Προς το περιεχόμενο

Μπορει να δει ο εργοδοτης αν εχω παει στρατο;


sensai

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
27 λεπτά πριν, k_w_t είπε

Aυτο ακριβως.... 10 χρονια αναβολη για σχολη η οποια ηταν ποσο 4-5 χρονια.?

Αυτα σταματησαν το 2006....

4 παπει

και την αναβολή είχα πάει να την πάρω όσο ήμουν ακόμα μαθητής, είχα κάνει κοπάνα θυμάμαι να περάσω περιοδεύων και μετά δικαιολόγησα και την απουσία 

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 129
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

13 λεπτά πριν, epp είπε

Ναι και εχω κανει ακριβως αυτο που αναφερει πανω (θητεία στα 28 ενω ειχα παρει πτυχίο πολυ νωριτερα) και πηγα στη ληξη της. Απαξ και παρεις την αναβολή σπουδών μπορεις να περιμενεις μεχρι να λήξει. Το αναφερει ξεκαθαρα στο σαιτ της στρατολογίας στις "ερωτησεις" και θα σου το επιβεβαιώσουν και τηλεφωνικά. 

Παλια εκαναν τα στραβα ματια αρκει να ειχες παρει πτυχιο ....

Τωρα μοιραζουν 30αρες για την ακριβεια 90€.....

Ξερεις ποσοι την εχουν πατησει...?

Οταν παρουσιαζονται τους λενε οτι θα υπηρετησουν 1 μηνα παραπανω για κακη χρηση αναβολης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
21 minutes ago, k_w_t said:

Πρεπει να αποδειξει οτι σποδαζε ολα αυτα τα ετη ....

Αν δεν το αποδείξει, τρώει 1 μήνα έξτρα θητεία ο οποίος είναι εξαγοράσιμος για 90 ευρώ. Μικρό ποσό για 5-6 χρόνια "χαβαλέ"... 😛

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, Thresh είπε

Αν δεν το αποδείξει, τρώει 1 μήνα έξτρα θητεία ο οποίος είναι εξαγοράσιμος για 90 ευρώ. Μικρό ποσό για 5-6 χρόνια "χαβαλέ"... 😛

α αυτό ήταν όλο, και τζάμπα βιάστηκα να πάω στη γενναία αβυπ :P

σήμερα παρέλαβα και νέο φύλλο πορείας, ας έρθουν λοιπόν αν βαστάνε 

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
1 minute ago, logistoulis said:

σήμερα παρέλαβα και νέο φύλλο πορείας, ας έρθουν λοιπόν αν βαστάνε 

Την προηγούμενη βδομάδα ξαναήρθε (πράσινο) για να ενημερώσω τα στοιχεία μου αν έχουν αλλάξει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
46 λεπτά πριν, plextis είπε

Και για αλλη μια φορά ο τύπος που λέει την αλήθεια θα μείνει εκτός δουλειάς. 

Με την λογική αυτή μπορεί κανεις να πει ψεμματα για το πτυχίο, για την προυπηρεσία για τα πάντα. ΣΙγα μωρέ τι έγινε; 

Και ας μεινουν τα κορόιδα οι ειλικρινεις χωρις δουλειά. 

Να κριθούν δλδ για τα προσόντα τους για την συγκεκριμένη θέση 2 υποψήφιοι το αποκλείουμε? Και να πάρουν απλά αυτόν που τους κάνει περισσότερο?
Δλδ είναι προσόν μηχανολογιάς (ακολουθώντας την ειδικότητα του TS ως παράδειγμα) να έχεις πάει φαντάρος?
Ή οι άνεργοι μηχανολόγοι παραμένουν άνεργοι γιατί κάποιοι άλλοι μηχανολόγοι που δεν πήγαν φαντάροι τους φάγανε άδικα τις θέσεις;

Μερικές φορές ο τρόπος σκέψης που διατυπώνεται σε αυτό το forum δείχνει γιατί όλοι θέλουν αποκλειστικά δημόσιο τελικά ...

