Προς το περιεχόμενο

Και η Cosmote στο χορό των απεριόριστων δεδομένων με τα πακέτα Gigamax Unlimited


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, bbbb είπε

Αν είσαι 4μελη οικογένεια κάνεις κανονική σύνδεση στο σπίτι σου vdsl. Το να έχει πχ το παιδί που πηγαίνει σχολείο και θα πρέπει να έχει άλλες προτεραιότητες απεριόριστο ιντερνετ 24/7 έξω στο δρόμο, στο σχολείο, gym κτλ τι νόημα έχει?

Να υποθέσω ότι δεν έχεις παιδιά;;; Σε λίγο θα δουλεύουμε  μόνο για το tik tok και το youtube για να έχουν GB τα παιδιά. Δυστυχώς , οι κ@λοεταιρείες ξέρουν τι χρειαζόμαστε και μας πατάνε στο κεφάλι, κάνοντας τους άπλες και από πάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 260
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Οχι δεν έχω παιδιά αλλά κάπου θεωρώ ότι χρειάζεται και το μέτρο. Δε συμφωνείς σε αυτό? Θα ξεφύγω απο το θέμα αλλά όποιος θέλει να δίνει 55€ για απεριόριστο ιντερνετ για να πχ βγάζει η 12χρονη κόρη του βίντεο στο τικ τοκ "θέλω να μοιάζει με 8άρι" και άλλα τέτοια οκ.. δεν έχω να πω κάτι άλλο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, prometheas είπε

Φιλε Doubt παίζει να είσαι ο μόνος που διάβασε και κατάλαβε πως δουλεύει το Vodafone Giga Boost.

Εγώ το έχω σχεδόν από τότε που βγήκε και θεωρώ οτι για οποιον καλύπτεται με 100Gb το μήνα ειναι αυτή τη στιγμή το πλέον συμφέρον πρόγραμμα της Ελληνικής αγοράς. To πρόγραμμα δεν εχει παγιο, και δεν έχει χρονική δέσμευση. Αν και συμβόλαιο το σταματάς οποτε θέλεις χωρίς καμμία ποινή αποχώρησης..

Οσο για τα απεριόριστα της Cosmote & της VF ειναι ακόμα αρκετά ακριβά αλλά είναι σημαντικό οτι έγινε η αρχή.. 

Το εξηγείς  λίγο αυτό γιατί εγω βρίσκω πακέτα μόνο για 40GB https://www.vodafone.gr/files/1490673750309-gigaboost-Giga_Boost.pdf 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, TopicStrarter είπε

Το εξηγείς  λίγο αυτό γιατί εγω βρίσκω πακέτα μόνο για 40GB https://www.vodafone.gr/files/1490673750309-gigaboost-Giga_Boost.pdf 

2 των 40 και 2 των 10= 30€

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
52 λεπτά πριν, Kostasallinone είπε

2 των 40 και 2 των 10= 30€

καλύτερα τότε να πάρεις 3 των 40 θα δώσεις 30 ευρώ πάλι αλλά θα έχεις 120GB :P 

 

αλλά γίνεται αυτό; ή θα πρέπει να σου τελειώσει το ένα πακέτο για να βάλεις το άλλο γιατί έχει σημασία αυτό (είναι μια απο τις πολλές μορφές του κόλπου "τυρί στην φάκα"  που χρησιμοποιησα πιο πάνω για τα sms) γιατί αν πρέπει πρώτα να τελειώσει το πακέτο και δεν υπάρχει κόφτης θα χρεώνεσαι μέχρι να καταλάβεις ότι τελείωσε το πακέτο και να βάλεις άλλο (έστω 1 με 5 άντε 10 ευρώ ανάλογα το πόσο αμελείς να τσεκάρεις το "τεπόζιτο" μαζεύονται αυτά συνολικά με τους πελάτες και έτσι αισχροκερδεί η εταιρία) 

 

αλλά και κόφτη να έχει δεν ειναι τόσο πρακτικό πχ βάζεις κάτι μεγάλο να κατεβεί προτού κοιμηθείς για να μην σε ενοχλεί την ημέρα στις άλλες ιντερνετικές σου δραστηριότητες (μιας και θα τρώει ταχύτητα αυτό που θα κατεβάζεις στο παρασκήνιο) και ξυπνάς και βλέπεις πως τελικά δεν κατέβηκε γιατί έπεσε κόφτης επειδή σου τελείωσε το 1ο πακέτο... μπορεί να μην χρεώθηκες αλλά ξενέρωσες και σε πάει πίσω γιατί τώρα πρέπει να το ξανακατεβάσεις το επόμενο βράδυ. 

