Προς το περιεχόμενο

UGO UBS-1589 SOUNDCUBE 10W BLUETOOTH WIRELESS SPEAKER 14.90 Ευρω - e-shop.gr


makhs5

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 344
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, nikx είπε

Oταν φορτισει πληρως σβηνει το φωτακι η αλλαζει χρωμα;

Δεν ειδα να αναφερει κατι το μανουαλ;

Εγώ παρατήρησα χθες που το φόρτισα ότι σβήνει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μόλις το άνοιξα. Παιδιά ξεπέρασε κάθε μου προσδοκία. Για τα λεφτά του πολύ δύναμη. 

Να ρωτήσω κάτι όμως. Πώς ξέρετε ότι είναι η μπαταρία λιθίου; Το γραφει κάπου; Βέβαια και νικελίου να έχει πάλι αξίζει. Απλά ρωτάω για την ιστορία.

Πάντως φαίνεται να το έχουν ανοίξει. Δηλαδή είχε δύο αυτοκόλλητα όπου το ένα ήταν κομμένο. Το έβγαλα και βίντεο. Τώρα βέβαια δεν θα ασχοληθώ με αυτό. Απλά ενημερωτικά το γράφω 

Επεξ/σία από Antretng
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, Antretng είπε

Μόλις το άνοιξα. Παιδιά ξεπέρασε κάθε μου προσδοκία. Για τα λεφτά του πολύ δύναμη. 

Να ρωτήσω κάτι όμως. Πώς ξέρετε ότι είναι η μπαταρία λιθίου; Το γραφει κάπου; Βέβαια και νικελίου να έχει πάλι αξίζει. Απλά ρωτάω για την ιστορία.

Πάντως φαίνεται να το έχουν ανοίξει. Δηλαδή είχε δύο αυτοκόλλητα όπου το ένα ήταν κομμένο. Το έβγαλα και βίντεο. Τώρα βέβαια δεν θα ασχοληθώ με αυτό. Απλά ενημερωτικά το γράφω 

Οταν εγραψα στην αρχη μολις το πηρα και το δουλεψα οτι εχει πολυ μεγαλη ισχυ σαν μικρο ηχοσυστημα δεν υπερβαλα καθολου, ειναι απιστευτα ισχυρο για τοσο μικρο που ειναι.

Μπαταρια λιθιου εχουν ολα αυτα 101%100.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, Antretng είπε

Μόλις το άνοιξα. Παιδιά ξεπέρασε κάθε μου προσδοκία. Για τα λεφτά του πολύ δύναμη. 

Να ρωτήσω κάτι όμως. Πώς ξέρετε ότι είναι η μπαταρία λιθίου; Το γραφει κάπου; Βέβαια και νικελίου να έχει πάλι αξίζει. Απλά ρωτάω για την ιστορία.

Πάντως φαίνεται να το έχουν ανοίξει. Δηλαδή είχε δύο αυτοκόλλητα όπου το ένα ήταν κομμένο. Το έβγαλα και βίντεο. Τώρα βέβαια δεν θα ασχοληθώ με αυτό. Απλά ενημερωτικά το γράφω 

