Προς το περιεχόμενο

Κia xceed 1,4 αξιζει η αγορα του;


stationwa

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν καταλαβαίνω που είδες εκνευρισμό και μάλιστα δεν τον κατάλαβες κιόλας...Δηλαδή δεν φτάνει απλά που τον είδες, πήγες και ένα βήμα παραπέρα και δεν τον κατάλαβες κιόλας...και μετά το σχολίασες...priceless!

Και όχι φίλε. Αυτό δεν είναι άποψη! Αυτό είναι κράξιμο και μάλιστα αστείο γιατί δείχνει τραγική αμάθεια για την αυτοκίνηση.

Άποψη είναι να πεις κάτι του στιλ "το κια δεν είναι καλο, δε θεωρώ ότι αξίζει τόσα λεφτά, καλύτερα ένα γερμανικό σε αυτά τα λεφτά κτλ." Και όχι "Μα καλά θα δώσεις τόσα λεφτά για ΚΙΑ;"

Αυτό σχολίασα και μόνο. Όχι την άποψη "μην πάρεις ΚΙΑ"

  • Thanks 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 160
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, PLACEBO_89 είπε

Εγω σου ειχα γραψει και σε π.μ να κοιταξεις το qashqai. Εσυ το κυνηγας..!  Ευχαριστω για την απαξίωση!

Εμπορικο:

Εσυ ομως θελεις xceed γιατι σου φερνει αυτο:

Προτεραιότητα μου είναι εάν και όταν φύγει το ήδη υπάρχον αυτοκίνητο μετά τι να σου πω καλα να είμαστε και ας πάρω duster!!

Επεξ/σία από Aganaktismeni
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας 

Ηθελα να κάνω μια ερώτηση 

Σε ληγες μέρες δίνω πρακτικά για τ δίπλωμα οδήγησης, κ μ είπαν ότι σε 4 μήνες θα πάρω τ καρτέλα στ χέρια μου, αλλά σε 1 μ 2μερες θα εχω τ προσωρινό, 

Μπορω να ανοίξω κατευθείαν νέα καρτέλα για διπλωμα για μηχανάκι? 

  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Maria123451 είπε

Καλησπέρα σας 

Ηθελα να κάνω μια ερώτηση 

Σε ληγες μέρες δίνω πρακτικά για τ δίπλωμα οδήγησης, κ μ είπαν ότι σε 4 μήνες θα πάρω τ καρτέλα στ χέρια μου, αλλά σε 1 μ 2μερες θα εχω τ προσωρινό, 

Μπορω να ανοίξω κατευθείαν νέα καρτέλα για διπλωμα για μηχανάκι? 

Η περίπτωση του ‘είδα φως και μπηκα’. Εισαι εκτός θέματος 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, sargus είπε

Καλά σοβαρά τώρα υπάρχουν άνθρωποι που γράφουν "θα δώσεις τόσα λεφτά για ΚΙΑ;"

Τι λέτε ρε παιδιά; τώρα βγήκατε από τις σπηλιές σας; 

Φίλε, αν σου αρέσει, πάρτο! Έχει κάποια μειονεκτήματα (π.χ. τιμή μεταπώλησης, μουντή σχεδίαση εσωτερικού κτλ.) και κάποια πλεονεκτήματα (π.χ. πανέμορφο κ ξεχωριστό, μηχανολογικά άρτιο, αξιοπιστία κτλ.) όπως όλα τα αυτοκίνητα άλλωστε.

