Προς το περιεχόμενο

Ssd patriot p210 30€ 256gb eshop να τον πάρω;


Nik1239

Προτεινόμενες αναρτήσεις

30 λεπτά πριν, Nik1239 είπε

να τον πάρω λέτε καλός είναι ή θα χαλάσει γρήγορα;

μια παραλλαγή του παρακάτω άσματος  θα ήταν  οι μαγοι δεν υπαρχουν πια  :P  Δες τι εγγύηση δίνει  και αποφάσισε Πάντα backup αρχείων Εμπιστοσύνη είτε στον κ,,, μας έλεγαν οι προγενέστεροι

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

      Έχω τον ίδιο αλλά και τον 128 gb γύρω στον ένα χρόνο και πάνε σφαίρα, χωρίς πρόβλημα . Άλλωστε από το eshop έχεις doa 7 ημερών και από την Patriot εγγύηση τρία χρόνια. Και πάντα κάνουμε backup, backup, backup ...... γιατί ποτέ δεν ξέρεις.

Επεξ/σία από afm
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον πήρα. Αν κρατήσει μια τριετία, ειμαι κύριος. Σε ένα παλιό M83 θα μπει, που κάνει χρήση media player.

Αν υπάρχει πλέρια RAM να μην τον ξεσκίζει με συνεχή προσπέλαση, μια χαρά είναι και θα κάνει τη δουλειά του άνετα.

 Πάντα backup όμως, πάντα.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, capiros είπε

Τον πήρα. Αν κρατήσει μια τριετία, ειμαι κύριος. Σε ένα παλιό M83 θα μπει, που κάνει χρήση media player.

Αν υπάρχει πλέρια RAM να μην τον ξεσκίζει με συνεχή προσπέλαση, μια χαρά είναι και θα κάνει τη δουλειά του άνετα.

 Πάντα backup όμως, πάντα.

Σκοπεύω να το βάλω σε ένα νέο pc με athlon 3000g και 8 ραμ και θέλω να κρατήσει μερικά χρόνια και ρωτάω είναι καλός τον έχετε δοκιμάσει αντέχει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, MadPax είπε

Τον πήρα προχτές τον έβαλα στο δεύτερο desktop που έχω για media center και πετάει, για 30 ευρώ μια χαρά είναι μη το σκέφτεσαι καν.

Οκ μάλλον θα τον τσιμπήσω 

Ξέρει κανείς αν κάνει συναρμολόγηση το eshop pc χωρίς δίσκο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, Nik1239 είπε

Οκ μάλλον θα τον τσιμπήσω 

Ξέρει κανείς αν κάνει συναρμολόγηση το eshop pc χωρίς δίσκο;

Ναι κάνει κανονικά. Και σου βάζουν μέσα και ένα χαρτί που λέει ότι δοκιμάστηκε κανονικά με δίσκο και windows 10 ότι όλα έπαιξαν κανονικά. Προσωπικά έχω σε 2 pc δυο patriot των 120gb το φθηνό μοντέλο που βγάζει το e-shop κατά καιρούς κοντά στα 20-23€ και εδώ και ένα χρόνο σε 24/7 λειτουργία δεν έχουν βγάλει κάποιο θέμα προς το παρόν

Επεξ/σία από bbbb
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, bbbb είπε

Ναι κάνει κανονικά. Και σου βάζουν μέσα και ένα χαρτί που λέει ότι δοκιμάστηκε κανονικά με δίσκο και windows 10 ότι όλα έπαιξαν κανονικά. Προσωπικά έχω σε 2 pc δυο patriot των 120gb το φθηνό μοντέλο που βγάζει το e-shop κατά καιρούς κοντά στα 20-23€ και εδώ και ένα χρόνο σε 24/7 λειτουργία δεν έχουν βγάλει κάποιο θέμα προς το παρόν

Ωραία ευχαριστώ πολύ αυτό ήθελα να ξέρω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για σύστημα πάντως που θέλεις να σου κρατήσει χρόνια προσωπικά θεωρώ ότι αξίζει να δώσεις τα επιπλέον 30-35€ περίπου που κοστίζει ο 3200g έναντι του 3000g

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, bbbb είπε

Για σύστημα πάντως που θέλεις να σου κρατήσει χρόνια προσωπικά θεωρώ ότι αξίζει να δώσεις τα επιπλέον 30-35€ περίπου που κοστίζει ο 3200g έναντι του 3000g

Φίλε και εγώ ήθελα να το κάνω αλλά δεν μπορώ να ανέβω άλλο στο budget έλεγα για 200€ αλλά τελικά πήγα στα 230€ στην αρχή ήθελα να βάλω τον 200ge με μια mobo a320 και 120ssd και μετά από κάποιες συμβουλές εδώ είπα να δώσω το 30αρη παραπάνω να βάλω μητρική b450 , 3000g , 256gb ssd ίσως να κάνω στο μέλλον αναβάθμιση σε κάποιον r5 3400g ή να βάλω μια κάρτα γραφικών εξάλλου με καλύπτει ο 3000g για ελαφρύ gaming και ταινίες με λίγο oc που θα του κάνω

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε

4 ώρες πριν, Nik1239 είπε

Σκοπεύω να το βάλω σε ένα νέο pc με athlon 3000g και 8 ραμ και θέλω να κρατήσει μερικά χρόνια και ρωτάω είναι καλός τον έχετε δοκιμάσει αντέχει;

Εχω εναν ίδιο 1 / 1,5 χρόνο σε ενα E8600 με 4 γιγα ram (δεν παίρνει παραπανω) και ειναι ακμαίος. Αυτός κι αν κάνει swap από τον SSD, μονίμως.

Τώρα αν πεθάνει αυριο, ποιος να ξέρει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 1/7/2020 στις 3:24 ΜΜ, Nik1239 είπε

Παιδιά έχω βρει έναν ssd της περιγραφής στα 30€ crazy sundays από το eshop να τον πάρω λέτε καλός είναι ή θα χαλάσει γρήγορα;

Δέν έχω αφοράσει ποτέ το συγκεκριμένο, αλλά με μια αναζήτηση εδώ στή κοινότητα θα δείς , οτι αρκετοί αναφέρουν οτι ξαφνικά δεν το αναγνώριζε το Bios 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, meletis_m είπε

Δέν έχω αφοράσει ποτέ το συγκεκριμένο, αλλά με μια αναζήτηση εδώ στή κοινότητα θα δείς , οτι αρκετοί αναφέρουν οτι ξαφνικά δεν το αναγνώριζε το Bios 

Δεν είναι το ίδιο μοντέλο αυτός έχει άλλο κοντρολερ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...