Προς το περιεχόμενο

Το Galaxy Note 20 Ultra ίσως διέρρευσε στο site της ίδιας της Samsung


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτή ίσως είναι η πρώτη ματιά στο Galaxy Note 20 Ultra.

Η ίδια η Samsung ίσως διέρρευσε το επόμενης γενιάς Galaxy Note 20 Ultra, με φωτογραφίες του τηλεφώνου να εμφανίζονται στον επίσημο ιστότοπο της Νοτιοκορεάτικης εταιρίας για την αγορά της Ρωσίας. Φωτογραφίες τις οποίες έφερε στη δημοσιότητα ο Ishan Agarwal στο Twitter.

Αν και δεν έχει επιβεβαιωθεί ακόμη ότι οι εικόνες αυτές είναι στην πραγματικότητα η νέα ναυαρχίδα της Samsung, σίγουρα δείχνουν μία ακυκλοφόρητη συσκευή Galaxy Note με σύστημα καμερών που συμπεριλαμβάνει φακό ζουμ τύπου folded και παρόμοια σχεδίαση με αυτή του Galaxy S20 Ultra που κυκλοφόρησε νωρίτερα φέτος.  

samsung-galaxy-note-20-ultra-2.jpg.aa88c1f86bfb155a0699f90e02ff23b5.jpg

Το The Verge επιβεβαίωσε ότι οι εικόνες εμφανίζονταν στον ρωσικό ιστότοπο της Samsung για το Galaxy Note 8, ως εικόνα φόντου σε μία ενότητα που ανέφερε «Ανακαλύψτε το Note επόμενης γενιάς», η οποία όμως συνδέεται με το Galaxy Note 10 και όχι με τη νέα συσκευή. Φαίνεται αρκετά πιθανό αυτός που είχε αναλάβει να φτιάξει τη σελίδα της Samsung να έλαβε λάθος στοιχεία και να «ανέβασε» δημόσια μία εικόνα του επόμενης γενιάς Note.

Υπάρχουν κι άλλα στοιχεία όμως που δείχνουν ότι αυτό θα είναι το Galaxy Note 20 Ultra. Ο γνωστός leaker Ice Universe, είχε αναφέρει στο Twitter ότι το Note 20 θα κυκλοφορήσει σε χάλκινο χρώμα, ενώ και ο σχεδιασμός της θήκης που έδωσε στη δημοσιότητα ταιριάζει με το τηλέφωνο που διέρρευσε στο site της Samsung.

Συνήθως η Samsung λανσάρει τα Galaxy Note προς το τέλος του καλοκαιριού, οπότε μια διαρροή που εμφανίζεται τον Ιούλιο δείχνει αρκετά πιστευτή, δεδομένης της υποτιθέμενης αποκάλυψης του τηλεφώνου τον Αύγουστο.


Διαβάστε ολόκληρο το άρθρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έλεος με τις "διαρροές" και καλά... 

Δεν "πιανει" εδώ και χρόνια 😑

Αυτά είναι για να μένουν στην επικαιρότητα και να γίνει ντόρος και μπλα μπλα 

Επεξ/σία από stelios18120
  • Like 6
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, mimits είπε

Πείτε με funboy apple,πείτε μου οτι έχω μετοχές,πάντως αυτό(ειδικά στη φώτο του τίτλου) είναι σαν χρηματοκιβώτιο.

799F3417-5E62-404F-9E40-1D645DB64F8E.png

Πες με fanboy Samsung, πες μού ότι έχω μετοχές, πάντως αυτό είναι κατά τη γνώμη μου σαφώς καλύτερο από τα μάτια κουζίνας της Apple, αλλά και καλύτερο χρωματικώς και ως σχήμα.

