Προς το περιεχόμενο

Κia xceed 1,4 αξιζει η αγορα του;


stationwa

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

περα απ τη μεταπωληση που δε σ ενδιαφερει (στα 10-12 χρονια οτι και ν αγορασεις θα χει χασει τη μεγαλυτερη αξια του) δεν εχουν καποιο ουσιαστικο μειονεκτημα τα ΚΙΑ σε σχεση μ αλλες μαρκες, μετα παμε στο καθε μοντελο και τι προσφερει. αμα κοιταξες τ αμαξια που υπαρχουν σ αυτα τα λεφτα (κοιταξες και μεταχειρισμενα?) και το μονο που σε καλυπτει ειναι το xceed τοτε μεγια σου και καλοταξιδος

ριξε μια ματια και σε ελαφρως μεταχειρισμενα παντως. αν βρεις αμαξι που το πηρε καποιος και μεσα σε μερικους μηνες αποφασισε δεν τον βολεψε θα σου γλυτωσει πολλα χρηματα.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 160
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ερώτηση:

Ποιά ακριβώς ανάγκη, ικανοποιούν τα xover;

Προσπαθούν να  «παντρέψουν» τα χατς με τα suv?

Επεξ/σία από _BASSstarlet_
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ δεν καταλαβαίνω γενικά γιατί πρέπει να δώσει κάποιος 26.000 ευρώ για αυτοκίνητο... πολλά τα λεφτά...

Επεξ/σία από cgioris
  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 ώρες πριν, stationwa είπε

Και τι να αγορασω ρε γαμωτο κι εγω το σκεφτομαι οτι ειναι πολλα. Μετα tiguan που ειδα 2008 και τα σχετικα κι εκει εχω ενδιασμους απο αυτα που ακουω για το group vw 

2008; tiguan; Karoq; ateca; kuga; c3 a/c; grandland; 

Και αν δεν έχεις θέμα με raw χώρο αποσκευών μπορώ να σου γράψω "άπειρες" προτάσεις. 400 lt είναι οκ για 4 άτομα εντός πόλης... Και κοτσάρεις μια μπαγκαζιερα πάνω για τα εκτός. Στο λέω για να μην απορρίψεις ξέρω γω καποιοα πρόταση για λίγο λιγότερο χώρο. Και εγώ το karoq ήθελα λόγω χώρου αλλά προτίμησα το πιο βολικό για πόλη kamiq και την μπαγκαζιερα για τα εκτός - και κάνω πολλά (αυτό λέω στον εαυτό μου η γυναίκα ήθελε kamiq οπότε kamiq 😂). 

Τα του vag έχοντας περάσει από  audi - εταιρικό - στο παρελθόν με dsg δεν είδα τίποτα και έχουν γραφτεί τα μύρια οσα .... Το φρόντιζα βέβαια αλλά όταν είχα κεφια έκανα μαζί του το κέφι μου. Vag πήρα τώρα γιατί με βολεψε το χρηματοδοτικο, η προσφορά που έτρεχε και κάποιες γνωριμίες 😊. Δεν έχω κανένα κόλλημα με vag ωστόσο, skoda είχα - Τσέχο originale όχι vag -, citroen για χρόνια, Nissan της συζύγου και volvo - εταιρικό. Αλλά η vag έχει πολλές προτάσεις, είναι νούμερο 1 ΜΑΚΡΑΝ στις πωλήσεις λογικό να έχει και ευτυχισμένους και δυσαρεστημένους. 

Εγώ αν είχα 26.000 θα πήγαινα σε αντιπροσωπεία citroen και θα κοίταγα κάποιο c5 a/c από test drive κοντά σε αυτήν την τιμή. Το είχα βρει στα 26 πέρσι το καλοκαίρι σε αντιπροσωπεία. Και είναι μακράν για μένα ο King οπότε αν τα διέθετα θα έκανα μια προσπάθεια.

Όπως επίσης γνωρίζω πως δεν θα έδινα τέτοιο πόσο για KIA. ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΑΣΤΕΙΟ!!! 

 

 

Επεξ/σία από chill
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, chill είπε

😊Αλλά η vag έχει πολλές προτάσεις, είναι νούμερο 1 ΜΑΚΡΑΝ στις πωλήσεις λογικό να έχει και ευτυχισμένους και δυσαρεστημένους. 
 

