Προς το περιεχόμενο

[smartphone] HUAWEI P20 Pro Μαύρο 309€(+ και άλλα) @germanos[ΕΞΑΝΤΛΗΘΗΚΕ]


Οράτιος

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, arma1 είπε

αλλα ποιος κραταει 2 χρονια κινητο;

2 χρόνια είναι ο ελάχιστος χρόνος για μένα. Το δεύτερο κινητό μου (Sony Xperia Z) το είχα κρατήσει 3 χρόνια. :P

Επεξ/σία από neosstoforum
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 ώρες πριν, arma1 είπε

Διαφορες με το p30 εχει πολλες και σημαντικες  φιλε;

ενταξει ,ακομη και σε 2 χρονια μια χαρα θα ειναι αν δεν παιζεις παιχνιδια ,αλλα ποιος κραταει 2 χρονια κινητο; εγω παντως οχι , φαντασου κοιτουσα να χτυπησω μεταχειρισμενο στα 250 περιπου ,ευτυχως για μενα βγηκε αυτη η προσφορα μιας και το παρακολουθουσα αρκετο καιρο πριν

To P20 pro τότε στα 250 το έδωσα. Οπότε με αυτή την οπτική ναι,συμφέρει. Αυτό που έβλεπα στο p20 pro είναι πως όταν πήγε να γεμίσει ο εσωτερικός αποθηκευτικός του χώρος,άρχισε να γίνεται λίγο πιο αργό (σε βαθμό που ναι μεν το καταλάβαινες,αλλά όχι ενοχλητικό). Φυσικά το είχα τιγκάρει με ότι εφαρμογή υπήρχε.

Στο p30 προ,βλέπω καλύτερη οθόνη,πιο ζωντανή,πιο μεγάλη,πολύ καλύτερη σχεδίαση (bezelles). Απλά ο αισθητήρας δακτυλικών στην οθόνη του p30 pro είναι όχι και τόσο καλός,καμία σχέση με του P20 pro που ήταν μπροστά και ήταν ακαριαίος.  Φυσικά όμως ο μπροστινός αισθητήρας δακτυλικών δίνει μπέζελς στο p20 pro. Ένα κλικ καλύτερο ήχο έχει το P20 pro σε σχέση με το νεότερο του.

Το ζουμ είναι καλύτερο στο νέο κινητό και φυσικά έχει ευρυγώνιο φακό και παίρνει καλύτερες μάκρος. Την ημέρα όμως σε μια νορμάλ φώτο θα έλεγα πως δεν έχει διαφορές με το παλιό. Στον διάδοχο είναι πιο δυνατός ο επεξεργαστής και αυτό φαίνεται σε κάποια σενάρια,διάρκεια μπαταρίας ίδια,αλλά (!) το νέο φορτίζει αρκετά πιο γρήγορα. Ασύρματα το p30 pro φορτίζει περίπου όσο γρήγορα φορτίζει ενσύρματα το p20 pro. 

Στιβαρά και άψογες κατασκευές έκαστα.

Εκτιμώ πως αν το p20 pro δεν το υπερφορτώσεις και αδειάζεις σε ένα Pc τις φωτος και τα videos ανά μερικούς μήνες,θα είναι μπάλα και στα 2-3 επόμενα χρόνια.

Επεξ/σία από Ίων Δραγούμης
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίος,  μνήμη 64αρα έχω τώρα και δεν μπορώ να την γεμίσω , εντάξει κάνω και συγχρονισμό με το pc , κατά 99% δεν θα έχω θέμα, ευχαριστώ για το review 

Edit μακάρι να είχαμε μεγαλύτερο budget για πιο καινούρια μοντέλα, πάντα αγοράζω ναυαρχίδες (από όλες τις εταιρείες) και ας είναι περασμένα μοντέλα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Προσωπικά έχω δεθεί με το p20 pro,γιατί ήταν η πρώτη μου ναυαρχίδα και πέρασα άψογα μαζί του. Άψογα! Λυπήθηκα όταν το έδωσα. Στο p30 pro σκέφτομαι να μείνω ώσπου να δω να γίνεται mainstream η κάμερα κάτω από την οθόνη. Ελπίζω να μην αργήσει πάνω από 1-2 χρόνια αυτό.

