Προς το περιεχόμενο

Ομπρελα θαλασσης MAUI 220cm 32 ευρω


LLLEFTERIS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 225
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

10 λεπτά πριν, drade είπε

Εμένα η McKinley (2.20 νομίζω) λύγιζε γιατί είχε λεπτές ακτίνες. Η τραγικότερη ομπρέλα που αγόρασα ποτέ μου. Αγορά πριν από 3-4 χρόνια από intersport. Ελπίζω να άλλαξαν τις προδιαγραφές τους.

Φίλε στα χαρακτηριστικά δείχνει ότι έχει 10 ακτίνες των 6 χιλιοστών, ενώ η maui έχει 5 χιλιοστά ακτίνες. Πολύ πιθανόν να άλλαξαν οι προδιαγραφές...

11 λεπτά πριν, drade είπε

Εμένα η McKinley (2.20 νομίζω) λύγιζε γιατί είχε λεπτές ακτίνες. Η τραγικότερη ομπρέλα που αγόρασα ποτέ μου. Αγορά πριν από 3-4 χρόνια από intersport. Ελπίζω να άλλαξαν τις προδιαγραφές τους.

Η mc kinley στα χαρακτηριστικά της αναφέρει 10 ακτίνες των 6 χιλιοστών ενώ η maui έχει 5 χιλιοστά ακτίνες. Πιθανόν να άλλαξαν οι προδιαγραφές..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kostakiss είπε

Παίζει κανένα κρουστικο με έκπτωση για την Μάουι της καρδιάς μας ;;

Σκλαβενιτη που ειμουν χθες Καλλιθεα ειχε και ομπρελες Maui και αλλες και κρουστικα κονταρια με -20%. Το κονταρι το πηρα σε πληρη τιμη στα 32 στο Praktiker και ο Σκλαβενιτης το ειχε στα 25€
Και αλλα 32€ η μεγαλη 2,2 μετρα εισαι κομπλε.
 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 05/08/2020 at 16:35, safridia said:

Σκλαβενιτη που ειμουν χθες Καλλιθεα ειχε και ομπρελες Maui και αλλες και κρουστικα κονταρια με -20%. Το κονταρι το πηρα σε πληρη τιμη στα 32 στο Praktiker και ο Σκλαβενιτης το ειχε στα 25€
Και αλλα 32€ η μεγαλη 2,2 μετρα εισαι κομπλε.
 

 

22 hours ago, spy_vlsi said:

Κρουστικό από plus4u στα 29ε, παραλαβή από eshop

Έχω την 2,20. 32άρι πρέπει να πάρω ,  σωστά ;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, kostakiss είπε

Έχω την 2,20. 32άρι πρέπει να πάρω ,  σωστά ;;

Το πάνω μέρος της ομπρέλας είναι 28 και το κάτω 32 οπότε αν θέλεις να τα βάζεις και τα 2 στο κρουστικό πρέπει να πάρεις το 32 αλλιώς παίρνεις το 28 και βάζεις μόνο το πάνω μέρος

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 minutes ago, john_shadow said:

Το πάνω μέρος της ομπρέλας είναι 28 και το κάτω 32 οπότε αν θέλεις να τα βάζεις και τα 2 στο κρουστικό πρέπει να πάρεις το 32 αλλιώς παίρνεις το 28 και βάζεις μόνο το πάνω μέρος

Θα χωράει άραγε αντί για το κάτω μέρος της ομπρέλας , το κρουστικο ,στη τσάντα της ομπρέλας ;

Σε ύψος δε θα χάσει κάποιος αν πάρει το 28αρι ; 

Επεξ/σία από kostakiss
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ είχα πάρει το 32αρι με σκοπό να βάζω και το κάτω μέρος. ΑΛΛΑ το κάτω μέρος έχει ενα πριτσινι για να συγκρατεί την μυτερή πλαστική άκρη της ομπρέλας με το κυρίως σώμα. Έλα που όταν λένε 32mm είναι 32mm ακριβώς και το πριτσίνι ήταν 0,5mm και από τις δύο μεριές. Ε έπρεπε να το κόψω για να μπορώ να βάζω το κάτω μέρος της ομπρέλας τελικά στο κρουστικό