20200704_210531.jpg

Παρότι μού αρέσουν πολύ τα προϊόντα της Samsung οι τιμές που ακούγονται είναι εξωφρενικές. Ειδικά αν όντως τα νέα Note έχουν Exynos 990 SoC. Για να στρίψουμε το μαχαίρι στην πληγή, το απλό Note 20 φαίνεται ότι θα έχει μόνο 60HZ ρυθμό ανανέωσης στην οθόνη! Είναι σα να σού δίνουν Mercedes S Class χωρίς κλιματισμό! Αγορά day none δηλαδή, όσο παχύ πορτοφόλι κι αν έχεις.

20200704_210531.jpg

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Note. NOPE. Ο βανδαλισμός της καλύτερης σειράς που έβγαλε ποτέ η Samsung συνεχίζεται. Δύο συσκευές μία για τους φτηνιάρηδες(και μαλλον πετσοκομμένη αν κρίνω από τα φετινά) και κυρίως δεν υπάρχει η πληρότητα των χαρακτηριστικών που υπήρχε παλαιότερα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πανέμορφο. Και τον exynos να έχει πρακτικά στην καθημερινότητα δεν υπάρχει καμία απολύτως διαφορά από τον snapdragon, μόνο στα benchmark χωρίς ουσία είναι καλύτερος, ε και? Ακούω από μερικούς που τα μεταχειριζονται 2 3 μέρες και βγάζουν συμπέρασμα, χρησιμοποιώ σχεδόν όλα τα Note, όλα τα exynos απο τις ναυαρχίδες μια ζωή, τόσα χρόνια και είμαι και πολύ απαιτητικός χρήστης και είμαι ικανοποιημένος. Αυτές οι συσκευές δίνουν ολοκληρωμένη εμπειρία, λογισμικό χωρις bugs, εξυπηρετηση, ταχύτητα, design. Αυτό πραγματικά φαίνεται εντυπωσιακό, άμα είναι έτσι αξίζουν ένα μεγάλο μπράβο στην Samsung. 

  • Like 4
  • Thanks 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Fedt είπε

Πανέμορφο. Και τον exynos να έχει πρακτικά στην καθημερινότητα δεν υπάρχει καμία απολύτως διαφορά από τον snapdragon, μόνο στα benchmark χωρίς ουσία είναι καλύτερος, ε και? Ακούω από μερικούς που τα μεταχειριζονται 2 3 μέρες και βγάζουν συμπέρασμα, χρησιμοποιώ σχεδόν όλα τα Note, όλα τα exynos απο τις ναυαρχίδες μια ζωή, τόσα χρόνια και είμαι και πολύ απαιτητικός χρήστης και είμαι ικανοποιημένος. Αυτές οι συσκευές δίνουν ολοκληρωμένη εμπειρία, λογισμικό χωρις bugs, εξυπηρετηση, ταχύτητα, design. Αυτό πραγματικά φαίνεται εντυπωσιακό, άμα είναι έτσι αξίζουν ένα μεγάλο μπράβο στην Samsung. 

Πανέμορφο ναι. Στα άλλα διαφωνούμε. Ο Snapdragon 865 είναι ταχύτερος στα απαιτητικά παιχνίδια με καλύτερη θερμική συμπεριφορά (thermal throttling στον 990) και βγάζει καλύτερες φωτογραφίες (ναι και το SoC παίζει ρόλο). Κι εν πάση περιπτώσει όταν πληρώνεις πάνω κάτω τον ίδιο σκασμό χρήματα με τον Αμερικανό θες να έχεις την ίδια αντιμετώπιση. Είναι θέμα καταναλωτικής συνείδησης. Αλλά μην ανησυχείς, επειδή οι Νοτιοκορεάτες καταναλωτές δεν τρώνε άχυρο φέτος αγόρασαν Snapdragon! Και του χρόνου τα πράγματα θα είναι σαφώς καλύτερα για τους Exynos με AMD GPU και καινούργια 5nm ARM αρχιτεκτονική.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Fedt είπε