Nαι στη μεταπωληση θα έχω θεμα και το ξερω. Το μουντο εσωτερικό δεν με πειραζει. Αυτο που με ενοχλει ειναι τα 260 τελη κυκλοφοριας και η υψηλη καταναλωση σε σχεση με αλλα. Λεω να περιμενω να δω αν θα πεσει η τιμη μολις ψηφιστουν τα νεα τελη ταξινομησης 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως και δεν σκεφτεσαι το hyundai Kona hybrid? Το να παρεις το 2020 αυτοκινητο που εχει μονο βενζινη για εμενα ειναι κακη επιλογη η χειροτερη που μπορεις να κανεις.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ως κάτοχος και ΚΙΑ,μπορώ να σου πω με το χέρι στην καρδιά,οτι την ξεγνοιασιά του kia δεν την έχει κανένα άλλο αυτοκίνητο.
Αν θες ενα αξιόπιστο αυτοκίνητο που δεν θα σε αφήσει ποτέ,με μηδενική και φτηνη συντήρηση (ΑΝ χρειαστεί,που δεν θα χρειαστεί),το παιρνεις.
Πόσοι έχουν τα κάκαλα να δώσουν 7 χρόνια εγγύηση?
(11 χρονια το proceed,περιπου 130k χλμ, το μόνο πρόβλημα που μου έβγαλε ήταν μια αντλία βενζίνης,η οποία μπούκωσε απο την λασπη που μου σέρβιρε επαρχειακό βενζιναδικο,δηλ. και πάλι δεν ήταν ευθύνη κατασκευαστική της kia).
Δεν υπερβάλλω,κυριολεκτώ. Δεν εχει χαλάσει ΤΙΠΟΤΑ άλλο.

Επεξ/σία από suffocater
  • Like 6
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το XCEED μου αρέσει και εμένα ΠΟΛΥ. Το έκανα test drive στην έκθεση αυτοκινήτου την άνοιξη. Καλό είναι να συγκρίνεται με το pro ceed και όχι με το ceed. για τα δικά μου γούστα, γαμάτος σχεδιασμός (εξωτερικά), ικανοποιητικός σχεδιασμός (εσωτερικά, εκτός από την κεντρική του οθόνη που έμοιαζε «ξένη»), πολύ καλούς χώρους και άριστο πορτμπαγκάζ (με δύο πιτσιρίκια, παίζει σημαντικό ρόλο). Το αυτοκίνητο τραβάει μια χαρά και έχει και καλή ροπή (λόγω τούρμπο), εάν είχα τα λεφτά θα έπαιρνα το HYBRID. Έχω τώρα hybrid και δεν θα γυρνούσα σε συμβατικό κινητήρα ξανά, εκτός εάν είχα τα λεφτά να αγοράσω και δεύτερο. Σχετικά με τα αυτοκίνητα που προτείνετε παραπάνω κανένα δεν έχεις τους χώρους (ή τα περισσότερα), κυρίως το V40 που είναι σαν yaris σε χώρους από τον οδηγό και πίσω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, suffocater είπε

Ως κάτοχος και ΚΙΑ,μπορώ να σου πω με το χέρι στην καρδιά,οτι την ξεγνοιασιά του kia δεν την έχει κανένα άλλο αυτοκίνητο.
Αν θες ενα αξιόπιστο αυτοκίνητο που δεν θα σε αφήσει ποτέ,με μηδενική και φτηνη (ΑΝ χρειαστεί,που δεν θα χρειαστεί),το παιρνεις.
Πόσοι έχουν τα κάκαλα να δώσουν 7 χρόνια εγγύηση?
(11 χρονια το proceed,περιπου 130k χλμ, το μόνο πρόβλημα που μου έβγαλε ήταν μια αντλία βενζίνης,η οποία μπούκωσε απο την λασπη που μου σέρβιρε επαρχειακό βενζιναδικο,δηλ. και πάλι δεν ήταν ευθύνη κατασκευαστική της kia).
Δεν υπερβάλλω,κυριολεκτώ. Δεν εχει χαλάσει ΤΙΠΟΤΑ άλλο.

Απο αίσθηση οδήγησης πώς είναι όμως ?

Γιατί και εγώ είχα ενδοιασμούς για το Ceed 1.4 GT Line και όταν πήγα και το είδα ήταν πανέμορφο , εξοπλισμό φουλ και αρκετά ποιοτικότερο απο άλλες αντίστοιχες μάρκες που δεν έχω την ρετσινιά της ΚΙΑ.

Όσα review είδα , και ειδικά στο εξωτερικό που δεν έχουν το κομπλεξ που έχουμε εμείς στην Ελλάδα με την συγκεκριμένη μάρκα , ανέφεραν ότι ήταν πολύ ουδέτερα σε όλα σαν αυτοκίνητο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, tsofras είπε

Απο αίσθηση οδήγησης πώς είναι όμως ?