Επεξ/σία από gthe
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, ManFromEarth είπε

Εγώ έναν παρόμοιο εξυπνουλη που ειχε δηλωσει εκπληρωμενες υποχρεώσεις, μόλις μου ψελισε ότι χρωστάει 3 μήνες στρατό και κάποια στιγμή θα πρέπει να τόυς κάνει τον έστειλα σπίτι του με παραιτηση  πάντως. Αν δεν δεχόταν την παραιτηση τότε θα γέλαγαμε με αυτά που έγραφε στο cv.

Οπότε ο εργαζόμενος έγραψε ψέμματα στο βιογραφικό και ο ίδιος σου ομολόγησε ότι ηταν ψευδές αυτό που έγραψε. Δεν είναι ότι πιο σύνηθες να λέει κάποιος στον εργοδότη του τα ψέμματα που έγραψε στο βιογραφικό. 

Επεξ/σία από Βασίλης_29
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, gthe είπε

Να κριθούν δλδ για τα προσόντα τους για την συγκεκριμένη θέση 2 υποψήφιοι το αποκλείουμε? Και να πάρουν απλά αυτόν που τους κάνει περισσότερο?
Δλδ είναι προσόν μηχανολογιάς (ακολουθώντας την ειδικότητα του TS ως παράδειγμα) να έχεις πάει φαντάρος?
Ή οι άνεργοι μηχανολόγοι παραμένουν άνεργοι γιατί κάποιοι άλλοι μηχανολόγοι που δεν πήγαν φαντάροι τους φάγανε άδικα τις θέσεις;

Μερικές φορές ο τρόπος σκέψης που διατυπώνεται σε αυτό το forum δείχνει γιατί όλοι θέλουν αποκλειστικά δημόσιο τελικά ...

Αν έχεις 2 υποψηφίους με ίδια προσόντα αλλά ο ένας πρέπει να πάει φαντάρος σε 2 χρονια ενώ ο άλλος είναι ελεύθερος προφανώς και θα επιλεγεί ο 2ος. Δεν είναι θέμα προσόντων, απλά καμία εταιρία δεν θέλει να αλλάζει τα στελέχη της συνεχώς.

 

2 λεπτά πριν, Βασίλης_29 είπε

Οπότε ο εργαζόμενος έγραψε ψέμματα στο βιογραφικό και ο ίδιος σου ομολόγησε ότι ηταν ψευδές αυτό που έγραψε. Δεν είναι ότι πιο σύνηθες να λέει κάποιος στον εργοδότη του τα ψέμματα που έγραψε στο βιογραφικό. 

Δεν περίμενε να τον καλέσουν τόσο σύντομα, γι αυτό και ομολόγησε 🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, gthe είπε

Να κριθούν δλδ για τα προσόντα τους για την συγκεκριμένη θέση 2 υποψήφιοι το αποκλείουμε? Και να πάρουν απλά αυτόν που τους κάνει περισσότερο?
Δλδ είναι προσόν μηχανολογιάς (ακολουθώντας την ειδικότητα του TS ως παράδειγμα) να έχεις πάει φαντάρος?
Ή οι άνεργοι μηχανολόγοι παραμένουν άνεργοι γιατί κάποιοι άλλοι μηχανολόγοι που δεν πήγαν φαντάροι τους φάγανε άδικα τις θέσεις;

Μερικές φορές ο τρόπος σκέψης που διατυπώνεται σε αυτό το forum δείχνει γιατί όλοι θέλουν αποκλειστικά δημόσιο τελικά ...

Αλλα γραφω άλλα καταλαβαίνεις. Προφανως μιλαμε για ατομα με τα ιδια προσοντα, αλλα επειδη ο ενας ειπε ενα μικρό ψεμματάκι θα φαει τη θέση του άλλου. 

Αν εσένα σου φάινεται αυτό σωστό παω πάσο. 

