Προς το περιεχόμενο

Είναι αναγκαστική η μάσκα σε ταξί και τράπεζες?


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν νομίζω οτι υπάρχει λόγος να κάνουμε τη συγκεκριμένη κουβέντα. Αν εσύ πιστεύεις οτι πρέπει να πας σε έναν κλειστό χώρο (ειδικά ταξί) χωρίς καμία προστασία, τι να πω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
18 λεπτά πριν, zx1234r είπε

Δεν νομίζω οτι υπάρχει λόγος να κάνουμε τη συγκεκριμένη κουβέντα. Αν εσύ πιστεύεις οτι πρέπει να πας σε έναν κλειστό χώρο (ειδικά ταξί) χωρίς καμία προστασία, τι να πω.

Ρωτάω αν είναι νόμιμο ή όχι.

Η πιθανότητα να κολλήσεις κάτι τέτοιο πρέπει να είναι εξαιρετικά μικρή σχεδόν ανύπαρκτη στη παρούσα φάση. Δε ξέρω τι θα γίνει μετά αλλά υποθέτω δεν υπάρχει κίνδυνος τώρα, τουλάχιστον εκεί που δεν υπάρχουν τουρίστες/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Άρχισες πάλι τα τρολοθεματα. Ο covid υπάρχει ακόμα εκεί έξω και έχουμε καθημερινά νέα κρούσματα. Όταν βγει εμβόλιο ή φτάσουμε 0 κρούσματα τα ξαναλέμε. Μέχρι τότε όποιος δεν φοράει μάσκα , βοηθάει απλά να μεγεθύνεται το πρόβλημα. 

Επεξ/σία από zx1234r
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που είναι υποχρεωτική η μάσκα

Η μάσκα είναι υποχρεωτική για τους πολίτες στα:

  • ΜΜΜ
  • ΤΑΧΙ
  • ασανσέρ
  • νοσοκομεία
  • ιατρεία
  • διαγνωστικά κέντρα.

https://www.tovima.gr/2020/05/04/society/prostateytiki-maska-ypoxreotiki-se-eksi-xorous-poia-apagoreyetai-kai-giati/

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν γίνεται να φτάσουμε 0 κρουσματα όπως και δεν σταμάτησαν τα κρούσματα θάνατοι μεταλλάξεις από h1n1... Το ίδιο θα γίνει με κορονοιους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, Dante80 said:

Που είναι υποχρεωτική η μάσκα

Η μάσκα είναι υποχρεωτική για τους πολίτες στα:

  • ΤΑΧΙ

https://www.tovima.gr/2020/05/04/society/prostateytiki-maska-ypoxreotiki-se-eksi-xorous-poia-apagoreyetai-kai-giati/

Μήπως είναι υποχρεωτική για τους οδηγούς των ταξί και προαιρετική για τους επιβάτες; Γιατί από όταν ξέσπασε η πανδημία έως τώρα έχω μπει σε ταξί 5-6 φορές, οι οδηγοί έβαζαν μάσκα με το που ξεκινούσαμε αλλά εμένα δεν μου είπε κανένας να βάλω υποχρεωτικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...