Προς το περιεχόμενο

SAMSUNG Galaxy Note10 Lite Aura Black 399€


mois

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Aν και έχω ναυαρχίδες με όλα τα features που σε κάποιους είναι αναντικατάστατα (dual stereo speakers, ip rating, wireless charging κλπ), το παρήγγειλα σε aura glow.

Τόσο καλό είναι στα χρήματα αυτά, τα υπόλοιπα είναι να είχαμε να λέγαμε. ;) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 65
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τίμια συσκευή σε τίμια τιμή αλλά προσφορά ΔΕΝ είναι. Σε αυτά τα λεφτά παίζει Σκρουτζ και θα το θεωρούσα σχετικά προσφορά ΜΟΝΟ για αυτούς που θα το πάρουν σε αυτή την τιμή με τιμολόγιο , δηλαδή χωρίς ΦΠΑ κάτι που δεν κάνουν αρκετά Σκρουτζομαγαζα.

Επεξ/σία από Looter
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 λεπτά πριν, Looter είπε

Τίμια συσκευή σε τίμια τιμή αλλά προσφορά ΔΕΝ είναι. Σε αυτά τα λεφτά παίζει Σκρουτζ και θα το θεωρούσα σχετικά προσφορά ΜΟΝΟ για αυτούς που θα το πάρουν σε αυτή την τιμή με τιμολόγιο , δηλαδή χωρίς ΦΠΑ κάτι που δεν κάνουν αρκετά Σκρουτζομαγαζα.

Στο skroutz το φθηνότερο είναι στα 385+5=390€, με αναμονή ίσως και αρκετά μεγάλη κάποιες φορές (μου έχει τύχει να ακυρώσω ύστερα από 3 βδομάδες κοροϊδία αλλά και να παραλάβω μετά από 1 βδομάδα, δυστυχώς δεν είναι κάτι στάνταρ) και πιθανόν για προϊόν παραεισαγωγής. 

Εδώ έχουμε -11€ της παραπάνω τιμής (kotsovolo), ελληνικής αντιπροσωπείας και με δυνατότητα άτοκων δόσεων για όσους βολεύει. 

Ναι, ΔΕΝ είναι προσφορά σύμφωνα με τους κανόνες του forum των προσφορών, όμως σε σχέση με skroutz αξίζει χίλιες φορές από Kotsovolo ακόμα και γι αυτούς που ΔΕΝ μπορούν να το πάρουν με τιμολόγιο.  ;) 

25 λεπτά πριν, ea6gka είπε

email επιβεβαιωσης πηρατε?

Ναι μου ήρθε email επιβεβαίωσης άμεσα. Ψάξε στα ανεπιθύμητα και δες αν υπάρχει η παραγγελία σου στο ιστορικό παραγγελιών στο site. 

Επεξ/σία από lionheart75
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από γερμανό εμένα δεν ήρθε. Έριξα παραγγελία κωτσοβολο και πλήρωσα με πιστωτική. και ήρθε κατευθεία e-mail για επεξεργασία της παραγγελίας μου. Στα 380 που το δινει ο κωτσοβολος δεν αντιλαμβάνομαι γιατί δεν είναι καλή η τιμή. Σαφώς δεν μιλάμε για το deal του αιώνα αλλά για αυτούς που θέλουν το τηλέφωνο για αυτό που είναι και δεν θέλουνε να δώσουν 1100 ευρώ εγώ δεν μπορώ να το αγνοήσω. Ίσως η έλλειψη DEX για μένα να είναι ένα μικρό θέμα αλλά προσδοκώ ότι η ΄samsung θα λογικευτεί και θα το δώσει στο μέλλον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, lionheart75 είπε

Σε αυτά τα χρήματα κινητάρα με τα όλα της. 

6,7" χορταστική amoled οθόνη (όχι curved που με πολύ δυσκολία ή σχεδόν ποτέ δεν βρίσκεις tempered glass να πατά σωστά) με 394ppi density που είναι υπεραρκετό (αναφέρομαι σε κάποιους που λένε ότι είναι μόνο 1080p), 4500mah μπαταρία, καλές κάμερες (επιπέδου σχεδόν ναυαρχίδας) με OIS και υποστήριξη Video 4k 60fps, exynos 9810 που είναι υπεραρκετός για τον μέσο και όχι μόνο επαγγελματία ή γενικά χρήστη, s-pen που αν και κουτσουρεμένο σε features είναι πολύ χρήσιμο σε όσους έχουν χρησιμοποιήσει αλλά και σε αυτούς που θα το δοκιμάσουν για πρώτη φορά και τέλος νέο μοντέλο με full υποστήριξη από μαμά εταιρεία για τουλάχιστον τα επόμενα 2 έτη.