Γιατί και εγώ είχα ενδοιασμούς για το Ceed 1.4 GT Line και όταν πήγα και το είδα ήταν πανέμορφο , εξοπλισμό φουλ και αρκετά ποιοτικότερο απο άλλες αντίστοιχες μάρκες που δεν έχω την ρετσινιά της ΚΙΑ.

Όσα review είδα , και ειδικά στο εξωτερικό που δεν έχουν το κομπλεξ που έχουμε εμείς στην Ελλάδα με την συγκεκριμένη μάρκα , ανέφεραν ότι ήταν πολύ ουδέτερα σε όλα σαν αυτοκίνητο.

Φιλε,εξαρτάται και με τι το συγκρίνεις, και τι απαιτήσεις έχεις,και για τι δουλειά το θέλεις. πχ, Δεν θα το συγκρίνω με το δεύτερο αυτοκινητο που είναι 300 άλογα και roadster,γιατί τότε εκ των πραγμάτων,θα μου φανει παιχνιδάκι,πιο ουδέτερο,αδύναμο κλπ.
Θέλω να πω πως καλά ειναι να διαβάζεις και κανα review για μια πρώτη ιδέα ,αλλά το καλύτερο review για τον εαυτο σου είναι η οδήγηση από εσένα τον ίδιο.

Επεξ/σία από suffocater
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Aganaktismeni είπε

Προτεραιότητα μου είναι εάν και όταν φύγει το ήδη υπάρχον αυτοκίνητο μετά τι να σου πω καλα να είμαστε και ας πάρω duster!!

Στην τελικη αν δεν δωσεις αυτο που εχεις(στην τιμη που θελεις) δεν τρεχει και κατι.. Αξιοπρεπεστατο ειναι και πιο εμπορικο απο το xceed! Για παρε το xceed να το δωσεις μετα απο 2χρονια να δεις ποσα θα χασεις και αν θα στο παρουν στην τιμη που θα ζητας!!! Γιατι πολυ απλα αυτοι που εχουν χρημα κοιτανε γερμανικα! 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, gbras είπε

Πως και δεν σκεφτεσαι το hyundai Kona hybrid? Το να παρεις το 2020 αυτοκινητο που εχει μονο βενζινη για εμενα ειναι κακη επιλογη η χειροτερη που μπορεις να κανεις.

Ειναι πιο μικρο κυριως στις αποσκευές οπως και το εσωτερικό φουλ πλαστικο. Το ειδα πριν λιγο καιρο 

3 ώρες πριν, suffocater είπε

Ως κάτοχος και ΚΙΑ,μπορώ να σου πω με το χέρι στην καρδιά,οτι την ξεγνοιασιά του kia δεν την έχει κανένα άλλο αυτοκίνητο.
Αν θες ενα αξιόπιστο αυτοκίνητο που δεν θα σε αφήσει ποτέ,με μηδενική και φτηνη (ΑΝ χρειαστεί,που δεν θα χρειαστεί),το παιρνεις.
Πόσοι έχουν τα κάκαλα να δώσουν 7 χρόνια εγγύηση?
(11 χρονια το proceed,περιπου 130k χλμ, το μόνο πρόβλημα που μου έβγαλε ήταν μια αντλία βενζίνης,η οποία μπούκωσε απο την λασπη που μου σέρβιρε επαρχειακό βενζιναδικο,δηλ. και πάλι δεν ήταν ευθύνη κατασκευαστική της kia).
Δεν υπερβάλλω,κυριολεκτώ. Δεν εχει χαλάσει ΤΙΠΟΤΑ άλλο.

Σε πιστεύω φιλε ισως αυτη την αξιοπιστία πληρωνουμε πλεον πιο ακριβά σε σχεση με πιο παλια που kia ηταν vfm 

4 ώρες πριν, froyd είπε

Ρώτησε την άποψή μας, και του τη λέμε. Δεν καταλαβαίνω τον εκνευρισμό σου

Ναι ρωτησα γνωμες για να παρω καποιες απόψεις. Κυριως απο λιγο πιο γνωστες της kia αλλα και γενικα 

