Προς το περιεχόμενο

[smartphone] HUAWEI P20 Pro Μαύρο 309€(+ και άλλα) @germanos[ΕΞΑΝΤΛΗΘΗΚΕ]


Οράτιος

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, mcret είπε

Αντίστοιχα καλή περίπτωση μου φαίνεται και το SAMSUNG Galaxy Note9 στα 589€

Να συμπληρώσω ένα πλεονέκτημα ακόμα για τις αλυσίδες είναι η περίπτωση τιμολογίου. Σε κάποια  skroutzομάγαζα έχουν πολύ «ιδιαίτερες» πολιτικές έως δεν κόβουν και καθόλου.

Σωστός, όταν ολοκαίνουριο με τιμολόγιο βγαίνει κοντά 450 και όλοι εδώ μέσα το πουλάνε 400 με πολύ μικρή εγγύηση, αξίζει και με το παραπάνω για ολοκαίνουριο σφραγισμένο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρέλαβα σήμερα το πρωί Mate 20 Pro και είχε θέμα με την μπαταρία του.

Το έβγαλα από το κουτί και δεν άνοιγε, έβγαζε το συμβολάκι για φόρτιση και άναβε το κόκκινο notification led. Το φόρτισα για 10 λεπτά και άνοιξε με 73% μπαταρία.

Το επιστρέφω επί τόπου για επιστροφή χρημάτων και μου πρότειναν να το φορτίσω ένα δίωρο κλειστό και να το πάω είτε σήμερα είτε αύριο αν επιμένει η φάση.

 

Απ' τη μια εξαιρετική η απάντηση "εννοειται θα σας επιστρέψουμε το ποσό", απ' την άλλη αναρωτιέμαι αν παίζει να "φτιάξει" με μια πλήρη φόρτιση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, x_vagos_x είπε

Παρέλαβα σήμερα το πρωί Mate 20 Pro και είχε θέμα με την μπαταρία του.

Το έβγαλα από το κουτί και δεν άνοιγε, έβγαζε το συμβολάκι για φόρτιση και άναβε το κόκκινο notification led. Το φόρτισα για 10 λεπτά και άνοιξε με 73% μπαταρία.

Το επιστρέφω επί τόπου για επιστροφή χρημάτων και μου πρότειναν να το φορτίσω ένα δίωρο κλειστό και να το πάω είτε σήμερα είτε αύριο αν επιμένει η φάση.

Απ' τη μια εξαιρετική η απάντηση "εννοειται θα σας επιστρέψουμε το ποσό", απ' την άλλη αναρωτιέμαι αν παίζει να "φτιάξει" με μια πλήρη φόρτιση...

Κοίτα, προ δύο ετών είχα πάρει το p10 από τον Γερμανό και είχε ακριβώς το ίδιο θέμα με εσένα. Το κινητό το έχει ακόμα τώρα η κοπέλα μου και δεν μου έχει βγάλει πρόβλημα ή μπαταρία έως σήμερα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμα το κινητο αρνειται να φορτισει πανω απο ενα συγκεκριμενο ποσοστο, τοτε η μπαταρια του ειναι προβληματικη. @x_vagos_x θα σου προτεινα να μιλησεις με το σερβις της huawei.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα

Ειχα κανει και εγω παραγγελια του p20pro απο 2/7 (ειχε ερθει και επιβεβαιωτικο email, χωρις ομως να μπω να δω πορεια κτλ, ειχα μεινει στο οτι σε 48 ωρες ειδοποιούμαι για παραλαβη).

