Προς το περιεχόμενο

Ομπρελα θαλασσης MAUI 220cm 32 ευρω


LLLEFTERIS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, ChrisN.S. είπε

ρε παιδάκια δεν ανοίγετε ένα θέμα στο μπλα μπλα;

Δεν έχεις και πολύ άδικο αλλά εμπλουτίζουμε την συζήτηση με τρέχουσες προσφορές χωρίς να ανοίγουμε νέο θέμα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 225
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Και εγώ πήρα το καρφί-σφήνα φέτος (με ρίσκο καθώς δεν είχα βρει κριτικές) μιας και το κρουστικό ήταν σχετικά ακριβό για την περιστασιακή χρήση που θα γινόταν και κάπως βαρύ.

Μέχρι στιγμής έχει βγει σταθερότατο (παρά το αέρα που πέτυχα) και μάλιστα επειδή στην παρέα έτυχε να υπάρχει και κρουστικό golden fleece μπορώ να πω οτι μου φάνηκε πιο σταθερό (ίσως να μην είχαν καρφώσει και καλά το κρουστικό βέβαια).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, Orfeus είπε

Κ γω για πανω απο 10 χρονια το καρφι χρησιμοποιω.Δεν εχει φυγει ποτε κ σε κανενα εδαφος κ εχω τιμησει αρκετες ανεμοδαρμενες παραλιες.Οι ομπρελες με εγκατελειπαν συνηθως.Φετος πηρα το golden fleece.

Απιστευτα σταθερο αλλα 2 μειονεκτηματα.Σε ενα μεσο πορτ μπαγκαζ δε χωραει κ το βαρος.

Που αν κουβαλας κ ομπρελα ή αλλα ειναι ενα θεμα.Εγω σε επικοινωνια με την εταιρεια προτεινα να βαλουν λουπ για ανακρεμαση αλλα αυτοι προτειναν να το βαζω στη θηκη της ομπρελας ,η οποια ομως δεν αντεχει.

Εχεις δει το μηκος που εχει το κρουστικο κονταρι και το μηκος που εχει μια κανονικη ομπρελα (να μην πουμε για την μεγαλη των 2,2 μετρων);
Το κονταρι ειναι ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΟΤΕΡΟ, δεν υπαρχει περιπτωση να μην χωραει ακομη και σε smart. Η ομπρελα ναι σε καποια οχηματα ισως να θελει να μπει διαγωνια.
Οι θηκες της ομπρελας συνηθως ειναι τοσο ξεφτιλισμενες που οντως δεν αντεχουν. Σιγουρα θελουν ενισχυση στον ιμαντα που εχουν οι περισσοτερες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 14/8/2020 στις 11:23 ΠΜ, mouxaxa είπε

Με τρυπανακι το διέλυσα αναγκαστικά για να βγει. Μέχρι και το πριτσίνι είναι καλής ποιότητας

Ανοξείδωτο πιθανότατα, αν ήταν αλουμινίου θα τρυπούσε εύκολα.Το τρυπάνι πρέπει να είναι καλό και να τρυπάς με χαμηλές στροφές, αν ανεβάσει θερμοκρασία "καίγεται" και χάνει την ικανότητα διάτρησης.Αυτό επίσης συμβαίνει και όταν το τρυπάνι δεν είναι σωστά τροχισμένο χειροκίνητα η σε μηχάνημα.Τα "φτερά" του πρέπει να έχουν συγκεκριμένη μορφή-μοίρες.

Το κακό όταν τρυπάς πριτσίνι, είναι πως μπορεί να μαγκώσει το τρυπάνι και να σπάσει.

Σε τρυπήματα διαρκείας κυρίως σε σταθερό επιτραπέζιο δράπανο, υπάρχει σωληνάκι με ειδικό υγρό που ταυτόχρονα λιπαίνει το σημείο επαφής.

Ακόμα και σε δράπανο χειρός όταν τρυπάμε πχ ανοξείδωτο ατσάλι βάζουμε υγρό λίπανσης.

