Προς το περιεχόμενο

Παράδοση πεζοδρόμιο


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδια πειτε μου οτι ειναι ο ιδιος που εψαχνε ακινητο με ενα 10ρικο να βαλει μεσα το πανακριβο PS4 και το PC του γιατι κινδυνευαν απο τις μετακομισεις.

@JohnGTA, @Ukforthemoment, ΚΑΠΟΙΟΣ;;;

Επεξ/σία από N3M3SiS
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, N3M3SiS είπε

Παιδια πειτε μου οτι ειναι ο ιδιος που εψαχνε ακινητο με ενα 10ρικο να βαλει μεσα το πανακριβο PS4 και το PC του γιατι κινδυνευαν απο τις μετακομισεις.

@JohnGTA, @Ukforthemoment, ΚΑΠΟΙΟΣ;;;

To ίδιο άτομο.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, zx1234r είπε

Offtopic: Ρε τόσα χρόνια γυμναστήριο, μήπως να γίνω μεταφορέας? 5€ - 10€ κάθε καναπές x 10 καναπέδες στο 8ωρο κάνει 50€ - 100€ πρόσθετα στο μεροκάματο.......γαμώ.

Με τα έπιπλα κάπως παλεύεται, αν σου έρθει όμως κανένα πλυντήριο ρούχων εκεί θέλω να σε δω.

Είναι γνωστό πως όλοι οι μεταφορείς μετά τα 40 ότι έχουν βγάλει θα τα δώσουν σε χειροπρακτικούς και θεραπείες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά, σπίτι βρήκες; 

Πάντως άμα βάζεις σε έναν e-koumpara (γιατί είπαμε, μετρητά... Δεν) όλα τα tips που γλυτώνεις από μεταφορείς και λοιπούς, σε 2-3 χρόνια θα το τσιμπήσεις το τρεηλερακι, να βάλεις και την πολυθρόνα μέσα να παίζεις PS4 με την ανεση σου. 

Άκου λέει ήθελε ο μερομαματιαρης να του δώσει αριθμό λογαριασμού να του περάσει το φιλοδώρημα. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
52 λεπτά πριν, N3M3SiS είπε

Παιδια πειτε μου οτι ειναι ο ιδιος που εψαχνε ακινητο με ενα 10ρικο να βαλει μεσα το πανακριβο PS4 και το PC του γιατι κινδυνευαν απο τις μετακομισεις.

@JohnGTA, @Ukforthemoment, ΚΑΠΟΙΟΣ;;;

Δεν απαντώ γιατί δεν υπάρχει λόγος να εκτεθεί έτσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Δεν θα μπω τώρα στη διαδικασία να απαντάω σε τρολλέωντες, ας κλείσει το θέμα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Μόλις τώρα, aizensama24 είπε

Δεν θα μπω τώρα στη διαδικασία να απαντάω σε τρολλέωντες, ας κλείσει το θέμα. 

Συμφωνώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, papageord είπε

Εξαιτιας τους μπηκαμε στο 2ο και στο 3ο  μνημονιο. 

Ζεις σε δικο σου κοσμο,ετσι;
 

2 ώρες πριν, aizensama24 είπε

Δεν θα μπω τώρα στη διαδικασία να απαντάω σε τρολλέωντες, ας κλείσει το θέμα. 

Το κανεις εδω και 4 σελιδες,αλλα λεμε τωρα.

Μ'αρεσε ειδικα το κομματι που δεν αφηνες τιπ στους διανομεις επειδη νομιζες οτι ειναι μερος της δουλειας τους.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνοπτικα   οι   διαβαθμισεις   για.....

1.Μεταφορες/παραδοσεις  κλπ (με  αναλογες  χρεωσεις  φυσικα).

α.Μεταφορα   στο   σπιτι   και   συνδεση   αν  χρειαζεται  (ΚΩΤΣ)  η  συναρμολογηση  (ΠΛΑΙΣΙΟ-ΙΚΕΑ).

β.Απλη   μεταφορα.

