Προς το περιεχόμενο

[Smartphone] Samsung Galaxy S10 Lite (6GB/128GB) @ eglobalcentral 333.67€


neosstoforum

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Samsung Galaxy S10 Lite 6GB 128GB Dual | BestPrice.gr

Χρησιμοποιήστε τον κωδικό BUY3% για να έχετε τη τιμή του τίτλου. 

https://www.eglobalcentral.eu/samsung-galaxy-s10-lite-g770f-6gb-128gb-dual-sim-prism-white-1.html

Skroutz από 484.12€ (από 477.69€ η έκδοση με 8GB RAM)

https://www.skroutz.gr/s/23153161/Samsung-Galaxy-S10-Lite-6GB-128GB-Prism-Black.html

Geizhals από 450.46€ (8GB RAM)

https://geizhals.eu/samsung-galaxy-s10-lite-duos-schwarz-a2201290.html

ΥΓ. Πιθανότατα δεν είναι η global έκδοση γιατί σε ένα άλλο κινητό που είναι επίσης σε προσφορά έγραφε χαρακτηριστικά "Global Version" πάνω από την τιμή. 

Επεξ/σία από neosstoforum
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 64
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τι σημαίνει φίλε μου πρακτικά, ότι δεν είναι η global version;

Επίσης πόσο αξιόπιστο είναι το κατάστημα και τι εγγύηση δίνει; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εννοείς global version? Ευρωπαϊκό μοντελο δεν πουλαει αυτο μαγαζι??

Επίσης διορθωσε τον τιτλο γιατι ειναι η έκδοση με τα 6GB μνημη.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Green Dragon είπε

Τι σημαίνει φίλε μου πρακτικά, ότι δεν είναι η global version;

Επίσης πόσο αξιόπιστο είναι το κατάστημα και τι εγγύηση δίνει; 

 

5 λεπτά πριν, KoGi είπε

Τι εννοείς global version? Ευρωπαϊκό μοντελο δεν πουλαει αυτο μαγαζι??

Επίσης διορθωσε τον τιτλο γιατι ειναι η έκδοση με τα 6GB μνημη.

Δε ξέρω να σας πω την αλήθεια. Απλά αφού άνοιξα το θέμα παρατήρησα ότι σε κάποια κινητά έγραφε "Global Version" ενώ σε αυτό όχι. Το ίδιο ισχύει βέβαια και για το Nokia που δημοσιεύτηκε πριν μια εβδομάδα. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως σε κανενα Samsung δε λεει κατι για global version. Σε αλλες μαρκες ισως εχει τετοιες διαφορες.

Το οτι ειναι η εκδοση με τα 6 μνημη λιγο ρολο παιζει σε αυτην την τιμη.

Το θεμα ειναι η αξιοπιστια του μαγαζιου και το κατα ποσο θα εχεις υποστηριξη μετα απο το εδω σερβις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πιο καλή προσφορά που έχει αυτό το κατάστημα είναι για εμένα το One Plus 8 σε τιμή Κίνας, 509€ (492€ ήταν η χαμηλότερη στο BG με κουπόνι) ενώ το στέλνει από Ευρώπη με υπόσχεση παραλαβής σε 6-8 εργάσιμες. 

Το μόνο που με κάνει να διστάζω είναι οι αξιολογήσεις του καταστήματος στο Trust Pilot.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, KoGi είπε

Παντως σε κανενα Samsung δε λεει κατι για global version. Σε αλλες μαρκες ισως εχει τετοιες διαφορες.

Ισχύει μάλλον έχεις δίκιο γιατί όλα τα κινητά στα οποία είδα αυτή την διευκρίνηση ήταν μάρκας Xiaomi. 

6 λεπτά πριν, imvrios είπε

Η πιο καλή προσφορά που έχει αυτό το κατάστημα είναι για εμένα το One Plus 8 σε τιμή Κίνας, 509€ (492€ ήταν η χαμηλότερη στο BG με κουπόνι) ενώ το στέλνει από Ευρώπη με υπόσχεση παραλαβής σε 6-8 εργάσιμες. 

Το μόνο που με κάνει να διστάζω είναι οι αξιολογήσεις του καταστήματος στο Trust Pilot.

