Προς το περιεχόμενο

Εισαγωγη αυτοκινητου


MatthewDimis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα στην ομαδα θα ανεβω Γερμανια για ταξιδι και λεω να κατεβασω και ενα αμαξι γνωριζει κανενας τι αμαξι συμφερει μεχρι τα 1400cc, σκεφτομαι η καποιο φθηνο στα 500-1000 η μετα διαθετο μεχρι 4500 συνολο μαζι με εξοδα τελωνιο και τα σχετικα

και το αλλο το βασικο αν γνωριζει καποιος τι πρεπει να ξερω ωστε να κανω ολο το δρομο οδηγοντας γιατι απο τι ξερω ιταλια δυσκολα να παω με καραβι!

ευχαριστω πολυ εκ των προτερον!!

Επεξ/σία από MatthewDimis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατέβα από Γιουγκοσλαβία αλλά ένα αυτοκίνητο που πουλιέται 1000 στη Γερμανία και θα σου βγει 4000 με τελωνεία, τσολ, καύσιμα κλπ, εδώ πόσο ακριβότερο μπορεί να είναι για να αξίζει ο κόπος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, MatthewDimis είπε

Καλησπερα στην ομαδα θα ανεβω Γερμανια για ταξιδι και λεω να κατεβασω και ενα αμαξι γνωριζει κανενας τι αμαξι συμφερει, σκεφτομαι η καποιο φθηνο στα 500-1000 η μετα διαθετο μεχρι 4500 συνολο μαζι με εξοδα τελωνιο και τα σχετικα

και το αλλο το βασικο αν γνωριζει καποιος τι πρεπει να ξερω ωστε να κανω ολο το δρομο οδηγοντας γιατι απο τι ξερω ιταλια δυσκολα να παω με καραβι!

ευχαριστω πολυ εκ των προτερον!!

Το χεις ξανακανει? Σαν ιδιωτης δεν μπορεις να αγορασεις αμαξι ευκολα. Πρεπει να πας στην ελληνικη πρεσβεια της γερμανιας για το γνησιο της συναλλαγης. Αμαξι του 1000αρικου κ 1500αρι η θα παρεις κανα παλιο σκουπιδι η με χιλιομετρα οσο κ η αποσταση γης με σεληνη. Οι αποστασεις στην γερμανια για να κινησε αναμεσα στα υποψηφια αυτοκινητα ειναι τεραστιες,θες μερες αρκετες και τα εξοδα ανεβαινουν

Επεξ/σία από bill_zaf
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με 500-1000 πιστεύω θα βρεις αρκετά μοντέλα, να προτιμήσεις μερτσεντε,το αστέρι κάνει την διαφορά. Άμα δε, πας στα 1100 μπορεί να βρεις και μπλε έτοιμο βαμμένο από την μαμά του

Για το δρόμο,θα αγοράσεις πολλούς καφέδες κι ένα χάρτη, στο κόκκινο σταματάς,στο πράσινο περνάς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, Burgos είπε

Κατέβα από Γιουγκοσλαβία αλλά ένα αυτοκίνητο που πουλιέται 1000 στη Γερμανία και θα σου βγει 4000 με τελωνεία, τσολ, καύσιμα κλπ, εδώ πόσο ακριβότερο μπορεί να είναι για να αξίζει ο κόπος;

Σε καποια σιγουρα για παραδειγμα ειχα παρει πριν 3 χρονια ενα Golf 4 1.4 αλλα δεν το ειχα κατεβασει εγω και μου βγηκε τελονιο μονο 280ε συνολο με βγηκε γυρω στα 2000 και πουληθηκε στα 2700 μετα απο τρια χρονια!!

