Προς το περιεχόμενο

Με πάνω από 60 playable demo το Xbox Summer Game Fest


dimakisk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οι κάτοχοι Xbox One θα έχουν τη δυνατότητα να δοκιμάσουν δεκάδες τίτλους σε λίγες εβδομάδες στην κονσόλα τους.

Περισσότερους από 60 τίτλους θα έχουν τη δυνατότητα να δοκιμάσουν οι κάτοχοι Xbox One κατά τη διάρκεια του Xbox Summer Game Fest. Πρόκειται για ένα ψηφιακό event που θα “τρέξει” από τις 21 έως και τις 27 Ιουλίου στο πλαίσιο του Summer Game Fest, δίνοντας σε κάθε ενδιαφερόμενο την ευκαιρία να δει από πρώτο χέρι -και να παίξει- τίτλους που θα κυκλοφορήσουν εν καιρώ στην πλατφόρμα της Microsoft.

Όπως μάλιστα αναφέρεται στο Xbox Wire, εν αντιθέσει με τα demo που διατίθενται στο Xbox LIVE, αυτά του Xbox Summer Game Fest ενδεχομένως να μην αντικατοπτρίζουν την τελική μορφή των παιχνιδιών αφού σε ορισμένες περιπτώσεις θα προέρχονται από αρκετά πρώιμες εκδόσεις τους. Ο αριθμός των τίτλων θα ξεπερνά τους 60 και σύμφωνα με τις εκτιμήσεις των ανθρώπων της Microsoft θα κυμανθεί μεταξύ 75 και 100 (η λίστα προφανώς ανανεώνεται για την ώρα).

Σημειώστε ότι τα συγκεκριμένα demo θα είναι διαθέσιμα μόνο για την περίοδο του event. Κάποια ενδέχεται να διατεθούν μέσω του σχετικού καναλιού εν καιρώ, όμως πολλά εξ αυτών δε θα εμφανιστούν ξανά. Στα παιχνίδια που θα είναι διαθέσιμα μέσα από το Xbox Summer Game Fest περιλαμβάνονται τα κάτωθι:

  • Cris Tales
  • Destroy All Humans!
  • Haven
  • Hellpoint
  • Skatebird
  • The Vale: Shadow of the Crown
  • Raji: An Ancient Epic
  • Welcome to Elk

Διαβάστε ολόκληρο το άρθρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεγάλης κλίμακας πράγματα έχουν βαλθεί να κάνουν διαδικτυακά.Τι να προλάβεις να παίξεις σε 1 εβδομάδα 😏

Θυμάμαι τον καιρό που πέρναμε περιοδικά και ξένα και ελληνικά για τα Demo που είχαν μέσα...

Αραγε θα κατεβαίνουν ορισμένα στο PC ώστε να παίξουμε εκεί κάποια ?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οτι κ να λενε μερικοι εγω βλεπω πολυ καλα πραγματακια απο xbox κ τον Σπενσερ. Το προσπαθει πολυ κ θα δουμε σε μερικα χρονια καμποσα καλα exclusives!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Venerable είπε

Μα που τα βρήκε τόσα πολλά demo? Όλοι μου λένε ότι το xbox δεν έχει παιχνίδια.

Γκουχ γκουχ exclusives δεν εχει. Παιχνίδια να φαν κι οι κότες έχει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, whoever81 είπε

lol θα ήθελες. Το Xbox One έχει 13 exclusives 

https://en.wikipedia.org/wiki/Category:Xbox_One-only_games

Καλα δουλευομαστε τωρα 😂 Ρε φιλε αυτα τα 13 που λες οτι ειναι μονο xbox ειναι προπολεμικα. Η ms δεν βγαζει CONSOLE EXCLUSIVE πλεον. Οτι βγαινει στο xbox βγαινει κ στο pc . 
Σαν να εχουμε κ οι 2 μαγαζια ,πχ καφετεριες και συγκρινουμε ποσα τραπεζοκαθισματα εχει ο καθενας. Κ εσυ εχεις μια καφετερια κ εγω δυο. Εσυ εχεις 40 καρεκλες κ εγω 80!

 

Αφου xbox =pc στην ιδια τσεπη μπαινουνε τα ευρω. Ριξε μια ματια εδω https://www.xboxone-hq.com/xbox-one-exclusive-games-list/ κ πες μου αν κανενα απο οοοολα αυτα μπορεις να το παιξεις σε play η switch !

