Προς το περιεχόμενο

Και η Cosmote στο χορό των απεριόριστων δεδομένων με τα πακέτα Gigamax Unlimited


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Kostasallinone είπε

Στο link για την multisim, στις συχνές ερωτήσεις.

11. Πόσο κοστίζει η υπηρεσία COSMOTE MultiSIM;

Η υπηρεσία COSMOTE MultiSIM (μαζί με την δευτερεύουσα SIM κάρτα), κοστίζει 5€/μήνα ανά κάρτα. Στα Προγράμματα που προσφέρουν απεριόριστα data, η αντίστοιχη χρέωση είναι 25€/μήνα

 

Στις συχνές ερωτήσεις για το unlimited, όσον αφορά στον διαμοιρασμό των data, δεν αναφέρεται στην υπηρεσία multisim, αλλά στο COSMOTE Mobile Internet Extra Sim. Τι στο καλό ισχύει; 

 

1 ώρα πριν, 777andreas777 είπε

Ψέματα είναι, κατασκευασμένο από εσάς που δεν ευχαριστιέστε με τίποτα. 
Ξέρετε ρε τι κόστος έχει το δίκτυο στην Ελλάδα, που όποτε έρθει στον καθένα κάνει πορεία και κλείνει το κέντρο και μπλοκάρει το σήμα μαζί με το ελατήριο της οικονομίας;

Σας δίνει η μεγαλύτερη εταιρία τηλεπικοινωνιών στο ηλιακό σύστημα (και στα αλλά που δεν ξέρετε εσείς οι μίζεροι, γκρινιάρηδες) unlimited, που πιάνει παντού και πουθενά, με 1 νεφρό το 24μηνο συμβόλαιο και κράζετε ρε ανύπαρκτοι;

24μηνο ΜΟΝΟ και αντί να χαίρεστε που θα έχετε σίγουρη σχέση, γιατί είτε με τα sms, είτε με τα 5 ψηφία εσείς θα τον «φάτε», και αυτό σας πειράζει. Τι σημασία έχει αν οι περισσότεροι δεν ξέρετε αν θα έχετε δουλειά; 24 μήνες συμβόλαιο μόνο, αλλιώς πιτσούνι που πούλαγε ένας εδώ.

Δεν σας αξίζουν τέτοιοι κολοσσοί και τους λέτε και καρτέλ από πάνω, βασιζόμενοι σε εγκάθετες, δήθεν ανεξάρτητες έρευνες από κάτι Φινλανδούς που δεν έχουν ιδέα από δίκτυα και τα κόστη της Ελλάδας που βρέχει μια φορά το μήνα.

Νισάφι πια με την μιζέρια σας...

 

Ωραία η ειρωνεία, ο ορισμός του εποικοδομητικού διαλόγου.

Τώρα σε παρακαλώ, ψάξε για αρχή στο internet και διάβασε για economies of scale (οικονομίες κλίμακας).

Επεξ/σία από pinwouza
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 260
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Στις 4/7/2020 στις 5:45 ΜΜ, stratismjt είπε

Μαγκες εκανα προσφατα το προγραμα της vodafone με 40 giga 9,95 ευρώ συμβόλαιο 2 χρόνια το παγιο ειναι μηδενικό και καθε μηνα αμα θες ενεργοποιείς το πρόγραμμα. Δεν υπαρχει φτηνότερο προγραμμα και ασε την cosmote να παρουσιαζει τα προγραμματα giga max ως απιθανη προσφορα. 

Από όσο ρώτησα για το συγκεκριμένο πρόγραμμα έχει ημερισιο όριο δεδομένων τα 3gb ...μετά τα 3gb δεν έχεις ίντερνετ ....περιμένεις την επόμενη μέρα να σου ξαναδώσει τα 3gb ....δεν το.λες και καλή προσφορά με τέτοιο όριο ημερισιο . Καμία ταινία streaming να δεις ,κάνα youtube και εάν κανείς κάνα λάθος να κατεβάσεις τίποτα έχεις φάει τα 3gb στο φτερό ... κάι μετα ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
46 λεπτά πριν, georgetsl είπε

Από όσο ρώτησα για το συγκεκριμένο πρόγραμμα έχει ημερισιο όριο δεδομένων τα 3gb ...μετά τα 3gb δεν έχεις ίντερνετ ....περιμένεις την επόμενη μέρα να σου ξαναδώσει τα 3gb ....δεν το.λες και καλή προσφορά με τέτοιο όριο ημερισιο . Καμία ταινία streaming να δεις ,κάνα youtube και εάν κανείς κάνα λάθος να κατεβάσεις τίποτα έχεις φάει τα 3gb στο φτερό ... κάι μετα ; 

Δεν νομίζω να ισχύει αυτό, σίγουρα υπάρχει σε πακέτα για κινητά αλλά στο συγκεκριμένο μάλλον όχι γιατί εδώ λένε πως μπορείς να φορτώσεις 100GB κάθε μήνα δεν γίνεται να ξοδέψεις 100GB σε έναν μήνα με 3GB ημερήσιο όριο δεν βγαίνουν τα νούμερα :P

 

Αλλά οκ παίζει να είναι υπάλληλοι ... δεν θα μου φαινόταν καθόλου απίθανο να ισχύει κάτι τέτοιο στην ελλάδα βρισκόμαστε εξάλλου. 