Μην τα πολυλογώ τελικα μου λενε δεν ειναι διαθεσιμο και αν θελω να ακυρώσω την παραγγελια. Αφου γκρινιαξα λιγο (το έδειχνε διαθέσιμο αρκετή ωρα μετα την παραγγελια μου) μου ειπαν θα ψάξουν σε αποθηκη. ΑΝ βρουν υπαρχει περίπτωση να ειναι εκθεσιακό ή επιστροφη;

Ευχαριστώ

ΥΓ. Καλα εχουν γινει πολυ χειροτερα αλλου απο οτι ακουω και βλεπω, αλλα για μενα αυτο ειναι χ στο κατάστημα. Μπορεί να ειμαι και υπερβολικός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, greekbusters είπε

Κοίτα, προ δύο ετών είχα πάρει το p10 από τον Γερμανό και είχε ακριβώς το ίδιο θέμα με εσένα. Το κινητό το έχει ακόμα τώρα η κοπέλα μου και δεν μου έχει βγάλει πρόβλημα ή μπαταρία έως σήμερα 

 

49 λεπτά πριν, kallair είπε

Αμα το κινητο αρνειται να φορτισει πανω απο ενα συγκεκριμενο ποσοστο, τοτε η μπαταρια του ειναι προβληματικη. @x_vagos_x θα σου προτεινα να μιλησεις με το σερβις της huawei.

Δεν μου έχει ξανατύχει, να πω την αλήθεια μου. Μια φορά ένα tabletάκι Ainol Novo θυμαμαι ειχα παρει και ειχε θέμα που έδειχνε 10% και έκλεινε απλά. Αλλά ξαναφόρτιζε 100%, το χρησιμοποιούσα κανονικά και στο 10% ήξερα θα κλείσει.

Τώρα αυτό το παρέλαβα με "μηδεν μπαταρία". Το φόρτισα λιγότερο από 10 λεπτά και ξύπνησε με 73%. Τα περισσότερα κινητά πλέον έρχονται 70% φοριτσμένα. Σε 10' το βρίσκω λογικό να φόρτισε και το 3% παραπάνω, οπότε άνοιξε με το σωστό στατιστικό στα 73%.

Θέλω να πιστεύω πως η μπαταρία όταν το έβαλα στη μπρίζα ήταν τύπου "ξύπνησα μετά από πολύ καιρό, τι έτος έχουμε;" και μόλις ένιωσε απλά να επανήλθε στα φυσιολογικά του. Είπα στο σίστερ που το δώρισα να του κάνει ένα πλήρη κύκλο αποφόρτισης-φόρτισης (από 73%->100%->0%) να στρώσει και βλέπουμε.

 

Θενξ για το ίνπουτ, ειδικά εσένα greekbusters, μου έφυγε ένα άγχος πως είμαι απλά ματιασμένος ή έστω πληγείς από τον ανάδρομο Ερμή ξερωγώ.

Επεξ/σία από x_vagos_x
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, x_vagos_x είπε

Δεν μου έχει ξανατύχει, να πω την αλήθεια μου. Μια φορά ένα tabletάκι Ainol Novo θυμαμαι ειχα παρει και ειχε θέμα που έδειχνε 10% και έκλεινε απλά. Αλλά ξαναφόρτιζε 100%, το χρησιμοποιούσα κανονικά και στο 10% ήξερα θα κλείσει.

Τώρα αυτό το παρέλαβα με "μηδεν μπαταρία". Το φόρτισα λιγότερο από 10 λεπτά και ξύπνησε με 73%. Τα περισσότερα κινητά πλέον έρχονται 70% φοριτσμένα. Σε 10' το βρίσκω λογικό να φόρτισε και το 3% παραπάνω, οπότε άνοιξε με το σωστό στατιστικό στα 73%.

Θέλω να πιστεύω πως η μπαταρία όταν το έβαλα στη μπρίζα ήταν τύπου "ξύπνησα μετά από πολύ καιρό, τι έτος έχουμε;" και μόλις ένιωσε απλά να επανήλθε στα φυσιολογικά του. Είπα στο σίστερ που το δώρισα να του κάνει ένα πλήρη κύκλο αποφόρτισης-φόρτισης (από 73%->100%->0%) να στρώσει και βλέπουμε.

Θενξ για το ίνπουτ, ειδικά εσένα greekbusters, μου έφυγε ένα άγχος πως είμαι απλά ματιασμένος ή έστω πληγείς από τον ανάδρομο Ερμή ξερωγώ.

