Προς το περιεχόμενο

Η Tesla ξεπερνά την Toyota και γίνεται η πολυτιμότερη αυτοκινητοβιομηχανία στον κόσμο


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 159
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Θέλω να πω και κάτι τελευταίο! 

Ο NIKOLAS TESLA  για τον οποίο δεν διδαχθήκαμε ποτέ ήταν τεράστιος! 

Και μόνο που έβγαλε όχημα ηλεκτρικό αεικίνητο και το έκρυψαν στα τάρταρα κάτι λέει.  

Και το φτωχό μου το μυαλό λέει! 

Συμφέρει παγκοσμίως να φτιαχτεί κινητήρας ο οποίος θα παράγει 2 και θα χρειάζεται 1 για να κινηθεί?  Ακόμα και νόμους φυσικής έχουν αλλάξει για να μην γίνει!  Πάντως γίνεται!  

Υγ έχω σπρώξει πολύ Γαλλικό και γερμανικό αυτοκίνητο για λόγους ασήμαντους.  Ιάπωνα δεν μου έχει τύχει ακόμα!  Οπότε TOYOTA και ξερό ψωμί 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, andreas314p είπε

Και μόνο που έβγαλε όχημα ηλεκτρικό αεικίνητο και το έκρυψαν στα τάρταρα κάτι λέει.  

Και το φτωχό μου το μυαλό λέει! 

Συμφέρει παγκοσμίως να φτιαχτεί κινητήρας ο οποίος θα παράγει 2 και θα χρειάζεται 1 για να κινηθεί?  Ακόμα και νόμους φυσικής έχουν αλλάξει για να μην γίνει!  Πάντως γίνεται!  

Ειλικρινά, ελπίζω να τρολλάρεις...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μετοχη της εταιριας ΤΕΣΛΑ  μην ξεχνατε οτι ειναι με χρημα του αμερικανικου λαου...η χρηματοδοτηση εγινε με χρημα του αμερικανικου λαου.....ειναι κατι σαν καπους αεριτζιδες στην ενεργεια και καλα κολλοσους που τα χρηματοδοτησε και ο ελληνικος λαος...βλεπε ιδιοτικες εταιριες ρευματος..και  οι λοιποι μνηστηρες ..οπως παντα ...τωρα  βεβαια για να ορθοποδησουν οι εταιριες φαντασμα τις πληρωνει ο λαος..Ερωτηση...εαν στην περιπτωση αυτη με την ΤΕΣΛΑ τωρα που δεν την χρηματοδοτει το κρατος... η ο trumb τελος παντων ...τι θα κανει ?Θα κρατηθει νομιζεται στα ποδια της μιας και τετοιες επενδυσεις κανω και εγω η ο καθενας εδω μεσα???Εαν θελεις να κανεις επενδυση βαζεις το χερι στην τσεπη....και δεν εισαι ζητουλας και παντα σε ζωσει ο λαος βλεπε και black bugged ΝΑΣΑ και πρασσινα αλογα....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, pany07 είπε

Σε βάθος ανάλυση... Είσαι σίγουρος ότι δεν είσαι πιο προχωρημένος από το θείο σε επίπεδο τσιτάτου, κλισέ και πάει λέγοντας;

Τουλάχιστον το μπάρμπα τον τρώνε στη μάπα στα οικογενειακα τραπέζια...

Τι να σου πουν απ' τη ζωή τους οι αναλυτές του insomnia.

Εσύ τα σπας λέμε.

Υπαρχει και η επιλογή της αποκρυψη των μηνυμάτων για εσενα τον ευαίσθητο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, andreas314p είπε

Καθόλου. Διάβασες ποτέ για τον Τέσλα? 

Πολλές φορές. Εσύ διάβασες ποτέ Φυσική; Την αρχή διατήρησης της ενέργειας την έχουμε ακουστά; Τον όρο "τριβή" τον έχουμε ακουστά; 

Επεξ/σία από MikeKata
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To έργο προσεχώς.