γ.Πεζοδρομιο   καθοτι   οι  μεταφορικες   χρεωνουν  πολυ   λιγα   (5 ευρω-54χλμ).Λιγο   προβληματικο   αυτο   αν  μενεις   πχ   κινετα

οπου   ηθελαν  να  αφησουν   κουζινα   πανω   στην   παλαια   εθνικη   οδο(ΠΕΟΑΚ  54ΧΛΜ).Βρεθηκε   λυση  με

ξεκαθαρη   συνεννοηση.

δ.Δεν   στο  φερνουν   καθολου   και  σε   γραφουν  στα   μυδια   τους.....

2.Διαβαθμισεις   "σφιχτοχερηδων"....

α.Απλος   τσιγγουνης   η  λιγο   σφιχτος. Δεν   βλαπτει   τους   γυρω  αν  και   συζητιεται....

β.Χοντροτσιγγουνης-σκωτσεζος-δραχμοφονιας   που  δεν  δινει   τ  αγγελου   του   νερο.

γ.Τσιγγουνης-τρακαδορος   που   η  συμπεριφορα   του   δημιουργει   συνεχως   προβληματα  στους   γυρω   του.

δ.Τσιγγουνης-φεσαδορος-καβουρια  στην  τσεπη....παλια   ειχε   ενα   χιλιαρικο   που   δεν  ηθελε   να   το  χαλασει.....

Δαχτυλοδεικτουμενος  που   εχει   δαγκωσει   αρκετους   και   κανει   συγκεκριμενες   παρακαμψεις   στο  τετραγωνο

που  μενει   μην  τον  πετυχουν   τα   θυματα.....Για   γιατρο   και  γρηγορα.

Αυτα....τωρα   μπορει   να   κλειδωθει.😀

ΥΓ.Τα   προσωπα   και   οι  καταστασεις   που  περιγραφονται   παραπανω  ειναι   εντελως   υποθετικα  και   δεν   περιγραφουν

η  αξιολογουν   κανενα   προσωπο   που   εμπλεκεται   στην  παρουσα   συζητηση.🤩

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, StamTheMan είπε

Μ'αρεσε ειδικα το κομματι που δεν αφηνες τιπ στους διανομεις επειδη νομιζες οτι ειναι μερος της δουλειας τους.

Το έχουμε συζητήσει αυτό.

https://www.insomnia.gr/forums/topic/739992-πόσο-κακό-είναι-το-να-μη-δίνεις-φιλοδώρημα-σε-διανομείς/

 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κυριοι admins, τωρα που ερχεται Παρασκευη, γινεται μηπως να ενωσουμε αυτο το νημα, μαζι με το αλλο για το ακινητο με τα 10χιλιαρικα και το 3ο με τα tips στους διανομεις, για να περασουμε ευχαριστα το ΣΚ;

13 ώρες πριν, aizensama24 είπε

Δεν θα μπω τώρα στη διαδικασία να απαντάω σε τρολλέωντες, ας κλείσει το θέμα. 

Αντιθετως, εμεις ειμαστε αυτοι απανταμε σε τρολλέωντα, γιατι δεν πιστευω να περιμενεις να πιστεψουμε οτι τα λες σοβαρα;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, N3M3SiS είπε

Κυριοι admins, τωρα που ερχεται Παρασκευη, γινεται μηπως να ενωσουμε αυτο το νημα, μαζι με το αλλο για το ακινητο με τα 10χιλιαρικα και το 3ο με τα tips στους διανομεις, για να περασουμε ευχαριστα το ΣΚ;

Αντιθετως, εμεις ειμαστε αυτοι απανταμε σε τρολλέωντα, γιατι δεν πιστευω να περιμενεις να πιστεψουμε οτι τα λες σοβαρα;

Τι να σου πω δε ξέρω και ούτε με νοιάζει, σε κάποια θέματα εδώ πέρα λαμβάνω ακραίες αντιδράσεις, το καταλαβαίνω, υπάρχει μία χαώδης διαφορά στην αντίληψη για κάποια πράγματα αλλά όχι όλα. Έχω κάνει ένα πολύ διαφορετικό τρόπο ζωής και αν και έχω κάποια προβλήματα υγείας, δεν έχω αποτύχει πέρα απο αυτό, η μεθολογία μου δουλεύει και ας δείχνει παράξενη στους άλλους, σαφώς κάνω λάθη μερικές φορές αλλά τα διορθώνω. Πιο παλιά με θεωρούσανε τρολ για άλλα πράγματα τα οποία πλέον δεν είναι τόσο τρολίστικα αλλά νορμάλ και πιο αποτελεσματικά.

