Προς το περιεχόμενο

Περίεργο συμβάν με υπνο


TheGrisGrisMan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μίλησα με μια γνωστή μου (72 ετών) και μου ειπε το εξής:

 

Πριν τρεις μέρες (Δευτέρα), ξύπνησε το πρωί μια χαρά. Πηγε στην κουζίνα να φτιάξει ένα καφέ και ξαφνικά ένιωσε ζαλάδα και κάθισε στο πατωμα επειδή ένιωσε ότι «χάνονται όλα». Μόλις κάθισε στο πάτωμα, ένιωσε καλύτερα. Οκ αυτό ειναι κλασικό σημάδι υπότασης νομίζω.
 

Μετα θυμάται να πηγε στην κρεβατοκαμαρα για να πάρει κάτι που είχε εκεί και μετα ξύπνησε στο κρεβάτι της με το ρολόι να γράφει 13:00 η ώρα και το ημερολόγιο Πέμπτη πρωί (σήμερα). Εν ολίγοις κοιμήθηκε περίπου 3 μέρες σερί! Ο Καφες δε, που είχε φτιάξει την Δευτέρα, ήταν ακόμα πάνω στο τραπέζι (!). Απο εκεί και πέρα, μεχρι σήμερα το βράδυ, αισθάνεται φυσιολογικά.
 

Η ίδια δεν ασχολήθηκε με γιατρούς κλπ & παρά το ότι δεν της εχει ξανατύχει κάτι τέτοιο το βρήκε φυσιολογικό λόγο «κούρασης» κλπ, αν και δεν εκανε κάτι ιδιαίτερα κουραστικό ή έξω απο τα δεδομένα της. Απο την άλλη, εμένα μου φαίνεται ιδιαίτερα περίεργο όλο αυτό και δεν έχω ακούσει κάτι τέτοιο. 
 

Σκεφτηκα μηπως καποιος της έριξε κάποιο υπνωτικό κλπ αλλα μου ειπε ότι δεν είχε επαφή με κάποιο άτομο εκείνο το πρωί ή το προηγούμενο βράδυ κλπ... 

 

Πέρα απο την «τρολιά» που υποπτεύομαι ότι θα πέσει, εχει μηπως καποιος ξανακούσει κάτι τέτοιο απο ιατρικής πλευράς κ αν ναι, τι μπορεί να ήταν; 
 

Alien abduction απορρίπτεσαι εκ των προτέρων πιστεύω 😊

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγω ειχα κολλητο κι αλλον ενα καλο φιλο  παλια που χτυπαγαν μεσημερι σε μεσημερι συνηθως και σπανιοτερα μεσημερι σε επομενο βραδυ (κατα δηλωση τους). 3 μερες δεν  εχω ξανακουσει και ειδικα παρα τη θεληση σου. Μπας και της εριξαν κανα σπρει απο την πορτα?

Επεξ/σία από christosx13
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μήπως είδε στον ύπνο της όλο αυτό το σκηνικό της και καλά Δευτέρας ενώ ήταν στην πραγματικότητα Τετάρτη-Πέμπτη και κάπου το έχασε;

Επίσης σε τι κατάσταση ξύπνησε; Με πιτζάμες, σκεπασμένη κλπ λες και είχε πέσει για ύπνο ή ντυμένη με ρούχα κλπ;

Επεξ/σία από aggelos87
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και προσθέτω στις ερωτήσεις των προηγούμενων, αυτές τις 2-3 μέρες δεν την αναζήτησε κανείς; Δεν έχει συγγενείς ή/και φίλους;

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπας και έκανε κάνα λάθος στα χάπια της? 

Πιτσιρικάς υπήρχε ένα σιρόπι με γεύση φραγκοστάφυλο, χτύπησα όλο το μπουκαλάκι, ο παιδίατρος τους είπε να με ελέγχουν συχνά και να με αφήσουν να κοιμηθώ, 2.5 μέρες μετά ξύπνησα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το έπαθα όταν μία φορά, 25 ετών τότε, πήγα για δουλειά την Τετάρτη το πρωί και δουλέψαμε σερί έως το Σάββατο το μεσημέρι!!!! Ούτε 5 λεπτά δεν έκλεισα τα μάτια. Πήγα σπίτι και ξύπνησα την Δευτέρα το πρωί. Αλλά αυτό είναι σχεδόν 2 μέρες.... μέχρι τις 3..... !!!!!!!!! Πρέπει να την εξετάσει πάντως κάποιος γιατρός και αυτός θα της πει τι πρέπει να κάνει. Στον ίντερνετ μην ψάχνετε τέτοιες περιπτώσεις.... 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για τις ερωτήσεις/προτάσεις. 

Σχετικα με τον ύπνο, απο ότι κατάλαβα ξύπνησε σε φάση με τα ρούχα η ότι είχε φορέσει τη Δευτέρα. Δεν θυμόταν να πηγε να ξαπλώσει καν.