3 ώρες πριν, liospi είπε

το XCEED μου αρέσει και εμένα ΠΟΛΥ. Το έκανα test drive στην έκθεση αυτοκινήτου την άνοιξη. Καλό είναι να συγκρίνεται με το pro ceed και όχι με το ceed. για τα δικά μου γούστα, γαμάτος σχεδιασμός (εξωτερικά), ικανοποιητικός σχεδιασμός (εσωτερικά, εκτός από την κεντρική του οθόνη που έμοιαζε «ξένη»), πολύ καλούς χώρους και άριστο πορτμπαγκάζ (με δύο πιτσιρίκια, παίζει σημαντικό ρόλο). Το αυτοκίνητο τραβάει μια χαρά και έχει και καλή ροπή (λόγω τούρμπο), εάν είχα τα λεφτά θα έπαιρνα το HYBRID. Έχω τώρα hybrid και δεν θα γυρνούσα σε συμβατικό κινητήρα ξανά, εκτός εάν είχα τα λεφτά να αγοράσω και δεύτερο. Σχετικά με τα αυτοκίνητα που προτείνετε παραπάνω κανένα δεν έχεις τους χώρους (ή τα περισσότερα), κυρίως το V40 που είναι σαν yaris σε χώρους από τον οδηγό και πίσω. 

Καλησπερα @liospi Εγω ενδιαφέρομαι για τον κινητηρα 1,4 140. Υβρυδικο νομιζω με πετρέλαιο συνδιαζεται και χανει αρκετα σε χωρους γι αυτο και δεν το εδωσα βαση 

2 ώρες πριν, tsofras είπε

Απο αίσθηση οδήγησης πώς είναι όμως ?

Γιατί και εγώ είχα ενδοιασμούς για το Ceed 1.4 GT Line και όταν πήγα και το είδα ήταν πανέμορφο , εξοπλισμό φουλ και αρκετά ποιοτικότερο απο άλλες αντίστοιχες μάρκες που δεν έχω την ρετσινιά της ΚΙΑ.

Όσα review είδα , και ειδικά στο εξωτερικό που δεν έχουν το κομπλεξ που έχουμε εμείς στην Ελλάδα με την συγκεκριμένη μάρκα , ανέφεραν ότι ήταν πολύ ουδέτερα σε όλα σαν αυτοκίνητο.

Καλησπέρα φιλε @tsofras εχω διαβασει κι εγω το θεμα σου που ειναι υπεροχο και πολλα συναισθηματα κι ευχομαι ότι καλύτερο για το νεο leon. Μηπως ειδες για το xceed καποιο review για γενικοτερη εικονα; η δικη σου γνωμη; 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω τι ειναι πιο αστειο, το "θα δωσεις τοσα λεφτα για ΚΙΑ" ή το ότι αυτοι που το λενε, θεωρουν "παραδοσιακα ποιοτικοτερους" κατι υπερυψωμενους κουβαδες citroen και peugeot που σας τα πουλανε για αμαξαρες; 

Η kia ειναι μια χαρά μαρκα, τρομερη αξιοπιστια, εχει ριξει χρημα σε υπερσυγχρονες μοναδες παραγωγης. Αμα σου αρεσει πολυ προχωρα το.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Orpheas1992 είπε

Δεν ξερω τι ειναι πιο αστειο, το "θα δωσεις τοσα λεφτα για ΚΙΑ" ή το ότι αυτοι που το λενε, θεωρουν "παραδοσιακα ποιοτικοτερους" κατι υπερυψωμενους κουβαδες citroen και peugeot που σας τα πουλανε για αμαξαρες; 

Η kia ειναι μια χαρά μαρκα, τρομερη αξιοπιστια, εχει ριξει χρημα σε υπερσυγχρονες μοναδες παραγωγης. Αμα σου αρεσει πολυ προχωρα το.

Το ειπα και παραπανω ότι μου αρεσει με χαλαει η τιμη κυριως γι αυτό και ρωτησα αν αξίζει τοσα λεφτα να εχω καμία αποψη παραπανω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, stationwa είπε

Το ειπα και παραπανω ότι μου αρεσει με χαλαει η τιμη κυριως γι αυτό και ρωτησα αν αξίζει τοσα λεφτα να εχω καμία αποψη παραπανω 

Εχεις βαλει σε λιστα τα αυτοκινητα που παιζουν σε αυτα τα λεφτα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...