Προς το περιεχόμενο

[Επαναφορτιζόμενη σκούπα] Dreame V9 @ Banggood 134.78€


neosstoforum

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, JohnnyX είπε

Οταν την πηρα η jimny jv83 ηταν ψηλα...αυτην θα επερνα γιατι ειναι πιο δυνατη..εχει σωληνα ευκαμπτο επεκτασης και αποσπομενη μπαταρια. Αλλα και οι dreame v9 ειναι super

Υποψην και οι 2 ειναι XIAOMI (συνεργασια)

Η διαφορά πάντως είναι ελάχιστη στις ονομαστικές τιμές τουλάχιστον..

Από ότι καταλαβαίνω, αρκετοί από εδώ το έχετε ψάξει το θέμα. Σε σχέση με τον ανταγωνισμό εντός Ελλάδος, τι παίζει; πχ Hoover Freedom, xiaomi SCWXCQ01RR, black&decker κλπ...?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, JohnnyX είπε

Οταν την πηρα η jimny jv83 ηταν ψηλα...αυτην θα επερνα γιατι ειναι πιο δυνατη..εχει σωληνα ευκαμπτο επεκτασης και αποσπομενη μπαταρια. Αλλα και οι dreame v9 ειναι super

Υποψην και οι 2 ειναι XIAOMI (συνεργασια)

Αυτό είχα γράψει και εγώ.. ότι είναι xiaomi και οι 2.

Η αποσπώμενη μπαταρία είναι το μεγαλύτερο +, η δύναμη δεν ξέρω αν έχει τόσο τεράστια διαφορά από τα 120aw στα 135aw για ένα μέσο σπίτι.

Η jimmy jv83 pet που παίζει σε προσφορές και είναι και αυτή που πήρα, δεν έχει τον εύκαμπτο σωλήνα (έχει κοντά στο 20ρικο να τον αγοράσεις) αλλά έχει μέσα ρολό για χαλιά extra.

Ακόμα όμως και τώρα που την βρίσκει κανείς κάτω απο 200 την jv83 pet, η διαφορά είναι μεγάλη με τα 135 ευρώ και η extra μπαταρία δεν είναι φτηνή, πάει κάνα 70ρι με τα μεταφορικά, οπότε... δεν ξέρω αν τώρα θα έπαιρνα την jimmy ή θα έλεγα "ας πάρω την dreame για 2 χρόνια όσο αντέξει η μπαταρία και μετά παίρνω μια καλύτερη" πχ.. όπως και να χει πάντως αξίζουν. Η χρήση που κάνω είναι μικρή (50-60 λεπτά) ή μεσαία (25-30 λεπτά) σκάλα και σπάνια την μεγάλη (10 λεπτά... κυρίως όταν κάνω τα στρώματα), οπότε για την ώρα με μια μπαταρία την βγάζω καλά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ το δίνουν 169€ αλλά λένε 2 χρόνια εγγύηση.

https://www.geekmall.eu/en/xiaomi-dreame-v9-cordless-stick-vacuum-cleaner-white-993.html

Έχει αγοράσει κανείς από αυτό το κατάστημα; Θεωρείται αξιόπιστο;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, aXer είπε

Εδώ το δίνουν 169€ αλλά λένε 2 χρόνια εγγύηση.

https://www.geekmall.eu/en/xiaomi-dreame-v9-cordless-stick-vacuum-cleaner-white-993.html

Έχει αγοράσει κανείς από αυτό το κατάστημα; Θεωρείται αξιόπιστο;

Άμα είναι να φτάσεις τα 169, πάρε την jimmy jv83 τότε... δεν έχει νόημα εκεί η αγορά αυτής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την παρήγγειλα τελικά Banggood.

Ελπίζω να μην έχω κάνα θέμα εγγύησης γιατί από αυτά τα κινέζικα είναι Hit Or Miss, και άλλο να παίρνεις μια θήκη κινητού και άλλο 140€ ηλεκτρονικό.

Έχεις κανείς παραλάβει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και βλέπω αρκετούς που έχουν ασχοληθεί και κατέχουν το θέμα, και ψάχνω μια τέτοια σκούπα για το σπίτι (60τμ), θέλω να ρωτήσω αν στο price range των 130-200 υπάρχει κάτι πιο ποιοτικό απο αυτή του θέματος ώστε να δικαιολογεί την διαφορά τιμής. Ειδάλλως να την πάρω να τελειώνω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 6/7/2020 στις 1:43 ΜΜ, aXer είπε

Την έβγαλε σε Flash sale 164€ αλλά αν βάλεις το κουπόνι, πάλι 134€ πάει

Τώρα έπεσε λίγο χαμηλότερα στα 130€ με το κουπόνι DV907DZCZ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει παραλάβει κανείς να μας πει εντυπώσεις; Εμένα 4 μέρες τώρα λέει 


"The international shipment has been processed in the export parcel center"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...