Υπάρχει σπίτι με 10κ? φυσικά, ίσως όχι στην Ελλάδα αλλά σε κάποια μέρη του κόσμου υπάρχει.

Μπορεί κάποιος που δεν έχει επαφή με μία αγορά να μη ξέρει τις τιμές? φυσικά, ειδικά αν είδε κάτι κάπου που ίσχυε για άλλους λόγους τους οποίους δεν έκατσε να ψάξει.

Δικαιολογείται το να μη δίνεις τιπς σε διανομείς? φυσικά

Είναι εφικτό να μεταφέρεις 10Ε μέσω τραπέζης? φυσικά

Τίποτα το λάθος δεν είχαν τα θέματα μου. Μπορεί να είναι περίεργα όλα αυτά αλλά είναι εφικτά και ότι είναι εφικτό είναι και αληθινό και ότι είναι αληθινό δε μπορεί να σε πάει πίσω. Να φοβάσαι πιο πολύ πράγματα που δεν ακούγονται από τη μία περίεργα ααλλά από την άλλη είναι ψέυτικα, αυτα θα σε πάνε πίσω. ¨Οπως το να πιστεύεις ότι το χρηματιστήριο είναι κερδοφόρο με μελέτη ή να πιστεύεις ότι τα λεφτά βγαίνουν μόνο ευκαιριακά και όχι  επειδή δούλεψε σκληρά και παραγωγικά κάποιος και έτσι μπορεί να το επαναλάβει όσο θέλει. Για να μη πω βέβαια ότι και οι εκμεταλεύσιμες εύκαιριες δεν είναι εκμεταλέυσιμες αν δεν έχεις εργαστεί πρώτα σκληρά πάνω εκεί που παρουσιάζονται. Ποιοι τα λέγανε αυτά άραγε?

Η κοινωνία μας είναι γεμάτη "νορμάλ" πράγματα τα οποία όμως είναι ψευτικά και πάνε τη μάζα πίσω. Ας πούμε πως λέγανε κάποτε ο άντρας πρέπει να καπνίζει και να παίζει ζάρια και η γυναίκα να πλένει κατσαρόλες. Πόσο χαζό είναι αυτό τώρα στην εποχή μας? Αν αύριο βγει ο μητσοτάκης και πει ξέρεται τι, απαγορεύεται να έχετε μετρητά από δω και πέρα, τότε θα φαίνομε πάλι παράλογος? τότε ξαφνικα όλοι θα ξεχάσουν τα ταμπού τους. Δε χρειάζεται να περιμένεις κάποιον "μεγάλο" για να δεις μόνος σου τι είναι λογικό και τι όχι. Αντικειμενικά παίρνει 2 λεπτά να μεταφέρεις 10Ε στο λογαριασμό άλλου χωρίς κανένα κόστος για αυτόν. Βέβαια εδώ με επαληθεύεται σε αυτό που πίστεβα πάντα, ότι ακόμη και ένα τόσο μικρό task όσο να δώσεις τον κωδικό σου, για τον άνθρωπο είναι κάτι τεράστιο και ως εκ τούτου αν τα αντέχεις έχεις μεγάλο πλεονέκτημα έναντι της μάζας.  Έχει και ερευνητικό ενδιαφέρον για τη ψυχολογία μερικών αυτό το θέμα από business άποψης.

Στα προηγούμενα θέματα μου μπορεί κάποιος να με πει περίεργο αλλά όχι ψεύτικο σε αντίθεση με κάποιους συνομιλητές μου. Ποιους άραγε?

