Προς το περιεχόμενο

Κia xceed 1,4 αξιζει η αγορα του;


stationwa

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, stationwa είπε

Ειναι πιο μικρο κυριως στις αποσκευές οπως και το εσωτερικό φουλ πλαστικο. Το ειδα πριν λιγο καιρο 

Σε πιστεύω φιλε ισως αυτη την αξιοπιστία πληρωνουμε πλεον πιο ακριβά σε σχεση με πιο παλια που kia ηταν vfm 

Ναι ρωτησα γνωμες για να παρω καποιες απόψεις. Κυριως απο λιγο πιο γνωστες της kia αλλα και γενικα 

Καλησπερα @liospi Εγω ενδιαφέρομαι για τον κινητηρα 1,4 140. Υβρυδικο νομιζω με πετρέλαιο συνδιαζεται και χανει αρκετα σε χωρους γι αυτο και δεν το εδωσα βαση 

Καλησπέρα φιλε @tsofras εχω διαβασει κι εγω το θεμα σου που ειναι υπεροχο και πολλα συναισθηματα κι ευχομαι ότι καλύτερο για το νεο leon. Μηπως ειδες για το xceed καποιο review για γενικοτερη εικονα; η δικη σου γνωμη; 

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου , δυστυχώς δεν έχω διαβάσει κάτι γιατί δεν με ενδιέφερε το αμάξι λόγω τιμής

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 160
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, imr είπε

Εχεις βαλει σε λιστα τα αυτοκινητα που παιζουν σε αυτα τα λεφτα?

Ειδα focus 1,0 κινητηρας και παλιο εσωτερικα 

Corolla πιο μικρό δε γινεται το σενταν κακασχημο 

Sκoda εχει φαει ακυρο απο τη γυναικα μου 

Hyundai i30 kona πλαστικο κ αυτο πολυ δεν αρεσε αλλα ερώτημα για το νεο μετα facelift 

Vw tiguan σε σκέψη 

Leon σε αναμονη 

Qashqai τριζει ολοκληρο σε φιλο

Peugeot 2008 σε σκεψη αυτα εχω δει 

 

56 λεπτά πριν, tsofras είπε

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου , δυστυχώς δεν έχω διαβάσει κάτι γιατί δεν με ενδιέφερε το αμάξι λόγω τιμής

Το εχεις αποριψει κι εσυ λογο τιμης το 1,4 ετσι; 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε πάρε ότι σου αρέσει και ότι γουστάρεις και μην περιμένεις γνώμες από αγνώστους. Ο καθένας θα σου πει το μακρύ και το κοντό του. Αν σου έκανε κλικ χτυπά το. Στο ότι είναι ποιοτικό συμφώνησαν ΟΛΟΙ από όσο είδα εγώ. Και στην τελική αυτό είναι που μετράει κ πρακτικά. 

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, suffocater είπε

Ως κάτοχος και ΚΙΑ,μπορώ να σου πω με το χέρι στην καρδιά,οτι την ξεγνοιασιά του kia δεν την έχει κανένα άλλο αυτοκίνητο.
Αν θες ενα αξιόπιστο αυτοκίνητο που δεν θα σε αφήσει ποτέ,με μηδενική και φτηνη (ΑΝ χρειαστεί,που δεν θα χρειαστεί),το παιρνεις.
Πόσοι έχουν τα κάκαλα να δώσουν 7 χρόνια εγγύηση?
(11 χρονια το proceed,περιπου 130k χλμ, το μόνο πρόβλημα που μου έβγαλε ήταν μια αντλία βενζίνης,η οποία μπούκωσε απο την λασπη που μου σέρβιρε επαρχειακό βενζιναδικο,δηλ. και πάλι δεν ήταν ευθύνη κατασκευαστική της kia).
Δεν υπερβάλλω,κυριολεκτώ. Δεν εχει χαλάσει ΤΙΠΟΤΑ άλλο.

8 η100,000 χλμ χρονια η Ford

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολα αυτα που ανέφερες, μαζι με το xceed ειναι αυτοκινητάκια. Άλλα όμορφα, άλλα ευρύχωρα, άλλα άσχημα, άλλα άνετα, άλλα στενάχωρα.

Αφού λοιπον τα είδες και εκανες το κομματι σου, πηγαινε αγορασε ενα αληθινό αυτοκίνητο με πρακτικότητα, επιδόσεις, αξιοπιστία, εξοπλισμό, μεταπώληση, οδηγική συμπεριφορά.

 

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο  ford περίμενα το νεο kuga αλλα μολις το είδα εμφάνιση χαλαστηκα 

1 λεπτό πριν, tutuyo είπε

Ολα αυτα που ανέφερες, μαζι με το xceed ειναι αυτοκινητάκια. Άλλα όμορφα, άλλα ευρύχωρα, άλλα άσχημα, άλλα άνετα, άλλα στενάχωρα.

