Προς το περιεχόμενο

Αγορά νέου μεσαίου SUV


Astreos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
39 λεπτά πριν, TROXOS είπε

είμαι μεταξύ skoda kamiq με τον χιλιάρι κινητήρα έκδοση ambition και suzuki vitara hybrid .

με ενδιαφέρουν οι χώροι και το skoda υπερτερεί αλλά το vitara είναι 1400 με καλύτερη ροπή και άλογα. Επίσης βγαίνει και 4*4 που το σκέφτομαι χωρίς να είναι και απαραίτητο.Εσωτερικά είναι καλύτερο το skoda με χαλάει μόνο λίγο η οθόνη που δεν είναι αφομοιωμένη πλήρως στο ταμπλό. 

Τι λέτε?

Καταρχάς να ρωτήσω είναι κοντά σε τιμή? Δεν είναι πιο ακριβό το vitara?

Είμαι και εγώ σε αναζήτη αυτοκινήτου και τα είδα και τα 2. 

Οντως το kamiq αν σου αρέσει είναι μια καλή επιλογή και στην ambition έχει και υπεραρκετό εξοπλισμό. Τωρα αν σε ενδιαφέρει η τετρακίνηση αλλάζει.

Το vitara ενώ έχει καλύτερο κινητηρα και περισσοτερα άλογα με απογοήτευσε το εσωτερικό του αλλά αυτό είναι καθαρά θέμα γούστου.

Επίσης διάβασα ότι έχει αρκετό θόρυβο στο ταξίδι το Vitara κάτι που πχ για εμένα είναι σημαντικό. Για το kamiq στο συγκεκριμένο κομμάτι  της ηχομόνοσης δεν ξέρω πως είναι.

 

θΑα σου έλεγα να κάνις ενα test drive και στα δύο να δεις εσένα πιο σε καλύπτει οδηγικά.

Επεξ/σία από Masma
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 138
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

είναι λίγο πιο ακριβό το vitara .Εσωτερικά δεν με χαλάει ,πχ το 2008 δεν μου άρεσε καθόλου εσωτερικά,επίσης δεν μου αρέσουν με τίποτα όταν οι οθόνες ξέχουν από το ταμπλό (είναι καθαρά θέμα γούστου η εσωτερική εμφάνιση).Ο κινητήρας του vitara και η αντοχή στον χρόνο χωρίς ζημιές με κάνουν να κλείνω προς αυτό.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, TROXOS είπε

είναι λίγο πιο ακριβό το vitara .Εσωτερικά δεν με χαλάει ,πχ το 2008 δεν μου άρεσε καθόλου εσωτερικά,επίσης δεν μου αρέσουν με τίποτα όταν οι οθόνες ξέχουν από το ταμπλό (είναι καθαρά θέμα γούστου η εσωτερική εμφάνιση).Ο κινητήρας του vitara και η αντοχή στον χρόνο χωρίς ζημιές με κάνουν να κλείνω προς αυτό.

Μα ναι αυτό είναι ξεκάθαρα θέμα γουστου απλά επειδή δεν τα έχω οδηγήσει για αυτό σου είπα να κανεςι test drive.

Εγω πχ οδηγησα το T Roc και το 2008 που μου άρεσαν και τα δύο και μετά επειδή σαν ποιοτητα κύλισης αισθηση τιμονιού και γενικα οδηγική συμπεριφορά το T ROC ήταν ανώτερο οπότε έτσι έκανα την επιλογή.

Και εγώ μεταξύ των δύο νομίζψω στο vitara θα πήγαινα. Εκτός βέβαια αν το vitara πάει πανω απο 20 όπου  σε scoda θα έβλεπα το karoq.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, TROXOS είπε

είμαι μεταξύ skoda kamiq με τον χιλιάρι κινητήρα έκδοση ambition και suzuki vitara hybrid .

με ενδιαφέρουν οι χώροι και το skoda υπερτερεί αλλά το vitara είναι 1400 με καλύτερη ροπή και άλογα. Επίσης βγαίνει και 4*4 που το σκέφτομαι χωρίς να είναι και απαραίτητο.Εσωτερικά είναι καλύτερο το skoda με χαλάει μόνο λίγο η οθόνη που δεν είναι αφομοιωμένη πλήρως στο ταμπλό. 

Τι λέτε?

Απορώ και μόνο που το σκέφτεσαι! VITARA hybrid με κλειστά μάτια! Διπλή εξοικονόμηση καυσίμου σε επιτάχυνση και επιβράδυνση και έξτρα ροπή μέχρι να τουρμπίσει ο κινητήρας. Και αν τη βλέπεις και ορεσίβιος (εποχικά) πας σε υβριδικό 4Χ4 με μόλις 22.000 τιμή καταλόγου. Πάρε προσφορές χθες...

12 ώρες πριν, Masma είπε

Και εγώ μεταξύ των δύο νομίζψω στο vitara θα πήγαινα. Εκτός βέβαια αν το vitara πάει πανω απο 20 όπου  σε scoda θα έβλεπα το karoq.

Ούτε να το συζητάς. Kamiq, ο φτωχός συγγενής στα B-SUV και Karoq μια από τα ίδια στη C.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...