Βρε εγώ στο είπα απλά να μην αγχώνεσαι. Πάντως πιστεύω και να θες να το αλλάξεις λόγω doa δεν θα σου φέρουν αντίρρηση αν επιμείνεις. Έχω μείνει πολλές φορές ευχαριστημένος από το κατάστημα και στην εξυπηρέτηση πελατών με όσους έχω μιλήσει ειναι ευγενέστατοι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, greekbusters είπε

Βρε εγώ στο είπα απλά να μην αγχώνεσαι. Πάντως πιστεύω και να θες να το αλλάξεις λόγω doa δεν θα σου φέρουν αντίρρηση αν επιμείνεις. Έχω μείνει πολλές φορές ευχαριστημένος από το κατάστημα και στην εξυπηρέτηση πελατών με όσους έχω μιλήσει ειναι ευγενέστατοι 

Έχω βγάλει άκρη με παραλαβή doa προϊόντος αντικατάστασης στο doa του προϊόντος που αγόρασα στο eshop.gr, το Boss Fight των προβληματικών service. Δε με φοβίζει τίποτα, απλά είμαι επιφυλακτικός και ευγενικά αγενής άμα κάτσει τέτοια στραβή. Οψόμεθα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νταξ, σας αγαπώ, είχα πολύ κακές μέρες και αν ήταν ελαττωματικό απλά θα ξεχείλιζε το ποτήρι και θα την πλήρωνε ο Γερμανός στη Γούναρη, κρίμα είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, x_vagos_x είπε

Παρέλαβα σήμερα το πρωί Mate 20 Pro και είχε θέμα με την μπαταρία του.

Το έβγαλα από το κουτί και δεν άνοιγε, έβγαζε το συμβολάκι για φόρτιση και άναβε το κόκκινο notification led. Το φόρτισα για 10 λεπτά και άνοιξε με 73% μπαταρία.

Το επιστρέφω επί τόπου για επιστροφή χρημάτων και μου πρότειναν να το φορτίσω ένα δίωρο κλειστό και να το πάω είτε σήμερα είτε αύριο αν επιμένει η φάση.

Απ' τη μια εξαιρετική η απάντηση "εννοειται θα σας επιστρέψουμε το ποσό", απ' την άλλη αναρωτιέμαι αν παίζει να "φτιάξει" με μια πλήρη φόρτιση...

Βάλε μια εφαρμογή που διαβάζει την τάση της μπαταρίας.. Αν με το κινητό σε 73% επίπεδο φόρτισης βλέπεις τάση 4.35 η 4.4v  τότε ίσως είναι απλά λανθασμένο διάβασμα από το κινητό και θα φτιάξει σε διαδοχικες.φορτισεις γιατί το κινητό ενημερώνει αυτή την καμπύλη τάσης φόρτισης-ενδειξεις φόρτισης. Αν όμως βλέπεις κολλημένη τάση 3.9 v η 4v τοτε ειτε έχει πρόβλημα η μπαταρία ή εσωτερικο βραχυκύκλωμα τραβάει πολύ ρεύμα και δεν την αφήνει να φορτίσει. Οπότε επιστροφη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, SpirtouLisS είπε

Βάλε μια εφαρμογή που διαβάζει την τάση της μπαταρίας.. Αν με το κινητό σε 73% επίπεδο φόρτισης βλέπεις τάση 4.35 η 4.4v  τότε ίσως είναι απλά λανθασμένο διάβασμα από το κινητό και θα φτιάξει σε διαδοχικες.φορτισεις γιατί το κινητό ενημερώνει αυτή την καμπύλη τάσης φόρτισης-ενδειξεις φόρτισης. Αν όμως βλέπεις κολλημένη τάση 3.9 v η 4v τοτε ειτε έχει πρόβλημα η μπαταρία ή εσωτερικο βραχυκύκλωμα τραβάει πολύ ρεύμα και δεν την αφήνει να φορτίσει. Οπότε επιστροφη

Ευχαριστώ!

Θα το τεστάρω σήμερα-αύριο που θα δω την αδερφή μου (το πήρα για δώρο). Λογικά είναι απλά λανθασμένο διάβασμα, το είδα και σε άλλες περιπτώσεις, και το επιβεβαιώνουν και τα παιδιά εδώ πως τους έχει συμβεί και ηρέμησα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...