Μακράν σε ποιά αγορά;

Γιατί σύμφωνα με τον παρακάτω κατάλογο, από το 2013 είναι πρώτη η Toyota.

https://www.autotriti.gr/data/newcars/bestseller/markes/2020.asp

Επεξ/σία από _BASSstarlet_
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Aganaktismeni είπε

Εντάξει ρε φίλε χαλάρωσε λίγο με τα γερμανικά η μόδα θα σας φάει και τίποτα άλλο !!! Υπάρχουν και άλλες μάρκες αυτοκινήτων έχουμε κολλημένα μυαλά στην χώρα μας εγώ αυτό ξέρω!! Εάν κάποιος δεν πάρει γερμανικό αυτοκίνητο λέτε όλοι εσείς  ααααα καλα έδωσες τόσα λεφτά γι αυτό το αμάξι αυτό δεν αξίζει μια κουβαδάκι είναι δεν έπαιρνες γερμανικό ;;;; Όχι ρε άνθρωπε δεν παίρνω γερμανικό γιατί δεν γουστάρω απλά την όλη ιδέα τους προτιμάω να δώσω τα λεφτά μου να πάρω κουβαδάκι.... 

Αυτο καταλαβες εσυ..! Δεν υποστηριζω τα γερμανικα ισα-ισα! Εγω ειμαι φαν kia-hyundai! Σου ειπα πως ειναι η αγορα εδω στην Ελλαδα. Και για του λογου το αληθες σου προτεινα qashqai! Zεστο ψωμι απο φουρνο για μεταπωληση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, cgioris είπε

Εγώ δεν καταλαβαίνω γενικά γιατί πρέπει να δώσει κάποιος 26.000 ευρώ για αυτοκίνητο... πολλά τα λεφτά...

Για τον ίδιο λόγο κάποιος δίνει για εστιατόριο και δεν πάει μόνο για σουβλάκι στο πόδι, για τον ίδιο λόγο που δίνεις για διαμέρισμα/σπίτι και δεν μένεις σε τσαντίρι κ.ο.κ.

Γιατί μπορείς, θέλεις και έχεις τα λεφτά να το κάνεις; 

Δεν θέλουν όλοι μεταχειρισμένο ή κουβά με πόρτες (για κάποιες κατηγορίες).

 

  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, _BASSstarlet_ είπε

Μακράν σε ποιά αγορά;

Γιατί σύμφωνα με τον παρακάτω κατάλογο, από το 2013 είναι πρώτη η Toyota.

https://www.autotriti.gr/data/newcars/bestseller/markes/2020.asp

 

Το link αφορά την Ελλάδα.... χεστηκε η φοράδα στο αλώνι που λένε... 

www.best-selling-cars.com/europe/2019-full-year-europe-best-selling-car-manufacturers-and-brands/amp/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
4 λεπτά πριν, chill είπε

Το link αφορά την Ελλάδα.... χεστηκε η φοράδα στο αλώνι που λένε... 

www.best-selling-cars.com/europe/2019-full-year-europe-best-selling-car-manufacturers-and-brands/amp/

ακριβως ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Αναφορά σε κείμενο

World Cars Brand Ranking in May 2020 sees Toyota – one of the least damaged from Covid-19 crisis – widening the gap from Volkswagen, reaching 11% of market share. Honda reached the market podium, outpacing the free-falling Ford.

https://www.focus2move.com/world-cars-brand-ranking/

Επεξ/σία από _BASSstarlet_
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποια ρετσινιά έχει η kia; Εγώ τα τελευταία χρόνια τα καλύτερα ακούω και από κατόχους και από άλλους. 

Έχει φτιάξει πολύ το όνομα της, πιστεύω φεύγει πιο εύκολα από άλλα. Αν και ο ts σκέφτεται να το κρατήσει χρόνια οπότε λίγο τον απασχολεί αυτό.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 6/7/2020 στις 6:35 ΜΜ, stationwa είπε

Αυτο θελω να μου πειτε εγω ναι το ειδα το γουσταρω αν και αυτο που με ενοχλει είναι η τιμη. Θες να μου πεις με αυτα τα χρηματα ποια θεωρεις καλυτερα; 

Φιλε μου οντως πουλαει γιατι βλεπω καθε μηνα auto που ανακοινωνει αναλυτικα πωλησεις το ceed δεν πουλαει πολλα εννοω μεσα στη 10 αδα ειναι πολυ χαμηλα. Δεν με νοιαζει αυτο αλλα το xceed μου αρεσε πολυ και η τιμη μονο με χαλασε οπως τκ 260 και καταναλωση ο 1,4 140 

Σε αυτα ρα χρήματα, Ford Kuga!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, unicore28 είπε

Σε αυτα ρα χρήματα, Ford Kuga!