 

Και γενικά τέτοιες γυφτιές είναι που συχαίνομαι... ακόμη και το bestcase scenario (του απο πάνω προγράμματος για όσο κρατήσει αυτή η τιμή και δεν πάει πίσω στα 20 ευρώ για 40GB και όπου υπάρχει καλό σήμα και δεν σέρνεται) σε βάζει σε σπαζοκεφαλιές φαντάσου τα άλλα προγρμάμματα που είναι ακόμη πιο γυφτιές... 

 

Αντί να μας δώσουν ένα για όλα και νοικοκυρεμένο πρόγραμμα να μην σκεφτόμαστε τιποτα... και αυτό επειδή δεν υπάρχουν οργανισμοί και κράτος να τους βάλει χέρι και αφού μπορούν μας χουφτώνουν απο όλες τις μεριές... 

Επεξ/σία από TopicStrarter
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, TopicStrarter είπε

καλύτερα τότε να πάρεις 3 των 40 θα δώσεις 30 ευρώ πάλι αλλά θα έχεις 120GB :P 

αλλά γίνεται αυτό; ή θα πρέπει να σου τελειώσει το ένα πακέτο για να βάλεις το άλλο γιατί έχει σημασία αυτό (είναι μια απο τις πολλές μορφές του κόλπου "τυρί στην φάκα"  που χρησιμοποιησα πιο πάνω για τα sms) γιατί αν πρέπει πρώτα να τελειώσει το πακέτο και δεν υπάρχει κόφτης θα χρεώνεσαι μέχρι να καταλάβεις ότι τελείωσε το πακέτο και να βάλεις άλλο (έστω 1 με 5 άντε 10 ευρώ ανάλογα το πόσο αμελείς να τσεκάρεις το "τεπόζιτο" μαζεύονται αυτά συνολικά με τους πελάτες και έτσι αισχροκερδεί η εταιρία) 

αλλά και κόφτη να έχει δεν ειναι τόσο πρακτικό πχ βάζεις κάτι μεγάλο να κατεβεί προτού κοιμηθείς για να μην σε ενοχλεί την ημέρα στις άλλες ιντερνετικές σου δραστηριότητες (μιας και θα τρώει ταχύτητα αυτό που θα κατεβάζεις στο παρασκήνιο) και ξυπνάς και βλέπεις πως τελικά δεν κατέβηκε γιατί έπεσε κόφτης επειδή σου τελείωσε το 1ο πακέτο... μπορεί να μην χρεώθηκες αλλά ξενέρωσες και σε πάει πίσω γιατί τώρα πρέπει να το ξανακατεβάσεις το επόμενο βράδυ. 

Και γενικά τέτοιες γυφτιές είναι που συχαίνομαι... ακόμη και το bestcase scenario (του απο πάνω προγράμματος για όσο κρατήσει αυτή η τιμή και δεν πάει πίσω στα 20 ευρώ για 40GB και όπου υπάρχει καλό σήμα και δεν σέρνεται) σε βάζει σε σπαζοκεφαλιές φαντάσου τα άλλα προγρμάμματα που είναι ακόμη πιο γυφτιές... 

Αντί να μας δώσουν ένα για όλα και νοικοκυρεμένο πρόγραμμα να μην σκεφτόμαστε τιποτα... και αυτό επειδή δεν υπάρχουν οργανισμοί και κράτος να τους βάλει χέρι και αφού μπορούν μας χουφτώνουν απο όλες τις μεριές... 

Στο συγκεκριμένο πακέτο της vodafone υπάρχει όριο στα 100gb/ μήνα δεν μπορείς να βάλεις περισσότερα. Ο μήνας ξεκινάει με το πρώτο πακέτο που θα βάλεις, εάν μετά από μια εβδομάδα προσθέσεις και άλλο δεν θα γίνει χρονική επέκταση (+7 ημέρες) αλλά θα ισχύει το χρονοδιάγραμμα του πρώτου πακέτου. 
Όσων αφορά την ταχύτητα εξαρτάται από την περιοχή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, lost2 είπε

Τζάμπα πράμα, μια 4μελη οικογένεια με 220Ε είναι φουλ, τίποτα ξεφτίλα τιμή.... ρε για πόσο μλκες μας έχουν ακόμη ΜΑ για ΠΟΣΟ.

