Προς το περιεχόμενο

Παράδοση πεζοδρόμιο


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

Κάλαντα πότε σου είπαν τελευταία φορά;Φαντάζομαι θα σε έχουν μάθει όλα τα παιδιά στην περιοχή.

Δεν είναι υποχρεωμένοι όλοι να δίνουν λογαριασμούς κλπ στοιχεία τους για να τους στέλνεις λεφτά.

Για κάλαντα θα είναι εφοδιασμενος με ασύρματο POS και θα περιμένει να φέρει η γιαγιά την κάρτα να πληρώσει. Μην τυχόν και δεν είναι ανέπαφη η ξέχασαν το ΡΙΝ, την έβαψε η γιαγιά... 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 78
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, Βασίλης_29 είπε

Εντάξει προφανώς troll mode On.

Και εγώ αν ήμουν διανομεας κατάρες θα σου έριχνα. Σιγά μην σου δώσω και τραπεζικό λογαριασμό να μου φάει 2 ευρώ προμήθεια για το έμβασμα. Βρες μετρητά και πλήρωσε τους. Και εγώ ανήκω στους τσιγκουνηδες σε πολλά πράγματα και σπαζομαι όταν πρέπει να πληρώσω παραπάνω, αλλά δεν θα ρισκάρω να αποκτήσω και άλλα προβλήματα υγείας για 5 10 και 20 ευρω η και πιο πολλά αναλόγως όγκου βάρους ανθρώπων κτλ. 

Και να φανταστω αυτα τα 5-20 ευρω τα δινεις μαυρα ε??? Με αυτον τον τροπο η παραοικονομια γιγαντωνεται φιλε μου.
Καλυτερα να παρω το ψυγειο στην πλατη και να το κουβαλησω στον 4ο παρα να συμμετεχω σε φοροδιαφυγη...
ΤΕΛΟΣ στα αδηλωτα τιπς σε σερβιτορες (εκτος απο τις ξανθιες) και μεταφορεις.
Εξαιτιας τους μπηκαμε στο 2ο και στο 3ο  μνημονιο. 

Επεξ/σία από papageord
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
21 λεπτά πριν, Βασίλης_29 είπε

Για κάλαντα θα είναι εφοδιασμενος με ασύρματο POS και θα περιμένει να φέρει η γιαγιά την κάρτα να πληρώσει. Μην τυχόν και δεν είναι ανέπαφη η ξέχασαν το ΡΙΝ, την έβαψε η γιαγιά... 

Όχι θα περιμένω τον βασίλη 29 να μου δώσει μετρητά από τα βιβλία που πούλησε και άμα δεν έχει δε πειράζει θα δώσουμε βιβλίο αντί για φιλοδώρημα στο παιδί να μορφωθεί. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

 

22 λεπτά πριν, Dante80 είπε

Κάτι μου λέει πως το θέμα έκανε τον κύκλο του. Καλορίζικη η καρέκλα, δώσε photos/μοντέλο!

https://www.skroutz.gr/s/19459816/Boga-%CE%A0%CE%BF%CE%BB%CF%85%CE%B8%CF%81%CF%8C%CE%BD%CE%B1-%CE%957129-2W.html?from=sku_color_variations από guaranty.

Για να είμαι ακριβοδίκαιος, τα αντικείμενα που πήρα ήρθαν απίστευτα γρήγορα. Μέσα σε 1-2 ημέρες τα είχα. Καμία σχέση με κάτι eshop που περίμενα 20 ημέρες τη κάρτα γραφικών. Οπότε ίσως οι βαθμολογίες έχουν την αξία τους. 

Η πολυθρόνα είναι απίστευτη για τα λεφτά που έδωσα, με χει βολέψει πολύ, μη πω είναι ιδανική. Κόντευα να πεθάνω με τη καρέκλα που είχα πριν η οποία είχε χαλάσει και κατηφόριζε. Κάτι καλύτερο σε τόσα λεφτά δε μπορούσα να βρω. Ίσως κάποιες κανονικές καρέκλες με ψηλά χερούλια να με βόλευαν αλλά τείνουν να χαλάνε και να κατηφορίζουν ή να φθήρονται τα χερούλια, επίσης θέλουν πολύ συναρμολόγηση που με κουράζει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, aizensama24 είπε

https://www.skroutz.gr/s/19459816/Boga-%CE%A0%CE%BF%CE%BB%CF%85%CE%B8%CF%81%CF%8C%CE%BD%CE%B1-%CE%957129-2W.html?from=sku_color_variations από guaranty.

