Προς το περιεχόμενο

Ομπρελα θαλασσης MAUI 220cm 32 ευρω


LLLEFTERIS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδια.

Έχω την ομπρέλα περιπου1 μηνα.(1.90) Όταν την πήρα δεν την είχε το πρακτικερ.

Η ομπρελα αντέχει αρκετά. Έχω και την βάση της terra που ρώτησε ένα παιδι.  Πολύ καλή και εύκολη στη χρήση. Μαζί με τη βάση δεν καταλαβαίνει τίποτα.

Το κοντάρι χωραει οριακά στη βάση(της terra) για όποιον ενδιαφέρεται. Μπαίνει εύκολα αλλά βγαίνει σχετικά δύσκολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 225
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 ώρες πριν, 2koykoy είπε

Καλημέρα σας με ομπρέλες θαλάσσης έχω ταλαιπωρηθεί αρκετά και έχω πετάξει πολλά φτηνά μοντέλα πού στην τελική αν κάνεις ταμείο ήταν πανάκριβες. Έχω πάρει εδώ και 2 χρόνια ομπρέλα Ελληνικής ραφης λευκό τεντοπανο ανθεκτικό και δροσερό δεν περνάει ήλιος κάτω, έχει άνοιγμα για εκτόνωση τού αέρα και κρουστικο σφυρί κοντάρι και δεν καταλαβαίνει τίποτα σε δυνατά μελτέμια. Δεν θέλω να διαφημίσω προϊόν ή κατάστημα αλλά θα σας συμβούλευα να πάτε να δείτε ομπρέλες σε ειδικά μαγαζιά που πουλάνε προϊόντα για κατασκηνώσεις ορειβασιες κ.α την πληρώνεις ακριβά μια φορά και μετά ξεχνάς τα προβλήματα έσπασε σκιστηκε έκανε ερανε στα καλύπτουν η στην εγγύηση η με ένα μικρό κόστος.

Παρέθεσε κάποιο σύνδεσμο, το κάνουμε συνέχεια, ακριβώς αυτό το νόημα έχει το φόρουμ. Τώρα αν ήσουν καινούργιος λογαριασμός (με 3 μηνύματα πχ) θα πήγαινε αλλού το μυαλό μας αλλά δεν είσαι. Είναι και Ελληνικής ραφής οπότε διπλό το καλό αν είναι της προκοπής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, jt1973 είπε

Ξέρει κανείς που μπορώ να βρω θήκη για την ομπρέλα θαλασσής ; Μου σκίστηκε και τώρα την κουβαλάω στο χέρι 

παντρέψου 

1 ώρα πριν, jt1973 είπε

Ξέρει κανείς που μπορώ να βρω θήκη για την ομπρέλα θαλασσής ; Μου σκίστηκε και τώρα την κουβαλάω στο χέρι 

παντρέψου

 

 

έχει πειραματιστεί κανένας με αυτό το μοντέλο στα είκοσι ευρώ?

 

https://www.maxstores.gr/kalokairina/eidi-paralias/ombreles/sunpro-sunpro-ombrela-paralias-2-0m_1016328/

Επεξ/σία από coyote2
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτοχος της συγκεκριμένης ομπρελας για τρίτο καλοκαίρι. Απλά ότι καλύτερο, πολύ καλή σκιά , γερό κοντάρι, αντέχει στον αέρα . Πάρτε την με κλειστά μάτια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, spy_vlsi είπε

Αν έχει κάποιος την 2.20 και αυτο το golden fleece 32mm κονταρι ας επιβεβαιωσει να το παραγγείλουμε plz.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Konsmal είπε

Κάτοχος της συγκεκριμένης ομπρελας για τρίτο καλοκαίρι. Απλά ότι καλύτερο, πολύ καλή σκιά , γερό κοντάρι, αντέχει στον αέρα . Πάρτε την με κλειστά μάτια

https://www.maxstores.gr/kalokairina/eidi-paralias/ombreles/sunpro-sunpro-ombrela-paralias-2-0m_1016328/ με τα είκοσι ευρω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, gabriel1981 είπε

Εμπιστευομαι απόλυτα την ομπρέλα αυτή , την έχω αγοράσει 3 σερί φορές την τελευταία δεκαετία . Ακούγεται οξύμωρο , όμως αντέχουν άπειρο αέρα .

δε χαλούν από τον αέρα . Από τι χαλούν ; Υπάρχει ένας σιδερένιος πίρος που διαπερνά τον αλουμινένιο σκελετό προκεινενου να γέρνει η ομπρέλα .
Ε αυτός κινείται και από την πολύ χρήση βγαίνει και τον χανεις ή σκουριάζει και κόβεται !!!!