10 λεπτά πριν, bill_zaf είπε

Το χεις ξανακανει? Σαν ιδιωτης δεν μπορεις να αγορασεις αμαξι ευκολα. Πρεπει να πας στην ελληνικη πρεσβεια της γερμανιας για το γνησιο της συναλλαγης. Αμαξι του 1000αρικου κ 1500αρι η θα παρεις κανα παλιο σκουπιδι η με χιλιομετρα οσο κ η περιμετρος της γης. Οι αποστασεις στην γερμανια για να κινησε αναμεσα στα υποψηφια αυτοκινητα ειναι τεραστιες,θες μερες αρκετες και τα εξοδα ανεβαινουν

Εχω ξανα παρει αμαξι απο Γερμανια αλλα δεν το ειχα κατεβασει εγω αυτη τι φορα λεω να το κατεβασω εγω εχω τον πατερα μου πανω οποτε πιστευω δεν χρειαζεται να τρεχω σε πρεσβεια, αυτο τωρα με τα σκουπιδια και τα χιλιομετρα πιστευω οτι κατι θα μπορεσω να καταλαβω αν ειναι καλο γιατι θα ειμαι εκει ωστε να το δω!

 

10 λεπτά πριν, tutuyo είπε

Με 500-1000 πιστεύω θα βρεις αρκετά μοντέλα, να προτιμήσεις μερτσεντε,το αστέρι κάνει την διαφορά. Άμα δε, πας στα 1100 μπορεί να βρεις και μπλε έτοιμο βαμμένο από την μαμά του

Για το δρόμο,θα αγοράσεις πολλούς καφέδες κι ένα χάρτη, στο κόκκινο σταματάς,στο πράσινο περνάς.

Ξεχασα να αναφερω οτι ψαχνω μικρο σε κυβισμο γυρω στα 1400κ μπορω να ανεβασω και τα λεφτα μεχρι τα 3000 περιπου μονο για την αγορα ωστε να μου μεινει 1500 για τελωνιο βεντζινες πινακιδες και τα σχετικα!

Η πιο χρησιμες πληροφοριες που εχω παρει μεχρι στιγμης!!

Επεξ/σία από MatthewDimis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το οτι εχεις τον πατερα σου δεν λεει κατι. Αν ο πατερας σου δεν ειναι εμπορος να σου κοψει εκεινος τιμολογιο η να αγορασεις απο μαντρα ωστε να σου δωσει ο μαντρας τιμολογιο αγορας τοτε απο ιδιωτη μπορεις μονο μεσω πρεσβειας.

Εγω το εχω κανει πανω απο 50 φορες, να ξερεις οτι ενα τοσο φθηνο αμαξι, αν σου βγαλει ζημια στο δρομο, θα την χρυσοπληρωσεις...δεν εχουν τιμες ελλαδας κ του μαστρομητσου.πρεπει να σαι σιγουρος οτι το αμαξι μπορει να κανει 3.500 χλιομετρα κ βαλε αν ερθεις ολο οδικως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, bill_zaf είπε

Το οτι εχεις τον πατερα σου δεν λεει κατι. Αν ο πατερας σου δεν ειναι εμπορος να σου κοψει εκεινος τιμολογιο η να αγορασεις απο μαντρα ωστε να σου δωσει ο μαντρας τιμολογιο αγορας τοτε απο ιδιωτη μπορεις μονο μεσω πρεσβειας.

Εγω το εχω κανει πανω απο 50 φορες, να ξερεις οτι ενα τοσο φθηνο αμαξι, αν σου βγαλει ζημια στο δρομο, θα την χρυσοπληρωσεις...δεν εχουν τιμες ελλαδας κ του μαστρομητσου.πρεπει να σαι σιγουρος οτι το αμαξι μπορει να κανει 3.500 χλιομετρα κ βαλε αν ερθεις ολο οδικως

Οταν με κατεβασε ο πατερας μου πριν 3 χρονια ενα Golf δεν πηγε πουθενα νομιζω απλως ηταν στο ονομα του κατεβηκε μου το αφησε καναμε μια υπεθνηνη δηλωση οτι το μεταβιβαζει στο ονομα μου και ετσι πληρωσα εννοειται την μεταβιβαση τελωνιο και τα σχετικα και πηρα κανονικα πινακιδες!