Με 3 ευρώ ανά SIM μπορείς να μοιράζεις τα δεδομένα.

Συνεπώς με 64 ευρώ (και δίκαρτα κινητά) μία τετραμελής οικογένεια έχει απεριόριστο internet με την όποια επιβάρυνση για λεπτά ομιλίας από τις βασικές SIM. Τα 220 ευρώ είναι υπερβολή...

Επίσης ένα σχόλιο (όχι σε εσένα αλλά γενικότερο), πότε θα σταματήσουμε να συγκρίνουμε ανόμοια πράγματα; Συγκρίνουμε όλοι τις τιμές της Ελλάδας με της Μ. Βρετανίας όταν μιλάμε για διαφορετικές αγορές (68 εκ vs 11 εκ πληθυσμού της Ελλάδας), διαφορετική κατανομή πληθυσμού, διαφορετική γεωγραφία και διαφορετικές φορολογίες. Δεν λέω ότι τα 55 - 70 ευρώ είναι λίγα (που λογικά με διαπραγμάτευση και συνδυαστικές υπηρεσίες όπως το Cosmote One μπορούν να γίνουν και λιγότερα), όμως είναι ένα βήμα σε σχέση με το τίποτα που είχαμε πριν λίγους μήνες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, pinwouza είπε

Με 3 ευρώ ανά SIM μπορείς να μοιράζεις τα δεδομένα.

Στα απεριόριστα προγράμματα είναι 25€ για κάθε sim. Λογικό να το είχαν προβλέψει.

Οπότε εάν κάποιος θέλει να μοιραστεί την σύνδεση με αλλά 4 άτομα, τότε ο κάθε ένας πληρώνει 25+13,75€, δηλαδή 38,75€

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, prometheas είπε

Εγώ το έχω σχεδόν από τότε που βγήκε και θεωρώ οτι για οποιον καλύπτεται με 100Gb το μήνα ειναι αυτή τη στιγμή το πλέον συμφέρον πρόγραμμα της Ελληνικής αγοράς. To πρόγραμμα δεν εχει παγιο, και δεν έχει χρονική δέσμευση. Αν και συμβόλαιο το σταματάς οποτε θέλεις χωρίς καμμία ποινή αποχώρησης..

Αν ήμουν 100% σίγουρος πως θα έμεναν οι τιμές και τα υπόλοιπα χαρακτηριστικά όπως είναι τώρα, θα σκεφτόμουν σοβαρά να κόψω τελείως το σταθερό.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Kostasallinone είπε

Στα απεριόριστα προγράμματα είναι 25€ για κάθε sim. Λογικό να το είχαν προβλέψει.

Οπότε εάν κάποιος θέλει να μοιραστεί την σύνδεση με αλλά 4 άτομα, τότε ο κάθε ένας πληρώνει 25+13,75€, δηλαδή 38,75€

Υπάρχει κάποιο link για αυτό που έγραψες; 

Αυτό που βρήκα εγώ για COSMOTE Mobile Internet Extra Sim δεν αναφέρει ότι η χρέωση έχει διαφοροποίηση σε σχέση με τα unlimited.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
52 λεπτά πριν, pinwouza είπε

Υπάρχει κάποιο link για αυτό που έγραψες; 

Αυτό που βρήκα εγώ για COSMOTE Mobile Internet Extra Sim δεν αναφέρει ότι η χρέωση έχει διαφοροποίηση σε σχέση με τα unlimited.

Στο link για την multisim, στις συχνές ερωτήσεις.

11. Πόσο κοστίζει η υπηρεσία COSMOTE MultiSIM;

Η υπηρεσία COSMOTE MultiSIM (μαζί με την δευτερεύουσα SIM κάρτα), κοστίζει 5€/μήνα ανά κάρτα. Στα Προγράμματα που προσφέρουν απεριόριστα data, η αντίστοιχη χρέωση είναι 25€/μήνα

 

Επεξ/σία από Kostasallinone
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
41 λεπτά πριν, Kostasallinone είπε

Στο link για την multisim, στις συχνές ερωτήσεις.