Αν μέσα σε αυτά που αναφέρω βάλουμε αγορά από ελληνική αλυσίδα με ευκολίες πληρωμής και εγγύηση από αντιπροσωπεία, τι άλλο θέλει κάποιος;

Προσωπικά δεν θα ασχολούμουν καθόλου με μεταχειρισμένα Note 9 στα ίδια ή ακόμα και λιγότερα χρήματα. Ούτε καν τη στιγμή που αγοράζω αυτό καινούργιο με 2ετή εγγύηση. 

Επίσης δεν παίζουμε όλοι παιχνίδια στο κινητό, έχουμε το pc και τις κονσόλες γιαυτό, σταματήστε κάποιοι να το παρουσιάζετε σαν must have.

Αν παίζετε αποκλειστικά games  ασχοληθείτε με τα gaming smartphones που κυκλοφορούν, δεν είναι για σας (αν και τα παίζει όλα άνετα) ;) 

Επίσης το ip rating είναι καλό αλλά το ότι δεν έχει δεν σημαίνει ότι δεν αντέχει σε σταγονίδια νερού όπως όλα τα κινητά.

Το να δίνεις 1000 ευρώ για flagship με ip rating δεν σημαίνει ότι το ρίχνεις στο νερό,  προσωπικά δεν το κάνω. Είναι απλά μια ασφάλεια για μένα σε περίπτωση ατυχήματος. 

Κινητάρα με τα όλα της ξαναλέω και σε πολύ σωστή τιμή αυτή την στιγμή. ;) 

Κινητάρα με τα όλα της? Μόνο τα specs κοιτάς? Την έχεις δοκιμάσει? Την έχεις συγκρίνει με κάποια άλλη? Αυτονομία μέτρια πάρα την μεγάλη χωρητικότητα της μπαταριάς λόγω chipset, φωτογραφικές επιδόσεις και βίντεο σε χαμηλές συνθήκες που ούτε συγκρίνονται με mi 9t, πλαστική πλάτη αν και η αλήθεια είναι ότι αν δεν το γνωρίζει κάποιος, δεν το καταλαβαίνει. 

Καλύτερα να πάει κάποιος σε a71 και να του μείνουν και 80 ευρώ στην τσέπη.. 😉 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, prehistorik είπε

Από γερμανό εμένα δεν ήρθε. Έριξα παραγγελία κωτσοβολο και πλήρωσα με πιστωτική. και ήρθε κατευθεία e-mail για επεξεργασία της παραγγελίας μου. Στα 380 που το δινει ο κωτσοβολος δεν αντιλαμβάνομαι γιατί δεν είναι καλή η τιμή. Σαφώς δεν μιλάμε για το deal του αιώνα αλλά για αυτούς που θέλουν το τηλέφωνο για αυτό που είναι και δεν θέλουνε να δώσουν 1100 ευρώ εγώ δεν μπορώ να το αγνοήσω. Ίσως η έλλειψη DEX για μένα να είναι ένα μικρό θέμα αλλά προσδοκώ ότι η ΄samsung θα λογικευτεί και θα το δώσει στο μέλλον.

Η τιμή (του Κωτσόβολου) είναι καλή, απλά αυτό που λέω είναι ότι σύμφωνα με τις οδηγίες για δημοσίευση νέου θέματος πρέπει η τιμή του να είναι τουλάχιστον 10% χαμηλότερη από τον ανταγωνισμό για να το ανεβάσουμε. Πιστεύω όλοι συμφωνούμε σε αυτό. Τώρα από εκεί και πέρα αποφασίζουν οι διαχειριστές αν θα πρέπει να μείνει ή να κλειδωθεί. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Unboxing Lab είπε

Καλύτερα να πάει κάποιος σε a71 και να του μείνουν και 80 ευρώ στην τσέπη..

Συμφωνώ κι εγώ σε αυτό. Εκτός αν κάποιος καίγεται για το πενάκι, οπότε πάσο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
24 λεπτά πριν, Unboxing Lab είπε

Κινητάρα με τα όλα της? Μόνο τα specs κοιτάς? Την έχεις δοκιμάσει? Την έχεις συγκρίνει με κάποια άλλη? Αυτονομία μέτρια πάρα την μεγάλη χωρητικότητα της μπαταριάς λόγω chipset, φωτογραφικές επιδόσεις και βίντεο σε χαμηλές συνθήκες που ούτε συγκρίνονται με mi 9t, πλαστική πλάτη αν και η αλήθεια είναι ότι αν δεν το γνωρίζει κάποιος, δεν το καταλαβαίνει. 