Γενικά βλέπω ότι έχει πάρα πολύ καλές τιμές. Όποιος ενδιαφέρεται για αγορά κινητού ας κάνει μια έρευνα. Για παράδειγμα βρήκα το Poco F2 Pro, έκδοση με 256GB αποθηκευτικό χώρο, επίσης σε τιμή Κίνας. Στα 480€. Αλλά δε θα ανοίξω καινούριο θέμα για να μην γεμίζουμε το υποφορουμ με προσφορές από το εν λόγω κατάστημα. 

Επεξ/σία από neosstoforum
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από ότι βλέπω δίνει 2 χρόνια εγγύηση. Το θέμα είναι πόσο αξιόπιστο είναι.

Ως προς την τιμή, για το galaxy S10 lite, μια χαρά είναι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
57 λεπτά πριν, imvrios είπε

Η πιο καλή προσφορά που έχει αυτό το κατάστημα είναι για εμένα το One Plus 8 σε τιμή Κίνας, 509€ (492€ ήταν η χαμηλότερη στο BG με κουπόνι) ενώ το στέλνει από Ευρώπη με υπόσχεση παραλαβής σε 6-8 εργάσιμες. 

Το μόνο που με κάνει να διστάζω είναι οι αξιολογήσεις του καταστήματος στο Trust Pilot.

 

55 λεπτά πριν, neosstoforum είπε

Ισχύει μάλλον έχεις δίκιο γιατί όλα τα κινητά στα οποία είδα αυτή την διευκρίνηση ήταν μάρκας Xiaomi. 

Γενικά βλέπω ότι έχει πάρα πολύ καλές τιμές. Όποιος ενδιαφέρεται για αγορά κινητού ας κάνει μια έρευνα. Για παράδειγμα βρήκα το Poco F2 Pro, έκδοση με 256GB αποθηκευτικό χώρο, επίσης σε τιμή Κίνας. Στα 480€. Αλλά δε θα ανοίξω καινούριο θέμα για να μην γεμίζουμε το υποφορουμ με προσφορές από το εν λόγω κατάστημα. 

Παιδιά επειδή έτυχε να συνεργαστώ με άτομο που δούλευε εκεί, άσχετα που λέει ότι βρίσκονται Ευρώπη, στις περισσότερες περιπτώσεις (ειδικά για τα κινητά) αυτό δεν ισχύει, τα περισσότερα έρχονται από Κίνα. Αυτό φυσικά δεν μας επηρεάζει γιατί στέλνονται με τρόπους αποστολής που δεν έχει τελωνεία, οπότε μην το συγκρίνεται με ευρωπαϊκά μαγαζιά αλλά με Κινέζικα που ίσως έχουν και ευρωπαϊκό στοκ και στέλνουν επίσης χωρίς τελωνείο. Έχω κάνει καμιά 15 αριά παραγγελίες, μόνο σε κινητά, τα τελευταία 3 χρόνια  (προ COVID) μόνο 1 ήρθε σε λιγότερο από 10 μέρες. Μπορεί να κοπεί και τιμολόγιο αν ζητηθεί.

Τα 2 χρόνια εγγύηση στην πράξη δεν υπάρχουν, ας το πούμε 2 χρόνια εν δυνάμει service. 
Το σημαντικότερο (έχει πολλά λεπτά σημεία) είναι αυτό:
Αν το κινητό δεν επισκευάζεται και δεν μπορεί να γίνει αντικατάσταση, μονόδρομος είναι η επιστροφή χρημάτων, για κάθε 1 μήνα που έχεις το κινητό στην κατοχή χάνεις το 8% της αξίας του. Αυτό σημαίνει ότι αν πάρεις πχ 500 ευρώ κινητό, και χαλάσει στους 5 μήνες θα σου επιστρέψουν μόνο 300 ευρώ, αν χαλάσει στους 12 μήνες θα σου επιστρέψουν 20 ευρώ. Να αναφέρουμε ότι πχ το Banggood θα σου κάνει full refund στο 1 έτος εγγύησης που έχει σε αντίστοιχη περίπτωση.

