Προς το περιεχόμενο

2% Έκπτωση σε εφάπαξ καταβολή φόρου. Πως;


v-tidus

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους,

Γνωρίζει κάποιος πως λειτουργεί ή έκπτωση 2% στην εφάπαξ καταβολή του φετινού φόρου?

Το ποσό που μου εμφανίζεται αφορά το πλήρες ποσό του φόρου και δεν μου εμφανίζεται καμία ένδειξη για τον υπολογισμό της έκπτωσης.

Το έχει κάνει κάποιος και έχει λάβει την έκπτωση? Μήπως ακόμα δεν έχει μπει σε λειτουργία αυτή η διαδικασία?

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

κι εμενα το ιδιο.

εχω φορο περιπου 2Κ και δε βλεπω καποια εκπτωση για εφαπαξ εξοφληση

προφανως δε με νοιαζει το ποσο αλλα το να το χαρισω στο κρατος ειναι ενα θεμα.

Επεξ/σία από mclein²
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, v-tidus είπε

Καλησπέρα σε όλους,

Γνωρίζει κάποιος πως λειτουργεί ή έκπτωση 2% στην εφάπαξ καταβολή του φετινού φόρου?

Το ποσό που μου εμφανίζεται αφορά το πλήρες ποσό του φόρου και δεν μου εμφανίζεται καμία ένδειξη για τον υπολογισμό της έκπτωσης.

Το έχει κάνει κάποιος και έχει λάβει την έκπτωση? Μήπως ακόμα δεν έχει μπει σε λειτουργία αυτή η διαδικασία?

Ευχαριστώ

Όταν ζητάς εκτύπωση ΣΥΝΟΛΙΚΗΣ  οφειλής το πόσο που φαίνεται ειναι ίδιο με την οφειλή στη καρτέλα οφειλών σου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικά θα τα διορθώσουν μέχρι τέλος του μήνα, έχουν πει και ότι θα προσφέρουν 2% έκπτωση στην εφάπαξ καταβολή, αλλά και θα αυξήσουν τον αριθμό δόσεων.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.capital.gr/tax/3466539/pote-allazei-to-imerologio-pliromis-ton-foron

"Έως τις 20 Ιουλίου οι φορολογούμενοι θα δουν στο taxisnet τις νέες προθεσμίες πληρωμής του φόρου εισοδήματος φυσικών προσώπων αλλά και τη δυνατότητα εφάπαξ εξόφλησης με την παροχή έκπτωσης. Προς το παρόν στο taxisnet εμφανίζονται οι τυπικές προθεσμίες που ισχύουν κάθε χρόνο"

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστώ όλους για τα σχόλιά σας.

Είναι δυνατόν όμως; Έγινε αυτή η ερώτηση, και το βράδυ της ίδιας ημέρας βγήκε το άρθρο στο capital. Συντονισμός!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...