Σχετικα με αέριο στην πορτα κλπ, όντος πιθανό αλλα το σπιτι ειναι μεγάλο και θεωρητικά δεν θα μπορούσε να γίνει ψεκάζοντας απο την εξώπορτα... επίσης δεν μου ειπε ότι κάτι έλειπε αλλα απο την άλλη δεν το ειχα σκεφτεί κιολας..  θα προσπαθήσω να της πως κάτι σχετικό προσέχοντας να μην την αναστατώσω. 
 

Περί συγγενών κ φίλων, λογικό ερώτημα, δεν έχω ιδέα ομως τι ισχυει... (Δεν την ξέρω αρκετά καλά την Κυρια, γειτόνισα ειναι...)
 

Πιο πολύ ρώτησα μηπως καποιος εχει ακούσει τυχόν καποια συγκεκριμένη ασθένεια η κάτι σχετικο... ναι, θα την «πιέσω» να δει κάποιο γιατρό να το συζητήσει, απορώ πως της φαίνεται φυσιολογικό... την λυπάμαι, μαλλον ασυναίσθητα αγνοεί τα «κακώς κείμενα». Ελπίζω να μην της ξανασυμβεί κ να ήταν κάτι μεμονωμένο..

Τρομαχτικό παντως (όταν δεν συνδυάζεται με κρεπάλες ή περίεργα ωράρια εργασίας κλπ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περα απο το οποιο τρολαρισμα η χαβαλε,θα μπορουσε να ειναι μεχρι και εγκληματικη ενεργεια.

Και οπως μας λες οτι της φανηκε φυσιολογικο το να ξυπνησει τον επομενο μηνα ( γιατι ετσι εγινε ) ανετα μπορει να τη βιασαν και να αποδιδει τους πονους "στην ηλικια " ή "την κουραση".

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, TheGrisGrisMan είπε

Μίλησα με μια γνωστή μου (72 ετών) και μου ειπε το εξής:

Πριν τρεις μέρες (Δευτέρα), ξύπνησε το πρωί μια χαρά. Πηγε στην κουζίνα να φτιάξει ένα καφέ και ξαφνικά ένιωσε ζαλάδα και κάθισε στο πατωμα επειδή ένιωσε ότι «χάνονται όλα». Μόλις κάθισε στο πάτωμα, ένιωσε καλύτερα. Οκ αυτό ειναι κλασικό σημάδι υπότασης νομίζω.
 

Μετα θυμάται να πηγε στην κρεβατοκαμαρα για να πάρει κάτι που είχε εκεί και μετα ξύπνησε στο κρεβάτι της με το ρολόι να γράφει 13:00 η ώρα και το ημερολόγιο Πέμπτη πρωί (σήμερα). Εν ολίγοις κοιμήθηκε περίπου 3 μέρες σερί! Ο Καφες δε, που είχε φτιάξει την Δευτέρα, ήταν ακόμα πάνω στο τραπέζι (!). Απο εκεί και πέρα, μεχρι σήμερα το βράδυ, αισθάνεται φυσιολογικά.
 

Η ίδια δεν ασχολήθηκε με γιατρούς κλπ & παρά το ότι δεν της εχει ξανατύχει κάτι τέτοιο το βρήκε φυσιολογικό λόγο «κούρασης» κλπ, αν και δεν εκανε κάτι ιδιαίτερα κουραστικό ή έξω απο τα δεδομένα της. Απο την άλλη, εμένα μου φαίνεται ιδιαίτερα περίεργο όλο αυτό και δεν έχω ακούσει κάτι τέτοιο. 
 

Σκεφτηκα μηπως καποιος της έριξε κάποιο υπνωτικό κλπ αλλα μου ειπε ότι δεν είχε επαφή με κάποιο άτομο εκείνο το πρωί ή το προηγούμενο βράδυ κλπ... 

Πέρα απο την «τρολιά» που υποπτεύομαι ότι θα πέσει, εχει μηπως καποιος ξανακούσει κάτι τέτοιο απο ιατρικής πλευράς κ αν ναι, τι μπορεί να ήταν; 
 

Alien abduction απορρίπτεσαι εκ των προτέρων πιστεύω 😊

72 ετών και πολύ πιο πριν από αυτή την ηλικία χτυπάει και το αλτσχάιμερ.

Αν δεν έχει κάνει εξέταση πες να το δει γιατί μπορεί να μην έχει γίνει  αυτό που λέει απλά να έχει διαγράψει από τη μνήμη της αυτές τις τρεις μέρες και να νομίζει πως κοιμόταν συνεχώς. Δεν μπορεί να γίνει αυτό και αν με κάποιο φάρμακο γινόταν το πιο απλό θα είχε κατουρηθεί στον ύπνο της.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...