2 φορές την έχω πατήσει και τώρα προσέχω για να έχω .

σε κάθε περίπτωση ΚΡΑΤΕΙΣΤΕ την απόδειξη ( για αλλαγή εντός εγγύησης praktiker )

Πηρα το κρουστικο κονταρι σε τετοια διασταση ωστε να μπαινει το δευτερο χοντρο κομματι που εχει η ομπρελα, το βαζω τοσο ψηλα ωστε να κλειδωσω μεσα στο κονταρι της ομπρελας τον ηλιθιο μηχανισμο που γερνει και δεν εχω χρησιμοποιησει ποτε μου (γιατι παω συνηθως για μπανιο οταν ο ηλιος ειναι τερμα ψηλα). 
Παντα με δυο σκοινακια (και τα δυο προς την ιδια σχεδον μερια) αρκετα μακρυα με θηλιες στην ακρη για να πιανω πανω σε πετρες η δεντρα η στις χαμηλες καρεκλες παραλιας, οταν τις εχουμε μαζι μας.

 

 

Επεξ/σία από safridia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Προφανώς είναι θέμα χρήσης + περιοχής.. Εκτός αν παίζουν και ελαττωματικά κομμάτια. 

Η δικιά μου δυο χρόνια αντεξε και αυτά με το ζόρι ενώ ο αέρας  τη γύρναγε αρκετά ευκολα σε σχέση με άλλη του σκλαβενίτη (αυτή με τις μεταλλικές ακτίνες - κοντά στα 50 ευρώ)

Αλλά οκ εγώ την έβαλα σε δύσκολα - Ικάριο πέλαγος. :P ..

Σκέφτομαι να ξαναδοκιμάσω μήπως απλά είχα πέσει σε β διαλογή.

Επεξ/σία από baskon
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, safridia είπε

Πηρα το κρουστικο κονταρι σε τετοια διασταση ωστε να μπαινει το δευτερο χοντρο κομματι που εχει η ομπρελα, το βαζω τοσο ψηλα ωστε να κλειδωσω μεσα στο κονταρι της ομπρελας τον ηλιθιο μηχανισμο που γερνει και δεν εχω χρησιμοποιησει ποτε μου (γιατι παω συνηθως για μπανιο οταν ο ηλιος ειναι τερμα ψηλα). 
Παντα με δυο σκοινακια (και τα δυο προς την ιδια σχεδον μερια) αρκετα μακρυα με θηλιες στην ακρη για να πιανω πανω σε πετρες η δεντρα η στις χαμηλες καρεκλες παραλιας, οταν τις εχουμε μαζι μας.

Το δεύτερο χοντρό κομμάτι όπως λες παίρνει στο 32 nm  κρουστικο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, TomAris1914 είπε

Καλησπέρα παιδια.

Έχω την ομπρέλα περιπου1 μηνα.(1.90) Όταν την πήρα δεν την είχε το πρακτικερ.

Η ομπρελα αντέχει αρκετά. Έχω και την βάση της terra που ρώτησε ένα παιδι.  Πολύ καλή και εύκολη στη χρήση. Μαζί με τη βάση δεν καταλαβαίνει τίποτα.

Το κοντάρι χωραει οριακά στη βάση(της terra) για όποιον ενδιαφέρεται. Μπαίνει εύκολα αλλά βγαίνει σχετικά δύσκολα.

Εντυπωσεις απο την βαση; Τοσα χρονια εχω κρουστικο και σκεφτομαι να παρω αυτην την βαση αντι για κρουστικο. Σε παραλιες με πετρες βολευει;
Αντεχει στον αερα οσο αντεχει μια βαση με κρουστικο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Συγγνώμη αλλά δε νομίζω να μπορεί να συγκριθεί το κρουστικό για τέτοιας διαμέτρου ομπρέλες, με οποιαδήποτε βάση όταν αυτό μπαίνει - με λίγο παραπάνω κόπο- μέσα εως και μέχρι τη μέση (>50cm). Αν δε σου σηκώσει τις μπανέλες ο αέρας δεν πάει πουθενά. Άσε που όταν μπαίνεις θάλασσα την κλείνεις και είσαι κύριος. Αλλοως πάρε τέντα με πάσσαλομπηξη όπως γράφτηκε παραπάνω. 

Επεξ/σία από geodimis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω κρουστικο, τη βαση της terra, βασεις βιδωτες, βαση νερου, τα παντα. Μονο με το κρουστικο και την ομπρελα του τιτλου ηρεμησα με το θεμα ομπρελα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...