Προς το περιεχόμενο

Διαφημιστικά στο παρμπρίζ


supermanbee

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, stormrain είπε

Απορω πως πουλαει αυτη η μέθοδος ακόμα. 

Το ελληνικό επιχειρείν ως επί τω πλείστων εξαντλείται στο σουβλακερι, καφετέρι, ταικ εγουεΐ. 

99% που ασχολούνται με τα άνωθεν ε δεν τους λες και cream of the crop οπότε τι ακριβώς περίμενες; Να κάνουν κάτι έξυπνο; 

Πάντως η νόμιμη τέτοιου είδους προώθηση περιλαμβάνει και φόρο "αποκομιδής" (random name δεν ξέρω πως λέγεται και μένα μου το έχουν μεταφέρει) . Πληρώνεις την δουλειά του Δήμου δηλαδή που θα μαζέψει τη σαβούρα σου. 

 

Σχετικό άσχετο, ντονατσοκαφετερια στην περιοχή μου είχε βγάλει διαφημιστικό τίγκα στο ορθογραφικό. Παραδείγματα ckoco, sandwits, hambourger, donats....επειδή έπαθα σοκ και ας μην είμαι grammar nazi πήγα στο μαγαζί να δω τι λέει... Με τα πολλά έλεγε, έπιασα κουβέντα με τον ιδιοκτήτη του πα τα λάθη του, τα διόρθωσα, πίνω καφέ τρώω ντόνατς φρι σχεδόν κάθε μέρα 😂😂😂

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, chill είπε

Σχετικό άσχετο, ντονατσοκαφετερια στην περιοχή μου είχε βγάλει διαφημιστικό τίγκα στο ορθογραφικό. Παραδείγματα ckoco, sandwits, hambourger, donats....επειδή έπαθα σοκ και ας μην είμαι grammar nazi πήγα στο μαγαζί να δω τι λέει... Με τα πολλά έλεγε, έπιασα κουβέντα με τον ιδιοκτήτη του πα τα λάθη του, τα διόρθωσα, πίνω καφέ τρώω ντόνατς φρι σχεδόν κάθε μέρα 😂😂😂

Μου θύμισες αυτό το κόμικ

crepes.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, safridia είπε

Το ξεκολλαω απο το τζαμι με πολυ προσοχη να μην στραβωσω την ακρη του και το κολλαω στο πατωμα του πλοιου. Ας καθησουν να το βγαλουν μονοι τους εαν θελουν.

Και νόμιζα ότι το Κάνω μόνο εγώ! Εξάλλου κάτι πρέπει να κάνεις μέχρι να βγεις από το γκαραζ για να περάσεις την ώρα σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, supermanbee είπε

Ξέρω ότι δε γίνεται μάλλον να κάνουμε κάτι αλλά έλεος. Πήγα να πάρω το αμάξι και κάποιος είχε βάλει διαφημιστικο φυλλάδιο ανάμεσα από υαλοκαθαριστήρα και παρμπρίζ. Το οποίο λόγω βροχής διαλύθηκε, κόλλησε πάνω στο παρμπρίζ και γέμισε με κομματάκια από χρώμα όλο το σημείο μέχρι κάτω. Καθόμουν και καθάριζα.

Φίλε μου, σου εύχομαι ολόψυχα να είναι αυτό το μοναδικό σου πρόβλημα σε όλη σου τη ζωή.

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, christos4 είπε

μη βάζεις ιδέες... 

(βέβαια τώρα που το σκέφτομαι, όσοι έχετε ταξιδέψει με πλοίο, σας ρώτησαν ποτέ για να βάλουν το αυτοκόλλητο της εταιρείας στο πίσω τζάμι σας..;;; ) 

Πριν 4-5 χρονια που ταξίδεψα Κρήτη μόλις το παρκάρισα φώναξα σε αυτόν που έκανε κουμάντο -αυτοί τα κολλάνε τα αυτοκόλλητα - οτι αν δω αυτοκόλλητο στο παρμπρίζ θα περιμένουν όλοι όσοι ειναι πίσω απο μένα για να κατέβουν μεχρι να καθαρίσουν το παρμπρίζ μου.Φυσικά δεν τόλμησαν να κολλήσουν αυτοκόλλητο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, xp-user είπε

Πριν 4-5 χρονια που ταξίδεψα Κρήτη μόλις το παρκάρισα φώναξα σε αυτόν που έκανε κουμάντο -αυτοί τα κολλάνε τα αυτοκόλλητα - οτι αν δω αυτοκόλλητο στο παρμπρίζ θα περιμένουν όλοι όσοι ειναι πίσω απο μένα για να κατέβουν μεχρι να καθαρίσουν το παρμπρίζ μου.Φυσικά δεν τόλμησαν να κολλήσουν αυτοκόλλητο.

Εγω βαζω χαρτακι , με γραφουν στα τετοια τους και μετα το βγαζω και το κολλαω καπου τυχαια πανω στο πλοιο. οτι μπορει ο καθενας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Narayan είπε

Τα καλύτερα διαφημιστικά είναι αυτά από "μέντιουμ" που υποτίθεται πως έχουν μαντικές ικανότητες.

Όταν βρίσκω τέτοιο στο παρμπρίζ, πάω και τα μαζεύω από ΟΛΑ τα αυτοκίνητα στον ίδιο δρόμο και τα πετάω στον πλησιέστερο κάδο.

Αν είχε όντως μαντικές ικανότητες, θα το είχε προβλέψει πως θα το έκανα αυτό και δεν θα έβαζε φυλλάδια σε αυτόν το δρόμο 😏 

Οι ιστοσελίδες των μέντιουμ βασικά είναι ότι πρέπει αν θες να χαζέψεις στο Web μια στο τόσο και να περάσεις την ώρα σου. Προσφέρουν αρκετό γέλιο με αυτά που γράφουν ότι κάνουν τον τρόπο που τα γράφουν και την προσπάθεια να σε πείσουν πως είναι ο/η καλυτερος. Είναι να απορείς που μαζεύουν τόση πελατεία και βγάζουν λεφτά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...