το ps plus για τα παιχνιδια μονο, εναργοποιει συνδρομη μονο στους μηνες που τον ενδιαφερουν και φροντιζει και να τα τελειωσει γρηγορα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, darkwolf8 είπε

Ενταξει καλουτσικες επιλογες.Παντως ενα παραπονο που εχω απο το ps plus ειναι οτι εβγαλε τα δωρεαν παιχνιδια για ps3.Θα φαινοταν πιο καλα στο ματι να εδινε και εκει.Δεν χανει και τιποτα.Αντιθετως θα υπηρχαν περισσοτεροι ενεργοι συνδρομητες.

 

Αναπολώ εποχές που έδινε για PSVita, PS3, PS4.

Έδινε ζωή στο PSVita το psplus :(

14 ώρες πριν, vorlon είπε

Το κράξιμο δεν αφορά το μπάσκετ αλλα οτι το συγκεκριμένο game πριν λίγο καιρό το έιχαν 4,99€, το αγόρασαν αρκετοι και τώρα στο Plus μας το παρουσιάζουν σαν να μας δίνουν game αξίας 70€ και συν της αλλης το έχουν και οι ποιό πολλοι.

 

Οι πωρωμένοι με NBA το είχαν πάρει στο preorder
Οι φίλοι τους πείστηκαν να το πάρουν στην έκπτωση των 20 ευρώ
Οι φίλοι των φίλων τους το πήραν στην έκπτωση των 5 ευρώ
Πρακτικά τώρα δόθηκε σε ελάχιστα άτομα που αμφιβάλω αν θα ασχοληθούν με το game

6 ώρες πριν, pral13 είπε

Εγώ δε τα χω. Σόνι ευχαριστώ ❤️ . Αν δε σου αρέσει μια συνδρομή την κόβεις. Πολύ απλό. Με ποια λογική περιμένετε παιχνίδι αξίας 50 ευρώ να το δώσει δώρο; Ποιος θα το πληρώσει στην εταιρεία που το αναπτύσσει; Από τα 50 ευρώ της συνδρομής που δίνεις το χρόνο;

 

Πρακτικά η Sony εδώ και πολύ καιρό δίνει games τα οποία είναι τόσο παλιά που όσοι ήτανε να τα πάρουν full price ή ακόμα και discounted price θα τα είχαν αγοράσει ήδη. Οπότε πρακτικά δεν έχει διαφυγόντα κέρδη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, basilis5 είπε

Μαγκες ειναι απλο, οποιος θελει το ps plus για τα παιχνιδια μονο, εναργοποιει συνδρομη μονο στους μηνες που τον ενδιαφερουν και φροντιζει και να τα τελειωσει γρηγορα.

Δεν συμφερει καν.Καλυτερα να το αγορασεις και αν θες το δινεις μετα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ΔΕΝ το πηρα στα 5 ευρω γιατι λεω χαμενο θα πάει θα έπαιρνα ισως ενα μπασκετακι στο ps5 οοως ειχα κάνει κ με το πσ4... Το tomp rider ειχα παίξει μόνο το demo κ ημουν στο τσακ το Σεπτέμβριο να το παρω στα 13 ευρω από ενα βιντεο κλαμπ που έκλεινε.... Εβαλα με 28 ευρω ετησια συνδρομη κ πηρα ιουνη κ ιουλη δυνατά games..  Τώρα περιμενω να βαλει κ το προ γιατι δεν το προλαβα στα 8 ευρω μεσω του ps plus. Μια χαρά παιχνιδαρες δίνει για όποιον δεν τα εχει..  Χώρο δυστυχως δεν εχω κ πρέπει να σβηνω... 

Θα μπορουσε να εδινε κ για τις αλλες κονσολες κανα game  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Tresorikos είπε

Εγω ΔΕΝ το πηρα στα 5 ευρω γιατι λεω χαμενο θα πάει θα έπαιρνα ισως ενα μπασκετακι στο ps5 οοως ειχα κάνει κ με το πσ4... Το tomp rider ειχα παίξει μόνο το demo κ ημουν στο τσακ το Σεπτέμβριο να το παρω στα 13 ευρω από ενα βιντεο κλαμπ που έκλεινε.... Εβαλα με 28 ευρω ετησια συνδρομη κ πηρα ιουνη κ ιουλη δυνατά games..  Τώρα περιμενω να βαλει κ το προ γιατι δεν το προλαβα στα 8 ευρω μεσω του ps plus. Μια χαρά παιχνιδαρες δίνει για όποιον δεν τα εχει..  Χώρο δυστυχως δεν εχω κ πρέπει να σβηνω... 

Θα μπορουσε να εδινε κ για τις αλλες κονσολες κανα game  

Τυχερός είσαι, που σου έχουν κάτσει τόσα games από το PS Plus να μην τα έχεις.

Εμένα η εμπερία μου είναι η αντίθετη, δεν θυμάμαι πότε είναι η τελευταία φορά που μου έδωσε game που δεν το είχα πάρει ήδη σε κάποια έκπτωση και με ενδιέφερε το game.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...