Επεξ/σία από TopicStrarter
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πρέπει να ξεκαθαριστεί τι ισχύει για τις extra sim και τις multi sim στο πρόγραμμα gigamax unlimited.

Ταυτόχρονη χρήση data από περισσότερα του ενός άτομα σε αυτό το πρόγραμμα, είναι εφικτή μόνο την χρήση της υπηρεσίας EXTRA-sim ή της υπηρεσίας MULTI-sim γιατί η τιμή είναι 8ΠΛΑΣΙΑ στην 2η περίπτωση. 

Ό,ποιος ξέρει, παρακαλώ να το ξεκαθαρίσει.

Επεξ/σία από glenngould
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, purespyros είπε

Μην τα μπερδεύουμε, αυτό δεν είναι προγραμμα κινητής, δεν παρέχεται λογικά η δυνατότητα τηλεφώνου παρά μόνο το ιντερνετ και αντικαθιστά την σταθερή γραμμή. Είναι τα πακέτα που αφορούν πχ εξοχικά όπως είχε παλιότερα ο ΟΤΕ. 

Μπορείς να το έχεις ως 2η sim στο δίκαρτο κινητό σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, georgetsl είπε

Από όσο ρώτησα για το συγκεκριμένο πρόγραμμα έχει ημερισιο όριο δεδομένων τα 3gb ...μετά τα 3gb δεν έχεις ίντερνετ ....περιμένεις την επόμενη μέρα να σου ξαναδώσει τα 3gb ....δεν το.λες και καλή προσφορά με τέτοιο όριο ημερισιο . Καμία ταινία streaming να δεις ,κάνα youtube και εάν κανείς κάνα λάθος να κατεβάσεις τίποτα έχεις φάει τα 3gb στο φτερό ... κάι μετα ; 

Δεν ισχυει. Το εχω τσεκαρει επανηλημμένα.  ΗΜΕΡΗΣΙΟ όριο δεν υπάρχει στο VF Giga Boost. Υπάρχει ΜΗΝΙΑΙΟ οριο 100Gb.  Βάζω 2Χ40gb + 2 Χ10Gb  και ειναι κομπλε

το ημερήσιο όριο που αναφέρεις υπάρχει μόνο στα καρτοκινητά

Εγώ το θελω για το εξοχικό  3-4 φορές το χρόνο  (έχω άριστη καλυψη) και backup στην Αθήνα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, pinwouza είπε

Ωραία η ειρωνεία, ο ορισμός του εποικοδομητικού διαλόγου.

Τώρα σε παρακαλώ, ψάξε για αρχή στο internet και διάβασε για economies of scale (οικονομίες κλίμακας).

😂.😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, prometheas είπε

Εγώ το θελω για το εξοχικό  3-4 φορές το χρόνο  (έχω άριστη καλυψη) και backup στην Αθήνα.

Για αυτή τη χρήση πρέπει να είναι ιδανικό.

Το σκεφτόμουν κι εγώ για τώρα το καλοκαίρι αλλά τελικά δεν προχώρησα. Δίνουν 15 γιγα δώρο αν πληρώσεις λογαριασμό πάνω από 10 ευρώ, οπότε θα την περάσω έτσι φέτος και βλέπουμε. (vodafone)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Doubt είπε

Μπορείς να το έχεις ως 2η sim στο δίκαρτο κινητό σου.

Σίγουρα, αλλα αυτό δεν είναι πρόγραμμα κινητής ή καρτοκινητής, είναι άλλο πράγμα και γι αυτο είναι τόσο κάτω η τιμή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά με όλο το σεβασμό φωνάζετε και κράζετε τσάμπα αν δε σας αρέσει δε χρειάζεται να το αγοράσετε το πρόγραμμα.Συμφωνώ με αυτό που λέτε οτι σε άλλες χώρες είναι φθηνότερο αλλα τι να κάνουμε Στην Ελλάδα ζούμε και δυστυχώς ή ευτυχώς πρέπει να συμβιβαστούμε με κάτι πράγματα  Και δεν το βλέπω τόσο ακραίο τα 55 €Και θα αναφέρω ένα παράδειγμα Εγώ για σταθερό το μήνα πληρώνω 35 € Cosmote 50 mbps και για το κινητό μου 20 € σύνολο 55 Οπότε εγώ το σκέφτομαι πολύ σοβαρά να κόψω το σταθερό και να κάνω αυτό το πρόγραμμα στο κινητό με τα 55 € θα ρωτήσω ένα γνωστό μου που δουλεύει στην Cosmote Κι αν δεν έχει κόφτη η περιορισμός τα μεγαμπάιτ τότε παιδιά για μένα είναι ιδανική λύση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Bad boy83 είπε