Για να είμαι ακριβοδίκαιος, τα αντικείμενα που πήρα ήρθαν απίστευτα γρήγορα. Μέσα σε 1-2 ημέρες τα είχα. Καμία σχέση με κάτι eshop που περίμενα 20 ημέρες τη κάρτα γραφικών. Οπότε ίσως οι βαθμολογίες έχουν την αξία τους. 

Η πολυθρόνα είναι απίστευτη για τα λεφτά που έδωσα, με χει βολέψει πολύ, μη πω είναι ιδανική. Κόντευα να πεθάνω με τη καρέκλα που είχα πριν η οποία είχε χαλάσει και κατηφόριζε. Κάτι καλύτερο σε τόσα λεφτά δε μπορούσα να βρω. Ίσως κάποιες κανονικές καρέκλες με ψηλά χερούλια να με βόλευαν αλλά τείνουν να χαλάνε και να κατηφορίζουν ή να φθήρονται τα χερούλια, επίσης θέλουν πολύ συναρμολόγηση που με κουράζει. 

Παραθέτω από το site του καταστήματος που αγόρασες.

  • Στα ογκώδη και βαριά αντικείμενα το κόστος αποστολής καλύπτει παράδοση στο πεζοδρόμιο. Η παράδοση σε όροφο γίνεται κατόπιν συνεννοήσεως με τον μεταφορέα και αν αυτό είναι εφικτό.
  • Στις περιπτώσεις που κρίνεται απαραίτητη η χρήση γερανού, το κόστος επιβαρύνει τον πελάτη.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, lightsout είπε

Παραθέτω από το site του καταστήματος που αγόρασες.

  • Στα ογκώδη και βαριά αντικείμενα το κόστος αποστολής καλύπτει παράδοση στο πεζοδρόμιο. Η παράδοση σε όροφο γίνεται κατόπιν συνεννοήσεως με τον μεταφορέα και αν αυτό είναι εφικτό.
  • Στις περιπτώσεις που κρίνεται απαραίτητη η χρήση γερανού, το κόστος επιβαρύνει τον πελάτη.

Δεν έκατσα να το διαβάσω, το θεώρησα αυτονόητο, έχω καιρό να παραγγείλω κάτι ογκώδες. Ήταν ένα μάθημα για εμένα.

Τώρα δε ξέρω με το καλοκαίρι και την υδρωτίλα θα τη λερώσω και δεν έχω κάποιο καλό κάλυμα. Μπορεί να λερωθεί από αυτό το δερμάτινο? Με φοβίζει όλο αυτό. 

Επεξ/σία από aizensama24
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Dangor είπε

2ος και 3ος όροφος χωρίς ασανσέρ και ξυνίζετε που δεν  ανεβάζουν βαριά αντικείμενα?

Κάτω απο 5 ευρω τιπ είναι γυφτιά.

Σε πάρα πολλές πολυκατοικιες και ασανσέρ να υπάρχει είναι μικρό και δεν χωράνε αρκετά πράγματα κουζίνες πλυντήρια πολυθρόνες κ.α, οπότε και ασανσέρ να υπάρχει πάλι από την σκάλα θα το ανεβάσουν. 

1 ώρα πριν, papageord είπε

Και να φανταστω αυτα τα 5-20 ευρω τα δινεις μαυρα ε??? Με αυτον τον τροπο η παραοικονομια γιγαντωνεται φιλε μου.
Καλυτερα να παρω το ψυγειο στην πλατη και να το κουβαλησω στον 4ο παρα να συμμετεχω σε φοροδιαφυγη...
ΤΕΛΟΣ στα αδηλωτα τιπς σε σερβιτορες (εκτος απο τις ξανθιες) και μεταφορεις.
Εξαιτιας τους μπηκαμε στο 2ο και στο 3ο  μνημονιο. 

Προσυνεννοηση με το μαγαζί τότε να πληρώσεις εκεί μαζί με την τιμή. 

Για τις σερβιτόρες, ούτε cents ακόμα και στις ξανθιές, εκτός αν είναι να σου κατσουν αλλάζει το πράμα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ δεν έχω ποτέ μετρητά επάνω μου και η τράπεζα είναι δίπλα μου. 

