Προς το περιεχόμενο

Με δώρο το Assassin’s Creed Valhalla οι νέοι Ryzen


dimakisk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 ώρες πριν, Zengar Zombolt είπε

η το κρατας και γλυτωνεις κανα 50αρι αμα ειχες σκοπο να το αγορασεις 
η το πουλας και σου βγαινει φθηνοτερα ο cpu
win win

Nαι, έτσι το σκέφτομαι και εγώ το έκανα πέρσι με την κάρτα που είχε resident evil 2 remake και division και μου βγήκε ενα 50ρικο φθηνότερα.Απλά για τότε που λέει θα περιμένω και καμιά black friday για bonus με επιστροφή και έχω τη δυνατότητα να κόψω και τιμολόγιο, πάλι πολύ φθηνά θα μου βγεί μια αναβάθμιση, άντε να το κάνουν πάλι και με κάμια gpu.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, nikoslion είπε

πρωτη φορα επαιξα assassin's creed τιτλο τον odyssey. Δεν ξερω γενικα πως ηταν τα προηγουμενα,(εχω παιξει και καποια αλλα, μερικες ωρες ομως μαξ σε φιλους) αυτο ηταν πολυ ωραιο, βεβαια πολλες ωρες πραγματι αυτα τα location interests. Τερματησα 90παρακατι ωρες και στην αρχη που δεν ειχα καταλαβει οτι ειχε quick travel ειχα βαρεθει να πηγαινω με το αλογο. Οταν λεω αρχη δεν εννοω 2-3 ωρες, εννοω ειχα αλλαξει νησια και μετα που επρεπε να ξαναγυρισω πισω και δεν ειχα κανενα quick travel καταλαβα την γκαφα μου.

Οπως και να χει, το valhalla φαινεται καλο, μου αρεσε αρκετα το τρεηλερ. Λενε και για το combat που ειναι καλυτερο οποτε φανταζομαι ακομα καλυτερα.

Πιασε και τα 3 DLC και επειτα συνεχισε με τα προηγουμενα. Εχω 3 χρονια εχω τερματισει black flag/rogue/unity/syndicate/origins/odyssey παιζω τωρα ειμαι στο τριτο DLC και ολα μου προσφερουν μια εμπειρια που δε βρισκεις αλλους. Αρκετα repetitive παιχνιδια και ειναι το βασικο μειον τους. Το fast travel ειναι σωτηριο σε τετοια παιχνιδια. Για 100% θες πανω απο 120 ωρες για το main story και ακομα 50 για τα 3 DLC.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να και δωράκια η AMD... φιλόπτωχο ταμείο η AMD... καλός Σαμαρείτης η AMD... παρόλο που είναι τόσο καλή και ισχυρή και δεν χρειάζεται καμία προώθηση για να πουλήσει.... 

αυτά είναι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, tsarouc είπε

Να και δωράκια η AMD... φιλόπτωχο ταμείο η AMD... καλός Σαμαρείτης η AMD... παρόλο που είναι τόσο καλή και ισχυρή και δεν χρειάζεται καμία προώθηση για να πουλήσει.... 

αυτά είναι...

H AMD δινει ανεκαθεν δωρακια. Προπερσι εδινε Division 2+RE2. Περσι εδινε breakpoint το οποιο πηρα μαζι με την 5700xt οταν το παιχνιδι ειχε πανω απο 50αρικο παντου. Συν το τριμηνο game pass. Φετος παλι δινει ενα σωρο παιχνιδια μαζι με Ryzen/Navi. Ειναι που ειναι VFM οσο δεν παει δινουν και τα παιχνιδια και βγαινουν ακομα φθηνοτερα τα προιοντα. Η Nvidia καποτε εδινε και αυτη αλλα βλεπεις σηκωσε πολυ ψηλα τον αμανε οπως και η Intel που η καταντια το να μην βαζει καν ψυκτρα ειναι απιστευτη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, Arkin είπε

H AMD δινει ανεκαθεν δωρακια. Προπερσι εδινε Division 2+RE2. Περσι εδινε breakpoint το οποιο πηρα μαζι με την 5700xt οταν το παιχνιδι ειχε πανω απο 50αρικο παντου. Συν το τριμηνο game pass. Φετος παλι δινει ενα σωρο παιχνιδια μαζι με Ryzen/Navi. Ειναι που ειναι VFM οσο δεν παει δινουν και τα παιχνιδια και βγαινουν ακομα φθηνοτερα τα προιοντα. Η Nvidia καποτε εδινε και αυτη αλλα βλεπεις σηκωσε πολυ ψηλα τον αμανε οπως και η Intel που η καταντια το να μην βαζει καν ψυκτρα ειναι απιστευτη. 

Εγώ είμαι των Ελληνικών παροιμιών φίλε Arkin.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, nikoslion είπε

πρωτη φορα επαιξα assassin's creed τιτλο τον odyssey. Δεν ξερω γενικα πως ηταν τα προηγουμενα,(εχω παιξει και καποια αλλα, μερικες ωρες ομως μαξ σε φιλους) αυτο ηταν πολυ ωραιο, βεβαια πολλες ωρες πραγματι αυτα τα location interests. Τερματησα 90παρακατι ωρες και στην αρχη που δεν ειχα καταλαβει οτι ειχε quick travel ειχα βαρεθει να πηγαινω με το αλογο. Οταν λεω αρχη δεν εννοω 2-3 ωρες, εννοω ειχα αλλαξει νησια και μετα που επρεπε να ξαναγυρισω πισω και δεν ειχα κανενα quick travel καταλαβα την γκαφα μου.