Παιδιά με όλο το σεβασμό φωνάζετε και κράζετε τσάμπα αν δε σας αρέσει δε χρειάζεται να το αγοράσετε το πρόγραμμα.Συμφωνώ με αυτό που λέτε οτι σε άλλες χώρες είναι φθηνότερο αλλα τι να κάνουμε Στην Ελλάδα ζούμε και δυστυχώς ή ευτυχώς πρέπει να συμβιβαστούμε με κάτι πράγματα  Και δεν το βλέπω τόσο ακραίο τα 55 €Και θα αναφέρω ένα παράδειγμα Εγώ για σταθερό το μήνα πληρώνω 35 € Cosmote 50 mbps και για το κινητό μου 20 € σύνολο 55 Οπότε εγώ το σκέφτομαι πολύ σοβαρά να κόψω το σταθερό και να κάνω αυτό το πρόγραμμα στο κινητό με τα 55 € θα ρωτήσω ένα γνωστό μου που δουλεύει στην Cosmote Κι αν δεν έχει κόφτη η περιορισμός τα μεγαμπάιτ τότε παιδιά για μένα είναι ιδανική λύση

Αυτο ακριβως που εκανα bold ειναι το προβλημα φιλε. Τι παει να πει στην Ελλαδα ζουμε και πρεπει να συμβιβαστουμε; Τι ειναι η Ελλαδα, χωρα μελος της ΕΕ δεν ειναι; Γιατι σε αλλες ευρωπαικες χωρες (και μη, αλλα λεμε τωρα) υπαρχουν πακετα με Unlimited δεδομενα με κατω απο 20 ευρω; Και φυσικα με πολυ καλυτερους μισθους ετσι!
Δηλαδη το βρισκετε λογικο να παιρνεις 500-700 ευρω και να δινεις 55 για το κινητο; Ειμαστε σοβαροι;

Συγνωμη για τον τονο μου, αλλα εξοργιζομαι με την κατασταση στην Ελλαδα ετσι οπως εχει γινει μετα απο μια 10ετια κρισης, ο κοσμος αντι να αντιδραει απλα συμβιβαζεται.
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, merkon είπε

Αυτο ακριβως που εκανα bold ειναι το προβλημα φιλε. Τι παει να πει στην Ελλαδα ζουμε και πρεπει να συμβιβαστουμε; Τι ειναι η Ελλαδα, χωρα μελος της ΕΕ δεν ειναι; Γιατι σε αλλες ευρωπαικες χωρες (και μη, αλλα λεμε τωρα) υπαρχουν πακετα με Unlimited δεδομενα με κατω απο 20 ευρω; Και φυσικα με πολυ καλυτερους μισθους ετσι!
Δηλαδη το βρισκετε λογικο να παιρνεις 500-700 ευρω και να δινεις 55 για το κινητο; Ειμαστε σοβαροι;

Συγνωμη για τον τονο μου, αλλα εξοργιζομαι με την κατασταση στην Ελλαδα ετσι οπως εχει γινει μετα απο μια 10ετια κρισης, ο κοσμος αντι να αντιδραει απλα συμβιβαζεται.
 

Μη ζητάς συγνώμη δεν παρεξηγούμαι διάλογο κάνουμε συμφωνώ σ’ αυτό που λες για την Ελλάδα κι εσύ ότι ο κόσμος δεν έχει αντιδράσει και θα το θεωρεί  Δεδομένο κάποια στιγμή.Το δεν αντίδρομα φιλε μου Οφείλεται ότιείναι για την πάρτη τους Και δεν θέλουν να Σηκωθούν από τον καναπέ τους και να διεκδικήσουν δικαιώματα  Τώρα αν ο μισθός είναι 500 700 € επικεντρώνεστε σε άλλες λύσεις και προγράμματα που σε συμφέρουνε και μπορείς να πληρώνεις και εγώ ανέφερα ένα παράδειγμα για εμένα ότι είναι OK 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, merkon είπε

Αυτο ακριβως που εκανα bold ειναι το προβλημα φιλε. Τι παει να πει στην Ελλαδα ζουμε και πρεπει να συμβιβαστουμε; Τι ειναι η Ελλαδα, χωρα μελος της ΕΕ δεν ειναι; Γιατι σε αλλες ευρωπαικες χωρες (και μη, αλλα λεμε τωρα) υπαρχουν πακετα με Unlimited δεδομενα με κατω απο 20 ευρω; Και φυσικα με πολυ καλυτερους μισθους ετσι!
Δηλαδη το βρισκετε λογικο να παιρνεις 500-700 ευρω και να δινεις 55 για το κινητο; Ειμαστε σοβαροι;

Συγνωμη για τον τονο μου, αλλα εξοργιζομαι με την κατασταση στην Ελλαδα ετσι οπως εχει γινει μετα απο μια 10ετια κρισης, ο κοσμος αντι να αντιδραει απλα συμβιβαζεται.
 