 

Και αν είχα κάνα 5ευρω ή 10 ευρώ πάνω μου για κανά ψωμί ή κάνα καφέ μετά τον Corona το κατηργησα και αυτό. 

Τα πάντα όλα καρτούλα. Κατηργησα και το πορτοφόλι και κέρδισα χώρο. Οι κάρτες σε μια θήκη που πάει παντού και όλα καλά. Δεν νομίζω να ξαναπιάσω μετρητά...αν δεν κανονίσω καμία ευνοϊκή μαύρη εργασία στο σπίτι ή οπουδήποτε αλλού 😁😁😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
37 λεπτά πριν, chill είπε

Και εγώ δεν έχω ποτέ μετρητά επάνω μου και η τράπεζα είναι δίπλα μου. 

Και αν είχα κάνα 5ευρω ή 10 ευρώ πάνω μου για κανά ψωμί ή κάνα καφέ μετά τον Corona το κατηργησα και αυτό. 

Τα πάντα όλα καρτούλα. Κατηργησα και το πορτοφόλι και κέρδισα χώρο. Οι κάρτες σε μια θήκη που πάει παντού και όλα καλά. Δεν νομίζω να ξαναπιάσω μετρητά...αν δεν κανονίσω καμία ευνοϊκή μαύρη εργασία στο σπίτι ή οπουδήποτε αλλού 😁😁😁

Ναι καμιά φορά θέλω ξέρω γω να πεταχτώ να πάρω κανά γάλα ή κάτι τέτοιο και εκεί θα προτιμούσα να είχα λεφτά πάνω μου χωρίς βέβαια να σημαίνει ότι δε μπορώ να το κάνω και με τη κάρτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, chill είπε

Και εγώ δεν έχω ποτέ μετρητά επάνω μου και η τράπεζα είναι δίπλα μου. 

Και αν είχα κάνα 5ευρω ή 10 ευρώ πάνω μου για κανά ψωμί ή κάνα καφέ μετά τον Corona το κατηργησα και αυτό. 

Τα πάντα όλα καρτούλα. Κατηργησα και το πορτοφόλι και κέρδισα χώρο. Οι κάρτες σε μια θήκη που πάει παντού και όλα καλά. Δεν νομίζω να ξαναπιάσω μετρητά...αν δεν κανονίσω καμία ευνοϊκή μαύρη εργασία στο σπίτι ή οπουδήποτε αλλού 😁😁😁

Άλλο αυτό και άλλο το troll που ζητούσε iban για να δώσει φιλοδώρημα Στον διανομέα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, aizensama24 είπε

Δεν έκατσα να το διαβάσω, το θεώρησα αυτονόητο, έχω καιρό να παραγγείλω κάτι ογκώδες. Ήταν ένα μάθημα για εμένα.

Τώρα δε ξέρω με το καλοκαίρι και την υδρωτίλα θα τη λερώσω και δεν έχω κάποιο καλό κάλυμα. Μπορεί να λερωθεί από αυτό το δερμάτινο? Με φοβίζει όλο αυτό. 

Και ο άνθρωπος που ανέβασε την καρέκλα θεώρησε αυτονόητο να έχεις μετρητά για να δώσεις τιπ, αλλά που να φανταζόταν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
5 λεπτά πριν, Bourdoulas είπε

Και ο άνθρωπος που ανέβασε την καρέκλα θεώρησε αυτονόητο να έχεις μετρητά για να δώσεις τιπ, αλλά που να φανταζόταν. 

Το είχα ήδη αναφέρει πολλές φορές στους υπεύθυνους τους ότι δεν έχω μετρητά και άμα δε θέλουν πληρωμή αλλιώς ας το φέρουν άλλη μέρα. Σε καμία περίπτωση δε φέρθηκα ανεύθυνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
16 λεπτά πριν, Bourdoulas είπε

Και ο άνθρωπος που ανέβασε την καρέκλα θεώρησε αυτονόητο να έχεις μετρητά για να δώσεις τιπ, αλλά που να φανταζόταν. 

Αυτό ακριβώς ρε φίλε.

Είναι μην πέσεις στον έναν περίεργο. Μετά χαλάει όλη η εβδομάδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...