(και κυκλοφορουσα και 6 μηνες μεχρι να περασω τελονιο κανονικα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
50 λεπτά πριν, MatthewDimis είπε

Καλησπερα στην ομαδα θα ανεβω Γερμανια για ταξιδι και λεω να κατεβασω και ενα αμαξι γνωριζει κανενας τι αμαξι συμφερει μεχρι τα 1400cc, σκεφτομαι η καποιο φθηνο στα 500-1000 η μετα διαθετο μεχρι 4500 συνολο μαζι με εξοδα τελωνιο και τα σχετικα

και το αλλο το βασικο αν γνωριζει καποιος τι πρεπει να ξερω ωστε να κανω ολο το δρομο οδηγοντας γιατι απο τι ξερω ιταλια δυσκολα να παω με καραβι!

ευχαριστω πολυ εκ των προτερον!!

Δεν πάτε καλά στο έλαντα. Θα σας πείραξε  η ζέστη. Με 1000 ευρώ αυτοκίνητο  αμφιβάλω αν θα  φτάσεις Ιταλία να πάρεις το καράβι.Αν το πας οδικός αντε το πολυ μέχρι Σερβία το κόβω.. Ούτε καλό ποδήλατο δεν παίρνεις με 1000 ευρώ.

Υ.γ    Η πλάκα είναι ότι το πιστεύεις πραγματικά ότι θα πάρεις αμάξι με 500 1000 ευρώ. Και το καλύτερο είναι το ύφος ότι ναι παιδιά πάω Germany για αμάξι. Είμαι  πολυ large και δίνω 1000 ευρώ. Απορώ σοβαρά ................... Δεν εξήγησε αλλοιώς μας τρολαρεις τωρα κανονικά.
 

Επεξ/σία από mp123
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, mp123 είπε

Δεν πάτε καλά στο έλαντα. Θα σας πείραξε  η ζέστη. Με 1000 ευρώ αυτοκίνητο  αμφιβάλω αν θα  φτάσεις Ιταλία να πάρεις το καράβι.Αν το πας οδικός αντε το πολυ μέχρι Σερβία το κόβω.. Ούτε καλό ποδήλατο δεν παίρνεις με 1000 ευρώ.
 

Πριν 3 χρονια ειχα κατεβασει Golf 4 με 1000ε αγορα και οχι απλα με πηγε μια χαρα το κρατησα και 3 χρονια! και μεχρι που το πουλησα δεν μου ειχε βγαλει τιποτα μονο μια τρομπα βεντζινης και αυτο εγινε τωρα τελευταια πριν το πουλησω!

Επεξ/σία από MatthewDimis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, MatthewDimis είπε

Πριν 3 χρονια ειχα κατεβασει Golf 4 με 1000ε αγορα και οχι απλα με πηγε μια χαρα το κρατησα και 3 χρονια! και μεχρι που το πουλησα δεν μου ειχε βγαλει τιποτα μονο μια τρομπα βεντζινης και αυτο εγινε τωρα τελευταια πριν το πουλησω!

Ξεκινά να γράφεις τζόκερ , λιτό , ΠΡΟΠΟ. Με τέτοια τύχη που έχεις ποτέ δεν ξέρεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, mp123 είπε

Ξεκινά να γράφεις τζόκερ , λιτό , ΠΡΟΠΟ. Με τέτοια τύχη που έχεις ποτέ δεν ξέρεις.

ξερεις τι πιστευω αμα ψαξεις καλα σιγουρα θα βρεις κατι που να σ συμφερει εμενα μου βγηκε για παραδειγμα το αμαξι μαζι με χαρτια βεντζινες και τα λοιπα γυρο στα 1500 βαρια 2000 αμα βαλει κ τα περιτα ασφαλεια κτεο τελη, και μετα απο 3 χρονια πουληθηκε στα 2700 εβγαλα και κερδος δηλαδη μετα απο 3 χρονια χρησης!

Επεξ/σία από MatthewDimis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, bill_zaf είπε

Πρεπει να πας στην ελληνικη πρεσβεια της γερμανιας για το γνησιο της συναλλαγης

 Πρεσβεία δεν χρειάζεται να πάει.

Με 3 χιλιάρικα στα 1400 κυβικά,έχει άπειρες επιλογές,το να ψάχνει είναι όντως χρονοβόρο και κοστίζει,εκτός αν ψάξει σε μια μεγάλη πόλη και πέριξ.

