Προς το περιεχόμενο

Θρησκευτικός γαμος


soundou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παίδες γνωστός μ από τσαλκα γεωργίας θα παντρευτεί Σεπτέμβριο πήγε σήμερα εκκλησία κ τον είπε ο πάτερ θέλει χαρτί ότι είναι χριστιανός από την εκκλησία που βαφτίστηκε. Υπάρχει τέτοιο περίπτωση η έπεσε σε περίπτωση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρα ξέρεις σίγουρα ότι είναι όντως έτσι;άλλαξε η νομοθεσία τπτ;γτ πριν 5 χρόνια παντρεύτηκα κ δεν θυμάμαι να μ ζήτησαν χαρτί ότι είμαι χριστιανός. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, soundou είπε

Παίδες γνωστός μ από τσαλκα γεωργίας θα παντρευτεί Σεπτέμβριο πήγε σήμερα εκκλησία κ τον είπε ο πάτερ θέλει χαρτί ότι είναι χριστιανός από την εκκλησία που βαφτίστηκε. Υπάρχει τέτοιο περίπτωση η έπεσε σε περίπτωση;

Που είναι το πρόβλημα ?

Μόλις τώρα, soundou είπε

Άρα ξέρεις σίγουρα ότι είναι όντως έτσι;άλλαξε η νομοθεσία τπτ;γτ πριν 5 χρόνια παντρεύτηκα κ δεν θυμάμαι να μ ζήτησαν χαρτί ότι είμαι χριστιανός. 

Τι είσαι ? Μουσουλμάνος ?

  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως ο φίλος σου μπερδεύτηκε και αντί να πάει δημαρχείο πήγε εκκλησία?

Οι εκκλησίες κάνουν θρησκευτικούς γάμους, και δεν δέχονται ούτε κουμπάρους μη χριστιανούς, πόσο μάλλον γαμπρούς.

2 λεπτά πριν, soundou είπε

Άρα ξέρεις σίγουρα ότι είναι όντως έτσι;άλλαξε η νομοθεσία τπτ;γτ πριν 5 χρόνια παντρεύτηκα κ δεν θυμάμαι να μ ζήτησαν χαρτί ότι είμαι χριστιανός. 

Η ταυτότητα σου δεν έλεγε χριστιανός πάνω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην εκκλησία πήγε ναι.χριστιανος είναι απλά ζητάει χαρτί να αποδείξει ότι έχει βαφτηστει. Του πήγε απολυτήριο από σχολείο που γράφει χριστιανοσ Κ του ρίξε άκυρο. Θέλει χαρτί από την εκκλησία της τσαλκας λέει. Στρατιωτική ταυτότητα έχω δεν γράφει επάνω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, soundou είπε

Στην εκκλησία πήγε ναι.χριστιανος είναι απλά ζητάει χαρτί να αποδείξει ότι έχει βαφτηστει. Του πήγε απολυτήριο από σχολείο που γράφει χριστιανοσ Κ του ρίξε άκυρο. Θέλει χαρτί από την εκκλησία της τσαλκας λέει. Στρατιωτική ταυτότητα έχω δεν γράφει επάνω. 

Δεν μπορούν να το στείλουν με κάποιο τρόπο ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, soundou είπε

Στην εκκλησία πήγε ναι.χριστιανος είναι απλά ζητάει χαρτί να αποδείξει ότι έχει βαφτηστει. Του πήγε απολυτήριο από σχολείο που γράφει χριστιανοσ Κ του ρίξε άκυρο. Θέλει χαρτί από την εκκλησία της τσαλκας λέει. Στρατιωτική ταυτότητα έχω δεν γράφει επάνω. 

Για σένα λέμε, ή για άλλον? :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, GREGORYMO είπε

Που είναι το πρόβλημα ?

Τι είσαι ? Μουσουλμάνος ?

Το πρόβλημα είναι ότι δεν ξέρει πως να βρει την εκκλησία που βαφτίστηκε και 2ον χριστιανός είμαι. 

Μόλις τώρα, Joshua21 είπε

Για σένα λέμε, ή για άλλον? :)

Απάντησα στον πάνω απλά έβαλα κολητα τις απαντήσεις.  ;ρ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, soundou είπε

Το πρόβλημα είναι ότι δεν ξέρει πως να βρει την εκκλησία που βαφτίστηκε και 2ον χριστιανός είμαι. 

Απάντησα στον πάνω απλά έβαλα κολητα τις απαντήσεις.  ;ρ

Πόσες εκκλησίες έχει αυτή η τσαλκα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, soundou είπε

Το πρόβλημα είναι ότι δεν ξέρει πως να βρει την εκκλησία που βαφτίστηκε και 2ον χριστιανός είμαι. 

Απάντησα στον πάνω απλά έβαλα κολητα τις απαντήσεις.  ;ρ

Τώρα μπερδεύτηκα ακόμα περισσότερο :P

Τέλος πάντων, εδώ στην Ελλάδα τη βάφτιση την ακολουθεί η ληξιαρχική δήλωση βάπτισης, στο ληξιαρχείο βρίσκεις αυτά τα στοιχεία.

Στη Γεωργία δεν γίνεται το ίδιο, δεν κρατάνε αρχεία πουθενά και για τίποτα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, soundou είπε

Ναι ρε παιδιά λογικά κάπου κρατάνε. Ο πάτερ εδώ τον είπε βρες την εκκλησία. Το θέμα είναι πως θα την βρει κ το αν υπάρχει ακόμα 

Θα πάει στο δημαρχείο και θα κάνει πολιτικό.

Ας επικοινωνήσει με καμιά μητρόπολη ή κάποια άλλη εκκλησία, μήπως και φιλοτιμηθεί ο εκεί παπάς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, soundou είπε

Ναι ρε παιδιά λογικά κάπου κρατάνε. Ο πάτερ εδώ τον είπε βρες την εκκλησία. Το θέμα είναι πως θα την βρει κ το αν υπάρχει ακόμα 

Βλέπω ότι η περιοχή έχει 48 χωριά.

Άρα, το κάθε χωριό μια εκκλησία.

Δεν ξέρει σε ποιο χωριό, βαπτιστικε ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...