Προς το περιεχόμενο

Ομπρελα θαλασσης MAUI 220cm 32 ευρω


LLLEFTERIS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το Λουτράκι δεν είναι για ομπρέλα

 

Οτι μαουι και να βάλουμε με τα μποφόρ, πάμε σε καφετέρια

Δε το ρισκάρουμε

Με μέτριο καιρό μόνο.

Αλλιώς οταν μπεις στη θάλασσα, κλείσε την

Επεξ/σία από coyote2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 225
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

3 ώρες πριν, LLLEFTERIS είπε

Η δικια σου εχει στις ακτινες αυτα τα πλαστικα για να περασεις σχοινακι;

Βγαλε καποια στιγμη αν μπορεις μια φωτογραφια τις ακτινες σου να δουμε αν εχουμε τις ιδιες.

όχι δεν έχει τους πλαστικούς κρίκους για το σχοινάκι.. Μάλλον οι καινούριες εκδόσεις είναι βελτιωμένες. 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, DiamadisT είπε

Σκέφτομαι και εγώ να την πάρω γιατί η MAUI 1.90 που είχα έσπασε εκεί που κάνει την ένωση για την ανάκληση. Έχεις κρουστικό; Θα μπαίνει η HUPA στο 28mm Golden Fleece κρουστικό που έχω;

Επειδη δεν ειναι δικη μου δεν εχω να μετρησω τη διαμετρο.... παρε ενα τηλεφωνο στον καρασαβιδη (hobby) που τις πουλαει θα στο μετρησει και θα σου πει εξυπηρετει τετοια θεματα. Παντως εαν ειχαν κανει και τους δακτυλιους απο αλουμινιο θ αηταν πραγματικα για παντα η ομπρελα αλλα μετα θα πηγαινε στα 80-90 ανετα.... Καλη επιλογη παντως και απο τα καλυτερα πανια.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά συγγνώμη για το off topic κ αν έχει απαντηθεί αλλά, έχω την 1.90 να πάρω το 32αρι golden fleece hammering stake ;μέτρησα την ομπρέλα κ είναι 3.1 εκ άρα πάω στο 32αρι σωστά; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανένα review στο YouTube έχετε δει? Πως τα πάει?Πως είναι αναλυτικά οι ενώσεις στα μπράτσα?

Έστω κανένα συγκριτικό με άλλη γνωστή μάρκα?

Φήμες λένε ότι ο Snapdragon που έχει, βγάζει στο Antutu πάνω από 500 Χιλ.😂😂😂

Πέρα από την πλάκα, να δούμε και εμείς που δεν έχουμε κατάστημα στην Λήμνο, αν αξίζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, original911 είπε

Ρε παιδιά συγγνώμη για το off topic κ αν έχει απαντηθεί αλλά, έχω την 1.90 να πάρω το 32αρι golden fleece hammering stake ;μέτρησα την ομπρέλα κ είναι 3.1 εκ άρα πάω στο 32αρι σωστά; 

https://www.moustakastoys.gr/gr/kalokairina/axesouar-paralias/vasi-metalliki-sfina-22-33mm-4000-339399004000/?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, drade είπε

Την καλύτερη δουλεία την κανουν αυτα:

https://www.skroutz.gr/s/11865402/Golden-Fleece-Hammering-Stake-26-28mm.html

Ειναι ακριβά αλλα ειναι τα μόνα που πραγματικά στέκονται και γλιτώνετε και το σκάψιμο-βαριοπούλα 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η ιδια εταιρια βγαζει φασον ομπρελα στα 1.90 με 23 ευρω στο μακρο - the mart (πατρα 2 ειχαν μεινει). Μαλιστα ειχε στο ιδιο ραφι την maui(32€), τις ανοιξα διπλα διπλα και ειχε μικροδιαφορες. Ουσιαστικα μονο το logo ελειπε. Διαμετρος κονταριου φ28 για οσους εχουν κρουστικο (αν δεν κανω λαθος επισης 23€ γκρι χρωματος απο the mart) 

Επεξ/σία από dionysg
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, poseidon98 είπε