Το βρίσκει,το πληρώνει,βγάζει zoll νούμερα,και κατεβαίνει.Δεν γίνεται να χαθεί στο δρόμο,μέσω πρώην Γιουγλοσλαβιας.Εκτος αν δεν ξέρει γράμματα.Μπαινει Ελλαδα,κάνει ΔΑΟ και πάει εκτελωνιστη.

Τώρα το τι αμάξι θα βρει,είναι άλλο θέμα.

Επεξ/σία από jmmys
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, jmmys είπε

 Πρεσβεία δεν χρειάζεται να πάει.

Με 3 χιλιάρικα στα 1400 κυβικά,έχει άπειρες επιλογές,το να ψάχνει είναι όντως χρονοβόρο και κοστίζει,εκτός αν ψάξει σε μια μεγάλη πόλη και πέριξ.

Το βρίσκει,το πληρώνει,βγάζει zoll νούμερα,και κατεβαίνει.Δεν γίνεται να χαθεί στο δρόμο,μέσω πρώην Γιουγλοσλαβιας.Εκτος αν δεν ξέρει γράμματα.Μπαινει Ελλαδα,κάνει ΔΑΟ και πάει εκτελωνιστη.

Τώρα το τι αμάξι θα βρει,είναι άλλο θέμα.

Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση!

για το τι αμαξι δεν γνωριζω και εγω αν και ειμαι αναμεσα σε golf 5-6 Και Scirocco αλλα δεν γνωριζω αν συμφερουν αυτα τα 2 η καποια αλλη μαρκα/μοντελο αν γνωριζει κανενας κατι ας μας πει να ξερουμε!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, MatthewDimis είπε

Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση!

για το τι αμαξι δεν γνωριζω και εγω αν και ειμαι αναμεσα σε golf 5-6 Και Scirocco αλλα δεν γνωριζω αν συμφερουν αυτα τα 2 η καποια αλλη μαρκα/μοντελο αν γνωριζει κανενας κατι ας μας πει να ξερουμε!!

Aν το θες για να το πουλήσεις άμεσα βρες εμπορικό μοντέλο,νόμιζω τα πόλης θα φύγουν πιο ευκολα.Επίσης κοίτα πόσο πουλιούνται Ελλάδα και πόσο θα σου βγει συνολο τα έξοδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, MatthewDimis είπε

Πριν 3 χρονια ειχα κατεβασει Golf 4 με 1000ε αγορα και οχι απλα με πηγε μια χαρα το κρατησα και 3 χρονια! και μεχρι που το πουλησα δεν μου ειχε βγαλει τιποτα μονο μια τρομπα βεντζινης και αυτο εγινε τωρα τελευταια πριν το πουλησω!

Εσυ στην αρχη λες εδωσες 280ε τελωνειο και σου πηγε γύρω στα 2000ε τελικη (δηλαδη γυρω 1700ε αγορα), τωρα το πηρες 1000ε;

 

12 ώρες πριν, MatthewDimis είπε

Σε καποια σιγουρα για παραδειγμα ειχα παρει πριν 3 χρονια ενα Golf 4 1.4 αλλα δεν το ειχα κατεβασει εγω και μου βγηκε τελονιο μονο 280ε συνολο με βγηκε γυρω στα 2000 και πουληθηκε στα 2700 μετα απο τρια χρονια!!

Εχω ξανα παρει αμαξι απο Γερμανια αλλα δεν το ειχα κατεβασει εγω αυτη τι φορα λεω να το κατεβασω εγω εχω τον πατερα μου πανω οποτε πιστευω δεν χρειαζεται να τρεχω σε πρεσβεια, αυτο τωρα με τα σκουπιδια και τα χιλιομετρα πιστευω οτι κατι θα μπορεσω να καταλαβω αν ειναι καλο γιατι θα ειμαι εκει ωστε να το δω!

Ξεχασα να αναφερω οτι ψαχνω μικρο σε κυβισμο γυρω στα 1400κ μπορω να ανεβασω και τα λεφτα μεχρι τα 3000 περιπου μονο για την αγορα ωστε να μου μεινει 1500 για τελωνιο βεντζινες πινακιδες και τα σχετικα!

Η πιο χρησιμες πληροφοριες που εχω παρει μεχρι στιγμης!!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...