Αν θεωρείται ότι αυτή η στάση ζωής σας της παντελούς έληψης ευελιξίας και της απόλυτης πίστης σε στερεότυπα σας οδηγεί εκεί που θέλεται so be it....Δε χρειάζεται να ποστάρετε στα θέματα μου αν σας φαίνομαι περίεργος. ¨Εχω από μικρή έως καμία επαφή με τη χώρα μας εδώ και χρόνια, οπότε πολλά δε τα καταλαβαίνω και γιατί δείχνουν τόσο περίεργα.  Αν τα ρώταγα αλλού δεν θα έπαιρνα τέτοιες απαντήσεις. Αυτό το φόρουμ το θεωρώ ποιοτικό και με έχει βοηθήσει αρκετά σε κάποια θέματα για αυτό συνεχίζω να  να ρωτάω όπως και το να βοηθάω όπου μπορώ και ξέρω αλλά σε κάποια θέματα υπάρχει μεγάλη διαφορά. 

 

 

Επεξ/σία από aizensama24
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Σπίτια με 10 χιλιάρικα υπάρχουν σε χωριά. Τόσα άδεια σπίτια και πιο φτηνό μπορείς να βρεις.

Αλλά πρέπει να αλλάξεις εντελώς τρόπο ζωής και λογικά θα θέλουν ένα συμμάζεμα μικρό ή μεγαλύτερο.

Για το άλλο θέμα με τα μετρητά προσωπικά τα θεωρώ ακόμα απαραίτητα. Δεν θα έβγαινα από το σπίτι χωρίς μετρητά.

Επίσης, τιπς σε μεταφορέα-διανομέα με κατάθεση όντως δεν είναι καθόλου συνηθισμένο, λογικό να νομίσει ο άλλος ότι κανείς πλάκα και ότι δεν θέλεις να δώσεις τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
32 λεπτά πριν, zio10 είπε

 Επίσης, τιπς σε μεταφορέα-διανομέα με κατάθεση όντως δεν είναι καθόλου συνηθισμένο, λογικό να νομίσει ο άλλος ότι κανείς πλάκα και ότι δεν θέλεις να δώσεις τίποτα.

Και εγώ νόμιζα ότι με τρολάρανε όταν μου λέγανε ότι θα σου αφήσουμε τη πολυθρόνα στο πεζοδρόμιο και μάλιστα χωρίς καν να μου δώσουν την επιλογη να επιλέξω πότε να έρθει ώστε να έχω άτομα να την ανεβάσουμε. Θέλω δε θέλω θα τη πάρω τη τάδε μέρα από το δρόμο. Θα πρέπει να κατέβω σαν τον καχιασβίλι να τη σηκώσω έως το σπίτι μου ή αλλιώς θα μου τη κλέψουν. Ευτυχώς ζω σε οικογενειακή πολυκατοικία με ένα μικρό κήπο και αυλή οπότε ίσως τη γλίτωνα ακόμη και έτσι, δε ξέρω τι θα γινόταν να ζούσα σε νορμάλ πολυκατοικία με ξένους.

Θα μπορούσε να πιστέβει ότι του κάνω πλάκα αλλά να μου δώσει το κωδικό anyway και να δει τι θα γίνει. Αυτοί βγάζουν 3Ε την ώρα μη πω λιγότερο, τον χαλάει να βγάλει 10Ε σε 1-2 λεπτά? Θα μπορούσε ακόμη να προτείνει και σε άλλους να του στείλουν λεφτά έτσι και ως αντάλλαγμα να τους τα ανεβάσει, όλο και κάποιος άλλος θα είχε παρόμοιο θέμα και θα ντρεπόταν να του το πει λόγο του στερεότυπου. Μπορεί κάλιστα αυτό να είναι ένα μεγάλο segment και να κάνει διαφορά στο εισόδημα του αν το εκμεταλευτεί. Για ευκαιρίες δε λέγαμε? όταν μπορείς να κάνεις αυτό που δε κάνουν άλλοι βγάζεις λεφτά. 

Μετά κλαίγονται που δεν έχουν λεφτά και είναι άνεργοι, τα αφεντικά φταίνε για όλα....τι να πει κανείς....

Επεξ/σία από aizensama24
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...