Την καλύτερη δουλεία την κανουν αυτα:

https://www.skroutz.gr/s/11865402/Golden-Fleece-Hammering-Stake-26-28mm.html

Ειναι ακριβά αλλα ειναι τα μόνα που πραγματικά στέκονται και γλιτώνετε και το σκάψιμο-βαριοπούλα 

Μια χαρά στέκεται και αυτό που παρέθεσα και μπαίνει πιο γρήγορα και δεν κάνει και τόσα λεφτά. Φαντάσου να έχεις 2-3 ομπρέλες με τέτοιες βάσεις, περιουσία ολόκληρη. Τώρα αν πηγαίνετε στην παραλία του Ναζαρέ, πάω πάσο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, drade είπε

Ευχαριστώ αλλά θέλω να πάρω συγκεκριμένα αυτό που ανέφερε κ ο poseidon. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ρε παιδιά ωραίο το κρουστικό αλλά πέρα απο το κόστος είναι και το βάρος του. Έχω πάρει μια αλουμινένια ομπρέλα απο το MyMarket, ποιότητα λίγο υποδεέστερη απο τις Maui αλλά αξιοπρεπής γενικά, κάπου 23Ε, αλλά το κρουστικό παλούκι είναι απο μόνο του 3 φορές πιο βαρύ απο την ομπρέλα.

Θα προτιμούσα MAUI να πώ την αλήθεια αλλά νομίζω δε βγαίνουν στα 2.00 μέτρα που ήθελα που είναι ακριβώς το μέγεθος που χωράει στο αυτοκίνητό μου.

Επεξ/σία από Errik
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πρόσφατα - πριν 1 μήνα - πήγα κι εγώ να πάρω την MAUI 1.90 από Praktiker Παλλήνης και στην "έρευνα" που είχα κάνει και για κρουστικό διάβασα ότι όντως το 26-28 ταιριάζει.
Τελικά στο ίδιο το κατάστημα είχε και Golden Fleece κρουστικά και το δοκίμασα επί τόπου, επιβεβαιώνοντας όσα είχα διαβάσει από άλλους. 
Στα reviews στο skroutz αναφέρουν ότι κάνει και για την 2.20 Maui.
Ενημερωτικά, τα Golden Fleece κρουστικά έχουν εφ' όρου ζωής εγγύηση.

Επεξ/σία από stark
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, roybatty είπε

Θεσσαλονίκη που πέρασα δεν έχει ούτε μία πάντως.Και τις προάλλες που πήγα δεν είχαν σχεδόν τίποτα στο κατάστημα από ομπρέλες.

Από τις 190 είχε φίλε είδες; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δε ξέρω αν έχουν αλλάξει οι προδιαγραφές.. Αλλα maui που είχα πάρει πριν από τρία χρόνια δε στεκόταν στον αέρα.. Αντίθετα μια άλλη που είχα πάρει από Σκλαβενίτη με μεταλλικές ακτίνες την ίδια περίοδο στεκόταν πολύ καλύτερα.. 

Κάποια στιγμή εσπασε και η μία ακτίνα της maui (έχει κάτι σαν πλαστικό.. Με πολλές ίνες θα έλεγα) και την επισκευάσα με το πλαστικό ενός στύλου Bic ο οποίος ταίριαξε ακριβώς 😋

Εάν οι προδιαγραφές παραμένουν ίδιες μη περιμένετε θαύματα. Μέχρι 4-5 μποφόρ και ανάλογα τη θέση σας στη παραλία θα είναι μια χαρά. 

Επεξ/σία από baskon
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμπιστευομαι απόλυτα την ομπρέλα αυτή , την έχω αγοράσει 3 σερί φορές την τελευταία δεκαετία . Ακούγεται οξύμωρο , όμως αντέχουν άπειρο αέρα .

δε χαλούν από τον αέρα . Από τι χαλούν ; Υπάρχει ένας σιδερένιος πίρος που διαπερνά τον αλουμινένιο σκελετό προκεινενου να γέρνει η ομπρέλα .
Ε αυτός κινείται και από την πολύ χρήση βγαίνει και τον χανεις ή σκουριάζει και κόβεται !!!!

2 φορές την έχω πατήσει και τώρα προσέχω για να έχω .

σε κάθε περίπτωση ΚΡΑΤΕΙΣΤΕ την απόδειξη ( για αλλαγή εντός εγγύησης praktiker )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...