Και αυτό μου έτυχε και σε εμένα στους 6 μήνες, στέλνω πίσω το κινητό (σε Αγγλική διεύθυνση) , επειδή το προϊόν ήταν EOL προφανώς δεν μπορούσε να γίνει αντικατάσταση, και υποστήριζαν ότι δεν μπορούσαν να το φτιάξουν / βρουν ανταλλακτικό (πιο ήταν το πρόβλημα δεν γνωρίζω μιας και η απάντηση ήταν γενική) με αποτέλεσμα να μου λένε ότι θα μου κάνουν Refund με βάσει τους όρους χρήσης τους, δλδ το 60% της αξίας του κινητό, και αν θέλω να μου επιστρέψουν και την συσκευή θα με χρεώσουν και το πήγαινε (που το έστειλα εκεί γιατί ζήτησα Prepaid shipping label) και το έλα, που ήταν αν θυμάμαι καλά ένα 50άρι στο σύνολο. Την ίδια στιγμή ανοίγω case στο paypal (στην 175ή μέρα) και μου έκαναν σε περίπου 10 μέρες Full refund στην αρχική τιμή αγοράς. Αν το πρόβλημα γινόταν μετά από 1 μήνα μετά στην ουσία θα αναγκαζόμουν να δεχτώ το partial refund αφού δεν θα είχα προστασία από το paypal. AYTA :) 

Επεξ/σία από Billator
  • Like 11
  • Thanks 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Billator είπε

Αν το πρόβλημα γινόταν μετά από 1 μήνα μετά στην ουσία θα αναγκαζόμουν να δεχτώ το partial refund

Off topic αλλα γιατι 1 μηνα μετα δεν θα ειχες προστασία από paypal; ποσο καιρο δίνει προστασία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Fabricated είπε

Off topic αλλα γιατι 1 μηνα μετα δεν θα ειχες προστασία από paypal; ποσο καιρο δίνει προστασία;

180 μέρες δίνει το Paypal, και εγώ άνοιξα Dispute στην 175.
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Billator είπε

Παιδιά επειδή έτυχε να συνεργαστώ με άτομο που δούλευε εκεί, άσχετα που λέει ότι βρίσκονται Ευρώπη, στις περισσότερες περιπτώσεις (ειδικά για τα κινητά) αυτό δεν ισχύει, τα περισσότερα έρχονται από Κίνα. Αυτό φυσικά δεν μας επηρεάζει γιατί στέλνονται με τρόπους αποστολής που δεν έχει τελωνεία, οπότε μην το συγκρίνεται με ευρωπαϊκά μαγαζιά αλλά με Κινέζικα που ίσως έχουν και ευρωπαϊκό στοκ και στέλνουν επίσης χωρίς τελωνείο. Έχω κάνει καμιά 15 αριά παραγγελίες, μόνο σε κινητά, τα τελευταία 3 χρόνια (προ COVID) μόνο 1 ήρθε σε λιγότερο από 10 μέρες. Μπορεί να κοπεί και τιμολόγιο αν ζητηθεί.

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες.

Έχοντας εικόνα του τι γίνεται με αποστολές από Κίνα, τρώνε Χ από εμένα προσωρινά. Είναι λαχείο και έχω παραγγελίες άνω του τριμήνου που εκκρεμούν. Και επίσης, αν δε μπορούν να τηρήσουν τους χρόνους δε θα πρέπει να τους αναφέρουν και μετά όταν τους στέλνουν μηνύματα στο support να μην απαντάνε.

Ακόμα, στο Trust Pilot είναι από τους λίγους Κινέζους που δεν απαντάνε. Αυτό το ανέφερα, πέρα όμως από αυτό, έχει και θετικά reviews της μιας γραμμής που κάνουν μπαμ ότι είναι fake. Μπορεί να είναι άριστοι, μπορεί να αντιμετωπίζουν προσωρινό πρόβλημα λόγω της κατάστασης, προσωπικά δεν εμπιστεύομαι τέτοιες πρακτικές.

Επεξ/σία από imvrios
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Στους χρόνους είναι τραγική η trakpak που χρησιμοποιούν. Έχω πακέτο που περιμένω τώρα έκανε 12 μέρες Κίνα Ολλανδία μαζί με το τελωνείο. 20 μέρες από Ολλανδία και ακόμα είναι στο δρόμο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Με αυτούς τους χρόνους παράδοσης που αναφέρετε αλλοιώνεται και η καλή τιμή, καθότι ώσπου να έρθει μπορεί έχει πέσει η τιμή του στην Ευρώπη ή ακόμα και στην Ελλάδα κοντά στην τιμή προσφοράς του Κινέζου.

Επεξ/σία από drade
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...