Αφού λοιπον τα είδες και εκανες το κομματι σου, πηγαινε αγορασε ενα αληθινό αυτοκίνητο με πρακτικότητα, επιδόσεις, αξιοπιστία, εξοπλισμό, μεταπώληση, οδηγική συμπεριφορά.

Φιλε συμφωνω μαζι σου αλλα το maximum ειναι 4,40 γιατο γκαραζ ουτε ποντο παραπανω. Πραγματικα ομως ειναι Αμαξαρα αν και ειναι πολυ νεανικο 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 6/7/2020 στις 8:14 ΜΜ, stationwa είπε

Δεν μου αρέσει 

Κανω περιπου 10.000 χλμ το χρονο κι εχω 1 παιδι περιοχη τριπολη. Δεν κανω πολλα χλμ πολη τ πιο πολλα εθνικη και ταξιδακια περιπου ενα ανα μηνα 

Puma juke captur τα ειδα δεν μου αρεσαν σαν το xceed το 2008 ειναι στα υποψη μου. Μηκος μεχρι 4,40 οχι παραπανω και αποσκευες τουλαχιστον 400 λιτρα 

Πολυ σωστα τα λες για την αυξηση των τιμων κι εκει ερχεται η απορια μου αλλα παιρνω καλες βοηθειες απο ολους σας. Με ενδιαφερει η εμφανιση η αξιπιστια η πρακτικότητα και η οικονομια που στο τελευταίο τα χαλαμε με υψηλη τιμη αγορας τ.κ 260 και καταναλωση υψηλη 

Νομίζω με τα χιλιόμετρα που λες ότι κανείς δεν αξίζει ο κόπος για πετρέλαιο. Αν δεν κάνω λάθος η κια ή η χουνταη ανακοίνωσε ηλεκτρικό αυτοκίνητο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Son^Goku είπε

Νομίζω με τα χιλιόμετρα που λες ότι κανείς δεν αξίζει ο κόπος για πετρέλαιο. Αν δεν κάνω λάθος η κια ή η χουνταη ανακοίνωσε ηλεκτρικό αυτοκίνητο;

Θεωρω είναι πολυ νωρίς για ηλεκτρικο και μαλιστα στα 26000 δεν έχει κατι καλο οικογενειακο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, PLACEBO_89 είπε

Στην τελικη αν δεν δωσεις αυτο που εχεις(στην τιμη που θελεις) δεν τρεχει και κατι.. Αξιοπρεπεστατο ειναι και πιο εμπορικο απο το xceed! Για παρε το xceed να το δωσεις μετα απο 2χρονια να δεις ποσα θα χασεις και αν θα στο παρουν στην τιμη που θα ζητας!!! Γιατι πολυ απλα αυτοι που εχουν χρημα κοιτανε γερμανικα! 

Εντάξει ρε φίλε χαλάρωσε λίγο με τα γερμανικά η μόδα θα σας φάει και τίποτα άλλο !!! Υπάρχουν και άλλες μάρκες αυτοκινήτων έχουμε κολλημένα μυαλά στην χώρα μας εγώ αυτό ξέρω!! Εάν κάποιος δεν πάρει γερμανικό αυτοκίνητο λέτε όλοι εσείς  ααααα καλα έδωσες τόσα λεφτά γι αυτό το αμάξι αυτό δεν αξίζει μια κουβαδάκι είναι δεν έπαιρνες γερμανικό ;;;; Όχι ρε άνθρωπε δεν παίρνω γερμανικό γιατί δεν γουστάρω απλά την όλη ιδέα τους προτιμάω να δώσω τα λεφτά μου να πάρω κουβαδάκι.... 

  • Like 4
  • Confused 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, stationwa είπε

Ειδα focus 1,0 κινητηρας και παλιο εσωτερικα 

Corolla πιο μικρό δε γινεται το σενταν κακασχημο 

Sκoda εχει φαει ακυρο απο τη γυναικα μου 

Hyundai i30 kona πλαστικο κ αυτο πολυ δεν αρεσε αλλα ερώτημα για το νεο μετα facelift 

Vw tiguan σε σκέψη 

Leon σε αναμονη 

Qashqai τριζει ολοκληρο σε φιλο

Peugeot 2008 σε σκεψη αυτα εχω δει 

Το εχεις αποριψει κι εσυ λογο τιμης το 1,4 ετσι; 

Ναι αλλά λόγω τιμής επειδή πάει 26000€ όχι επειδή είναι ΚΙΑε, αν το γουσταρα θα το αγόραζα ας ήταν και Lada.