Τι θα μπορούσαμε να κάνουμε πρακτικά? 
Εάν ο καθένας αντιδρούσε για ότι δεν του αρέσει θα είχαμε συνεχές εμφύλιο. 

Παράδειγμα γιατί να μπω στον κόπο να αντιδράσω για ένα πακέτο τηλεπικοινωνιών και όχι για τους μισθούς τις πείνας?

Απο την άλλη οι Έλληνες είναι πολύ παρλαπίπες, σε καμία άλλη Ευρωπαϊκή χώρα δεν θα δεις άνθρωπο να μιλάει τόσες ώρες στο κινητό. Οπότε τα θέλουμε και τα παθαίνουμε εφόσον δεν μπορούμε να μειώσουμε την ομιλία και κατ’ επέκταση τα έσοδα των εταιριών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
45 λεπτά πριν, merkon είπε

Αυτο ακριβως που εκανα bold ειναι το προβλημα φιλε. Τι παει να πει στην Ελλαδα ζουμε και πρεπει να συμβιβαστουμε; Τι ειναι η Ελλαδα, χωρα μελος της ΕΕ δεν ειναι; Γιατι σε αλλες ευρωπαικες χωρες (και μη, αλλα λεμε τωρα) υπαρχουν πακετα με Unlimited δεδομενα με κατω απο 20 ευρω; Και φυσικα με πολυ καλυτερους μισθους ετσι!
Δηλαδη το βρισκετε λογικο να παιρνεις 500-700 ευρω και να δινεις 55 για το κινητο; Ειμαστε σοβαροι;

Συγνωμη για τον τονο μου, αλλα εξοργιζομαι με την κατασταση στην Ελλαδα ετσι οπως εχει γινει μετα απο μια 10ετια κρισης, ο κοσμος αντι να αντιδραει απλα συμβιβαζεται.
 

Η μόνη αντίδραση είναι το να μην αγοραζουμε! Δικηγόροι του πληκτρολογίου και άλλα χαριτωμένα είναι απλώς για να γελάμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, Kostasallinone είπε

Τι θα μπορούσαμε να κάνουμε πρακτικά? 
Εάν ο καθένας αντιδρούσε για ότι δεν του αρέσει θα είχαμε συνεχές εμφύλιο. 

Παράδειγμα γιατί να μπω στον κόπο να αντιδράσω για ένα πακέτο τηλεπικοινωνιών και όχι για τους μισθούς τις πείνας?

Απο την άλλη οι Έλληνες είναι πολύ παρλαπίπες, σε καμία άλλη Ευρωπαϊκή χώρα δεν θα δεις άνθρωπο να μιλάει τόσες ώρες στο κινητό. Οπότε τα θέλουμε και τα παθαίνουμε εφόσον δεν μπορούμε να μειώσουμε την ομιλία και κατ’ επέκταση τα έσοδα των εταιριών.

Προφανως και δεν ειναι μονο το θεμα του πακετου τηλεπικοινωνιων που πρεπει να αντιδρασει ο κοσμος, φυσικα και ο μισθος, οι εργασιακες συνθηκες, τα απαραδεκτα ωραρια κλπ ειναι καποια απο τα θεματα στα οποια πρεπει να υπαρξει αντιδραση.
Ζωντας στην Αγγλια νομιζω πως ισως εχεις δικιο για το "παρλαπιπες", δεν εχω παρατησει Βρετανους να μιλανε τοσες ωρες στο κινητο.. Ισως το κανουν βεβαια οταν ειναι σπιτι τους, ποιος ξερει.

 

4 λεπτά πριν, vaskor είπε

Η μόνη αντίδραση είναι το να μην αγοραζουμε! Δικηγόροι του πληκτρολογίου και άλλα χαριτωμένα είναι απλώς για να γελάμε...

Δε ξερω αν αναφερεσαι σε εμενα με το "δικηγοροι του πληκτρολογιου", αν εβλεπες παντως την τοποθεσια μου κατω απο το avatar θα εβλεπες πως δε μενω καν Ελλαδα πλεον...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...