Και για το αν είναι προσον ή όχι από τη στιγμή που το ζητάει ο εργοδότης για αυτόν είναι. Αν δεν ήταν θα τον έπερνε και χωρις να έχει παει. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Thresh είπε

Την προηγούμενη βδομάδα ξαναήρθε (πράσινο) για να ενημερώσω τα στοιχεία μου αν έχουν αλλάξει. 

Πρασινο ?  Απο ροζ σε γαλοαζιο και μετα λευκο ειχα παει...

Τωρα μονο εαν γινει πολεμος........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Thresh είπε

Την προηγούμενη βδομάδα ξαναήρθε (πράσινο) για να ενημερώσω τα στοιχεία μου αν έχουν αλλάξει. 

ρε συ εμένα με σπαμάρουν, γενάρη του '19 μου έστειλαν και πάλι τώρα.. τι διάολο μόνο εγώ τους απαντάω και δεν αγνοώ τα συστημένα; 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, k_w_t είπε

Πρασινο ?  Απο ροζ σε γαλοαζιο και μετα λευκο ειχα παει...

Τωρα μονο εαν γινει πολεμος........

Και μόνο που μιλάς για ροζ και γαλάζια φαίνεσαι λίγο ηλικιωμενος κι ούτε σε πόλεμο δεν θα σε καλέσουνε 😜

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Burgos είπε

Και μόνο που μιλάς για ροζ και γαλάζια φαίνεσαι λίγο ηλικιωμενος κι ούτε σε πόλεμο δεν θα σε καλέσουνε 😜

22 χρονια απο οταν πηρα την ροζαλια.....

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, plextis είπε

Αλλα γραφω άλλα καταλαβαίνεις. Προφανως μιλαμε για ατομα με τα ιδια προσοντα, αλλα επειδη ο ενας ειπε ενα μικρό ψεμματάκι θα φαει τη θέση του άλλου. 

Αν εσένα σου φάινεται αυτό σωστό παω πάσο. 

Και για το αν είναι προσον ή όχι από τη στιγμή που το ζητάει ο εργοδότης για αυτόν είναι. Αν δεν ήταν θα τον έπερνε και χωρις να έχει παει. 

Εμένα μου φαίνεται σωστό να έχουν ίδια αντιμετώπιση 2 με τα ίδια προσόντα με βάση το αντικείμενο που θα δουλέψουν. Αν το αντικείμενο είναι μη μάχημο, δεν υπάρχει λόγος καν συζήτησης.
Όπως μου φαίνεται ίδιο σωστό να έχουν ίδια αντιμετώπιση στην πρόσληψη ένας άντρας και μια γυναίκα που στο μέλλον μπορεί να μείνει έγκυος και να γεννήσει.
Όπως μου φαίνεται ίδια σωστό να κοπώ εγώ πανηγυρικά σε μια θέση που χρειάζεται να χειριστείς όπλο και ας έχω πάει φαντάρος.
Όπως μου φαίνεται ίδια σωστό να κοπώ σε μια θέση που χρειάζεται κάποιον με 2 μέτρα ύψος γιατί δεν είμαι 2 μέτρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα πόσα πρέπει να περάσεις για να είσαι safe? εγώ αν και πιο παλιά σειρά πλέον (8 χρόνια έχω  που απολύθηκα) έχω το φόβο ότι αν γίνει μαλακία θα είμαι από τους βλάκες που θα εμφανιστούν να πεθάνουν 

1 λεπτό πριν, gthe είπε

Όπως μου φαίνεται ίδιο σωστό να έχουν ίδια αντιμετώπιση στην πρόσληψη ένας άντρας και μια γυναίκα που στο μέλλον μπορεί να μείνει έγκυος και να γεννήσει.
 

εμένα δεν με έχουν ρωτήσει αν έχω πάει στρατό ποτέ, αλλά με έχουν ρωτήσει αν θέλω να παντρευτώ αν και άντρας 

καλά τη γυναίκα τη ρωτάνε στάνταρ 

αν λοιπόν παίξει "πακέτο" και κάνει παιδί θα είναι ψεύτρα που τους είπε όχι; ή αν αντίστοιχα εγώ παντρευτώ; 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...