Επεξ/σία από malias4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ειναι τα νουμερα το θεμα...αμα δεις ομως το μετακριτικ ομως, περα απο τα ραλακια ολα τα υπολοιπα exclusives ειναι κατω απο το 85, δεν εχει system sellers... Πλεον ομως εχει τη καλυτερη αποδοση στα mulltiplatform...σε σχεση με τις αλλες κονσολες...οποτε αν δε θελεις pc για τον οποιοδηποτε λογο και δε θες να ασχοληθεις με τα καλυτερα παιχνιδια της γενιας, γιατι σε νοιαζει μονο το gta,rdr, fifa,cod και fortnite ειναι εξαιρετικη επιλογη.

παντως το event θα ειναι μια καλη ενδειξη της ποιοτητας των games που θα προσφερονται στο gamepass στην αρχη της next gen...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, malias4 είπε

Καλα δουλευομαστε τωρα 😂 Ρε φιλε αυτα τα 13 που λες οτι ειναι μονο xbox ειναι προπολεμικα. Η ms δεν βγαζει CONSOLE EXCLUSIVE πλεον. Οτι βγαινει στο xbox βγαινει κ στο pc . 
Σαν να εχουμε κ οι 2 μαγαζια ,πχ καφετεριες και συγκρινουμε ποσα τραπεζοκαθισματα εχει ο καθενας. Κ εσυ εχεις μια καφετερια κ εγω δυο. Εσυ εχεις 40 καρεκλες κ εγω 80!

Αφου xbox =pc στην ιδια τσεπη μπαινουνε τα ευρω. Ριξε μια ματια εδω https://www.xboxone-hq.com/xbox-one-exclusive-games-list/ κ πες μου αν κανενα απο οοοολα αυτα μπορεις να το παιξεις σε play η switch !

Ε να είσαι πιο αναλυτικός τότε. Γράψε xbox-PC. 

Επεξ/σία από whoever81
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, xavier είπε

δεν ειναι τα νουμερα το θεμα...αμα δεις ομως το μετακριτικ ομως, περα απο τα ραλακια ολα τα υπολοιπα exclusives ειναι κατω απο το 85, δεν εχει system sellers... Πλεον ομως εχει τη καλυτερη αποδοση στα mulltiplatform...σε σχεση με τις αλλες κονσολες...οποτε αν δε θελεις pc για τον οποιοδηποτε λογο και δε θες να ασχοληθεις με τα καλυτερα παιχνιδια της γενιας, γιατι σε νοιαζει μονο το gta,rdr, fifa,cod και fortnite ειναι εξαιρετικη επιλογη.

παντως το event θα ειναι μια καλη ενδειξη της ποιοτητας των games που θα προσφερονται στο gamepass στην αρχη της next gen...

Δεν εχει system seller σαν τη sony πχ gοd οf war ,uncharted ,last οf us κτλ ναι , αλλα εχει ομως Ηallo ,τα Gears , Forza που πουλανε παρα πολυ κ εχουν απιστευτα γραφικα στο oneX. Οπως κ πολλα αλλα απο μικροτερα studio. Ομως κ ολα αυτα τα εξκλουσιβ της σονυ τα single player ,φαντασου βγαινει ενα ανα πεντε χρονια. Ειχα ps για πολλα χρονια αλλα επειδη συνηθως ραλακια παιζω κ ποδοσφαιρακια προτιμησα το xbox. Εχει καλυτερη αποδοση σε ολα τα multi, αθορυβο, καλυτερο χειρηστηριο κ το game pass που ολα τα first party μπαινουν day one κ δεν βγαινουν ! Θα δουμε τι θα δειξουν κ στο event τωρα που ειπαν οτι θα εστιασουν κ στα exclusives περισσοτερο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, malias4 είπε

Δεν εχει system seller σαν τη sony πχ gοd οf war ,uncharted ,last οf us κτλ ναι , αλλα εχει ομως Ηallo ,τα Gears , Forza που πουλανε παρα πολυ κ εχουν απιστευτα γραφικα στο oneX. Οπως κ πολλα αλλα απο μικροτερα studio. Ομως κ ολα αυτα τα εξκλουσιβ της σονυ τα single player ,φαντασου βγαινει ενα ανα πεντε χρονια. Ειχα ps για πολλα χρονια αλλα επειδη συνηθως ραλακια παιζω κ ποδοσφαιρακια προτιμησα το xbox. Εχει καλυτερη αποδοση σε ολα τα multi, αθορυβο, καλυτερο χειρηστηριο κ το game pass που ολα τα first party μπαινουν day one κ δεν βγαινουν ! Θα δουμε τι θα δειξουν κ στο event τωρα που ειπαν οτι θα εστιασουν κ στα exclusives περισσοτερο