Καλύτερα να πάει κάποιος σε a71 και να του μείνουν και 80 ευρώ στην τσέπη.. 😉 

Το A71 φοράει SD730, οπότε όχι δεν είναι καλύτερο. Το A71 επίσης δεν έχει s-pen και η τρύπα στο panel είναι μεγαλύτερη. Δεν έχει OIS στην κάμερα και το γεγονός ότι έχει μεγαλύτερη αυτονομία (μιας και έχει ίδια μπαταρία)  λόγω sd730 δεν σημαίνει ότι είναι καλύτερη επιλογή για όλους. 

Ναι, για τα 379€ από Ελλάδα το note 10 lite είναι κινητάρα με τα όλα της, άποψή μου πάντα. Την συγκεκριμένη συσκευή δεν την έχω δοκιμάσει ακόμα, ευελπιστώ τις επόμενες μέρες, αλλά έχω αρκετά μεγάλη εμπειρία από συσκευές, midrange αλλά και top tier για να μπορώ να κρίνω αν αξίζει η όχι. ;) 

Για την αυτονομία γνωρίζω ότι σε σχέση με το s10 lite (που έχει την ίδια μπαταρία) με sd855 έχει χειρότερη διαχείριση ο exynos αλλά και πάλι την ημέρα την βγάζει άνετα ακόμα και με βαριά χρήση. 

Επεξ/σία από lionheart75
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, lionheart75 είπε

Το A71 φοράει SD730, οπότε όχι δεν είναι καλύτερο. Το A71 επίσης δεν έχει s-pen και η τρύπα στο panel είναι μεγαλύτερη. Δεν έχει OIS στην κάμερα και το γεγονός ότι έχει μεγαλύτερη αυτονομία (μιας και έχει ίδια μπαταρία)  λόγω sd730 δεν σημαίνει ότι είναι καλύτερη επιλογή για όλους. 

Ναι, για τα 379€ από Ελλάδα το note 10 lite είναι κινητάρα με τα όλα της, άποψή μου πάντα. Την συγκεκριμένη συσκευή δεν την έχω δοκιμάσει ακόμα, ευελπιστώ τις επόμενες μέρες, αλλά έχω αρκετά μεγάλη εμπειρία από συσκευές, midrange αλλά και top tier για να μπορώ να κρίνω αν αξίζει η όχι. ;) 

Για την αυτονομία γνωρίζω ότι σε σχέση με το s10 lite (που έχει την ίδια μπαταρία) με sd855 έχει χειρότερη διαχείριση ο exynos αλλά και πάλι την ημέρα την βγάζει άνετα ακόμα και με βαριά χρήση. 

Μακάρι να μείνεις ικανοποιημένος.. 🙂

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Tasosp22 είπε

Εκτός και αν χάνω κάτι, το παράδοξο εδώ είναι ότι το πλαίσιο σο βάζει επιτόκιο για την αγορά με πιστωτική αλλά για την αγορά χωρίς πιστωτική είναι άτοκες οι δόσεις. Σίγουρα βολεύει αυτούς που δεν έχουν πιστωτική, αλλά είναι πολύ περίεργο. Μάλλον θα έχει καλύτερα κέρδη απο τα καταναλωτικά δάνεια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, petran91 είπε

Συμφωνώ κι εγώ σε αυτό. Εκτός αν κάποιος καίγεται για το πενάκι, οπότε πάσο.

Το A71 φορά chipset midrange που συναντάς σε πολύ φθηνές συσκευές.

Mπορεί ο exynos 9810 να είναι παλιό chipset 2ετίας (όχι πως και ο sd730 είναι ότι πιο τελευταίο) αλλά έχει καλύτερες επιδόσεις έστω και αν ο sd730 έχει καλύτερη αυτονομία.

Επίσης δεν είναι μόνο το s-pen η διαφορά είναι και άλλες λεπτομέρειες που κάνουν το note 10 lite να αξίζει παραπάνω από το A71.

Φυσικά και δεν αξίζει με την καμία στα 649€ που είναι η επίσημη τιμή του, αναφερόμαστε στα 379€.

43 λεπτά πριν, ea6gka είπε

Έβαλες παραλαβή από κατάστημα ή όχι 

Παράδοση στον χώρο μου. :) 

 

Επεξ/σία από lionheart75
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Tasosp22 είπε

Μπράβο ρε μεγάλε  για την ενημέρωση, μιας και ο κωτσος και ο Γερμανός δεν είχαν επιλογή για παραλαβή από το κατάστημα. Το πλαίσιο ναι μεν έχει κακό όνομα αλλά οπότε θέλω να πάρω κάτι με τιμολόγιο είναι από τους πιο γρήγορους χως καθυστερήσεις 

Για την ιστορία το παρήγγειλα και εγώ σε λευκό χρώμα, για αντικατάσταση- ίσως- του νοτε 8, που προσωπικά θεωρώ το καλύτερο νοτε όλων 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...