Πάντα προτιμούμε βίδες για περίπτωση αποτυχίας και για τον λόγο πως κάποια στιγμή μπορεί να χρειαστεί αντικατάσταση λόγω φθοράς η σπασίματος του αντικειμένου που έχουμε βάλει η να σπάσει.Εκτός αν είμαστε σίγουροι πως το αντικείμενο θα μπεί μόνιμα η όταν πρέπει αναγκαστικά να μην προεξέχει το κεφάλι της βίδας γιατί μπορεί να εμποδίζει η να μην θέλουμε να φαίνεται.

Επεξ/σία από AntiCambeR
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα.. την ομπρέλα Maui 2,20 δεν την πήρα, βρήκα όμως το κοντάρι σε προσφορά στο Σκλαβενίτη των 30 mm.. κάνει για την 2,20 ή είναι μεγάλο; Δε με ενδιαφέρει η προέκταση της ομπρέλας..Μόνο το πάνω μέρος. Η ομπρελα ειναι εξαντλημενη παντού.. θα την πάρω του χρόνου με το καλό

Επεξ/σία από Lobo10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Lobo10 είπε

Καλησπέρα.. την ομπρέλα Maui 2,20 δεν την πήρα, βρήκα όμως το κοντάρι σε προσφορά στο Σκλαβενίτη των 30 mm.. κάνει για την 2,20 ή είναι μεγάλο; Δε με ενδιαφέρει η προέκταση της ομπρέλας..Μόνο το πάνω μέρος. Η ομπρελα ειναι εξαντλημενη παντού.. θα την πάρω του χρόνου με το καλό

αυτό έχω εγώ. είναι μια χαρά

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 16/8/2020 στις 5:33 ΜΜ, hpdra είπε

Ας γράψω κι εγώ ... η ομπρέλα είναι γαμάτη!! Την καταευχαριστηθήκαμε στις διακοπές! Για τα λεφτά της, απίθανη.

+1

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Lobo10 είπε

Καλησπέρα.. την ομπρέλα Maui 2,20 δεν την πήρα, βρήκα όμως το κοντάρι σε προσφορά στο Σκλαβενίτη των 30 mm.. κάνει για την 2,20 ή είναι μεγάλο; Δε με ενδιαφέρει η προέκταση της ομπρέλας..Μόνο το πάνω μέρος. Η ομπρελα ειναι εξαντλημενη παντού.. θα την πάρω του χρόνου με το καλό

 Καλησπέρα, πόσο το βρήκες το κοντάρι στον Σκλαβενίτη εάν επιτρέπεται? Και σε ποια περιοχή? Ευχαριστώ πολύ.

Στις 14/8/2020 στις 2:32 ΜΜ, john_shadow είπε

και μόνη της την παίρνεις άμα θες άπλα για καλύτερα παίρνεις και το κρουστικό:

https://www.skroutz.gr/s/11865402/Golden-Fleece-Hammering-Stake-26-28mm.html αυτό αν θες να βάζεις μόνο το πάνω μέρος της ομπρέλας

https://www.skroutz.gr/s/11865472/Golden-Fleece-Hammering-Stake-32mm.html αυτό αν θες να βάζεις και το κατω

Να φανταστώ τα ίδια ισχύουν και για την 1,90 ή πάμε σε ποιο μικρές διαστάσεις? Ευχαριστώ πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, GiannisWalker είπε

Καλημέρα σας, γνωρίζει κανείς κάποιο κατάστημα για παραγγελία της ομπρέλας Maui 2,2? Εχω φαει τον τόπο 🤣

Την 1,9 την βρηκες πουθενα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 12/8/2020 στις 10:37 ΜΜ, gx2 είπε

Όσοι είναι Αθήνα, μπορούν να την πάρουν από τον επίσημο εισαγωγέα 

Χάνος ΑΕΒΕ

Θεσσαλονίκης112 & 'Ανδρου

183 45 , Μοσχάτο

Αγόρασα την 2,20m πριν από δύο εβδομάδες 32€.

Καλημέρα μήπως δοκίμασε κάνεις αν είναι διαθέσιμη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα την ομπρέλα και εγώ για του χρόνου, θα ήθελα να βρω και πασαλάκια για περιμετρικά στην ομπρέλα για να την συγκρατεί καλύτερα με τον αέρα, έχει κανένας να προτείνει κάτι?

Το καρφί σφήνα για βάση που αναφέρθηκε ποιο είναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...