ναι και δεν εισαι ο μοναδικος...ειναι μεγαλη μεριδα του κοσμου που παιζει rdr,cod,fifa,forza, δε διαφωνω καθολου στο οτι το xbox ειναι  η καλυτερη πλατφορμα για εσενα...ποσο μαλλον με το value που δινει το gamepass για να δοκιμασεις πραγματα που μπορει να μην αγοραζες ποτε...

απο την αλλη, αν παιζεις single player games οπως εγω, εχεις καθε χρονο 4-5 μεγαλα exclusives που δε θα μπορουσα να μην παιξω....οπως τη βρισκει ο καθενας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, xavier είπε

ναι και δεν εισαι ο μοναδικος...ειναι μεγαλη μεριδα του κοσμου που παιζει rdr,cod,fifa,forza, δε διαφωνω καθολου στο οτι το xbox ειναι  η καλυτερη πλατφορμα για εσενα...ποσο μαλλον με το value που δινει το gamepass για να δοκιμασεις πραγματα που μπορει να μην αγοραζες ποτε...

απο την αλλη, αν παιζεις single player games οπως εγω, εχεις καθε χρονο 4-5 μεγαλα exclusives που δε θα μπορουσα να μην παιξω....οπως τη βρισκει ο καθενας...

Σιγουρα συμφωνω με εσενα , γιαυτο εχει κ διπλασιες πωλησεις το play, εχει πολλα καλα exclusives κ αν εχεις κ ενα pc εστω μετριο παιζεις κ εκει τα υπολοιπα της ms κ εισαι αρχηγος !!

Εμενα μπορω να πω μονο το uncharted που μου λειπει αλλα περα απο αυτο δεν με νοιαζει κ πολυ για τα αλλα. 
Το game pass ειναι λιρα 100 φιλε μου, με το κολπακι με το vpn κ βραζιλιανικο game pass μου κοστιζει το 24μηνο οσο δινεις εσυ πχ στο play το 12μηνο κ εχω full game pass ultimate οχι ps plus οπως εσυ. Οποτε με τα 55€ στα 2 χρονια θα εχω day one κ χωρις να βγαινουν απο gamepass forza horizon 5 , motosport 8 , ori , ms flight simulator , Hallo , Fable, Gears , Hellblade, sea of thieves, state of decay κτλ κτλ απο first party studio της ms κ ολα τα υπολοιπα. Πχ τωρα εχει red dead2 , pes 2020, a plague tale, nba2k2020 , mortal combat, soul calibur, teken, dirt rally , witcher 3 , ace combat , nier automata κτλ κτλ. Δηλαδη οσο θα κoστισει σε καποιον να παρει το last of us k να το τελειωσει σε 2 εβδομαδες θα εχω εγω για 2 χρονια παιχνιδια !!! 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, xavier είπε

ναι και δεν εισαι ο μοναδικος...ειναι μεγαλη μεριδα του κοσμου που παιζει rdr,cod,fifa,forza, δε διαφωνω καθολου στο οτι το xbox ειναι  η καλυτερη πλατφορμα για εσενα...ποσο μαλλον με το value που δινει το gamepass για να δοκιμασεις πραγματα που μπορει να μην αγοραζες ποτε...

απο την αλλη, αν παιζεις single player games οπως εγω, εχεις καθε χρονο 4-5 μεγαλα exclusives που δε θα μπορουσα να μην παιξω....οπως τη βρισκει ο καθενας...

Εσυ εχεις ξεκαθαρο target για games kai πας για sony. Αλλα οι πιο πολλοι, ειδικα ελλαδα,πανε λογω μοδας,fanboys

Οταν λεμε για exclusives κ το καλυτερο της sony πουλισε 15εκατομυρια ,το επομενο 13 ,το επομενο 10, και μετα τα αλλα στα ταρταρα για μια κοσνολα που εχει πωλησει 100εκατομυρια++ κονσολες,μιλαμε για το 10% των χρηστων στο περιπου, ελαχιστο ποσοστο , και χωρις να βαλουμε τις τιμες που πεσαν στο μισο,

Για exclusive μπορει να μιλαει η nintendo 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...