Επεξ/σία από Ίων Δραγούμης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, ssof είπε

ζαχάρωνα το mate 20 pro μέχρι που διάβασα τις 1 αστέρι κριτικές https://www.skroutz.gr/s/16154513/Huawei-Mate-20-Pro-Dual-128GB-Black.html#reviews

MHN διαβάζεις τι γράφει ο κάθε άσχετος στο ίντερνετ.., το κινητό είναι τούμπανο με τα όλα του και υποστηρίζετε πλήρως από την εταιρεία με συνεχόμενες αναβαθμίσεις αλλά και με μια από τις καλύτερες εγγυήσεις / service της αγοράς!

Επεξ/σία από hasiotis_john
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, hasiotis_john είπε

MHN διαβάζεις τι γράφει ο κάθε άσχετος στο ίντερνετ.., το κινητό είναι τούμπανο με τα όλα του και υποστηρίζετε πλήρως από την εταιρεία με συνεχόμενες αναβαθμίσεις αλλά και με μια από τις καλύτερες εγγυήσεις / service της αγοράς!

Το επιβεβαιώνω και εγώ μετά από ακριβώς 1 χρόνο χρήσης. Άψογο σε όλα. 

Το μόνο που με χαλάει κάπως είναι το Emui. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ τσίμπησα ένα Mate 20 Pro για να το κάνω δώρο. Τόσο καλό.

Σβέλτο, καμεράρες, (μέτριο βίντεο , κλασσική huawei), απ' τα κινητά που μετάνιωσα που πούλησα, και απ' αυτά που κράτησα περισσότερο από τα υπόλοιπα. Δαγκωτό από εμένα στα 440 ευρώ, παιδιά, κλεψιά είναι ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, kallair είπε

Η huawei εχει μια απο τις καλυτερες με διαφορα εγγυησεις, στις ναυαρχιδες της. 
http://consumer.huawei.com/minisite/support/cy/screenguaranteeregistration/

θα συμφωνήσω. το είχα πάρει day one, και είχα την προβληματική οθόνη που αναφέρθηκε πιο πάνω. το πήγα σε μια βδομαδα στη Μιχαλακοπούλου στο service και σε αλλη μια εβδομαδα πήρα ολοκαίνουργιο σφραγισμένο, και μου είπαν κρατήστε και το κουτί με τα παρελκόμενα από το παλιό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, Konstantin77 είπε

Να ρωτήσω κάτι ηλίθιο; Έχει κανονικά Google Play η Huawei?

Το p20 και το mate 20 έχουν κανονικά Google play.. 

Επεξ/σία από rolexakias2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 ώρες πριν, neosstoforum είπε

2 χρόνια είναι ο ελάχιστος χρόνος για μένα. Το δεύτερο κινητό μου (Sony Xperia Z) το είχα κρατήσει 3 χρόνια. :P

Spoiler

Εγω μπαινω στον 7ο χρονο με Note 3. Πηρα και αλλα κινητα μεσα σε αυτα τα χρονια αλλα δεν με κερδισε κανενα. Εννοειται παιζω με Android 10 και δυνατοτητες οπως gestures παντου AOD κτλ. Ουτε notch οθοναρα Amoled 16:9 ακομα με εντυπωσιαζει IR Jack ανθεκτικο οσο δεν παει και αλλαγη μπαταριας στα 8 ευρω καθε 3 χρονια. Το εχω δουλεψει οσο δεν παει καθημερινα το λουζω με οινοπνευμα λογω δουλειας το εχω πανω 256GB samsung SD και απλα δεν νιωθει. Και μιλαμε για μια εποχη που το συγκεκριμενο επαιζε στα 849 ευρω και σε 6 μηνες το ειχα παρει 400 πρεπει να εχει βγαλει τα χρηματα του 500 φορες. Παιζει τα παντα επισης απο παιχνιδια και multitasking με 3 εφαρμογες ταυτοχρονα. Οι εταιριες μας δουλευουν τα τελευταια χρονια με τις τιμες τα notch τις τρυπες και την αφαιρεση λειτουργιων οπως LED Notification με εχει βολεψει απιστευτα IR επισης δουλευω τα παντα στο σπιτι απο TV μεχρι Air Condition με αυτο μακροστενες οθονες και μη αποσπωμενες μπαταριες. Το δουλεμα παει συννεφο δυστυχως. Ανετα το κραταω ακομα 3 χρονια μιας και σιγουρα θα παρει Android 13 μεσω XDA.

 

Επεξ/σία από Arkin
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, cac είπε

Παιδιά αξίζει η διαφορά 140 ευρώ ανάμεσα σε p20 pro και mate 20 pro που έχουν στον Γερμανό?

Ναι το mate 20 pro ειναι πολυ ανωτερο κινητο σχεδον στα παντα εκτος καμερας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...