Πανέμορφο. Και τον exynos να έχει πρακτικά στην καθημερινότητα δεν υπάρχει καμία απολύτως διαφορά από τον snapdragon, μόνο στα benchmark χωρίς ουσία είναι καλύτερος, ε και? Ακούω από μερικούς που τα μεταχειριζονται 2 3 μέρες και βγάζουν συμπέρασμα, χρησιμοποιώ σχεδόν όλα τα Note, όλα τα exynos απο τις ναυαρχίδες μια ζωή, τόσα χρόνια και είμαι και πολύ απαιτητικός χρήστης και είμαι ικανοποιημένος. Αυτές οι συσκευές δίνουν ολοκληρωμένη εμπειρία, λογισμικό χωρις bugs, εξυπηρετηση, ταχύτητα, design. Αυτό πραγματικά φαίνεται εντυπωσιακό, άμα είναι έτσι αξίζουν ένα μεγάλο μπράβο στην Samsung. 

Μόνο και μόνο το battery drain, φτάνει, δε χρειάζονται άλλες διαφορές που υπάρχουν εννοείται αλλά εσύ ως χρήστης δεν μπορεί να τις καταλάβεις γιατί δε χρησιμοποιείς το κινητό με συγκεκριμένο τρόπο ώστε να το προσέξεις.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, mimits είπε

Πείτε με funboy apple,πείτε μου οτι έχω μετοχές,πάντως αυτό(ειδικά στη φώτο του τίτλου) είναι σαν χρηματοκιβώτιο.

799F3417-5E62-404F-9E40-1D645DB64F8E.png

 

Με όλο το σεβασμό, δεν έχω κάτι ενάντια ούτε με την Apple ούτε με την Samsung, αλλά από σχεδιαστικής και χρωματικής άποψης είναι σκάλες ανώτερο το Note 20. Ομορφότερα μινιμαλιστικά χρώματα και το κυριότερο, συμμετρία

Τα designs των τελευταίων ετών που βγήκαν από Cupertino είναι προσβολή στο όραμα και όνομα του Steve Jobs. 

Και όχι μόνο στα κινητά αλλά κατ' επέκταση και στα tablets και τους υπολογιστές της, φορητούς ή μη.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, panathatube είπε

Πανέμορφο ναι. Στα άλλα διαφωνούμε. Ο Snapdragon 865 είναι ταχύτερος στα απαιτητικά παιχνίδια με καλύτερη θερμική συμπεριφορά (thermal throttling στον 990) και βγάζει καλύτερες φωτογραφίες (ναι και το SoC παίζει ρόλο). Κι εν πάση περιπτώσει όταν πληρώνεις πάνω κάτω τον ίδιο σκασμό χρήματα με τον Αμερικανό θες να έχεις την ίδια αντιμετώπιση. Είναι θέμα καταναλωτικής συνείδησης. Αλλά μην ανησυχείς, επειδή οι Νοτιοκορεάτες καταναλωτές δεν τρώνε άχυρο φέτος αγόρασαν Snapdragon! Και του χρόνου τα πράγματα θα είναι σαφώς καλύτερα για τους Exynos με AMD GPU και καινούργια 5nm ARM αρχιτεκτονική.

Αυτή την καραμέλα με την κάμερα λόγω soc θα τη λέτε για πολύ ακόμα;; μπούρδες είναι, έχω κάνει άμεσα συγκριτικά και καμιά διαφορά. Μόνο στα βαριά παιχνίδια υπάρχει μια διαφορά, πουθενά αλλού. Σιγά μην κάνει throttling ο 990 στη λήψη φώτο ώστε να κάνει χειρότερη επεξεργασία ή ότι άλλο λένε τέλος πάντων. Κάνε μια σύγκριση εσύ και δες αν υπάρχει διαφορά... Μη μου δείξεις βίντεο από το πληρωμενο YouTube όμως.... 

  • Like 3
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...