Όπως και τώρα , το Leon είχα , πρόβληματα έβγαλε, αυτό γουστάρω στην τελική πάλι για αυτό θα πάω και ότι βγάλει.

Οπότε όπως είπαν και κάποιοι , τι να το κάνεις αν με τα ίδια λεφτά αγοράζεις γυμνή BMW ή Audi?

Αυτό γουστάρεις είναι full , 7 χρόνια εγγύηση , 5 χρόνια service γιατί το σκέφτεσαι ακόμη?

Είπαμε υπάρχουν αυτοί που αγοράζουν αμάξι με λογική να κάνουν την δουλειά τους και καλά κάνουν, υπάρχουν και αυτοί που αγοράζουν αμάξι με την καρδιά και καλά κάνουν και αυτοί.

Στην δική σου περίπτωση αν εξαιρέσεις την ρετσινια της KIA οπότε και κάποια λεφτά που θα χάσεις σε μεταπωλητικη αξία δεν βλέπω άλλο αρνητικό

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, tsofras είπε

Ναι αλλά λόγω τιμής επειδή πάει 26000€ όχι επειδή είναι ΚΙΑε, αν το γουσταρα θα το αγόραζα ας ήταν και Lada.

Όπως και τώρα , το Leon είχα , πρόβληματα έβγαλε, αυτό γουστάρω στην τελική πάλι για αυτό θα πάω και ότι βγάλει.

Οπότε όπως είπαν και κάποιοι , τι να το κάνεις αν με τα ίδια λεφτά αγοράζεις γυμνή BMW ή Audi?

Αυτό γουστάρεις είναι full , 7 χρόνια εγγύηση , 5 χρόνια service γιατί το σκέφτεσαι ακόμη?

Είπαμε υπάρχουν αυτοί που αγοράζουν αμάξι με λογική να κάνουν την δουλειά τους και καλά κάνουν, υπάρχουν και αυτοί που αγοράζουν αμάξι με την καρδιά και καλά κάνουν και αυτοί.

Στην δική σου περίπτωση αν εξαιρέσεις την ρετσινια της KIA οπότε και κάποια λεφτά που θα χάσεις σε μεταπωλητικη αξία δεν βλέπω άλλο αρνητικό

Γι αυτο σε γουσταρουν ολοι γιατι μιλας ειλικρινά και λες την γνωμη σου χωρις μαρκες κ. Α 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πάντως εδώ μέσα τα κολλημένα μυαλά είναι με τα ιαπωνικά και τα Κορεάτικα,όχι με τα γερμανικά.

Το xceed είναι πολύ ωραίο αμάξι,το αν αξίζει τα 26 χιλιάρικα,αυτή είναι η platinum  έκδοση,υπάρχουν και πιο φθηνές,το αποφασίζει μόνο αυτός που θα το αγοράσει.Εγω Προσωπικά δεν θα έδινα τόσα λεφτά για καινούριο KIA.Αλλά κάποιος άλλος που του αρέσει σαν συνολικό πακέτο,γιατί όχι.

Επεξ/σία από jmmys
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, jmmys είπε

Πάντως εδώ μέσα τα κολλημένα μυαλά είναι με τα ιαπωνικά και τα Κορεάτικα,όχι με τα γερμανικά.

Το xceed είναι πολύ ωραίο αμάξι,το αν αξίζει τα 26 χιλιάρικα,αυτή είναι η platinum  έκδοση,υπάρχουν και πιο φθηνές,το αποφασίζει μόνο αυτός που θα το αγοράσει.Εγω Προσωπικά δεν θα έδινα τόσα λεφτά για καινούριο KIA.

Ναι οντως μεγαλο κολημα με τα ιαπωνικα εχουν πολλοι και δεν το περίμενα. Οι γερμανοφιλοι ειναι πολυ πιο ανοιχτομυαλοι απο καποιους φαν της Ιαπωνιας. Τωρα εξαιρέσεις παντου υπαρχουν 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, stationwa είπε

Το ειπα και παραπανω ότι μου αρεσει με χαλαει η τιμη κυριως γι αυτό και ρωτησα αν αξίζει τοσα λεφτα να εχω καμία αποψη παραπανω 

Αν κάνει κλικ σε ολα τα κουτάκια των προτιμήσεων σου τότε κάνε την κίνηση. Λογικά σε αυτή την τιμή θα ερχετε αρκετά πιο φορτωμένο με τα έξτρα που οι περισσότεροι ανταγωνιστές δεν θα τα εχουν. Εφόσον θα το κρατήσεις και για 10-12 χρόνια μην σε απασχολεί η μεταπώληση. Απόλαυσε το αμάξι.

 

 

Επεξ/σία από mourlos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...