Όταν οι Γερμανοί θα περάσουν μέσω της ΕΕ το "ρυπαίνων πληρώνει" θα κάνουν ουρά στους ταχυφορτιστές που ο καθένας πριν από εσένα θα κάνει μισή ώρα τουλάχιστον.

Η ιστορία μπαλαντέζα δεν πάει πουθενά. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά αυτό είναι η Αμερική τολμάει ..έχεις  μία ιδέα? Έχεις και χρηματοδότηση για αυτό έφτασε εκεί που έφτασε.... Και εννοείται με τρομάζει ότι ένας τύπος σαν τν ελον μασκ μπορεί αύριο το πρωί να  βγεί και να πει  έχω μια ιδέα όπως το δορυφορικό παγκόσμιο ίντερνετ και χωρίς να έχει κάνει κάποια αρχή να έχει μόνο χαρτιά στα χέρια του να πάρει για πλάκα κάποια δισεκατομμύρια...εγώ δεν ξέρω αν αξίζει η Τέσλα τόσα λεφτά αυτό που ξέρω είναι οι αναλυτές κάτι βλέπουν 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, Cocomel είπε

 μπορεί αύριο το πρωί να  βγεί και να πει  έχω μια ιδέα όπως το δορυφορικό παγκόσμιο ίντερνετ και χωρίς να έχει κάνει κάποια αρχή να έχει μόνο χαρτιά στα χέρια του να πάρει για πλάκα κάποια δισεκατομμύρια..

έτσι λειτουργούν οι επιχειρήσεις, έχουν μια ιδέα βρίσκουν επενδυτές που θεωρούν ότι θα έχουν ένα κέρδος από τα χρήματα που βάζουν και ξεκινά το έργο. Προς το παρόν το έργο βρίσκεται στους 500 δορυφόρους οπότε μάλλον κάτι περισσότερο γνωρίζει ο musk από τα μέλη του insomnia που δεν έχουν σηκώσει ούτε χαρταετό.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 3/7/2020 στις 10:58 ΜΜ, eyw είπε

πάντα έτσι ήταν, τώρα με TESLA πηδάς πιο ψηλά απ'ότι με τογιότα, ντάτσουν-νισσαν και συναφή.

αμα δε παρεις και το nisan gtr πηδας και το tesla     

 

 

αμερικανικες φουσκες, γατακια της tesla  φτιαχνετε  1000 αμαξια καθε μερα δηλαδη 41 τεμαχια την ωρα δηλαδη 1,4 το δευτερολεπτο αν παμε τωρα στη toyota  βλεπουμε οτι φτιαχνει 20 αμαξια  καθε δευτερολεπτο σε ολα τα εργοστασια της στο πλανητη,οταν τσεπωσετε τα χρηματα του αμερικανικου λαου τα ξαναλεμε

Επεξ/σία από gjp1000
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, MikeKata είπε

Πολλές φορές. Εσύ διάβασες ποτέ Φυσική; Την αρχή διατήρησης της ενέργειας την έχουμε ακουστά; Τον όρο "τριβή" τον έχουμε ακουστά; 

Κάποια στιγμή θα με θυμηθείς!  Δεν λέω κάτι άλλο. Πίστευε και μη. ΕΡΕΥΝΑ

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, andreas314p είπε

Κάποια στιγμή θα με θυμηθείς!  Δεν λέω κάτι άλλο. Πίστευε και μη. ΕΡΕΥΝΑ

Παρέθεσες επιστημονικότατη απόδειξη, δεν μπορώ να πω, για Νόμπελ είναι. Ειδικά εκεί που χρησιμοποιείς φράση παπάδων, καταδεικνύει το αδιαμφισβήτητο ακαδημαϊκό υπόβαθρο του σχολίου σου.

Επεξ/σία από MikeKata
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλεπω σχολια του τυπου τα ηλεκτρικα ειναι το μελλον, η toyota  πεθανε, και αλλα πολλα...

οκ λοιπον οσοι εχουν tesla εδω στο φορουμ ας σηκωσουν το χερι ... 

καλα , ας το κανουμε πιο ευκολο, ποσοι εδω εχετε ηλεκτρικα μονο; ως κυριο μεσο μεταφορας;

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...