Το νεο δεν μου αρεσε ρε γαμωτο το παλιο πιο όμορφο 

26 λεπτά πριν, theoilia είπε

νομίζω πως ο ts έθεσε ως αυστηρό όριο μήκους τα 4,4μ οπότε οι προτάσεις αυτές δεν έχουν κάποιο νόημα

Ναι 4,40 μαξιμουμ κι εγω στο οριο είναι το xceed 

2 ώρες πριν, zio10 είπε

Ποια ρετσινιά έχει η kia; Εγώ τα τελευταία χρόνια τα καλύτερα ακούω και από κατόχους και από άλλους. 

Έχει φτιάξει πολύ το όνομα της, πιστεύω φεύγει πιο εύκολα από άλλα. Αν και ο ts σκέφτεται να το κρατήσει χρόνια οπότε λίγο τον απασχολεί αυτό.

Ναι το θελω για 10 συν χρονια οποτε η μεταπωληση κσι στο καλύτερο θα χασει. Πλεον κι εγω αυτο που ειδα είναι οτι η kia εχει αλλαξει επιπεδο σε ολα 

12 ώρες πριν, _BASSstarlet_ είπε

Μακράν σε ποιά αγορά;

Γιατί σύμφωνα με τον παρακάτω κατάλογο, από το 2013 είναι πρώτη η Toyota.

https://www.autotriti.gr/data/newcars/bestseller/markes/2020.asp

Φιλε η toyota ηταν στις επιλογες μου σαν μαρκα αλλα δεν ειχε καποιο μοντελο για μενα. Το corolla hatchback μικρο ειδικα αποσκευες chr σαν φυλακη το rav 2 λιτρο το corolla sedan για τα γουστα μου ασχημο κσι κινητηρες 1,2 τουρμπο και μετα υβριδικα 1,8 και 2,0. Αποριφθηκε αμεσως 

12 ώρες πριν, PLACEBO_89 είπε

Αυτο καταλαβες εσυ..! Δεν υποστηριζω τα γερμανικα ισα-ισα! Εγω ειμαι φαν kia-hyundai! Σου ειπα πως ειναι η αγορα εδω στην Ελλαδα. Και για του λογου το αληθες σου προτεινα qashqai! Zεστο ψωμι απο φουρνο για μεταπωληση!

Φιλε το νεο qashqai  ποτε βγαινει το υπαρχον τριζει παντου ειδικα ταμπλο 

13 ώρες πριν, chill είπε

2008; tiguan; Karoq; ateca; kuga; c3 a/c; grandland; 

Και αν δεν έχεις θέμα με raw χώρο αποσκευών μπορώ να σου γράψω "άπειρες" προτάσεις. 400 lt είναι οκ για 4 άτομα εντός πόλης... Και κοτσάρεις μια μπαγκαζιερα πάνω για τα εκτός. Στο λέω για να μην απορρίψεις ξέρω γω καποιοα πρόταση για λίγο λιγότερο χώρο. Και εγώ το karoq ήθελα λόγω χώρου αλλά προτίμησα το πιο βολικό για πόλη kamiq και την μπαγκαζιερα για τα εκτός - και κάνω πολλά (αυτό λέω στον εαυτό μου η γυναίκα ήθελε kamiq οπότε kamiq 😂). 

Τα του vag έχοντας περάσει από  audi - εταιρικό - στο παρελθόν με dsg δεν είδα τίποτα και έχουν γραφτεί τα μύρια οσα .... Το φρόντιζα βέβαια αλλά όταν είχα κεφια έκανα μαζί του το κέφι μου. Vag πήρα τώρα γιατί με βολεψε το χρηματοδοτικο, η προσφορά που έτρεχε και κάποιες γνωριμίες 😊. Δεν έχω κανένα κόλλημα με vag ωστόσο, skoda είχα - Τσέχο originale όχι vag -, citroen για χρόνια, Nissan της συζύγου και volvo - εταιρικό. Αλλά η vag έχει πολλές προτάσεις, είναι νούμερο 1 ΜΑΚΡΑΝ στις πωλήσεις λογικό να έχει και ευτυχισμένους και δυσαρεστημένους. 

Εγώ αν είχα 26.000 θα πήγαινα σε αντιπροσωπεία citroen και θα κοίταγα κάποιο c5 a/c από test drive κοντά σε αυτήν την τιμή. Το είχα βρει στα 26 πέρσι το καλοκαίρι σε αντιπροσωπεία. Και είναι μακράν για μένα ο King οπότε αν τα διέθετα θα έκανα μια προσπάθεια.

Όπως επίσης γνωρίζω πως δεν θα έδινα τέτοιο πόσο για KIA. ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΑΣΤΕΙΟ!!! 

Κia ουτε γι αστειο και θεωρεις το Citroën ποιο ποιοτικο καλο και αξιοπιστο απο τα kia; 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...