11. Πόσο κοστίζει η υπηρεσία COSMOTE MultiSIM;

Η υπηρεσία COSMOTE MultiSIM (μαζί με την δευτερεύουσα SIM κάρτα), κοστίζει 5€/μήνα ανά κάρτα. Στα Προγράμματα που προσφέρουν απεριόριστα data, η αντίστοιχη χρέωση είναι 25€/μήνα

 

Ψέματα είναι, κατασκευασμένο από εσάς που δεν ευχαριστιέστε με τίποτα. 
Ξέρετε ρε τι κόστος έχει το δίκτυο στην Ελλάδα, που όποτε έρθει στον καθένα κάνει πορεία και κλείνει το κέντρο και μπλοκάρει το σήμα μαζί με το ελατήριο της οικονομίας;

Σας δίνει η μεγαλύτερη εταιρία τηλεπικοινωνιών στο ηλιακό σύστημα (και στα αλλά που δεν ξέρετε εσείς οι μίζεροι, γκρινιάρηδες) unlimited, που πιάνει παντού και πουθενά, με 1 νεφρό το 24μηνο συμβόλαιο και κράζετε ρε ανύπαρκτοι;

24μηνο ΜΟΝΟ και αντί να χαίρεστε που θα έχετε σίγουρη σχέση, γιατί είτε με τα sms, είτε με τα 5 ψηφία εσείς θα τον «φάτε», και αυτό σας πειράζει. Τι σημασία έχει αν οι περισσότεροι δεν ξέρετε αν θα έχετε δουλειά; 24 μήνες συμβόλαιο μόνο, αλλιώς πιτσούνι που πούλαγε ένας εδώ.

Δεν σας αξίζουν τέτοιοι κολοσσοί και τους λέτε και καρτέλ από πάνω, βασιζόμενοι σε εγκάθετες, δήθεν ανεξάρτητες έρευνες από κάτι Φινλανδούς που δεν έχουν ιδέα από δίκτυα και τα κόστη της Ελλάδας που βρέχει μια φορά το μήνα.

Νισάφι πια με την μιζέρια σας...

Επεξ/σία από 777andreas777
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, stratismjt είπε

Φίλε μου οχι δεν ημουν καν πέλατης της vodafone την προσφορα την πετυχα τυχαία την περασμένη εβδομάδα και εννοείται την έκανα ορίστε κιόλας του λόγου το αλληθές https://www.vodafone.gr/eshop/mobile-internet/c-100123/

Φίλε μου οχι δεν ημουν καν πέλατης της vodafone την προσφορα την πετυχα τυχαία την περασμένη εβδομάδα και εννοείται την έκανα ορίστε κιόλας του λόγου το αλληθές https://www.vodafone.gr/eshop/mobile-internet/c-100123/

Μην τα μπερδεύουμε, αυτό δεν είναι προγραμμα κινητής, δεν παρέχεται λογικά η δυνατότητα τηλεφώνου παρά μόνο το ιντερνετ και αντικαθιστά την σταθερή γραμμή. Είναι τα πακέτα που αφορούν πχ εξοχικά όπως είχε παλιότερα ο ΟΤΕ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, kyrsoronas είπε

απεριόριστα δεδομένα και ορθή χρήση δεν πάνε μαζί....

ειδικά όταν η ορθή χρήση είναι GTP στην CU κάρτα μου είναι για παράδειγμα 1,5GB είχα 4GB στο κινητό μου κατέβασα το Pubg και τσουπ έπιασε κόφτης (που σημαίνει ότι 1+κάτι giga πήγε χαμένο) και έπρεπε να περιμένω την επόμενη μέρα για να το κατεβάσω + να μην κάνω καμία κίνηση data για να είμαι σίγουρος μιας και το pubg τότε είχε κάπου στα 1,3 GB συνολικά μαζί με την αναβάθμιση που κάνει όταν το ανοίξεις. 

 

Δεν έχει σχέση με τα Mifi αυτό ή τα απεριόριστα του συμβολαίου το αναφέρω όμως γιατί έχει σχέση με την ληστρική συμπεριφορά των καρτέλ μας (οτε voda Wind κτλ) 

Επεξ/σία από TopicStrarter
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...