Προς το περιεχόμενο

Η Fujitsu καθιερώνει τη μόνιμη εργασία από το σπίτι


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 8/7/2020 στις 11:59 ΠΜ, kifinas είπε

Όλα αυτά δεν έχουν σχέση με την τηλεργασία. Δεν υπάρχει νομοθεσία που να επιτρέπει μειώσεις λόγω τηλεργασίας. Υπάρχουν παραθυράκια που τα χαίρονται δεόντως κάποιοι γιατί ο λύκος στην αναμπουμπούλα χαίρεται αλλά είναι άσχετα με την τηλεργασία.

Μπορεις φυσικά απλά να παραθέσεις τους νόμους που πιστεύεις πως ισχύουν για την τηλεργασια ώστε να μάθω και εγώ και να βελτιωθώ αν κάνω λάθος. 

Πάντα φιλικά τα λέω, και συζήτηση κάνουμε.

Δεν υπάρχει νόμος που να λέει ότι έχει το δικαίωμα εάν θέλει η εταιρεία. Γι'αυτό και σε αναγκάζουν, καινούργια σύμβαση ή απόλυση λόγω περικοπών και παίρνεις την αποζημίωση και φεύγεις(μην σου τύχει). Και αυτό δεν είναι καινούργιο, εδώ κάνουν περικοπές, και ανανεώνουν συμβάσεις με μειώσεις χωρίς τηλεργασια. Ελλάδα είμαστε, όσο δεν υπάρχει νόμος που να το απαγορεύει δεν μπορείς να το αποτρέψεις. 

Προσωπικά, μόλις σήμερα έμαθα ότι από Σεπτέμβρη έχω -200€, όπως και όλοι οι υπόλοιποι. (Καλό μελετά και έρχεται που λένε)... Θα έχω πιο χαλαρό πρόγραμμα βέβαια, που δεν με ένοιαζε...

Υποσημείωση, δουλεύω σε κινέζικη εταιρεία με αρκετή δύναμη στα ναυτιλιακά και ακίνητα σε όλο τον κόσμο. Ούτε μια απόλυση όμως ευτυχώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 61
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...