Προς το περιεχόμενο

Κia xceed 1,4 αξιζει η αγορα του;


stationwa

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 ώρες πριν, stationwa είπε

Καλησπερα κυριοι. Μετα απο πολλες σκεψεις ειπα να δημιουργησω ενα θεμα γισ το kia x ceed και αν πραγματικα αξιζει στα 26000 περιπου χιλιαρικα το 1,4 για την αγορα του. Ειμαι πολυ προβληματισμενος γιατι με οποιον μιλησω μου λενε ολοι μα καλα για kia και hyundai ουτε ευρω πανω απο 17.000. Η δικη σας γνωμη ποια είναι; Λετε να κανω χοντρη βλακεια αμα το παρω; και να δω καποιο ευρωπαικο για ποιοτητα μεταπωληση και τα σχετικα; 

 

Έχεις ένα πολύ καλό ποσό για αγορά αυτοκινήτου. Γιατί περιορίζεσαι στους σεουλιάρηδες; Παραδοσιακά θηρία της αυτοκίνησης έχουν ΤΙΣ προτάσεις σε αυτά τα χρήματα γιατί να εμπιστευτείς την εταιρία του.... sephia; 

 

Να στο πω αλλιώς... Θα πεις Fiat θα σκεφτείς ξέρω γω μιραφιορι, θα πεις opel θα σκεφτείς καντετ, θα πεις citroen θα σκεφτείς xanthia, θα πεις peugeot θα σκεφτείς 106....θα πεις Kia και τι θα σκεφτείς; το sephia; τα προηγούμενα Rio ή τα  προηγούμενα ceed 😂😂😂

Να πω ότι έπαιζες χαμηλά να σου πω ναι οκ προτίμησε το xceed από το duster... Αλλά τώρα 26000...για ΚΙΑ; 

Αν έβγαζε η zastava ένα αμάξι που θα σου άρεσε θα έσκαγες 26000; αν έβγαζε η Lada ένα αμάξι που σε κάλυπτε και ήταν του γούστου σου θα έσκαγες 26000;  

Ναι έχουν κάνει ΑΛΜΑΤΑ μπροστά οι κορεατες ωστόσο στη δική μου λογική πρέπει να περάσουν πολλά πολλά χρόνια για να τους εμπιστευτώ στο Price range των παραδοσιακών δυνάμεων. 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 160
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Χαχαχαχαχα σαν να τους κράζεις λίγο 😄

ν

Για να ποσταρεις εδώ το ερώτημα σε δημόσια διαβούλευση, μάλλον έχεις και εσύ τις αμφιβολίες σου για τα 26κ και λογικό είναι αρκετά λεφτά

Ε τώρα σε αυτά τα χρήματα παίρνεις νομίζω ποιότηκοτερο αυτοκίνητο, έχεις πολλές επιλογές μην περιοριζεσαι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αυτα τα λεφτα παιζουν (περιπου στην κατηγορια) ανταγωνιστες οπως το volvo v40 cross country,το tiguan,το 3008,το 2008 με φουλ απ ολα και αρκετα ακομη.

Δυσκολη η επιλογη και τα νερα που βουτηξε η ΚΙΑ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, chill είπε

Έχεις ένα πολύ καλό ποσό για αγορά αυτοκινήτου. Γιατί περιορίζεσαι στους σεουλιάρηδες; Παραδοσιακά θηρία της αυτοκίνησης έχουν ΤΙΣ προτάσεις σε αυτά τα χρήματα γιατί να εμπιστευτείς την εταιρία του.... sephia; 

Να στο πω αλλιώς... Θα πεις Fiat θα σκεφτείς ξέρω γω μιραφιορι, θα πεις opel θα σκεφτείς καντετ, θα πεις citroen θα σκεφτείς xanthia, θα πεις peugeot θα σκεφτείς 106....θα πεις Kia και τι θα σκεφτείς; το sephia; τα προηγούμενα Rio ή τα  προηγούμενα ceed 😂😂😂

Να πω ότι έπαιζες χαμηλά να σου πω ναι οκ προτίμησε το xceed από το duster... Αλλά τώρα 26000...για ΚΙΑ; 

Αν έβγαζε η zastava ένα αμάξι που θα σου άρεσε θα έσκαγες 26000; αν έβγαζε η Lada ένα αμάξι που σε κάλυπτε και ήταν του γούστου σου θα έσκαγες 26000;  

Ναι έχουν κάνει ΑΛΜΑΤΑ μπροστά οι κορεατες ωστόσο στη δική μου λογική πρέπει να περάσουν πολλά πολλά χρόνια για να τους εμπιστευτώ στο Price range των παραδοσιακών δυνάμεων. 