Εχει μία μπαταρία 18650 Li-ion...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά μια απορία. Όλοι μιλάτε με τα καλύτερα λόγια και αναφέρεστε συνέχεια στην ένταση. Οκ έχει ένταση και μπάσο δυνατό για τα χρήματα του πάντα, αλλά τι γίνεται με την ποιότητα του ήχου; Προφανώς δεν πάω να το συγκρίνω με ηχοσυστήματα άνω των 50€, αλλά σε σύγκριση με το S9 zealot που είχα πάρει στα 23€ (παραπλήσια τιμή δηλαδή - λίγο μεγαλύτερη το δέχομαι αλλά είναι και μικρότερο σαν μέγεθος) στα δικά μου αυτιά τουλάχιστον υστερεί κατά πολύ. Ναι το ugo είναι πιο φασαριόζικο και μπασάδικο, αλλά το zealot έχει πολύ καλύτερα πρίμα και ποιότητα ήχου γενικά (στα δικά μου αυτιά πάντα το διευκρινίζω). Προφανώς αναφέρομαι σε νορμάλ ένταση, δεν θα κάνεις πάρτυ με τέτοια ηχεία να ακούγεται στο δωμάτιο θέλεις. Το πήρα το Ugo για να το κρατήσω και να δώσω το zealot για δωράκι, αλλά μάλλον το ανάποδο θα κάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το εχω το S9 zealot για να σου πω, αλλα για μενα, και οπως διαβαζεις σχολια και απο αλλους ολοι μας λεμε παρα πολυ δυνατο, και εγω κρινω και πολυ καθαρο σε σχεση παντα με την ενταση του, τι να σου πω, δεν εχω και το S9 zealot για να σου πω και εγω το ποιο ειναι καλυτερο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, chrisde είπε

Ρε παιδιά μια απορία. Όλοι μιλάτε με τα καλύτερα λόγια και αναφέρεστε συνέχεια στην ένταση. Οκ έχει ένταση και μπάσο δυνατό για τα χρήματα του πάντα, αλλά τι γίνεται με την ποιότητα του ήχου; Προφανώς δεν πάω να το συγκρίνω με ηχοσυστήματα άνω των 50€, αλλά σε σύγκριση με το S9 zealot που είχα πάρει στα 23€ (παραπλήσια τιμή δηλαδή - λίγο μεγαλύτερη το δέχομαι αλλά είναι και μικρότερο σαν μέγεθος) στα δικά μου αυτιά τουλάχιστον υστερεί κατά πολύ. Ναι το ugo είναι πιο φασαριόζικο και μπασάδικο, αλλά το zealot έχει πολύ καλύτερα πρίμα και ποιότητα ήχου γενικά (στα δικά μου αυτιά πάντα το διευκρινίζω). Προφανώς αναφέρομαι σε νορμάλ ένταση, δεν θα κάνεις πάρτυ με τέτοια ηχεία να ακούγεται στο δωμάτιο θέλεις. Το πήρα το Ugo για να το κρατήσω και να δώσω το zealot για δωράκι, αλλά μάλλον το ανάποδο θα κάνω.

Ενα άλλο καλό και φθηνό για δωράκι είναι αυτό: https://www.info-world.gr/pegasus/products01/show00.php?code=116874&pcode=SHOW_PROD116874

 

Επεξ/σία από zacharis1955
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το πήρα και εγώ. Πρώτες εντυπώσεις θετικότατες. Ευχαριστώ θερμά τον ts!

Για το θέμα του volume+/-, το ηχειάκι δέχεται τέτοιες εντολές. Απλά το τηλεκοντρόλ δεν έχει αυτές τις εντολές. Αν έχετε κινητο με ir blaster, κατεβάστε το ir code finder. Οι δύο εντολές που θέλουμε είναι :

device 0 command 65 για volume +

device 0 command 38 για volume -

Επειδή αυτά τα ψεύτικα μικρά κινέζικα τηλεκοντρόλ δε μου αρέσουν, η καλύτερη λύση κατά τη γνώμη μου, είναι να πάρετε ένα μικρό τηλεκοντρόλ με learning mode, όπως αυτό :

https://www.skroutz.gr/s/14072575/Superior-Simply-Numeric.html

και να κάνετε αντιγραφή όλα τα κουμπιά του αρχικού remote, συν τα 2 volume +/-

Επεξ/σία από ventalias
  • Like 5
  • Thanks 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, ventalias είπε

device 0 command 39 για volume -

Μήπως εννοείς 38 ? Εκτός αν διαφέρουν οι συσκευές. Σε μένα με 38 δούλεψε το volume-

Επεξ/σία από Antretng
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...