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 05/08/2020 at 14:59, mixanobious said:

Στον σκλαβενίτη της Γλυφαδας που είναι πάνω στην βουλιαγμένης έχει ακόμα την 220 στα 32 ευρω (τουλαχιστον 10 κομματια)

Πριν λίγο που πήγα δεν ειχε μείνει τπτ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, kostakiss είπε

Θα χωράει άραγε αντί για το κάτω μέρος της ομπρέλας , το κρουστικο ,στη τσάντα της ομπρέλας ;

Σε ύψος δε θα χάσει κάποιος αν πάρει το 28αρι ; 

Δύσκολο, θα πρέπει να πάρεις καινούργια θήκη.

Σε ύψος τα κρουστικά είναι όλα ίδια, ακόμα και χωρίς το κάτω μέρος ή ομπρέλα μένει σε καλό ύψος

3 ώρες πριν, mouxaxa είπε

Εγώ είχα πάρει το 32αρι με σκοπό να βάζω και το κάτω μέρος. ΑΛΛΑ το κάτω μέρος έχει ενα πριτσινι για να συγκρατεί την μυτερή πλαστική άκρη της ομπρέλας με το κυρίως σώμα. Έλα που όταν λένε 32mm είναι 32mm ακριβώς και το πριτσίνι ήταν 0,5mm και από τις δύο μεριές. Ε έπρεπε να το κόψω για να μπορώ να βάζω το κάτω μέρος της ομπρέλας τελικά στο κρουστικό

Ναι σωστό και γω το έβγαλα για να μπαίνει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω πηρα το 32 γιατι βαζω και τα δυο. Οντως το πριτσινι το εκοψα με ενα τρυπανι και εβγαλα το πλαστικο κωνο.
Το κρουστικο χωραει ανετα στην τσαντα της ομπρελας αλλα ειναι λιγο σφιχτα μετα, και καθως ειναι το πιο βαρη καθως ειναι απο σιδερο μασιφ για να εχει κρουση (τα υπολοιπα της ομπρελας ειναι αλουμινι) πιστευω οτι κινδυνευει να την σκισει. Ηδη ειναι τελευταιας ποιοτητας και θα σκιστει σιγουρα, με το κρουστικο μεσα αυτο θα γινει πιο γρηγορα.

Ειχα παρει και περισυ την ιδια ομπρελα παλι απο Πρακτικερ στα 30, μου χαλασε με τον αερα στο Λουτρακι και την πηγα πισω, εκεινη δεν ειχε το προβλημα με το πριτσινι. Δεν θυμαμαι πως το ειχαν κανει.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νέα από το μέτωπο.... η ομπρέλα μπορεί να γυρίσει μέχρι και ανάποδα (δε χαλάει) να χτυπιέται σαν το χταπόδι.... να γίνετια χαμός...

ΤΟ σίδερο (κρουστικό) όμως στη θέση του!!!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, coyote2 είπε

Νέα από το μέτωπο.... η ομπρέλα μπορεί να γυρίσει μέχρι και ανάποδα (δε χαλάει) να χτυπιέται σαν το χταπόδι.... να γίνετια χαμός...

ΤΟ σίδερο (κρουστικό) όμως στη θέση του!!!

Ποιο από όλα αυτά που έχουν προταθεί;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Anaheim είπε

Ποιο από όλα αυτά που έχουν προταθεί;

Λογικά το golden fleece εννοεί. Πιστεύω πιο πιθανό είναι να ξεκολλήσει το πανί που λέει ο λόγος απο την (οποιαδήποτε) ομπρέλα παρά το κρουστικό. Ακόμα κ σε αμμουδιά που με 3 χτυπήματα μπήκε όλο το κρουστικό, δεν κουνιόταν. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...