Σιγά την ιστορία που κουβαλάει το κάθε αυτοκίνητο της σειράς. Για να βγάλουν ένα 500/Μίνι και να χαρούν οι χιπστερ καλά ειναι

Δεν λέμε για Φεράρι, μια χαρά εταιρία είναι η Κια.

Δείτε αυτοκίνητα όχι μαρκες

 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, turbat0s είπε

Κάτσε ρε φίλος, εσύ από την εταιρεία του φελίτσια και του φαβορίτ δεν ψώνισες?

Και του target το οποίο και είχα. Με τη μηχανή πίσω!!! 

Και του octavia του ορισμού του Αλβανόcar στην Ελλάδα και μακράν ταριφοσεντερ. Πιθανότερο Σκόντα να ναι του ταρίφα πάρα.... Κίτρινο 😁😁😁

Όπως είπα και στο παρελθόν.... δεν επέλεξα τόσο εγώ αυτοκίνητο, όσο το αυτοκίνητο εμένα λόγω προσφοράς και χρημστοδοτικου. Προφανώς και ΔΕΝ είχα 26k διαθέσιμα και OK πήγα σε αυτοκίνητο που ανήκει στο vag..δηλαδη vw, audi και seat. Η Kia ανήκει στο Hyundai group.... Ε ένα chaos ανάμεσα τους υπάρχει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 hours ago, stationwa said:

Κι εσένα σου αρεσε σαν αυτοκίνητο; Δεν τα θεωρείς πολλα για. Kia; 

Κοίτα και γω αμάξι για πολλά χρόνια κοιτάω.

Απο φάτσα το βρίσκω πανέμορφο.

Ξέρω οτι με αυτά τα λεφτά θα μπορούσα να παω και premium μάρκα αλλά μετά απο 7 χρόνια volvo αποφάσισα οτι δεν θέλω να πληρώνω premium ανταλλακτικά.

Και στον ανταγωνισμό του στις μη premium μάρκες δεν με έψησε τίποτα. 

Το 2008 που μου άρεσε πριν βγει το xceed έχει ψωφιμι diesel. Εσύ που θες βενζίνη ίσως σου ειναι οκ.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Aganaktismeni είπε

Η επιλογή μου με κατέστρεψε όχι ο καράφλας !!!! 

Εγω σου ειχα γραψει και σε π.μ να κοιταξεις το qashqai. Εσυ το κυνηγας..!  Ευχαριστω για την απαξίωση!

Εμπορικο:

Εσυ ομως θελεις xceed γιατι σου φερνει αυτο:

 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Συμφωνώ για το νέο 2008 φανταστικό. Στα χρήματά σου βλέπεις allure - 130. Πριν χρόνο που ρώτησα αντιπροσωπεία ΚΙΑ Αθήνα, δεν υπήρχε κανένα μοντέλο ετοιμοπαράδοτο. Αναμονή 6+ μήνες. Η λύση τους, πάρε το δικό μας test drive car τώρα με 2000 ευρώ λιγότερα. Καμία επαφή. Κοίτα κάτι άλλο, άπειρες επιλογές.

Επεξ/σία από iignatios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, chill είπε

Και του target το οποίο και είχα. Με τη μηχανή πίσω!!! 

Και του octavia του ορισμού του Αλβανόcar στην Ελλάδα και μακράν ταριφοσεντερ. Πιθανότερο Σκόντα να ναι του ταρίφα πάρα.... Κίτρινο 😁😁😁

Όπως είπα και στο παρελθόν.... δεν επέλεξα τόσο εγώ αυτοκίνητο, όσο το αυτοκίνητο εμένα λόγω προσφοράς και χρημστοδοτικου. Προφανώς και ΔΕΝ είχα 26k διαθέσιμα και OK πήγα σε αυτοκίνητο που ανήκει στο vag..δηλαδη vw, audi και seat. Η Kia ανήκει στο Hyundai group.... Ε ένα chaos ανάμεσα τους υπάρχει. 