Οπως και να χει, το valhalla φαινεται καλο, μου αρεσε αρκετα το τρεηλερ. Λενε και για το combat που ειναι καλυτερο οποτε φανταζομαι ακομα καλυτερα.

δες κανενα γρήγορο walkthrough του 1 για την ιστορία,  παίξε οπωσδήποτε το 2 με τις συνέχειες του (brotherhood & Revelations), και μετά το black flag. Άντε δες και μια γρήγορη ανάλυση της ιστορίας του 3 ,και θα είσαι καλυμμένος. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, stafftw είπε

Nαι, έτσι το σκέφτομαι και εγώ το έκανα πέρσι με την κάρτα που είχε resident evil 2 remake και division και μου βγήκε ενα 50ρικο φθηνότερα.Απλά για τότε που λέει θα περιμένω και καμιά black friday για bonus με επιστροφή και έχω τη δυνατότητα να κόψω και τιμολόγιο, πάλι πολύ φθηνά θα μου βγεί μια αναβάθμιση, άντε να το κάνουν πάλι και με κάμια gpu.

Πρόπερσι πήρα κάρτα από το άμαζον μια βδομάδα πριν το black friday. Την πήρα 170 λίρες από 250 λίρες. Την επόμενη βδομάδα την είχαν 195 λίρες... Προσοχή με το black friday! H AMD πραγματικά μας έχει κάνει μάγκες για την ώρα... Ενώ είναι πρώτη κερνάει και τα παιχνίδια...Για έναν gamer 60 ευρώ έκπτωση πιστεύω είναι μεγάλη υπόθεση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, nikoslion είπε

πρωτη φορα επαιξα assassin's creed τιτλο τον odyssey. Δεν ξερω γενικα πως ηταν τα προηγουμενα,(εχω παιξει και καποια αλλα, μερικες ωρες ομως μαξ σε φιλους) αυτο ηταν πολυ ωραιο, βεβαια πολλες ωρες πραγματι αυτα τα location interests. Τερματησα 90παρακατι ωρες και στην αρχη που δεν ειχα καταλαβει οτι ειχε quick travel ειχα βαρεθει να πηγαινω με το αλογο. Οταν λεω αρχη δεν εννοω 2-3 ωρες, εννοω ειχα αλλαξει νησια και μετα που επρεπε να ξαναγυρισω πισω και δεν ειχα κανενα quick travel καταλαβα την γκαφα μου.

Οπως και να χει, το valhalla φαινεται καλο, μου αρεσε αρκετα το τρεηλερ. Λενε και για το combat που ειναι καλυτερο οποτε φανταζομαι ακομα καλυτερα.

το Origins είναι μακράν καλύτερο κατά την γνώμη μου. Assassins Creed χωρίς Hidden Blade δεν είναι assassins. Κατά τα άλλα απλά όμορφο το Odyssey σαν παιχνίδι. Όσον αναφορά για τα rpg στοιχεία που διάβασα απο μερικούς εμένα στο origins δεν με πείραξαν καθόλου. Πολλές φορές βαριέμαι το stealth και το πάω combat. Το parkour δεν είναι τόσο script όσο στα παλιά assassins και τουλάχιστον στο origins υπάρχουν εκείνα τα μικρά εντυπωσιακά combat cutsceen που "πετσοκόβεις" το αντίπαλο AI όπως και στα προηγούμενα. Το odyssey χωρίς να έχω παίξει πολύ δεν είχε κάτι τέτοιο από όσο θυμάμαι. 

Πως μπορείς να καταλάβεις αμα βγει ένα Assassins Creed καλό. Όταν το αναλαμβάνει η Ubisoft Μontreal solo συνήθως βγαίνει παιχνιδάρα(όλα τα καλά Assassins αυτή τα έφτιαξε). Ενώ όταν το αναλαμβάνει η ubisoft quebec συνήθως βγαίνει πολύ μέτριο.Odyssey και Syndicate(εξαιρώντας όμως αυτά που έκανε σε συνεργασία με την Μontreal όπως το black flag). Επομένως το Valhalla θα έχει Hidden Blade, κουκούλες και ύφος AC1 και 2 και παραγωγή Ubisoft Μontreal αν δεν κάνω λάθος +ότι έχουμε και καινούργια γενιά. Οπότε εμένα μου φαίνεται πολύ καλό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, alex1_kgr είπε

Πρόπερσι πήρα κάρτα από το άμαζον μια βδομάδα πριν το black friday. Την πήρα 170 λίρες από 250 λίρες. Την επόμενη βδομάδα την είχαν 195 λίρες... Προσοχή με το black friday! H AMD πραγματικά μας έχει κάνει μάγκες για την ώρα... Ενώ είναι πρώτη κερνάει και τα παιχνίδια...Για έναν gamer 60 ευρώ έκπτωση πιστεύω είναι μεγάλη υπόθεση.

Δε διαφωνώ απλά λέω σε περίπτωση που υπάρχει επιστροφή μέσω κάρτας και χρειάζεται και η εταιρεία κάποιο τιμολόγιο είναι καλή περίπτωση ακόμα και στις τσιμπημένες τιμές της Ελλάδας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμεις στα Φαρσαλα ξερουμε μονο απο Χαλβαλα.

.

.

.

.

.

Ξερω θα βρω την εξοδο μονος μου..

Περα απο πλακα παντως το αγαπημενο μου μεχρι στιγμης "Nordic" παιχνιδι ειναι το Asgard's Wrath. Εξαιρετικο αλλα δυστυχως μονο VR. Παντως αυτο και τα Hellblade, God of War με εχουν κανει να ενδιαφερθω αρκετα για την μυθολογια των Βικινγκς. Οποτε περιμενω με ενδιαφερον το νεο Assasin's.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...