Καλα ρε συ σιγα το vag group δλδ που εχει τοσο διαφορα απο την χιουνται. Επειδη η πορσε ειναι στο ιδιο group παει να πει κατι?

Πριν μερικα χρονια ναι ειχαν διαφορα σε ποιοτητα και ηταν οι μονοι με μικρους τουρμπο, πλεον εχουν γινει ολα ιδια πλαστικουρες globalized.

 

λοι

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, chill είπε

Έχεις ένα πολύ καλό ποσό για αγορά αυτοκινήτου. Γιατί περιορίζεσαι στους σεουλιάρηδες; Παραδοσιακά θηρία της αυτοκίνησης έχουν ΤΙΣ προτάσεις σε αυτά τα χρήματα γιατί να εμπιστευτείς την εταιρία του.... sephia; 

Να στο πω αλλιώς... Θα πεις Fiat θα σκεφτείς ξέρω γω μιραφιορι, θα πεις opel θα σκεφτείς καντετ, θα πεις citroen θα σκεφτείς xanthia, θα πεις peugeot θα σκεφτείς 106....θα πεις Kia και τι θα σκεφτείς; το sephia; τα προηγούμενα Rio ή τα  προηγούμενα ceed 😂😂😂

Να πω ότι έπαιζες χαμηλά να σου πω ναι οκ προτίμησε το xceed από το duster... Αλλά τώρα 26000...για ΚΙΑ; 

Αν έβγαζε η zastava ένα αμάξι που θα σου άρεσε θα έσκαγες 26000; αν έβγαζε η Lada ένα αμάξι που σε κάλυπτε και ήταν του γούστου σου θα έσκαγες 26000;  

Ναι έχουν κάνει ΑΛΜΑΤΑ μπροστά οι κορεατες ωστόσο στη δική μου λογική πρέπει να περάσουν πολλά πολλά χρόνια για να τους εμπιστευτώ στο Price range των παραδοσιακών δυνάμεων. 

Εσυ φιλε τι προτείνεις με τα δεδομενα των 26.000 ενα παιδι τουλαχιστον 400 λιτρα αποσκευές αξιοπιστια και 140 αλογα που θελω; 

2 ώρες πριν, froyd είπε

Η ΚΙΑ έχει ανέβει επίπεδο τα τελευταία χρόνια. Αλλά και πάλι, έχεις 26 χιλιάδες για αυτοκίνητο και θα αγοράσεις ΚΙΑ;

Και τι να αγορασω ρε γαμωτο κι εγω το σκεφτομαι οτι ειναι πολλα. Μετα tiguan που ειδα 2008 και τα σχετικα κι εκει εχω ενδιασμους απο αυτα που ακουω για το group vw 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά σοβαρά τώρα υπάρχουν άνθρωποι που γράφουν "θα δώσεις τόσα λεφτά για ΚΙΑ;"

Τι λέτε ρε παιδιά; τώρα βγήκατε από τις σπηλιές σας; 

Φίλε, αν σου αρέσει, πάρτο! Έχει κάποια μειονεκτήματα (π.χ. τιμή μεταπώλησης, μουντή σχεδίαση εσωτερικού κτλ.) και κάποια πλεονεκτήματα (π.χ. πανέμορφο κ ξεχωριστό, μηχανολογικά άρτιο, αξιοπιστία κτλ.) όπως όλα τα αυτοκίνητα άλλωστε.

  • Like 9
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, sargus είπε

Καλά σοβαρά τώρα υπάρχουν άνθρωποι που γράφουν "θα δώσεις τόσα λεφτά για ΚΙΑ;"

Τι λέτε ρε παιδιά; τώρα βγήκατε από τις σπηλιές σας; 

Φίλε, αν σου αρέσει, πάρτο! Έχει κάποια μειονεκτήματα (π.χ. τιμή μεταπώλησης, μουντή σχεδίαση εσωτερικού κτλ.) και κάποια πλεονεκτήματα (π.χ. πανέμορφο κ ξεχωριστό, μηχανολογικά άρτιο, αξιοπιστία κτλ.) όπως όλα τα αυτοκίνητα άλλωστε.

Ρώτησε την άποψή μας, και του τη λέμε. Δεν καταλαβαίνω τον εκνευρισμό σου

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...